Taranem w PiS? Zmurszałym jednak.

Obrazek użytkownika Smok Eustachy
Kraj

Stawiam śmiałą tezę: gdyby opozycja nie robiła nic przez te 2 lata to miałaby teraz lepsze perspektywy niż ma teraz, po tych licznych ciamajdanach i innych wyskokach. Jakby trzymali jęzory za zębami i nic ani mru mru. Obecne notowania PiS to w 80% zasługa opozycji. Zrobili co prawda tego pińcset plusa itp ale to wszystko mało.

PiS zaś stoi w obliczu dylematów wynikowych: kształt przyszłego sejmu zależy nie tyle od wyników osiągniętych w wyborach przez kaczyzm, ale od tego, kto wejdzie, kto wpadnie pod próg itp. Przy czym nieprawdopodobne raczej jest, aby kaczofoby zaorały się tak jak ostatnio. Mając w pamięci styl swe klęski raczej się zmobilizują do sensownego działania. Czy się tu mylę? Powtórzyliby mimo wszystko tą manianę? Z drugiej strony po stronie pisowców aktywni byli zwolennicy Antoniego Macierewicza, którzy robili darmową popularkę Kaczorowi. Teraz są wewnętrzną opozycją. Widać to na tzw. Twitterze. Nie można lekceważyć sobie entuzjazmu. Entuzjazm cechował elektorat pisiora i przeważył wynik wyborów. Tamte wpadły w defetyzm co przełożyło się na takie a nie inne wyniki i samodzielne rządy.

Drugim ciekawym zagadnieniem - godnym panelu dyskusyjnego - jest utrata przez elity kompradorskie zdolności do pełnienia funkcji elitarnych. Obserwuję je ostatnio i co jeden to lepszy. Wysiłek ętelektualny starcza tylko na wyzwiska. Jednego nazwa MakDonaldem, innego KFC, innego faszystą, innego tym, innego owym. Nie są zdolni do podstawowej refleksji i pytania fundamentalne pozostają bez odpowiedzi. Choćby te z poprzedniego wpisu:

Dlaczego Tusk i Kopacz nie dali piniendzy niepełnosprawnym?

Dlaczego obraz Kaczora jest niespójny? Jak jest on Pol-Pot i teraz jest gorzej niż w Generalnej Guberni to nie można od niego oczekiwać kasy dla niepełnosprawnych.

Używanie różnych tam takich grup jako tarana kaczofobicznego nie wychodzi jakoś i nie tłumaczą, dlaczego. Owi protestujący pod sejmem cieszyli się pewnym kapitałem społecznym i też on został roztrwoniony. Mieli obiecane, ogólnie mają ciężko, PIS daje kasę, której wcale nie obiecywał i nie musi dawać, jak owa wyprawka szkolna 300 zł. A niepełnosprawnym obiecał. Skończyło się na wezwaniach do niewybierania pisistów itp. Wyszły związki protestu z KODomią. Przyszła Scheuring-Wielgus do Mazurka: https://youtu.be/QV81snqs5Zw

 

Skąd się to wszystko bierze?

II

Wracając do Damy z Łasiczką: nieprawdą jest, że była państwowa bo nie była. W sytuacji, w której Fundacja Czartoryskich straciła serce do zajmowania się tą kolekcją mogła żądać piniendzy na utrzymanie zabytków z uzasadnieniem, że nie ma. I co? I kasę by miała i kolekcję.

Naprawdę myślicie, że takie szpece jak Balcerowicz z Lewandowskim nie znalazłyby sposobu na wyprzedanie tej kolekcji za granicę? Że parę wpisów w statucie by powstrzymało? Że ewentualne sądy by nie klepnęły? Weźcie.

III

Pora teraz na toczenie beki z lokalnych gwiazd Targowicy na Salonie24 Syzyfa i Lchlipa, epatujących kolektyw wynurzeniami niejakiego Szułdrzyńskiego i innymi pierdołami. Miarą pustki waszego intelektu jest bezsilna miotanina połączona z niezdolnością do odniesienia się do podstawowych problemów. Niezdolność ta jest typowa dla obozu kompradorskiego, który zatracił zdolność do wyrażania jakichkolwiek myśli, z powodu braku tychże. No słabo. Tyle o was.

IV

Obóz rządzący, epatujący ostatnio swoim rozpasaniem, powinien akcentować problem zwalczania polonofobii. Na różne takie zaczepki, że antysemityzm się szerzy powinni odpowiadać, że najważniejsze, aby antypolonizm się nie szerzył. I niech tamci się nakręcają, że antypolonizm nie ważny. Na pewno elektoratowi się takie tezy spodobają. Niestety PiS do takiej rewolucji zdolny nie jest.

V

Jak już kreujecie w swej propagandzie kogoś na krwiożerczego Hannibala Lectera to nie przyczepiajcie się, że puszcza pralkę po 22. Tak wygląda w przenośni problem opowieści opozycyjnej. Pokazuje tu poprzez analogię niekonsekwencję, powodującą słaby przekaz. Panel dyskusyjny KODu se zróbcie o tym.

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.8 (głosów:17)

Komentarze

Witaj!

Słuszne refleksje... co za burdel.

Wiesz i może się zgodzisz, dosłownie wszyscy zapomnieli, jak rozmawiać. Komunikacja wysiadła. Pozostał - "ja panu nie przerywałem". To jakaś paranoja. Słowotoki. Kompletny brak chęci jakiegokolwiek porozumienia każdego z kimkolwiek. Nie mówię o porozumieniu kaczyzmu z antykaczyzmem. Tu słusznie porozumienia być nie może. Jak żydów z esesmanami. Lecz w samym królestwie pisu ludzie nie mogą się porozumieć. A co najgorsze - pis nie potrafi ładnie się opakować i dobrze sprzedać.

Elity wytłukli. Kultura i etyka leży na łopatkach. Brak akceptowalnych wzorców. Lansuje się nawalanie cepami i rynsztok. Zeświniają nam świat.

A my co? Okrzyk bojowy i przyłączamy się do napierdalanki.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1565034

 co gorsza brak jakiejkolwiek akceptowalnej!

Wysługiwanie się Żydom, czy Amerykanom z pewnością nie wychodzi nam na dobre, a wyborców rządzącym też nie przysporzy. Klepanie o tym, że Polska niby należy do liderów pod względem rozwoju gospodarczego, przy jednoczesnym braku wzrostu zarobków, to jakaś tania bajeczka dla przygłupów i może powodować jedynie wzrost oczekiwań pazernych Żydów!

Gdzie ten wzrost i gdzie ten dobrobyt, skoro Polacy zarabiają jak dziady, po co tak kłamać? Wystarczy, po tych 30 latach III RP porównać zarobki w państwach UE i w Polsce. Poziom zarobków i siły nabywczej pieniądza - to jest wyznacznik prosperity, a nie wzrost, który nie przekłada się na dobrobyt obywateli!!!

Czemu taka durna polityka służy, bo nie polskiej racji stanu i nie narodowi polskiemu? Zatem komu???

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1
#1565107

tych,którzy Polski nie tylko nie lubią,ale nawet Jej szkodzą i to z rozmysłem,klasyk podzielił ich niegdyś na stronnictwo ruskie i pruskie ,ale nam w między czasie doszło TO trzecie,i pytanie zostaje już NIEaktualne  ale niech się nie starają by Jej szkodzić ,bo i tak nic z tego nie wyjdzie,bo nasza Najjaśniejsza Rzeczpospolita ma Mocnych Patronów w Niebie a nade wszystko swoją Królową

Dobrego Dnia Polsko,Dobrego Polskim Dzieciom ,również,...wszak to nasza Przyszłość :)

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#1565141

Nie wiem skąd Pan bierze swoje informacje o tym wszechobecnym poparciu społecznym dla PiS? Być może obraca się Pan wyłączenie w środowiskach wyznawców/kibiców Jarosława Kaczyńskiego. Wystarczy rzucić okiem na ogólnodostępne portale informacyjne, w sekcji komentarze pod każdym z artykułów nie wygląda to już różnie. O wyniku wyborów zdecyduje poparcie tzw. normalsów (copy rights R. A. Ziemkiewicz) - tzn. ludzi, którzy nie mają wyraźnych preferencji politycznych i którzy podatni są na marketing polityczny/dezinformację/propagandę. Przed najbliższymi wyborami służby RFN/USA/Izraela/Rosji mogą odpalić nową aferę kelnerów, a może tym razem prostytutek? Strumień ojro/dularów/szekli/rubelków popłynie na konta  dziennikarzy/blogerów/troli internetowych, którzy sprawnie nagłośnią co trzeba i co trzeba wyeksponują na plan pierwszy. No chyba, że starsi i mądrzejsi uznają, że rządy byłego-bankstera i nieustannie-patrioty są dla nich korzystne i nie ma co się wydatkować na podmianki na aktualnym etapie.    

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
--- Józef Szwejk

#1565395