Mowa nienawiści to nie mowa nienawiści

Obrazek użytkownika Smok Eustachy
Kraj

Mowa nienawiści jest pojęciem o charakterze talmudycznym: spekulatywne znaczenie tego terminu odbiega bowiem od prawdziwego. Mowa nienawiści w rozumieniu normalnym to jakieś wypowiedzi epatujące nienawiścią, prezentujące nienawiść, silnie zabarwione niechęcią, z wyzwiskami, obelgami, takie toczenie piany z pyska. Tymczasem znaczenie owej mowy jest dialektyczne:
W mowie nienawiści nie chodzi o żadna nienawiść tylko o stłumienie krytyki wobec postulatów politycznych gejów i lesbijek. A jakie oni mogą mieć postulaty? Teraz mają takie a zaraz mogą mieć śmakie: np. totalna dyktatura gejowska. No i ten seksizm życzliwy jest mową nienawiści. W autobusach powinni nagłośnić ten seksizm życzliwy, aby kobietom miejsc nie ustępować, tylko zgodnie z parytetem płci. A płci jest 71. Jeśli w danej sytuacji facet zarobiłby w trąbę a kobieta nie dostaje, to jest to dyskryminacja ze względu na płeć i występek przeciw równościowości - taki jest wydźwięk.

https://nczas.com/2019/01/29/ujawniamy-czego-beda-uczyc-wasze-dzieci-na-...

Podobnie mieliśmy akcje przeciw wyzwiskom wobec kobiet. Każdy powie że wyzwisko niedobre i nie można, a że potem okazuje się że termin obraźliwy to "matka", bo sprowadza kobietę do roli patriarchalnej lochy czy jakoś tak. Porąbane jest to wszystko.

II
Co gorsza doszły mnie słuchy że "Kościoły zrzeszone w Polskiej Radzie Ekumenicznej (PRE) opublikowały wezwanie do przeciwdziałania nienawiści". Pisze o tym pastor Paweł Bartosik

http://www.pbartosik.pl/2019/01/dlaczego-polska-rada-ekumeniczna.html?fb...
Pyta się on: "Dlaczego Polska Rada Ekumeniczna utrwala język neomarksistów nowej lewicy?" i jest to poważna kwestia. Podobnie Janusz Buzek reaguje:

http://nalezecdojezusa.pl/wokol/kosciol/list-otwarty-janusza-buzka-do-bp...

W sumie chwała im za te wywody, bo są użyteczne. U nas wcale nie jest lepiej a nawet jest gorzej. Co do zasady jak ktoś chce być komuchem czyli neokomuchem to powinien się przepisać do neokomuny i opuścić wszelakie kościoły i wyznania do których należy.

III
Wezwania do walki z mową nienawiści zaowocowały napadem dzisiejszym na Magdę Ogórek. Czy Codziennik Feministyczny wyraża już swe oburzenie? W świetle tez prof. Konecznego sprawa wygląda następująco: są różne cywilizacje i one mają różne swoje zasady. W naszej protestowanie jak najbardziej jest dopuszczalne, ale bez szkodzenia innym. I KOD se demonstrował, łaził, pikietował itp. W pewnym momencie ludziom się znudziło i się wykruszyli, została grupka zadymiarzy. I ci zadymiarze zaczęli szukać dymu. A to blokowali Kaczora jadącego na Wawel, darli ryja na miesięcznicach itp. I społecznego uznania w ten sposób nie uzyskają, bo nie ma akceptacji dla zakłócania. Ponieważ nie kumają tych zasad przeto zafundują pisiorom drugą kadencję. Przewidziałem dawno, że ta grupka fanatyków rozbestwiona pobłażaniem zacznie popełniać przestępstwa, czym zmusi w końcu organa państwa do reakcji. Sędziowie mogą ubić oczywiste sprawy, czym swój los przypieczętują. W każdym razie zgodnie z normą społeczną niepisaną jak się KODomii nie podoba TVP i jej programy to mają możliwość iść do TVN i tam se sabaty swoje urządzić. I taka - symetryczna - reakcja społeczne uznanie może uzyskać. Nikt wszak KODersów nie bije.
Znany nam Galopujący Major, była gwiazda byłego działu Opinie zlikwidowanego bo Czerska nie potrzebuje opinii wyciągnął jakieś kobity skasowane za blokowanie Marszu Niepodległości. Pokazuje on, że zasad naszej cywilizacji nie pojmuje zgoła. Weźmy takie rzymskie "chcącemu nie dzieje się krzywda". Jeśli szukasz dymu to do siebie możesz mieć pretensje. Sprawa ma aspekty dwa: raz wyzywanie porządnych ludzi od faszystów. Jak wiecie występek ten stanowi realizacje wytycznych Stalina, który rozkazał wyzywać swych przeciwników od faszystów. Wiernie realizują jego wolę aż do tej pory. Dwa - gdyby to towarzycho wyło gdzieś z boku to by była inna gadka. Ale zaczęły pierwsze rozróbę czym dowiodły, że szukają dymu i zgodnie z zasadami zwalczania mowy nienawiści nie mogą być potraktowane inaczej niż mężczyźni, bo byłby seksizm życzliwy. Nie rób bliźniemu co tobie nie miłe. Nie blokuj albowiem ciebie zablokują. Inaczej by było, gdyby se szły gdzieś tam do auta i by Marsz Niepodległości je zaatakował. Mogłyby jechać do Moskwy pod pomnik Wandy Wasilewskiej. Niechby zrobiły pozytywna demonstrację pod tym pomnikiem, domagając się utworzenia Polskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej.
O tych wszystkich zasadach nie ma pojęcia ów Galopujący.  Napisałem mu na Tłiterze, że jeśli chce być traktowany jak dama to musi się zachowywać jak dama. Jak robi chlew no to cześć.

IV
Jakiś pozytywny skutek owej mowy nienawiści jest. Oto TVN wydała oświadczenia, że potępia napad na Magdę Ogórek. W zaistniałej po mordzie na prezydencie Gdańska Pawle Adamowiczu sytuacji najlepiej reaguje TVP pod kierownictwem J. Kurskiego. Reszta zaś znajduje się na etapie narzekactwa. PiS ma środki aby skontrować. Nie tylko biadolić, ale własne materiały trzeb opracować, w których będzie, że mową nienawiści jest brak zgody na postulaty polityczne katolików. I inne takie. Filmy ilustrujące powinny powstać, pokazujące przejawy takie jak szczanie na znicze. Andrzejka Hadacza atakującego prezydenta Dudę itp. Montaże możliwe do wykorzystania na lekcjach. Własne stanowisko powinniśmy przeciwstawić. A nie biadolenie. Na koniec oglądnijcie sobie ten film raz:

https://youtu.be/hulGBtSpRT4

A dwa zastanówcie się nad znaczeniem terminu; niesprowokowany akt agresji. Czy Magda Ogórek łaziła gdzieś i wyzywała KODomię? Bluzgała? Blokowała? No nie.  A 3: Słusznie czyni red. Ziemkiewicz i inni używając terminu "mowa nienawiści" w jego właściwym znaczeniu.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.1 (głosów:18)

Komentarze

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Krzywousty został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Przyznm ż n jstm w stn zrzmć skąd t brzn  dlczg zbrn sę ldzm prtstwć przcwk mdm?

T, skąd pszę - w Stnch - jst t nrmln zjwsk. Pktj sę frmy, md, pltyków... czyż n bwązj wlnść słw wlnść dmnstrcj? Nch m ktś dpw n pytn: jśl n wln m pblczn pwdzć dnm dznnkrzw c myślę nm lb jg dycjch - w jk spsób mgę przcwk nm prtstwć by mć sznsę ż zstnę słyszny? Złżyć zżln? H h h...

 Słyszę jkś &qt;tkch&qt; słwnych. &qt;przmcy&qt; słwnj przz pktjących. Przmcy słwnj? Sm dfncj przmcy zncz ż dknj sę n fzyczn n słwn. Myślę ż Plsk wchdz w fzę jkjś prn, w tym pltyczn pprwnj prn. Wszyscy przcż pmętmy ż dkłdn t sm rbł strn przcwn kdy t n był w pzycj. B - wtdy dchdzł nwt d rękczynów fzycznj npśc n dznnkrzy. Wtdy był t K...

N grnm. P prst n grnm.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-10
#1579933

i masz problemy ze wzrokiem, skoro nie zrozumiałeś, że to nie zwyczajny protest przeciwko mediom, tylko chamski, nikczemny atak z naruszeniem nietykalności cielesnej na dziennikarkę! Agresywne kodziarskie indywidua liczną grupą, atakowały M. Ogórek fizycznie, zniszczyły jej samochód, wyzywały ją i usiłowały ją zastraszyć, zatem nie kłam, że takie zachowania są normą w stanach, bo to bezczelne kłamstwo!!!

 

Podoba mi się!
15
Nie podoba mi się!
0
#1579948

dla polskiej "totalnej" i "totalitarnej" opozycji nie siegalbym do Talmudu czy do klasykow dialektyki...

Dla mnie to po prostu "kalizm" ( wyrazenie od imienia Kalego ze stron "W pustyni i w puszczy").

Jesli my mowimy zle o przeciwniku politycznym - jest to dysputa polityczna, jesli przeciwnik mowi zle o nas - jest to mowa nienawisci...

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

mikolaj

#1579934

Dziś mija prawie tydzień od sławetnej publikacji, która miała zmienić cały świat.
Pamiętacie o co chodziło?

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1579961

rodzinne koligacje - i nie chce wyplacic drobnych paru milionow jakiemus Austriakowi, ktory na dodatek jest konkubinem dalekiej krewnej Prezesa. Prezes upieral sie, ze aby dostac pieniadze - trzeba przedstawic jakies rachunki i dowody na wykonane prace.

W glowie ludziom z GW i PO sie nie miesci - dlaczego Prezes nie popiera rodziny i nie wyplaca tych milionow - a nawet zaleca  zaskarzenie wsprawy w sadzie... 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

mikolaj

#1579964

Nie wchodź nigdy w rozważania nad prawdą z łajdakiem, bo on nie stosuje żadnych zasad (...) i muszą do łajdactwa doprowadzić. (W.Gadowski - Krew nie woda)

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Największym złem dla świata jest nie siła ludzi złych, lecz słabość dobrych.

#1579993

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Halina44 nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

"Mowa nienawiści w rozumieniu normalnym to jakieś wypowiedzi epatujące nienawiścią, prezentujące nienawiść..."(...)

...................................... - Nobel !

https://www.youtube.com/watch?v=atJrr2OdI9k

no comment

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-5

H44

#1580020

Czuchnowski otrzymał 700 godzin taśm na których JK milczy.
Sprawa w toku.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1580051

Mój pożegnalny post też był o ataku na P.Magda Ogórek
Ale jak to na KOD-omitow i UB-ywateli przystało zostalem tam za ten wpis brutalnie zaatakowany

http://antykomunista.neon24.pl/post/147509,bydlo

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1
#1580084

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

chris

#1580151