Zjedz Kubuś dorsza, bo gwiazdorzysz !

Obrazek użytkownika tequila
Humor i satyra

Syn Pitery Julii doniósł, że muzycy za głośno grają w  w restauracji Dawne Smaki przy Nowym Świecie. Wezwani policjanci nie potwierdzili nadmiernego hałasu i dopiero na żądanie Jakuba Pitery, nie dość że syna posłanki PO, to  i na dodatek radcy prawnego sporządzili odpowiedni wniosek o ukaranie. Należy przyznać, że policjanci zachowali się prawie przyzwoicie. Jeden z nich zanotował: "Większy hałas emitowany był przez pojazdy przejeżdżające ul. Nowy Świat niż przez grający zespół". I nawet nie zakazali muzykom dalszej gry. 

- Tej sprawy w ogóle nie powinno być - stwierdził warszawski sąd i uniewinnił wczoraj dwóch muzyków, na których poskarżył się syn posłanki PO.

Wczoraj, półtora roku od koncertu w Dawnych Smakach, sąd wydał wyrok: muzycy zostali uniewinnieni. - Ta sprawa nigdy nie powinna znaleźć się w sądzie - podkreślał sędzia Michał Kowalski. Zawiadamiającego, czyli Jakuba Piterę, uznał za osobę "przewrażliwioną". Sąd podkreślał, że nie ma żadnych dowodów na to, że muzyka była za głośna. Koncert odbywał się bez nagłośnienia, a policjanci sami przyznali, że stojąc przed bramą kamienicy, "ledwie słyszeli muzykę".

- Można by powiedzieć, że to błaha sprawa, ale dla osoby, która nie miała wcześniej do czynienia z wymiarem sprawiedliwości, wcale nie musi tak być. Przez to oskarżenie jeden z obwinionych bardzo podupadł na zdrowiu - powiedział mec. Zaborowski - obrońca jednego z obwinionych. 

Skąd więc taki wpis ? To prawie przyzwoite zachowanie policjantów wynikło ze zwykłego strachu. - Nawet policjanci przyznawali, że muzycy nie grali głośno - zaznacza mec. Maciej Zaborowski, obrońca jednego z obwinionych. Przypuszcza, że policjanci obawiali się umorzyć postępowanie. - Może chodzi o to, że zgłaszającym był prawnik związany ze światem polityki? Sprawa poszła do sądu i niech się sąd martwi - powiedział adwokat.

Zauważmy, że interwencja policji w sprawie Durczoka (wg relacji z Wprost) też zakończyła się w miarę przyzwoicie, ale wymagała determinacji i dopiero gdy oparła się o KG Policji, zaczęło coś się dziać. I to nie od razu, ponieważ konsultowano czy go spisać czy nie, czy przyjąć zgłoszenie możliwości popełnienia przestępstwa, etc.

Powiedzenie "Bo wiecie kim ja jestem" lub "Wiecie kim jest mój ojciec/matka/rodzic?"  nadal ma swoją moc i budzi u niektórych obawy.

Przy okazji wychodzi bezwład sądownictwa - taka śmieszna(z pozoru jak się okazuje) sprawa trwa półtora roku ! PÓŁTORA ROKU dla ludzi niewinnych i prawdopodobnie nie mającego styczności z wymiarem tzw. sprawiedliwości to  wieczność.

Muzykowi życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

A gwiazdorowi SMACZNEGO DORSZA !

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:21)

Komentarze

A gwiazdor...

powinien ponieść koszty postępowania sądowego.

A może - odpowiadać przed sądem za stalking?

Albo być pozwanym o odszkodowanie - przez muzyka - za utratę zdrowia (i zarobków).

Podoba mi się!
16
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1466449

Takie cuda, tylko za Zjednoczonej Partii Obywatelskiej, Przewodniej Sile Narodu, obywateli
miast i WSI, oraz towarzyszy sędziów.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1466466

O, to bardzo dobry pomysł!

pozdr...

/benjamin

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1466467

nieodrodny syn swojej matki (jej ministerstwo kosztowało nas słono)

zdolny uczeń wie jak pomawiać ludzi i drenować kieszeń podatników

specjalizuje się w przejęciach ...

niestety   rodzina P. zapadła mocno na zdrowiu

syn cierpi na nadwrażliwość słuchową "słyszy zbyt wyraziście" ...

matka  natomiast ma poważne zaburzenia widzenia, od pewnego czasu nosi okulary, ale widzieć nie zaczęła lepiej mimo horrendalnej ilości przekrętów nie udało jej się dostrzec żadnych nieprawidłowości  ani usłyszeć o tychże... (też ma problemy ze słuchem tylko w drugą stronę)

 

jak radzi Kom Or Sen lewatywa byłaby skuteczną terapią na ich przypadłości

a wlanie nieco oleju do głowy starą metoda wg Hieronima Boscha pomogłoby z pewnością...

http://www.google.gr/imgres?imgurl=http://upload.wikimedia.org/wikipedia...

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1466475

Coż innego może byc synem Pitery...tylko podobna jej gnida...donosy to stała broń Po-szustów...chyba ,że dotycza kolesi - wtedy to nadwrażliwośc mediów...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1466502

Niedaleko padło jabłko od dorsza - tylko dlaczego podatnik ma za to płacić? Powinno się obciążyć szanowne plemie piterowe wszystkimi kosztami sądowymi.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Ula

 

#1466584

w niedowartosciowanych mendach ktore znalazly sie w kregu obecnej wladzy,badz posiadaniu najmniejszej jakiejs wladzy.
Niedaj boze jak by sie okazalo ze ci muzycy byli dyslektykami bo na pewno by ich tam spalowali, a sad by uznal to za sluszne:)

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2
#1466638