Ryszard Czarnecki dla Niepoprawnych.pl

Obrazek użytkownika Ula Ujejska
Kraj

 

 

 

Nie damy miana Polski zgnieść,

Nie pójdziem żywo w trumnę,

W Ojczyzny imię na Jej cześć

Podnosim czoła dumne !

 

Gościem Redakcji Niepoprawni.pl jest dzisiaj ponownie Ryszard Czarnecki: członek PiS, Wice Przewodniczący Europarlamentu, polityk, bloger i publicysta mocno zaangażowany w Dobrą Zmianę realizowaną przez Rząd Beaty Szydło. Witamy serdecznie Panie Pośle wśród Niepoprawnych. Mimo zimy, gorąco jest nie tylko w Polsce ale i w Unii - a to za sprawą nie tylko muzułmańskich problemów. W związku z tym mamy do Pana kilka pytań.

 

1. Jaka jest przyszłość Unii Europejskiej - rewolucyjne reformy czy spektakularny upadek?

 

Ryszard Czarnecki:

 Ani rewolucyjne reformy, ani upadek. UE będzie trwać siłą rozpędu, choć to trwanie może przeistoczyć się w gnicie, jeśli Unia nie poradzi sobie z setkami tysięcy imigrantów.

 

2.  Reforma mediów publicznych. Rząd Beaty Szydło podjął się tego zadania - jakie według Pana powinny być priorytety tych reform?

 

Ryszard Czarnecki:

Media powinny być p u b l i c z n e czyli przedstawiać spektrum poglądów tych, którzy na nie płacą z własnych podatków. Dotąd to była karykatura. Wszyscy mówią o aspektach politycznych, a ja nowemu prezesowi TVP Jackowi Kurskiemu życzę, żeby zatamował wypływ telewizyjnych pieniędzy poza TVP – do firm zewnętrznych. To jest prawdziwa zgroza.

 

3. Wielu naszych czytelników ciekawi stosunek obozu rządzącego do niemieckich planów podzielenia się "muzułmańskim kłopotem" z krajami Europy środkowej. Mamy się czego obawiać? Czy Rząd Beaty Szydło zamierza się ugiąć i przyjąć dziesiątki tysięcy arabskich uciekinierów?

 

Ryszard Czarnecki:

PiS w kampanii wyborczej muzułmańskim imigrantom mówił wyraźnie: NIE. Nic się nie zmieniło. Oczywiście sytuacja w Rzeczpospolitej jest dużo trudniejsza po zobowiązaniach podjętych w naszym imieniu, choć bez konsultacji z nami, przez panią premier Kopacz na szczycie UE w Brukseli w październiku 2015. Wówczas rząd PO-PSL zgodził się na przymusowe kwoty dla imigrantów. Na marginesie: zwracam uwagę, że przymiotnik „arabski” zawęża problem, ponieważ muzułmanie to nie tylko Arabowie (chociażby z Afryki, Iranu, a nawet Iraku).

 

4. Dobra Zmiana którą zapowiadał PiS w kampanii wyborczej. Realizacja jak na razie idzie bardzo dobrze, ale ... kiedy kolejne pilne i kluczowe kroki, przykładowo:

a) Zmiana ordynacji wyborczej i przyspieszone wybory samorządowe.

b) Całkowite odtajnienie i bezwarunkowe udostępnienie Polakom wszystkich Akt IPN.

 

Ryszard Czarnecki:

Zmiana ordynacji wyborczych – nie jednej, a kilku, bo chodzi nie tylko przecież o wybory do Sejmu RP! - nastąpi na pewno, choć nie przewiduję drastycznych zmian np. w ordynacji do Senatu. Osobiście chciałbym, żeby wprowadzono, do czego potrzeba zmiany Konstytucji RP, 101. mandat, który należałoby „oddać” Polakom mieszkającym poza krajem – tak jak swoich przedstawicieli w Zgromadzeniu Narodowym Republiki Francji mają Francuzi mieszkający na Gwadelupie czy Martynice.

Ale najbliższe wybory – te uzupełniające do Senatu z okręgu Łomża-Suwałki-Augustów, które odbędą się 6 marca (PiS wystawia córkę generała Andersa – Annę Marię Anders) - odbędą się na pewno w oparciu o starą ordynację. Sądzę, że zmiany dotyczyć będą przede wszystkim ordynacji sejmowej, ewentualne może wyborów europejskich oraz samorządowych. Co do tych ostatnich, nie sadzę, aby przewidywano je przyspieszyć tak, aby odbyły się jeszcze w tym roku.

Co zaś do całkowitego odtajnienia i udostępniania bez żadnych warunków akt IPN wszystkim zainteresowanym – uważam, że choć to może być dla niektórych cięcie bolesne, ale jednak jest konieczne.

Serdecznie dziękujemy za przyjęcie naszego zaproszenia i odpowiedzi. Życzymy samych sukcesów w realizacji Dobrej Zmiany, w obronie polskich interesów oraz w walce o dobre imię Polski na arenie międzynarodowej.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.8 (głosów:17)

Komentarze

Już Ci mówiłem że drzemie w Tobie nieokiełznana energia? ;) 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1505779

Dziękuję :)

Musimy stawiać podobne pytania w szerszym kręgu. Niech  nasza władza wie, że Polacy uważnie śledzą jej poczynania i że oczekują od niej szybkiej realizacji założeń Dobrej Zmianay :)

 

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Ula

 

#1505790

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Jak wam nie wstyd promować tego bigamistę Richarda, który zmienia partie i poglądy jak rękawiczki.
http://thefad.pl/content/ryszard-czarnecki-rodzina-kosmos-i-pis
Ryszard Czarnecki aprobuje porzucenie dzieci przez Marcinkiewicza „„Kazimierz Marcinkiewicz, premier z kapelusza, niegdyś faworyt sondaży i dawny działacz ZChN potajemnie wziął ślub w Barcelonie” ….To jego prywatna sprawa – mówi Ryszard Czarnecki z PiS, który zna Marcinkiewicza od czasów Zjednoczenia Chrześcijańsko -Narodowego. – Chociaż uważam, że jest wiele miast w Polsce, równie pięknych jak Barcelona, w których można powiedzieć ukochanej kobiecie "tak" – dodaje „... http://naszeblogi.pl/49862-czarnecki-z-lobby-rozwodnikow-rezygnacja-kacz...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-8

Verita

#1505820

Gratuluję Ci Ulo dobrej roboty dziennikarskiej, dziękuję i... proszę o następny wywiad.
Pozwolisz jednak, że króciutko skomentuję wypowiedzi europarlamentarzysty R. Czarneckiego.

Do odpowiedzi na pytanie 1.

Unii Europejskiej potrzebne są reformy, no... może nie tak rewolucyjne, ale efektywne, jeśli brukselscy, - a szczególnie niemieccy urzędnicy chcą, by przetrwała. UE nie będzie istnieć siłą rozpędu, bo nie jest maszyną typu perpetum mobile. Ma realne szanse przetrwać, wszakże pod warunkiem, że Niemcy zrezygnują z apodyktycznego w niej dominowania i wreszcie zaczną się liczyć z głosami innych państw członkowskich, - nawet w kwestii fali muzułmańskiej w Europie Zachodniej, a także w Środkowej.

Do odpowiedzi na pytanie 2. 

Tak, to prawda, że z TVP wypływają pieniądze do zewnętrznych podmiotów. Zdecydowaną większość tych podmiotów stanowią grupy producenckie, które mają "układy" z władzami TVP. Takim koronnym przykładem była firma producencka założona przez Tomasza Lisa, która totalnie drenowała TVP z kasy przez długich 8 lat. Inni producenci byli kiedyś na etatach TVP, ale chcąc nadal pracować dla TVP, - zarejestrowali własne firmy i świadczyli usługi na jej rzecz. 

Także nie bez znaczenia było zlecanie szeregu intratnych projektów programowych ludziom powiązanym z układem (resortowym dzieciom), gdzie ich profesjonalizm był ostatnią rzeczą, którą brano pod uwagę, bo liczyła się tylko umiejętność manipulacji przekazem.

Do odpowiedzi na pytanie 3.

W tej odpowiedzi zabrakło mi deklaracji pana Ryszarda Czarneckiego, że on i jego frakcja będą wspierali stanowisko rządu pani Beaty Szydło na forum PE w kwestii "muzułków".

Do odpowiedzi na pytanie 4.

Pan europoseł R. Czarnecki w kwestii przyspieszonych wyborów samorządowych powiedział, cytuję: "(...) nie sadzę, aby przewidywano je przyspieszyć tak, aby odbyły się jeszcze w tym roku". Stan mojej wiedzy wskazuje, że są prowadzone prace przygotowawcze do przedterminowych wyborów samorządowych - ze wskazaniem na jesień 2016. (Nie)rządy platformersko-peeselowej swołoczy w gminach większości miast i wsi w RP nie są w służbie lokalnej społeczności, a w służbie kolesiów partyjnych, więc każdy miesiąc "ichniejszych bizantyjskich rządów w terenie" generuje coraz większy deficyt budżetowy tych gmin. Ponadto trzeba tu przypomnieć panu Ryszardowi Czarneckiemu, że jesienne wybory do samorządów terytorialnych w roku 2014 "wsławiły się" bodaj największym "przekrętem" wyborczym, którego beneficjentami byli PSL-owscy notable "łot Pawlaka".    

 

To tyle i... aż tyle Ulo.

 

Serdecznie pozdrawiam,

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

___________________________
"Pisz co uważasz, ale uważaj co piszesz". 

© Satyr

 

#1505787

Dziękuję :)

Myślę że Pan Czarnecki nie musiał  tu w wywiadzie deklarować wsparcia dla Rządu - to wsparcie naszych posłów było widać wcześniej w samej debacie i w przeróżnych wywiadach dla prasy w Unii.

Jeśli chodzi o reformę samej Unii, to myślę że zrozumiałam co między wierszami chciał nam Pan Poseł powiedzieć: kraje które chcą reform mają zbyt małą siłę w głosach wobec "starej Unii". Jak to się może skończyć - GB opuści Unię a za nią takie kraje jak Polska? Wszystko jest możliwe - jak mówi Pan Poseł, jeśli Unia sobie nie poradzi będzie gnić.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

Ula

 

#1505792

„Europejskie reformy... może nie tak rewolucyjne”

Jak ewolucja - idei gnicia … ?

 

 Gdyby Makrela -  miała sumiaste wąsy, to  by była… ssakiem propolskim… ? 

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-5
#1505842

To tyle i... aż tyle -  pałkowniku @ Satyr :)))

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-5
#1505850

Rysiek dośc na okrągło sie wypowiedział. Nie wspomnial przy zmianach kodeksu wyboraczego co z samorządami, gdzie tkwi PO-sitwa nadal i tam zamierza przetrwac trzy nastepne lata, tuczona unijnymi pieniędzmi...może i pora tam zajrzeć...szczególnie w województwach i powiatach?

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1505788

W niektórych kwestiach Pan Poseł musiał zachować dyplomatyczną powściągliwość - nie zdradza się wszystkich asów przed bitwą :)

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

Ula

 

#1505789

Z poruszanych tematow dwa mi sie wydaja podstawowe/najwazniejsze tj. kwestia "uchodźców" muzułmanskich i kwestia wyborow samorzadowych.

W kwestii "muzułmańskiej" wydaje sie bardzo wazna inicjatywa Kukiza zorganizowania referendom . Zdecydowany sprzeciw  suwerena -Narodu dałby naszym władzom bardzo poważny argument do reki , zeby zmienic ustalenia/zobowiazania rzadu Kopaczki w tym temacie.

W temacie wyborow samorzadowych jest absolutnie podstawowe , zeby dobra zmiana "na górze" sięgneła dolów . Calość musi zostac skoordynowana .

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0
#1505794

Oczywiście !

Obie sprawy są kluczowe dla przyszłości Polski .... już nie chcę pisać że i dla obozu rządzącego, bo to oczywiste. Nie da się skutecznie reformować Polski bez korekty tego wyborczego somorządowego oszustwa. Oczywiście nie należy zapominać o dokończeniu dzieła przywracania przyzwoitości wymiarowi sprawiedliwości.

Te trzy kwestie powinny zdominować wszelkie działania polskich patriotów w tym roku.

 

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

Ula

 

#1505795

Witaj Ulo, no bardzo fajnie wyszlo...krotko na temat i budujaco. Sluchajac dotychczas pana Ryszarda Czarneckiego (przewaznie w Radio Maryja czy tez TV TRWAM ) za kazdym razem bylem milo usatysfakcjonowany. Czlowiek ten jest zrownowazony i mowi konkretnie na temat. Posiada mila aparycje i nalezyta skromnosc. Slowem dobry z niego polityk.

Miejmy nadzieje, ze pod flaga PiS-u Rzeczpospolita nabierze w kolejnych latach nieco rumiencow..., a szarosc brudow kolejnych bylych rzadow ustapi na rzecz snieznobialej barwy zgodnie z kolorem naszej flagi narodowej. Nie bez kozery bowiem posiadamy takie wlasnie kolory na naszych sztandarach...

pozdrawiam Szczesc Boze

Krzysztof

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

chris

#1505797

Witaj

Dziękuję za wsparcie.

Mamy szansę wygrać, ale w tej bitwie najgroźniejsza jest nie polska sitwa i jej popłuczyny, lecz antypolska koalicja w samej UE.

Niemcy wchodzą w ostrą fazę wewnętrznego kryzysu w związku z imigrantami - mamy więc niewiele czasu zanim się otrząsną i zaczną kąsać ostrzej.

 

Serdecznie pozdrawiam.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Ula

 

#1505837

Tak niewatpliwie masz racje. Osobiscie rozszerzylbym ten aspekt o spojrzenie Stanislawa Michalkiewicza na to zagadnienie...Niemcy bowiem sa jedynie czescia tego mechanizmu... Dodac przy tym nalezy, ze sa "ulepieni" z bardzo dobrej stali...Jak widac w historii, trzymaja sie przez stulecia...Male potkniecia, male uszczerbki, ale jednak pra do przodu niczym bulldozer. A gdy piszesz o antypolskiej sitwie w Jewrokolchozie, to temat bardzo oczywisty. Jewreje z EU, to ramie ich amerykanskich ziomali. Na marginesie, ten belgijski krzykacz, to nie tylko lewak, ale rowniez gudlaj ! Polityka Niemiec jest nieco skomplikowana. Pragna rozpieprzyc Europe, oslabic wszystkie kraje, w drugiej turze rowniez Anglie i Francje, aby w konsekwencji podzielic sie z Rosjanami i to niemalze po polowie...tzn. oczywiscie nieco wieksza polowe Niemcy zatrzymaja dla siebie...Jest rowniez kolejna  plaszczyzna w niemieckiej polityce i ta kreuja Zydzi w scislej koordynacji z calym zydowskim swiatem. Dlatego Niemcy maja bardzo dobre kontakty i to niemalze na calym dzisiejszym  globie. Niemcy posiadaja rowniez "zawor bezpieczenstwa" na wypadek jakiego realnego zagrozenia ich panstwowosci. Skonstruowany jest on w bardzo specyficzny i skomplikowany sposob. Dosc powiedziec, ze przygladajac sie temu zagadnieniu, porownal bym ich jedynie do Izraela. Zaden inny kraj nie posiada podobnych mechanizmow.

pozdrawiam Szczesc Boze

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

chris

#1505852

Bardzo dobra analiza. A wiesz co mnie zadziwia od lat? ... ta niemalże jedność niemiecko-izraelskiej polityki, nie tylko historycznej, wobec Polski. Odnoszę wrażenie, że dla Żydów nie ma już świętości, dla kasy którą chcą od Polski wyrwać, poświęcili nie tylko pamięć o ofiarach Holokaustu.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Ula

 

#1505856

Temat o ktory zagadujesz jest dosyc prosty i oczywisty. Amerykanska finansjera juz od poczatku 20 wieku trzyma ten kraj w swoich szponach. Dlatego sprzedano nas na rzecz Sowietow. Dlatego rowniez przez te wszystkie lata po dzien dzisiejszy Stany Zjednoczone maja do nas taki ambiwaletny stosunek. Niemcy sa absolutnie w zydowskich lapach, tj, cala niemiecka polityka i to od Adenauera. Jezeli na terenie Niemiec, ktos pozwoli sobie na jakis siarczysty dowcip czy tez zart na temat zydostwa, to natychmiast wylatuje z pracy i "bankowo" ma sprawe sadowa. Poza tym jakas " niewidzialna reka" czuwa nad nim przez lata, podkladajac co roz nowe klody pod nogi...

W Izraelu po dzien dzisiejszy ludzie po obozach koncentracyjnych ze swoja dramaturgia owczesnego zycia nie zawsze dobrze przyjmowani sa w izraelskim spoleczenstwie. Z jednej strony Yad Vashem i wiele gadania w sferze medialnej na calym Swiecie ( Zydzi dbaja o swoj interes )  z drugiej strony celowa izolacja na terenie Izraela, tj.ludzie, ktorzy psychicznie odbiegaja od normy tamtejszego zycia, celowo nie sa eksponowani, ba! czasami nawet izolowani...

Odnosnie tego co piszesz tj. jednosc niemiecko-izraeskiej polityki, to mozna powiedziec, ze zachodzi tu zelazna rownolegla. Jedni i drudzy pragna zniszczyc Rzeczpospolita, kazdy z innych pobudek i dla innych interesow. I jeszcze jedno, Zydzi niczego nie poswiecili. Od lat 60-tych, gdy pewien cwany Niemiec ( zreszta Zyd ) wymyslil sobie "NAZISTOW" , by zmienic tj. poprawic wizerunek Niemiec w oczach calego Swiata zaczela sie pierwsza faza odnosnie Holokaustu- rozumianego w tym miejscu jako fabryki pieniedzy. Druga faza, ktora od lat przezywamy, to calkowicte zwalenie winy za zgroze II wojny swiatowej na Polakow. Propaganda ta tak wspaniale im sie udala, ze dzisiaj wielu w roznych krajach zwiazkowych w USA jest przekonana, ze NAZISCI z II w.sw. to wlasnie Polacy !... i takie poglady wyznaje rowniez wielu w Europie Zachodniej...

I jeszcze jedna uwaga, Zydzi nie chca jedynie te szescdziesiat kilka miliardow od nas. Oni chca "polknac " nas calych, nawet jezeli zywcem...Ta kasa o ktora walcza, to jest jedynie "przystawka" do "obiadu"...I byloby dobrze, by moi Rodacy predko zdali sobie z tego sprawe...Jakis Stalin, jakis Putin, jakis Hitler, jakas Merkel , to sa jedynie krotkie epizody...Zydostwo kreci Swiatem od starozytnosci...A od czasow sredniowiecza wzieli "ster" w swoje rece. Jako, ze zawsze byli wypedzani, zreszta za..." swoje wspaniale zachowanie", to teraz biora odwet na gojach i opanowawszy cala kule ziemska bawia sie w Nowy Porzadek Swiata... Nie ma zadnej dziedziny zycia na tym naszym ziemskim padole, ktory zydostwo by nie opanowalo. Sa nawet w kosciele katolickim i kreca tam swoje lody nawet calkiem sprawnie.

pozdrawiam

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

chris

#1505858

Witam! Widze palaca koniecznosc skrocenia kadencji samorzadow i nowe wybory samorzadowe! Ta Sitwa ma tam grzede i kolesiostwo dalej kreci lody! To robactwo musimy szybko przewietrzyc,inaczej rzadzenie krajem bedzie polowiczne! Pozdrawiam!

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1505801

Te ścierwa wręcz bezkarnie nawołują do rokoszu,juz nie przebierają nawet w środkach,
Nie dociera do tych szpionów żaden argument,po prostu są zdeterminowani by siłą przejąć władzę.
Czas by im to skutecznie utrudnić ,

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

zza winkla

#1505833

 

Ewolucja "idei"…orchidei -   w parszywą, fałszywą - parch ideę – parchidei…

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4
#1505844

Nie zapominajmy przy okazji o stanowiskach obligatoryjnie związanych z Obronnością Polski. Wydziały Spraw Obywatelskich należy objąć audytem jakości. W stanach nadzwyczajnych zagrożeń oraz w czasie wojny każdy Wójt, Burmistrz, Starosta, Wojewoda na mocy obowiązującej Ustawy pełni obowiązki Szefa Obrony Cywilnej na terenie administrowanym i dowodzi  Centrum Zarządzania Kryzysowego.. Wachlarz realizowanych zadań wynikający  z Ustaw, jest niezmiernie szeroki - wymaga wspomagania każdego szefa przez specjalistów ds. wojskowych. Zatrudnianie ich powinno odbywać się  w ramach konkursu zgodnie z Ustawą w tym zakresie. Póki co obowiązki specjalistów ds. wojskowych w urzędach (,,,) gremialnie  pełnią… specjalistki.

Wymienię kilka istotnych dokumentów normatywnych, a jest ich kilkadziesiąt:

-Ustawa o zarządzaniu kryzysowym z dnia 27.04.2007 r.

-Ustawa o stanie klęski żywiołowej z dnia 18.04.2002 r.

-Ustawa o stanie wojennym oraz o kompetencjach Naczelnego Dowódcy SZ i zasadach jej podległości konstytucyjnym organom RP z dnia 20.06.2002 r

-Ustawa o powszechny obowiązku wojskowym z dnia 21.11.1967, tekst jednolity z póź. z.m.

Zadania wynikające z:

-„Strategii Bezpieczeństwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej” z 5.11. 2014 r.

-„Planu Operacyjnego Funkcjonowania (…)” na czas zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa i wojny

- „Gotowości Obronnej Państwa czasu Kryzysu”.

- „Narodowego  Kwestionariusza Pozamilitarnych Przygotowań Obronnych (…)”.

- „Metodyki przygotowania i przeprowadzenia ćwiczeń podsystemu niemilitarnego w systemie obronnym”

- etc, ect, ect…. są , uwierzcie mi na słowo, skomplikowane w realizacji, a więc tylko dla profesjonalistów – takich co to z niejednej menażki w czasie służby wojskowej jedli!

 

„Nic tak, jak sytuacja nadzwyczajna i zagrożenia nie weryfikuje kadr administracyjnych i jakości rządzenia". - prof. Maria Gintowt-Jankowicz

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

casium

#1505834

Witam

Wszyscy to  widzimy, trzeba więc ciągle monitować o kolejne kroki.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Ula

 

#1505838

"Orchidee występujące w basenie Morza Śródziemnego są przedstawione na Ara Pacis w Rzymie i są to jedyne znane przykłady wystąpienia tych kwiatów w najwcześniejszej sztuce europejskiej"...

https://pl.wikipedia.org/wiki/Storczykowate

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-4
#1505892