PiS wypowiedział́ wojnę redaktorowi Ziemkiewiczowi

Obrazek użytkownika Smok Eustachy
Kraj

PiS wypowiedział́ wojnę redaktorowi Ziemkiewiczowi. Limuzyna BOR zajechała drogę taksówce, którą podróżował ów publicysta. No to teraz będą mieli. Jeśli mamy szukać przyczyn, dla których PiS może przegwizdać następne wybory to rozbijanie limuzyn jest całkiem niezłą. Raz że rozbijają je cyklicznie i nie widać, żeby coś się zmieniało w podejściu do jeżdżenia. Dwa: żeby jechać jako pojazd uprzywilejowany muszą być włączone światła i musi być włączona syrena, co jest uciążliwe dla jaśniepaństwa. To wycie syreny jest uciążliwe, więc jeżdżą bez, a wtedy nie są uprzywilejowani. I taranują. Trzy: czy ktoś nie może im kazać,  żeby przestali szarżować przez jakiś czas choćby? Niech nie wymuszają i jakoś to będzie. Zamiast tej prostej decyzji mamy pomysły jakichś nowych służb, które tez będą szarżować. Prokuratura zadziałała zaś jak wcześniej: korzystając z trzymania owego Sebastiana na dołku rzecznik prokuratury zaczął opowiadać jakieś niestworzone historie. Rejestratorów nie odczytali.

Nie po to głosowałem na PiS, żeby teraz rozbijał się limuzynami. Po to głosowałem, żeby się nie rozbijał. I takie oczekiwania wzbudzili w swojej kampanii. Ja to wszystko traktuję z przymrużeniem oka, nie spodziewałem się bowiem, że będą w stanie swe zapowiedzi zrealizować. Szczególnie po tej akcji z Murzynem http://smocze.opary.salon24.pl/675634,wybory-przebudzenie-mocy. A że agencje rejtingowe podniosą nam rejtingi - to już zupełnie jest nieoczekiwane zjawisko.

Drugim momentem jest ta afera z wyborem Tuska: powstrzymanie tego było nierealne i nie było się co spinać. Nie popierać go ale i się nie spinać. Akurat tej wojny nie rozumie społeczeństwo nasze a społeczności zagraniczne to już w ogóle. Nie będą odwoływać w połowie Tuska bo im on pasuje raz i nie chcą stwarzać precedensu dwa. Co mogliśmy zaofiarować takim Węgrom za poparcie naszego sprzeciwu? A reszcie? Niech mi jeden z drugim odpowie.

II

Drugi kowboj redaktor Warzecha ściął się jakiś czas temu z posłanką Szczypińską i posypał się hejt na niego. Że kobietę ma przeprosić. O przemierzycy Kopacz nie takie rzeczy pisał i wtedy jakoś nikt. Że o HGW nie wspomną. Najpierw niech te zaległości nadrobi stare i tego się domagajcie. A nie tak. Swoją drogą dobrze przedstawia te różne mechanizmy w ostatnim Saloniku Ziemkiewicza:

Jest jednak małe ale: oni są tam porąbani w tej Europie i ponieważ reagują idiotycznie to idiotyczne posunięcia mogą dać pozytywny skutek. Jeszcze ten Tusk może wyjść nam na plus. Z drugiej strony PO i Nowoczesna po ciamajdanie mają razem 35%. Gdzie Mucha śpiwoła itp. Czyli gupota nie jest jakimś powodem do zmiany preferencji wyborczych. Z trzeciej strony wygrana PiS była trochę szczęśliwa: KORWiN mógł wejść a z drugiej strony PSL mógł nie wejść. I byłoby inaczej

 

Na zdjęciu: Łukasz Warzecha

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.6 (głosów:17)