„Kto się boi, jest niewolnikiem”

Obrazek użytkownika woj.slawek
Kraj

„Kto się boi, jest niewolnikiem”

Słowa rzymskiego filozofa Seneki Młodszego rozszerzyłbym do stwierdzenia, może jeszcze bardziej pasującego do tamtych chwil okresu terroru niemieckiego a później rosyjskiego: Niewolnikiem nie jest również ten, kto pomimo strachu i leków potrafi działać.

W dzisiejszych czasach, kiedy wszechobecna propaganda mówi nam o poprawności, kiedy złodziej, zdrajca i kłamca czują się bezpiecznie; kiedy wmawia się nam, że nie możemy urazić uczuć naszych wrogów, nie bójmy się stwierdzeń, które pozwolą na odkłamanie wielu ciemnych kart naszej historii. Bądźmy orędownikami prawdy. Nie bójmy się nazwać słowem zdrajca tych, co zdradzili nasz Kraj. Wskażmy właściwe miejsce dla kolaborantów, zrzućmy ich z miejsc przeznaczonych dla bohaterów. To oni spaleni wstydem powinni przemykać się wśród swych ofiar. Przeznaczonym dla nich miejscem powinna być cela. Ich los powinien być gorszy od tego, co zgotowali swym ofiarom.

Zacznijmy to wszystko od odkłamania historii. Kiedy słyszę słowa o napaści na nasz kraj nazistów i kiedy dźwięczą mi w uszach słowa na temat okropieństw, jakich dokonywali hitlerowcy na terenie Polski, ogarnia mnie coraz większe rozdrażnienie. To nie jakieś „zielone ludziki” nazywane hitlerowcami czy nazistami dokonywały tych zbrodni, ale cały naród, któremu na imię Niemcy. Kiedy z ust polityków padają słowa o wyzwoleniu przez Armię Czerwoną, nie bójmy się zaprzeczyć.

Armia Czerwona nie wyzwalała, tylko okupowała. W 1944 roku zamieniono okupację niemiecką na rosyjską. Należy zawsze pamiętać o tamtym okresie krwawej historii, który zaczął się od haniebnego paktu miedzy Niemcami a Rosją Radziecką, a który doprowadził do kolejnego rozbioru. Pamiętajmy o tym, że okupacja Radziecka rozpoczęła się 17 września 1939 roku i przyniosła nam więcej zniszczeń i strat niż pięć lat niemieckiej niewoli. Pamiętajmy i stawiajmy znak równości pomiędzy Generalna Gubernią a PRL-em. Generalna Gubernia, jak i PRL to dwa podobne państwa: jedno powstało z inspiracji niemieckiej, a drugie rosyjskiej. W zasadzie nie różnią się niczym.

 Zdrajcy i kolaboranci z okresu GG są do dziś potępiani. Czy aby na pewno? Do dziś pamiętam tegoroczne obchody „wyzwolenia” obozu koncentracyjnego w Auschwitz-Birkenau. Na obchody zaproszono wnuka niemieckiego komendanta, mordercy i zbrodniarza, a zapominając o rodzinie naszego bohatera Witolda Pileckiego, który na ochotnika poszedł do obozu, aby sprawdzić, co się w nim dzieje. Drugie zadanie, jakie na siebie przyjął, to stworzenie siatki konspiracyjnej. Wypełnił oba, kończąc swój pobyt w obozie brawurową ucieczką.

Powracając do przerwanego wątku tylko wspomnę, że kolaboranci, mordercy, zbrodniarze i zdrajcy z okresu okupacji rosyjskiej przeżywszy swoje życie w luksusach w „wolnym” i „demokratycznym” kraju dożywają swych dni pławiąc się w bogactwach, uznawani są za bohaterów, a po śmierci chowani są z honorami w miejscach dla zasłużonych.

Do dziś nie została rozliczona zbrodnia na Narodzie Polskim, której dokonali zdrajcy, mord na setkach tysięcy polskich patriotów. Do dziś kreuje się na bohaterów ich katów. Do dziś nie potrafimy postawić prawdziwych naszych bohaterów na właściwych im miejscach. Na przeszkodzie temu stoją ci, którzy ich mordowali, ci, którzy potrafili wychować pokolenia swoich następców, ludzi, którzy bronią swoich „promotorów” i kontynuują walkę z Polską i Narodem Polskim.

Do dnia dzisiejszego widać, jakie wpływy maja ci, którzy zniewalali własny naród dla własnej korzyści, jak i dla naszego wroga, jakim jest i była Rosja. Kończąc tylko dodam. Sama nazwa Żołnierze Wyklęci sugeruje coś niedobrego i kojarzy się z niewłaściwą postawą. Dla mnie, w moim sercu bohaterowie antykomunistycznego podziemia na zawsze pozostaną jako Żołnierze Niezłomni. Cześć Ich pamięci. Nie bali się marzyć o Wolnej Polsce.

 A Ciebie co powstrzymuje przed marzeniami o … ?

Strach przed utratą pracy, wzięty kredyt, a może boisz się przyznać, że zależy Ci na Polsce?

Sławomir Wojdat

 

 

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:9)

Komentarze

Ci których przywieziono tu na ruskich czołgach, przebrali się w szaty demokratów. Wychowali i uposażyli kolejne pokolenie zwne dzisiaj resortowym. Ciągle mają pod kontrolą kluczowe pozycje w Polsce, są wspierani przez dawnych naszych zaborców vide "moskiewska pożyczka" czy finansowanie KLD przez Niemców  ... a to tylko czybek góry lodowej. Nie mamy wolnych mediów, na tyle silnych, by mogły przebić się z informacją do społeczeństwa na wielką skalę, natomiast łże propaganda kontrolowana głównie przez byłych zaborców, panuje tu niepodzielnie. Pozbawiono Polaków także podstawowego atrybutu wolności: wolnego wyboru swoich przedstawicieli. Sitwa fałszuje / wybiera co chce, i wmawia nam co tylko zechce.

Tylko gwałtowna rewolucja może to zmienić.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Ula

 

#1467016

Dziękuję za ten prawdziwy, trzeźwiący i budujący, motywujący do odważnych działań w obronie świata naszych wartości wpis.

Jako Niepoprawni jesteśmy szczególnie wezwani do tego, ideologia chce nam narzucać w miejsce naszych ludzkich wartości. Do działań, a nie do bierności.

Zło, by zwyciężyło nie potrzebuje do tego nic więcej jak bierności ludzi dobrych.

Piszesz, że “wszechobecna propaganda mówi nam o poprawności, kiedy złodziej, zdrajca i kłamca czują się bezpiecznie; kiedy wmawia się nam, że nie możemy urazić uczuć naszych wrogów”.

Dodam tu, że to ze wszechmiar zdradziecka propaganda zdradzieckiej ideologii poprawności politycznej. Oni to pisząc cynicznie kłamią, a także występują przeciw logice (nie, że nie możemy “obrażać uczuć naszych wrogów”, gdyż nawet musimy to robić, bo to ostatnia szansa, że otrzeźwieją. Uczucia bowiem to nie są emocje (nawet ta ich grupa, z którą ludziom jest dobrze, miło i przyjemnie), a decyzje – decyzje życiowe. One łączą się z zamiarami dokonania czegoś. W przypadku naszych wrogów są to zamiary nam wrogie, destrukcyjne, demoralizatorskie, zabójcze i niemoralne. Uczucia, które jako ludzie mamy szanować to tylko uczucia ludzkie, a więc konstruktywne dla naszego człowieczeństwa – zwłaszcza służące naszej naturze idealnej, nieskażonej ludzkimi błędami, naturze danej nam od Boga, służące wyborowi, ochronie i promocji dobra, służące ludzkiej godności, osobistej, również w jej wymiarze wspólnotowym i godności osobowej (żeby nikt nie ulegał zbydlęceniu, bestializacji, czy zniewoleniu, tylko zawsze był człowiekiem). Podkreślam – uczucia, którym należy się szacunek, to uczucia człowieka w człowieku, a nie bestii w ludzkiej skórze, jaką z definicji jest ten, kto postanowił być wrogiem człowieka, zwłaszcza naszym, czy kogoś w jakimś stopniu jesteśmy odpowiedzialni. Szacunek w tym samym stopniu nie należy się komuś kto pozostaje w zamiarze skrzywdzenia, wyrządzenia zła drugiemu człowiekowi, czy wspólnocie ludzi dobrych, kłamcy, czy zdrajcy zaufania, którym obdarza go drugi człowiek, wspólnota. Nie należy się zdrajcy człowieczeństwa do którego pełni zmierzamy, w sensie jego doskonałości (“Bądżcie doskonali jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski”), a nie tylko elementarnuch spraw dla poczucia bycia człowiekiem).

Wbrew swojej nazwie ideologia poprawności politycznej jest ideologią antywartości, ideologią wasalstwa wobec władzy politycznej bez względu na stronę moralną jej poczynań, a ogólniej patrząc, to ideologią antymoralności (amoralności) i antygodności (w szerokim sensie odczłowieczenia powiązanego z ideologią humanizmu) - ideologią wszystkiego, co jest nieprawidłowością, niepoprawnością z ludzkiego punktu widzenia.

miarka

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#1467021

i oprawca ,przyjacielem i wrogiem.
I teraz nie trudno sie domyslic ktoa wlasciwie jaka organizacja z jakiej nacji ludzi stoi za za ta niby enigmatyczna swiatowa poprawnoscia zreszta to ci sami co sa tworcami i wdrazaja NWO- nowy swiatowy porzadek.

Od kiedy ten swiatowa poprawnosc zaczel istniec ? mozna smialo siegac az do czasow Chrystusa ale napewno juz od pierwszej bolszewickiej rewolucji zwanej poprawnie Wielkiej Rewolucji Francuskiej , ktora w rzeczywistosci byla rzezia niewinnych ludzi ludobojstwem na skale jakiej ludzkosc w tamtych czasch nie znala.
A Francja wraz z calym swiatem swietuje te wydarzenie.

Dzieki poprawnosci politycznej w Norymberdze na lawie oskarzonych nie zasiedli zbrodniarze wojenni z ZSRR.
A przeciez zbrodniarze spod sierpa i mlota byli nie mniej niz hitlerowcy winni zbrodni dokonanych na Polakach i innych narodach ,z tym ze male ale, tam wsrod zbrodniarzy na najwyzszych stanowiskach byli Zydzi.
I tu jest caly problem wplywu wielkiej swiatowej mafi syjonistycznej, ktora decyduje do dzis o poprawnosci politycznej.
Do tej pory zydokomuna rzadzi w Polsce i decyduje co jest poprawne a co nie.
A ma do dyspozycji nie tylko polskie propagandowe media ale tez swiatowe ktore jak naczynia polaczone zaraz na calym wiecie podnosza Aj Wej jak ten ICH porzadek zostaje naruszony.
Polacy od 39 roku zyja w terrorze okupanta i wladzy i tylko czesci udalo sie zachowac w sobie pierwiastek czlowieczenstwa - czyli bycia wolnym - niebania sie.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1467139