Co można zrobić przez 5 lat z zapisem z kokpitu?

Obrazek użytkownika tequila
Kraj

Mówi się, że zapis cyfrowy łatwiej jest zmanipulować i podrobić - to prawda, w końcu to tylko cyfrowe klocki, które w erze superszybkich komputerów można złożyć w dowolną kombinację. Posługując się dedykowanym oprogramowaniem w zasadzie można zrobić z nagraniem (cyfrowym) wszystko. Istotnym czynnikiem ograniczającym oprócz pieniędzy (horrendalnie drogi sprzęt i programy)  jest tylko CZAS.

Co natomiast można zrobić z nagraniem analogowym ? Odpowiedź przyszła nagle, takie olśnienie:

NAGRANIE ANALOGOWE można NAGRAĆ PONOWNIE!

Potrzebujemy :

1. Kokpit tupolewa, akurat tego u nich mnogo.

2. Nagranie wewnętrznego tła pracy silników samolotu i szumu powietrza.

3. Nagranie rzekomego szumu głosów dobiegających z salonika

4. Kilku aktorów z predyspozycją do naśladownictwa głosów. Jeżeli nawet rodzina miała problemy z rozpoznaniem głosów, uważam że podobny głos może zmylić każdego (zauważmy, że widmo głosu będzie identyczne dla całości nowego nagrania). 

Czas - uważam, że 5 lat a nawet 1 rok do nagrania/zmodyfikowania godzinnego przedstawienia jest wystarczający.

Oryginalna taśma -  w kraju, gdzie robiono remont nie problem o taśmę magnetofonową, można użyć przecież nawej tej którą być może wymieniono w rejestratorach przy tzw. "remoncie"

Pozostaje montaż - wydawało by się sprawa najtrudniejsza, ale to nie magnetofony NAGRA Kudelskiego.Wyjaśnienie jest proste i pochodzi z tzw. stenogramów prokuratury:

zapis [dropout, złe przyleganie taśmy do głowicy]

zezwala na bezproblemowy montaż kawałków nagrań !!!

Jest czymś w rodzaju PAUSE/STOP, w dodatku w zapisie występuje JAWNIE (ot takie są taśmy i głowice analogowe, że taśma nie zawsze dobrze przylega). W dodatku oryginały na wieki pozostaną w Sowietach, więc sprawa jest czysta jak kopia obrazu wisząca na ścianie muzeum w Luwrze, podczas gdy oryginał bezpiecznie leży w sejfie (niekoniecznie muzealnym, może to być sejf w dowolnym miejscu na świecie) 

jeszcze dopisek do punktu 4:

Mozna zapytać o materiały porównawcze w/g opinii biegłych Prokuratury mają charakter "wyłącznie pomocniczy" (opinia_zespolu_bieglych-2.pdf strona 10).

Im bardziej zagrzebiemy/zagłębimy sie w raport, wychodzą nam nowe kwiatki. Otóż badanie wykonano na wypożyczonym(!) komputerze MacBookPro (najdroższy i najnowszy 12 tys PLN u Appla) oraz UWAGA na "prywatnym komputerze stacjonarnym" !!!! 

Programy to w większości wersje bezpłatne na PC i Mac.

Praat to opensource’owe oprogramowanie służące do zaawansowanej analizy i syntezy mowy, ze szczególnym uwzględnieniem fonetyki. WaveSurfer is an open source tool for sound visualization and manipulation.

Izotope RX3 - jest już RX 4 Advanced (do edycji i naprawiania ścieżek audio) - uwaga to was powali, w najlepszej wersji kosztuje 749$!

Goldwave  licencja 69$

Audacity® is free, open source, cross-platform software for recording and editing sounds. Kolejny darmowy. 

Nie zagłębiam się już, w tym momencie przerywam. Uważam, że taka analiza dźwięku, wykonana przez biegłych jest niewiarygodna.

Analizy w studiach dokonuje się na profesjonalnym sprzęcie i programach, których wartość znacznie przewyższa powyższe nawet "płatne". Zarówno do cen powyższych komputerów jak i programów śmiało możemy dopisać dwa zera jeżeli nie trzy.

Ten "raport" zdaje się zasługuje na szerszą analizę, bowiem tego typu sprzęt i programy to jakaś kpina ! 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.7 (głosów:18)

Komentarze

   Też już od jakiegoś czasu zastanawiam się, czy prezentowane gawiedzi nagrania, to wogóle nagrania z tego lotu. 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1

              

#1473704

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika trybeus nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

 

Potrzebujemy :

1. Kokpit tupolewa, akurat tego o nich mnogo.

2. Nagranie wewnętrznego tła pracy silników samolotu i szumu powietrza.

3. Nagranie rzekomego szumu głosów dobiegajacych z salonika

4. Kilku aktorów z predyzpozycją do naśladownictwa glosów.

U kogo kokpitów mnogo ? Mniemam, że miałeś na myśli, że u Ruskich, więc w takim razie i na Siewiernym nie musiało być katastrofy, bo co prawda u nich kokpitów mnogo, ale akurat na Siewiernym kokpitu nie było (ciekawe co ?)...punkt 4...predyspozycja - oczywiście, ale akcentu nie podrobisz...Rosjanin nigdy nie będzieł gadał jak Polak...zawsze zdradzi go akcent...

 

..to jest matrix...prawdy dowiemy się za jakieś kilkadziesiąt lat, kiedy sprawcy spojnie umrą śmiercią naturalną ...niestety, pozbądźmy się złudzeń, za dużo diabłów mieszało w tym kotle...pozdrawiam

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-9
#1473709

na pewno znajdzie się jakaś kabina, w której można ponownie nagrać taśmy.

Kabina potzrzebna jest do odtworzenia identycznych warunkówe dla dźwieku. Co do aktorów, nie będę wymieniał ilu nawet "naszych" gra w sowieckich serialach.

Istotą wpisu było zastanowienie się, czy mozliwe jest PONOWNE nagranie taśm

Moim zdaniem JEST TO MOZLIWE.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1473720

idźmy tym tropem...jeśli można byłoby zrobić "studio nagrań" w jakiejś kabinie ruskiej tutki, to zupełnie niepotrzebnie byłoby organizować katastrofę na Siewiernym...czyż nie ? Wystarczyłoby zrzucić trochę złomu z tutek, potem nagrać "przebieg lotu" w jakimś ruskim kokpicie tutki...to byłoby dużo prostsze...czyż nie ?

Pamiętajmy, że zdjęć z wylotu delegacji nie ma !!! Dziwnym trafem komisja Macierewicza nie upubliczniła przebiegu rozmowy Jarosław - Lech...dlaczego nie upublicznia ?? Czy to jest objęte klauzulą top sekret ? Upublicznienie rozmowy J-L ukróciłoby wszelkie spekulacje, a także Twoje dedukcje odnośnie "studia nagrań" w kokpicie...nie piszę teraz złośliwie..po prostu zadałeś temat, a ja ciągnę wątki poboczne...pozdrawiam

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-6
#1473722

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Zum Alten Pastorat został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1473729

Sam przyznasz, ze prawdopodobieństwo ponownego nagrania/dogrania zapisów z kabiny jest wysokie.

Co do rozmów braci Kaczyńskich, gdyby były naciski aby lądować, uważam że do tej pory jakaś stacja lub/i czasopismo udostępniła by to nagranie przed jakimś wydarzeniem związanym ze słupkami POparcia.

Równie dobrze Amerykanie mogli by udostępnić nagrania i zdjęcia satelitarne, a wywiady "przyjaznych nam" państw interesujące materiały . 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1473789

Znajesz szto u nas simulator kokpita Tu154 ? aa?! Znajesz ! Efiekta u nas realisticzne - znajesz ?! Tak i u nas kiłamietra magnitnoj lienty iz pieriegoworami kursantow. Szto ty triebujesz ? Sieks party w kokpitie ?  Dachodi, da "powoli" żdi mienia ?!

Razgawory mieżdu zadaczami o wodkie, diewoczkach ?! Normalno. Obamu w kokpit pasadit? Normalno. Gienerała wysatu sczitajuszczewo na lientu nagrali ? Nagrali ! Jewo nikagda nie uwidieli, a nagrali ? Wsio normalno !  Tak toczno !

Cyborg admeldowałsia .

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

#1473798

Przez pięć długich lat można zrobić wszystko.

A już na pewno zafałszować prawdziwy obraz wydarzeń.

Pozdr.

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#1473727

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika lutek został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Pozdrawiam

Lutek
Tankuję na Łukoilu

#1473732

O tym jak Rosjanie mogli sfalszować zapisy CVR można się przekonać oglądając film dokumentalny pt. Rok 1983 - Na krawędzi zagłady. (1983: The Brink of Apocalypse).

Ci z Państwa co mają do niego dostęp powinni go obejrzeć i gdzieś w 2/3 filmu jest opisana technika falszowaniu zapisu CVR z myśliwca który zestrzelił w latach 80-tych koreański samolot pasażerski z ponad 200 osobami na pokładzie w okolicach półwyspu Kamczatka.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1473738

https://www.youtube.com/watch?v=w-Df7Uf3mlk.
Dla kacapow sfalszowanie czy podrobka czegokolwiek jest pryszczem od rewolucji w 1917 tylko tym sie paraja.
Wszystko co maja w dorobku to ukradli i zmalpowalijak,zegarki,bron,wszelkiego rodzaju pojazdy ,aparaty fotograficzne,nawet walonki.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#1473790

a symbolem ruskiego zwijania, kradziejstwa wszystkiego, może być Pobieda. 

Samochód, który zwinęli od Niemiaszków razem z całą fabryką Opla.

Dali póżniej ją nam, Polakom, do produkcji, gdzie przez lata była robiona na Żeraniu w FSO,

już jako Warszawa:

 

 

It was also licensed to Polish Fabryka Samochodów Osobowych, as FSO Warszawa. Although usually known as the GAZ-M20, an original car's designation at ... More »

Search for: Images · Videos

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1473831

tylko tasme z tu-154 pl 101, co niewygodne wycinamy, reszte zaszumiamy i robimy ilestam kopii, dla millera, prokwojow, artymienki itd. itp. takie to proste.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1473908

ale to rozwiązanie było by zbyt bezczelne

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1473916