Zawiodłem się na prezydencie Andrzeju Dudzie. Wpis księdza Tadeusza Isakowicza-Zalewskiego

Obrazek użytkownika Świetobor
Kraj

Przeczytałem całą deklarację prezydentów Polski i Ukrainy. Ze smutkiem muszę stwierdzić, że zamiast prawdy o ludobójstwie dokonanym na Polakach w latach 1939 – 1947 oraz urzędowej gloryfikacji zbrodniarzy z UPA i SS Galizien znalazłem niej wyłącznie puste frazesy, godne nowo-mowy z epoki PRL.

Z kolei w przemówieniu w Akademii Politycznej użył wprawdzie słowo ludobójstwo, ale nie wyjaśnił, kto i na kim jego dokonał. A była to idealna okazja do tego

Zawiodłem się po raz kolejny na panu prezydencie Andrzeju Dudzie, który pomiędzy I a II drugą turą ubiegłorocznych wyborów prezydenckich zapewniał o swoim przywiązaniu do prawdy historycznej o Kresach Wschodnich oraz szacunku dla rodzin ofiar. Jak widać, słowa nie dotrzymał.

 

http://isakowicz.pl/zawiodlem-sie-na-prezydencie-andrzeju-dudzie/

Ocena wpisu: 
2
Twoja ocena: Brak Średnio: 1.7 (głosów:13)

Komentarze

Czy to własny wpis w blogu, czy polecanka? 

Jeśli polecanka - to brak właściwego oznakowania.

A własnym wpisem w blogu być nie może, skoro w całości stanowi wpis ks. Isakowicza-Zaleskiego.

Ode mnie jedynka - ze względów formalnych.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1519022

to jako wpis w blogu, ponieważ polecanki są widoczne znacznie krócej a i więcej ludzi czyta wpisy na blogu. Zresztą nie liczy się forma a treść. Jednak nie dla wszystkich widać.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-7

Napierw będą cię ignorować ,później będą się z ciebie śmiać, jeszcze później będą atakować, na końcu dopiero wygrasz.
Mahatma Gandhi (1869-1948)
www.nexxblog.wordpress.com

#1519023

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika trybeus nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

...jak się chce psa uderzyć, to kij się zawsze znajdzie...nieprawdaż?

prezydent Duda niestety okazał się wielkim nieporozumieniem, wielką pomyłką i chwała Bogu, że coraz więcej ludzi to zauważa...

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-7
#1519103

"coraz więcej ludzi to zauważa..."

"więcej" tzn ile (oprócz Ciebie)
 
jakieś sondaże ??
Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2
#1519106

a nie spełniarka życzeń.

i żaden nacjonalista tylko głowa państwa, wyłoniony reprezentant wszystkich Polaków.

Taki, jaki jest- to już wiele i niesamowity skok jakościowy w porównaniu z wieloma poprzednikami.

Zawsze można woleć idiotę, pijaka lub udającego idiotę  albo i samego generała ;)

 

Polityka od dawna nie jest związania z etyką, niechże więc prowadzi skuteczną, zyskowną politykę.

Jeśli zaś ktoś nabiera się na ruchy wizerunkowe a nie konkrety, na jakieś hasełka czy żądania. to...nie zazdroszczę.

chyba nie po to jedzie się do innego kraju, by pouczać czy opier... ? Gdy i tak wiadomo, o co chodzi, co myślą ludzie- nie wiadomo za to, co mniej oficjalnie mówią politycy podczas wizyt. Kto przysięgnie, że nie było szepnięcia na boku: nie przesadzajcie  z Banderą, bo Polaków to wpienia? To, ofc, fantazja, bo przecież odpowiedź byłaby oczywista, więc po co gadać po próżnicy... Ale mam nadzieję, że taki przykład pokazuje, że nie ma co prędko oceniać innych.

I czy aby najważniejsze,co powiedział czy może to, jakie szanse stwarza Polsce swoimi działaniami?

oczywiste jest, że większe od zera.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1519119

ks. Isakowicza-Zaleskiego na temat Pezydenta Dudy pozwolę sobie wkleić fragment wywiadu Piotra Zychowicza z prof. Grzegorzem Motyką zamieszczonego przed ponad pięciu laty w Rzeczpospolitej (http://www.rp.pl/artykul/616945-UPA-na-Ukrainie-walczyla-z-ZSRR.html#ap-1

Równocześnie pragnę wyartykułować najistotniejszą, moim zdaniem, opinię prof. Motyki w związku z relacjami polsko-ukraińskimi: "Od Kresowiaków i związanych z nimi historyków – na czele z panią Ewą Siemaszko – różni mnie to, że oni uważają, iż rozmowę z Ukraińcami należy zacząć od uznania przez nich terminu „ludobójstwo". Ja zaś uważam, że na uznaniu tego terminu przez Ukraińców należy rozmowę skończyć. Nie możemy im tego poglądu narzucić. Musimy spokojnie przedstawić nasz punkt widzenia, przekonać do naszych racji."

"...Grzegorz Motyka: Bodajże dziesięć lat temu w wywiadzie dla „Nowego Państwa" powiedziałem wyraźnie, że UPA na Wołyniu i w Galicji Wschodniej dokonała ludobójstwa Polaków. Od tego czasu konsekwentnie to powtarzam. Prowadzę badania, piszę i mówię na konferencjach naukowych o zbrodniach popełnianych przez ukraińskich nacjonalistów. To ja wyjaśniłem okoliczności wielu z nich. Niezła mi gloryfikacja. 

Środowiska kresowe mocno jednak pana atakują. Jak pan myśli dlaczego?

Od Kresowiaków i związanych z nimi historyków – na czele z panią Ewą Siemaszko – różni mnie to, że oni uważają, iż rozmowę z Ukraińcami należy zacząć od uznania przez nich terminu „ludobójstwo". Ja zaś uważam, że na uznaniu tego terminu przez Ukraińców należy rozmowę skończyć. Nie możemy im tego poglądu narzucić. Musimy spokojnie przedstawić nasz punkt widzenia, przekonać do naszych racji.

Dlatego podaje pan Ukraińcom historię ludobójstwa na Wołyniu w wersji light?

Nie, bo to by sugerowało, że mówię inne rzeczy tam, a inne tu. Ja zaś od lat w obu krajach mówię dokładnie to samo. I za to dostaję cięgi od jednych i drugich. Kresowiacy twierdzą, że nie uważam zbrodni na Wołyniu za ludobójstwo, więc jestem ukraińskim agentem. Ukraińcy twierdzą zaś, że skoro uważam zbrodnię na Wołyniu za ludobójstwo, to jestem na pasku środowisk kresowych i polskich nacjonalistów. Dla komunistów głównym wrogiem było PSL i polskie podziemie niepodległościowe. Walki z UPA były traktowane przez nich jako front trzeciorzędny Pańska ocena UPA różni się jednak od oceny Kresowiaków. Uważam, że antypolskie czystki dokonane przez UPA są krwawą, haniebną skazą w dziejach ukraińskiego ruchu partyzanckiego. Żadna inna formacja pozapaństwowa w Europie nie dopuściła się zbrodni na tak potworną skalę. Ale jednocześnie nie uważam, żeby nie można było mówić o tym, że ta sama formacja w latach 1944 – 1960 walczyła z sowieckim okupantem..."
 
W świetle moich własnych poglądów, zgodnych z prezentowaną niniejszym opinią prof. Motyki - nadal oceniam, tym razem merytorycznie, "wpis" Świetobora (czyli cytat ks. Isakowicza-Zaleskiego)  na "jedynkę" oraz "uwagę" Trybeusa na minus jeden.
Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1519147

szczególnie to o ludobójstwie.

Czy to naprawdę tak ogromnie ważne, czy to ludobójstwo czy  zbrodnia o znamionach ludobójstwa? Przecież to kwestia definicji (prawniczo-historycznej) a spory o to niefachowców czy domaganie się przegłosowania (!) jest  niesmaczne. Głosować to można symboliczne potępienie. Liczy się prawda a nie licytowanie grozą czy liczbą ofiar.

Do tego są różne zbrodnie, choćby przeciwko pokojowi, zbrodnie wojenne, ludobójstwo, zbrodnia przeciw ludzkości itp.

na Wschodzie też to różnie działa, np. w Rosji wszystko zwalają na 'zbrodnie stalinowskie', znaczy ich wewnętrzna sprawa, załatwiana niby przez kolejne ekipy rządzących a przecież ludobójstwa.

 

Jeśli Ukraina podpisała odpowiednie konwencje to jest zobligowana ścigać zbrodniarzy.

Nie orientuję sie w prawie międzynarodowym, nie wiem więc jak to wygląda u nich, czy działa wstecz i czy starczy ściganie przez Niemcy i ZSRR czy też konieczne jest ściganie przez obecne państwo. Pewnie jednak Rosjanie w obecnym konflikcie nie przegapili takiej szansy.

 

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1519184

 

.....prezydent Duda niestety okazał się wielkim nieporozumieniem, wielką pomyłką i chwała Bogu, że coraz więcej ludzi to zauważa...

 

pomylkom to wasci:

 

trybeus - 28 Sierpnia, 2016 - 16:11

i to nie od dzisia

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1519188