Kryzys w stosunkach

Obrazek użytkownika Smok Eustachy
Kraj

Zmieniłem plan tego wpisu ze względu na 2 wydarzania. Otóż dotarł do mnie ten fragment jakiejś dyskusji:

https://twitter.com/kamilspodwawelu/status/969902732785143808

Tu pani - nie wiem kto to jest - mówi dość słusznie o negowaniu wyjątkowości holocaustu. Że Kambodża, Indonezja itp. Że wyjątkowość holocaustu to jest postkolonialna mentalność Europejczyków. Dalej mówi, że się ten trend przenosi na Europe Środkową, czyli na nas. Że dyskusja o filmie "Wołyń". Że Polacy chcą o sobie mówić jako o ofiarach. Tak ta pani wywodzi.

Z tego fragmentu nie dowiemy się, czy ona jest za czy przeciw? Z hejtu w komentarzach wynika, że jest przeciw. W każdym razie opis zjawisk jest trafny i może być podstawą do oceny. Ja np. uważam, że jest to słuszne, że tam różne narody nie dają sobie w kaszę dmuchać. Ale najważniejsze jest tu traktowanie Polaków, bo jesteśmy Polakami i nas to bezpośrednio dotyka.

Skąd to jest w ogóle? To nagranie?

II

Redaktor Wojciech Wybranowski popełnił był tłita:

https://twitter.com/wybranowski/status/970586466735788038

W dzisiejszym "Do Rzeczy" serdecznie polecam historię Barucha Schuba. W trakcie sprawdzania jego wniosku (skan 1) wykryto, ze byl w sowieckich oddzialach, ktore mordowaly ludnosc cywilną. Zalecono przekazanie info sledczym (skan 2). Co zrobił IPN? Ukrył sprawę pod dywanem(skan 3)

I tu pora na kilka pytań. Np. czy Izrael hołubi różnych podejrzanych siepaczy i dlaczego? I co z tego wynika? Poczytajcie sobie w Do Rzeczy nr 10/2018.

III

Teraz jest trochę dobrze a trochę niedobrze. Jesteśmy na początku długiej drogi, dlatego z politowaniem traktuję wynurzenia co niektórych, jak to niby obecny reżim PiS powinien wszystko załatwić i od razu. No nie da się. Wątpię, aby to było celowe ale PiSowi wychodzi taktyka szarpana - coś tam ogłosić, potem  się trochę cofnąć, jakiś kompromis i za jakiś czas krok dalej. Zauważcie, że dwadzieścia lat temu znaczenie Wyborczej wydawało się niekwestionowalne, trwała i w ogóle. A teraz co się porobiło? Podobnie będzie teraz. Komentatorzy obecnie nie doceniają znaczenia strącenia Żydów z piedestału. Na ten piedestał trafili nachodźcy i zamienił stryjek siekierkę na kijek. Pisałem już o tym jakiś czas temu.

 

Dalej - mamy dwa porządki - siły i słuszności. Agora jechała na sile i przegrała z słusznością, podobnie teraz Żydzi. Żądania odszkodowań 65 miliardów są bezzasadne w sposób oczywisty i opierają się na groźbach. Podobnie jak oprychy napadające gościa i zabierające portfel pod groźbą łomotu. Mentalnościowe podstawy opisał dość ciekawie red. Rafał Ziemkiewicz http://ricardomoscicki.com/o/ziemkiewicz/

IV

Jakiś czas temu pisałem, że czasy się zmieniły. Wcześniej popłacało wciskanie ściemy a teraz prawda procentuje. NP. obecna opozycja opowiadając jak to PiS zawłaszcza państwo, sądy, trybunały jest niewiarygodna. Nie mówi całej prawdy, bo boli ich, że pisiory zabierają im. I tu mają problem, bo nie są w stanie wykazać swego przyrodzonego prawa do koryta. Mamy też człowieka którego babcia ma 3 różne życiorysy, mieszkała w różnych państwach itp.

A sprawa tzw. wolności badań naukowych? Wolność badań naukowych polega na usiłowaniach dojechania Zyzaka. Czy wtedy Departament USA interweniował? Wpływowe organizacje żydowskie? Wyborcza? A ten drugi, który został doprowadzony do samobójstwa? Mamy tu ciekawe zjawiska, których zrozumienie wymaga lektury dzieł prof. Konecznego.  Są one interpretowane, jako hipokryzja i kalizm a tak naprawdę są to różnice cywilizacyjne. Jeśli ktoś nie potrafi uzgodnić wersji babki to według jednej cywilizacji mija się z prawdą wyciągając inną wersję na każdą okazję, a wg. drugiej niekoniecznie.

Mamy zwalczaczy ksenofobii którzy nie protestują przeciw ewidentnym przykładom ksenofobii. Dlaczego? Bo tak naprawdę za.
Ksenofobia, szowinizm, nacjonalizm, dyskryminacja tak na prawdę nie są tu celem. W sensie żeby zwalczyć. Oni walczą o monopol dla siebie. W sensie, żeby tylko oni mogli a inni nie. I tu znowu jest problem, bo trudno udowodnić, że jeden może być szowinistom a drugi nie. Przeniesienie dyskusji na płaszczyznę: kto będzie dyskryminować a kto będzie dyskryminowany wyklarowałoby sytuację.

V

Nowelizacja Ustawy o IPN wyklarowała sytuację i stała się pretekstem do nieuchronnej rozróby. PiS musiał w którymś momencie ostro stwierdzić, że Polacy nie są sprawcami holocaustu, wojny itp. tylko wprost przeciwnie. A to musiało spowodować wylanie się fali zoologicznego antypolonizmu i ksenofobii. Pomijam teraz reakcje zagraniczne, bo to co się dzieje u nas nie ma precedensu na świecie. Popatrzcie choćby na Ukrainę? Czy tam rządzący dają popisy ukraińskofobii i oskarżają naród o wszystko? No nie. A u nas Kwaśniewski, Komorowski, Nowoczesna, Wyborcza etc. etc. W końcu klaruje się rzeczywisty podział polityczny na obóz polski i antypolski. Niepodległościowy i podległościowy. Jest to korzystne, bo zrozumienie rzeczywistości umożliwia właściwe reagowanie.

Odrzucając wszelaki rasizm i ksenofobię zauważam, że Polacy są zainteresowani zwalczaniem antypolonizmu bo w nich godzi, a Żydzi są zainteresowani zwalczaniem antysemityzmu (połowy). I zgodnie z zasadą wzajemności możemy się przejąć antysemityzmem w takim samym stopniu, jak Żydzi antypolonizmem. Jak chcą jakiegoś zaangażowania naszego to niech najpierw podejmą liczne działania godzące w antypolonizm.

Uwagi postscriptumowe:

1. Z dialektyką to jest tak, że nie ma sensu podpisywać żadnych porozumień bo nie dotrzymają. Objaśniam na przykładzie: wyobraź sobie że pobierasz się i jest przysięga małżeńska, że tam miłość, wierność, uczciwość małżeńska ma być. A tu kobitka ci mówi, że prawdziwa wierność to jest jak cię zdradza i zdradzając realizuje przyrzeczenie. Tak są interpretowane konstytucyjne zapisy o staniu na straży itp.

2. Kto pamięta PRL? Tam komuchy miały dużo do gadania o budowie socjalizmu, że to, że sojusz robotniczo chłopski itp. A przyciśnięte stwierdzały, że jak coś to Ruskie wjadą i obsadza mitycznymi takimi, przy których one są umiarkowane. I to była siłowa podstawa PRL.

3. Teraz pora na rozpoznanie, kto jest w obozie niepodległościowym a kto w podległościowym.
 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.8 (głosów:10)

Komentarze

Smoku!  Jak to jest, że une, te podległościowe, zupełnie się nie boją ?! Wychodzą przed szereg i deklarują, że chcą dawać d..y i poszukują sponsora. Mało tego ! Aktywnie działając, fotografują się po różnych Brukselach dając do zrozumienia, że już usidliły alfonsa, albo i dwóch. W normalnych warunkach obnosząc(y/a) się z tego rodzaju "stosunkami" - dostaje po ryju ! A tu nic ! Taka liberalna demokracja.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

#1559531

a co im innego zostało. mają tez wielopoziomową kryszę,u nas jako "represje" kaczystów a w brukseli jako obroncy demokracji. z walki o koryto zrobili spór polityczny i odwrotnie.
w notce jest m.in. o sile i prawdzie jako metodzie w dziejach. oni nie maja sily ani prawdy, no to jedyną siłą jest wieszanie sie na klamkach innych i ogólne przeszkadzanie "prawdzie". po tych obcych dworach to czasy gazet wyborczych sie jeszcze nie pokończyły

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1559549

albowiem chodzi tylko i wyłącznie o kasę. Tym naszym, wewnętrznym o koryto, tym zewnętrznym o 65 lub 300 miliardów dolarów. Można roztrząsać co kto powiedział, jaki "autorytet" napluł, ale gdyby na przykład (zdarzył się cud) i jutro rządziło PO, to wszelkie spory ideologiczne by ucichły, nas by raz dwa ograbiono na w/w kwoty i byłby idylliczny spokój jak przez minione ...dziesiąt lat. Jeszcze wielu ludzi zrobi "magisterium", doktoraty, habilitacje i zbije majątki na publikacjach "w temacie": ustawa IPN

Ale stety czy niestety zdarzył się inny cud : Polacy przejrzeli na oczy i tamto się póki co nie wróci.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1559602

5 milionów Ukraińców ktoś zaprosił do Polski. Czy obecny rząd chce spacfikować Polaków rękami Ukraińców?
W szkołach policyjnych jest nadmiar Ukraińców polskiego pochodzenia...ale wychowanych po ukraińsku.
Milion żydów już jest w Polsce. 3 miliony mieszkających w Polsce przejdzie na judaizm.
Ustawa 1066 będzie działać. Skąd PiS ma ciągle wysokie poparcie? Oszustwo?

https://www.youtube.com/watch?v=8P8lFy_GBGY&bpctr=1520452202

https://www.youtube.com/watch?v=Tj1l4Sy_5zg

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

Verita

#1559603

co ma w głowie Verita, że widzi 5 mln Ukraińców w swojej lodówce?

i dlaczego nie 45 mln, bo tyle ma ludność Ukrainy?

w zeszłym roku było ponad milion Ukraińców a na ten prognozowano dwa miliony.

 

z tym milionem żydów, a wkrótce 3 mln to sądzisz po swojej rodzinie? poza chorymi psychicznie każdy zauważy, jaka to bzdura. weź sie ogarnij.

 

jeszcze spisek rządu, który wymorduje obywateli rękoma Ukraińców, w tym z polskiej Policji (znana ruska wrzuta), najlepiej z użyciem ustawy 1066. zaprawdę, trzeba mieć cos z deklem. nie przeszkadza stawać sie wariatem? nie ma żadnego hamulca, wsparcia bliskich, leczenia? przeciez postępujący szuryzm powinien byc przerażającą rzeczą, nawet- najbardziej.

 

i to w czasach wyszukiwarek, gdzie dane są powszechnie dostępne...

 

Było "Ty Żydzie", teraz jest "Bo to Ukrainiec jest". Bez cenzury: Ukraina i Ukraińcy w polskim internecie
http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/569875,ukrainiec-jak-z...

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1559636

panie kontrik sztorcuje  Weritę ale czy słusznie? Werita ma w mojej ocenie sporo racji Problem nie w tym ,że panie Werita napisała 5mln zamiast 3 problem w tym ,że rząd niby nie toleruje anty polskich wystąpień Ukraińców ale nic też przeciw temu nie robi a jak robi to tego nie czuć. Podobnie jest i z Żydami. Gdy nagle Żydzi zaczęli oponować przeciw ustawie IPN to jaka reakcja rządu i Prezydenta. Taka sama jak Kwaśniewskiego,Komorowskiego i Michnika. Przepraszają!!! Za co ? za to że to nie Polacy mordowali Żydów. Powinno być twardo powiedziane i tego się trzymane, TO NIE POLACY MORDOWALI ŻYDÓW I NIE W POLSKICH OBOZACH KONCENTRACYJNYCH.  Wy Żydzi powinniście mieć pretensje do Niemiec ,Austrii i ich sojuszników a od nas Wara.  Jednocześnie powinniśmy pokazać Żydom i Światu, że w Polsce od końca II WŚ Żydzi wprowadzali władzę mordując Polaków. A oni szukają /rząd/ tylko usprawiedliwień aby Żydów czymś nie urazić. Żydzi i tak robią swoje.Odnośnie opozycji ,to nie opozycja to zdrajcy. 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

lupo

#1559670

aha, czyli mniejsza o liczby czy jakiekolwiek fakty, liczy się "sporo racji". ile to "sporo"? podbijam stawkę- rząd zaprasza ludność całego świata, o ile mają wizę lub mogą wjechać na podstawie innych umów (z nielicznymi ustawowymi wyjątkami). masa wariatów, zaprzańców, lemingów a nawet przestepców żyje w Polsce ale trzeba się straszyć jakimiś bajkami, bo widac własnych problemów brakuje.

oczywiście chodzi o propagandową narrację dla świrów. dla każdego coś miłego. wyobrażmy sobie rządowo-policyjny spisek, w którym miliony Ukraińców "spacyfikują" Polaków. calkiem przypadkowo wyszło to od ruskich. a do tego żyd ukryty- jest milion takich a juz skrycie nawracają trzykroć swej masy. "sporo racji", bo nie bzdura dla zidiociałych oszołomów?

problem w tym ,że rząd niby nie toleruje anty polskich wystąpień Ukraińców ale nic też przeciw temu nie robi a jak robi to tego nie czuć
-
ale to wariactwem nie jest? cokolwiek się dzieje to źle a nawet jak nie to kwestia odczuć. bez konkretów, brakuje tylko dusznego faszyzmu w powietrzu i chowania się do łazienki.
 

i kolejna osoba, biadoląca jaki to rząd spolegliwy, co powiedział, czego nie i co trzeba lepiej. kij z faktami, liczą sie własne frustracje. cóż stoi na przeszkodzie, by napisać o tym do rządu etc.? może za głupi są i trzeba im podpowiadać? a może to spisek zydowsko-ukraiński. rząd nie jest od żadnego głoszenia prawdy czy pokazywania światu. wszyscy mają swoje konkretne zadania, nawet jak na nich budują swą pozycję, padło wystarczająco słów sprostowania (a wręcz za dużo, bo nie widać z nich korzyści). prezydent nie przeprasza za wypadki marcowe, tylko prosi o wybaczenie w ramach pojednania, co jest zręczne taktycznie a przy tym jak najbardziej katolickie. to znacznie lepsze, niż gdyby miał walic butem w pulpit. nie mozna tez iść w zaparte i zupełnie wypierać sie polskich zbrodni, były jednostki. tu równiez tkwi niebezpieczenstwo grania w narzuconą grę. akurat postronnych obchodzi, czy kolaborowały tysiące czy milion i kto dokładnie zabijał po wojnie, nie ma to przełożenia na dzisiejszy świat, zbieranie podatków czy wspólne interesy międzynarodowe.celem władz ma byc realizacja polskich interesów a nie konflikt, na którym mozna tylko stracić, nawet jak jest wygodny dla poparcia węwnetrznego, czy w Polsce czy frakcji rządzących. rząd odpowiadał stanowczo, nie mógł spuścić z tonu, to- i nawet ostro. w innej sytuacji powinno sie ignorować a tylko zamieszczać oświadczenia, bo wszelkie głosne dementi jest tylko wciaganiem w grę i daje żyć dalej fake-newsom. np. jak dotąd reagowano na mase zwrotów "polskie obozy" i wcale nie trzeba było wystąpień rządu ani dawania się wkręcać w narrację antysemityzmu czy zakłamywanie historii. rząd i Polskę dość już wciagano w konflikty, USA jakoś nie wydaje co chwila oświadczeń o swym udziale w wojnach czy powiedzmy rzezi Indian. Bronic dobrego imienia- tak ale cała reszta wcale nie daje nam korzyści a zwykle- odwrotnie. A im więcej tego, tym bardziej mozna miec podejrzenia, jak to jest uzywane wobec naszej publiki, etos antykomunizmu, walki z układem a faktycznie mało można i malo sie robi na własnym podwórku, co musi byc zresztą wygodne. rząd sie mienił niby dla uspokojenia i skupienia sie na gospodarce, skoro nie mozna inaczej- nietrudno zauważyć, że nowe konflikty zepsuły nowy wizerunek rządu. konflikt jest wielu na rękę, tylko czy nam i jak to sie opłaci. dlatego szkoda gardłować o wiekszym radykalizmie, zwł. w świecie dyploacji i interesów, do ktorego jestesmy prowokowani. tak samo jak do zachowań antysemickich czy antyukraińskich, widac gołym okiem, że impulsywne i nieładne reakcje zwrotne Polaków są już powszechnie uzywane przeciwko nam.

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1559719