"PRAWDA NAS WYZWOLI"

Obrazek użytkownika sebastian jarczak
Idee

"PRAWDA NAS WYZWOLI"

Czym jest prawda?

Prawda to rzeczywistość.

Nie każdemu odpowiada, bo jest taka sama dla wszystkich, więc niektórzy wolą kłamstwa (tych może być nieskończenie wiele na jeden temat-więc dla każdego coś miłego).

Prawda często boli mentalnie, więc ją odrzucamy, bo kłamstwo daje poczucie "haju", znieczula i zadowala (nasze niskie instynkty i pobudki), uspokaja i zwalnia z wysiłku myślowego.

Kłamstwo często daje poczucie przynależności do grupy (brak osamotnienia, nieważne że inni też się mylą, grunt to nie być samemu).

Czym bardziej zagłębiamy się w prawdę, tym bardziej samotni się stajemy...

Jack Kulon:
"Prawda, to zgodność mysli z rzeczywistością"! ( Platon)

Znajomość klasyki pozwala nam wcześniej więcej wiedzieć, jednak dochodzenie samemu do klasycznych sformułowań pozwala nam poruszać się swobodnie po fundamencie z którego pochodzą.

A jako że myśli "nie istnieją", są jedynie naszą próbą oddania rzeczywistości, jej warstwą opisową, to tak naprawdę istnieje tylko prawda (bo kłamstwo to jedynie myśli sprzeczne z rzeczywistością)

Więc o jakim pojedynku można mówić między prawdą a kłamstwem, skoro to drugie nie istnieje?

Ten pojedynek odbywa się jedynie w obrębie każdego z nas, uleganie przez nas kłamstwu (czyli złudzeniu) to prawdziwe źródła naszych cierpień i wszelkiego zła na tym świecie...

Stąd na tej wojnie, potyczce o prawdziwy pokój, nie liczą się czołgi ani ropa, ale nasza chęć poznania prawdy, porzucenia kłamstwa, nawet za cenę pozbycia się "komfortu", bo ten komfort nigdy nie był prawdziwy, a jedynie miał w nas usypiać czujność i oddalać od tego co prawdziwe (czyli jedyne).

Tu każdy z nas jest generałem, żołnierzem i cywilem jednocześnie-nikt za nikogo nie dokona wyboru, ani nie stoczy żadnej potyczki.

A ofiarą nie stajemy się po przegranej walce---przegrywamy już na starcie, jeśli tej walki nie podejmiemy...

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.1 (głosów:4)