Niemcy po wyborach 2017

Obrazek użytkownika Smok Eustachy
Świat

Wyczytałem własnie na Salonie24, ze wyniki niemieckich wyborów mają być znane o północy, podczas gdy lokale  zamknęli o 18. Po 6 godzinach? Możliwe to jest? Co na to leśne dziadki z naszej Państwowej Komisji Wyborczej? Tej starej i tej nowej? No zobaczymy. U nas ile dni to trwa?

Jak już pisałem ten cały Schultz to cienias. Weźcie zamiast łypać w sondaże oceniajcie danego polityka po tym, co reprezentuje. Ten se dawał wciskać ciemnotę, jaką mu zadawali platformersi i inne Wyborcze. No niepoważny człowiek. Stąd też na starcie, na nowości dostał 30% a potem mu spadło. A tera będzie sensacja z wyników wyborów, chociaż mniej-więcej były znane wcześniej. Ta cała Alternatywa ma dostać 13%, jak nie skręcą to może więcej, bo ludzie bali się podawac prawdziwe preferencje ankieterom. Jak na partię robiącą karierę na nachodźcach to słabo. Sprawa jest oczywista i co? Ano pojawiła się partia antyimigrancka ale do owego Bundestagu weszły też proimigranckie ugrupowania lewicy i Zielonych. Czyli więcej Niemców oszalało i jest za imigrantami niż otrzeźwiało i jest przeciw. Jak dodamy do tego wynik Merkel i tego SPDa to nieciekawe są te nastroje.

Teraz na Putina będa u nas narzekać, że proputinowska partia weszła. Ano weszła. Obstawiam, że Putin przez swoją agenturę przeforsował wpuszczenie nachodźców a przez drugą kreuje opór przeciw temu. A czemu my nie mamy żadnej partii propolskiej, która by nasze interesy reprezentowała? Może kasę niedużą trzeba by włożyć w to? U nas Alternatywy to były cztery i jakąś dodatkową Niemcom można by wyeksportować. Ale raz że u nas nie ma żadnej szczelności tylko same agenty i ni mamy żadnych agentów tam. Takie czasy.

Skoro SPD nie chce do koalicji to Merkel skazana jest na liberałów z FDP i lewicę albo Zielonych. Bo ta Alternatywa wykluczona jest ze wszystkiego. Nie widzę tej koalicji za bardzo. Koalicja "wszyscy przeciw Merkel" też nie jest możliwa. W każdym razie Niemcy przeszli z systemu dwupartyjnego na wielopartyjny, CDU/CSU i SPD straciły względem poprzednich wyborów łącznie chyba z 15% bo odwaliło i m do reszty i przestali reprezentować tzw. wyborców, a zajęli się nie wiadomo czym. Tzw Partia Pruska u nas może być tym wszystkim zdezorientowana a obecny reżim powinien szukać dróg wygrywania sprzeczności w nowej koalicji tam.

W perspektywie 4 lat kroją się jeszcze większe zmiany tam, obecnie zmiana nastrojów nie przełożyła się wystarczająco na wynik wyborów. U nas w 2015 tez tak mogło być, jakby SLD TRUP Zielony wszedł i jeszcze KORWIN. No zobaczymy. W każdym razie komentarze są w stylu co jest słuszne a co nie słuszne a nie co możemy ugrać i z kim.

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.9 (głosów:12)

Komentarze

wyniki zapewne bylyby bardziej na prawo. Dzisiaj "zawartocs Niemca w Niemcu" wynosi mniej niz 80% - i stale sie zmniejsza, glownie na rzecz... mahometan.

Zapewne bedzie po tych wyborach koalicja CDU/CSU/FDP/Zieloni, ktora wydaje sie korzystniejsza dla polskich interesow niz koalicja CDU/CSU/SPD.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

mikolaj

#1548937

I bardzp dobrze! Niemcy może trochę późno obudzili się z letargu i dopiero teraz zobaczą jak bardzo zdewastowany jest ich kraj przez ideologiczną lewicę. Jednak jak sami dobrze wiemy - na naprawę zniszczonego kraju nigdy nie jest za późno.

Pozdrawiam,
Kamila

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1549059

A czemu my nie mamy żadnej partii propolskiej, która by nasze interesy reprezentowała?

- - -

My takiej siły nie potrafimy wykreować nawet na Ukrainie to cóż dopiero w Niemcowni...

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1548944

Wielka szkoda, że poczuła we włosach, wielkomocarstwowy wietrzyk Adolfa Hitlera. Czwarta Rzesza stała się jej obsesją i punktem honoru. Nawet sojusznik ten sam!. A stosunek do Polaków, zupełnie nie różni się od tego, jaki reprezentował guru!...

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1548945

Szybkie liczenie głosów, jeśli się nie oszukuję to bardzo prosta sprawa, głosy się liczy i juuuż! Dopiero gdy przeprowadza się jakieś kombinacje następują kłopoty, jeden doda Stasiowi drugi Józiowi i suma się nie zgadza, trzeba szukać sprawdzać kombinować, Najczęściej trzeba dodać Jadzi, czy Zosi. I jest wszystko się zgadza, ale już zrobił się dzień, siódma rano.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1548950

Martwmy się niemieckimi neo-nazistami, którzy weszli z ponad 13% poparciem. To nasi wrogowie - chcą rewizji granic min.

(wiemy to z rozmów z nimi...)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1549217