Podstępni VATożercy

Obrazek użytkownika Traczew
Gospodarka

W TVP i w mediach sporo w ostatnich dniach informacji o budżecie (który jest w bardzo dobrej kondycji) i o przyczynach tego stanu rzeczy. Przedstawiciele rządu wskazują na skuteczne ograniczenia w wyłudzaniu VATu co powoduje, że od stycznia zdołano zebrać blisko 20 mld zł więcej niż w roku poprzednim. Ściągalność innych podatków też jest większa. Te informacje od przynajmniej roku odsłaniają istniejące wcześniej niesłychane wręcz przekręty i złodziejstwo na wielką skalę, które firmy audytowe obliczają na 50 mld złotych rocznie (w 2015). Zastanawiałem się, jak jest możliwe, wyciąganie z budżetu tak kolosalnych sum. Wprawdzie codziennie słyszymy, że zamknięto jakąś grupę VATowskich przekrętaczy, ale nie wierzę, że okradanie budżetu przez "prywatnych" złodziei było możliwe w tej skali. Podejrzewałem, że na tej VATowskiej łączce pasły się także duże firmy, reprezentujące obcy kapitał, które prócz "optymalizacji podatkowej" mogły wyciągnąć łapę po forsę budżetową, która leżała wprost na ulicy. Żadnych informacji w tej kwestii nie było, aż do wczoraj

W wywiadzie red. Złotnickiej z Szewczakiem, wiceszef sejmowej Komisji Finansów ujawnił, że "jedna z sieci handlowych, portugalska, zwróciła do budżetu kwotę 120 mln złotych, gdyż podstępnie została wciągnięta w KARUZELĘ VATowską"

http://vod.gazetapolska.pl/16482-janusz-szewczak-pieniadze-wracaja-do-bu...

Cóż, można się tylko roześmiać i wykpić Biedronkę, króra została oszukana przez oszustów i PODSTĘPNIE wciśnięto jej do kasy 120 mln złotych. Oni prowadzili tak transparetny i uczciwy handel, a tu KTOŚ podstępnie zrobił ich w konia i uczynił wspólnikiem afery finansowej na 120 mln zł. Nie z nami takie numery Bruner, czy raczej można napisać Pedro. Sami jesteście VATowskim złodziejem i ciekaw jestem czy wasze księgi rachunkowe już ABW kontroluje, do spółki z CBA i CBŚP. Patrząc szerzej, zapytać można, czy tylko "portugalskiej sieci handlowej" podstępnie wciśnięto do kasy grube miliony, czy też i inne sieci nie stały się także ofiarą podstępnej i przestępczej działalności ...... no czyjej?  Chyba jakiegoś VATowskiego szatana. W każdym razie, władze skarbowe RP winny natchmiast w OBRONIE interesów zagranicznego kapitału zaangażowanego w działalność handlową, dokonać szerokiej kontroli innych sieci handlowych, gdyż one również mogły zostać PODSTĘPNIE WCIĄGNIĘTE w Vatowskie karuzele. Na pierwszy ogień powinny pójść Lidle i Auchany, gdyż biorąc pod uwagę przyjazne stosunki RP z Francją Macrona i RFN Merkel należałoby pomóc firmom z tych krajów obronić się przed podstępami finansowymi.

No i przy tej okazji mamy odpowiedź dlaczego Polska i jej rząd od dwóch lat jest flekowana przez media państw "starej Unii" z niemieckimi na czele. Dlaczego w Die Zeit rozważa się możliwość powrotu ryżego do polskiej polityki, dlaczego spuszczono z łańcucha Timmermansa i KE "bada" praworządność w RP itd. Państwa "starej Unii" biorąc pod uwagę ich doświadczenia kolonialne, nie mogą znieść, że duża środkowoeuropejska kolonia częściowo wyzwala się spod ich bezinteresownej opieki. A było dotąd tak miło.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.9 (głosów:10)