Wielki, wspólny, sukces PO-PiS i Kościoła

Obrazek użytkownika Rzeczpospolita
Kraj

 

W każdym razie ogłupianie Polaków trwa w najlepsze – i za nasze własne pieniądze.

 

 

Nową przypowieść Polak sobie kupi,

Że i przed szkodą, i po szkodzie głupi.

               Pieśń o spustoszeniu Podola – Jan Kochanowski, (1575r.)

 

I udało się rozhuśtać nastroje ulicy. PiS wali w PO, wydaje się, że z ciężkiej amunicji: afera gruntowa HGW, Amber Gold, zadłużanie budżetu, … itd.

PO nie pozostaje dłużna i w rewanżu odstrzeliwuje się PiS-owi: wycinaka lasów, łamanie praworządności i demokracji, aferalne SKOKi, …itd.

Ale niech nikt się łudzi, politycznych trupów po żadnej stronie nie będzie i nikt nie zostanie nawet draśnięty. Obydwie żydowskie armie ostrzeliwują się ze ślepej amunicji, sam huk w zupełności żydo-katolickiej gawiedzi wystarczy. Jednak ona sama znajduje się w gorszym położeniu, bowiem nie wiele brakuje, żeby żydo-katoliccy kibice tego inscenizowanego boju, zaczęli rozbijać sobie łby. Zresztą w tym celu są wyprowadzani przez PO-PiS na ulicę w miesięcznicach i kontrmiesięcznicach.

W każdym razie główni gracze, PO-PiS, umiejętnie sterują wzrostem napięcia wśród wrogich obozów kibiców.

Żydo-katolicki tłum ma odnieść wrażenie, że rzeczywista, główna i jedyna, oś politycznego sporu to właśnie polityczna walka dwóch żydowskich partii PO – PiS. Wątpię, żeby ktokolwiek z żydo-katolików potrafił określić tę oś sporu PO-PiS, czego on faktycznie dotyczy (bo też i w rzeczywistości takiego sporu nie ma) – ? – Oczywiście, nikt nie wie, że są to żydowskie partie. To są partie prawo-centro-i-kato-lewicowych żydo-katolickich patriotów walczących o dobro kraju w UE. Tylko niepoprawny nacjonalista lub heretyk może rzucić bezczelne stwierdzenie: „żydowskie partie” albo „partie żydowskich interesów” – nie mogę napisać: „obrzydliwe stwierdzenie”, bo jeszcze Żydzi i żydo-katolicy się obrażą i wyjdę na grzesznika – na antysemitę.

Tu maleńka dygresja i refleksja, bo nie wiem, czy żydo-katolicy są w stanie samodzielnie analizować fakty polityczne. Raz, że otumanieni religią i jej symbolami, widząc łobuza pod krzyżem albo z Maryją w klapie gotowi są nosić go na rękach, a dwa, że oszołomieni informacyjnym żydo-medialnym szumem i atakowani w przestrzeni publicznej zmasowaną reklamą, nie są już w stanie korzystać z własnej pamięci.

  

Przypomnę tylko niedawną kampanię prezydencką w USA i we Francji. Mieliśmy w nich do czynienia z identycznym zabiegiem reżyserskim wykreowania dwóch śmiertelnie wrogich obozów politycznych Trump – Clinton, Macron – Le Pen. Co prawda w przypadku Macron – Le Pen reżyserzy spektaklu mieli nieco trudniejsze zadanie, bo wiadomym było z góry, że Le Pen, nacjonalistka, wygrać nie może, niezależnie od wielkości społecznego poparcia. I co? I w USA i we Francji wygrał osobnik bez politycznej przeszłości, o którym nikt niczego wiedział (?).

A czy inaczej było w IIIŻydo-RP? Skąd wziął się niejaki Duda? Także znikąd – powiedzmy, że wytrzepał go Kaczyński ze swojej cyklistówki, bo to, że był on kapciowym prezydenta (L.Kaczyńskiego) do funkcji męża stanu predestynować nie powinno.

Zastanawiam się, czy przeciętny żydo-katolik jest w stanie poczynić następującą obserwację:

  

......................                    

Czy w żydo-katolickich głowach zapaliła się czerwona lampka, czy jeszcze nie?

Dlaczego celebra żydowskich obyczajów religijnych piętnastotysięcznej społeczności Żydów (reszta wyparowała w holomicie) ma aż tak wielkie znaczenie – chyba, że to nie IIIRP, a już Polin? Dlaczego podobnej celebry nie urządza się z muzułmanami, prawosławnymi, protestantami, społecznościami, z których każda jest dziesięciokrotnie większa od społeczności żydowskiej? Jakby tego było mało stosunek prezydentów do ukraińskiego ludobójstwa na Polakach także jest identyczny:

   

.........................                  

Obawiam się, że żydo-katolicka społeczność także nie jest w stanie zestawić wymownych zdarzeń z 2010r. – kościelnej celebry pochówku syjonisty L.Kaczyńskiego na Wawelu z uroczystą mszą „koronacyjną” B.Komorowskiego, na której hierarchowie wyśpiewywali mu Bogurodzicę -?

A było to symboliczne błogosławieństwo żydo-katolickiego Kościoła dla przedstawicieli dwóch zwalczających się żydowskich partii, antagonizujących skutecznie żydo-katolicką społeczność IIIŻydo-RP. Była to zresztą powtórka błogosławieństwa, które w 1999 udzielił całemu obozowi żydo-reżimowej władzy JPII.

Czy żydo-katolik jest w stanie uruchomić polityczne myślenie, gdy otrzyma taką oto informację – zdjęcia ekip rządowych zwalczających się partii PO  i PiS z rządem Izraela?

Jerozolima, rząd PO – 2011r., rząd PiS – 2016r.

A o tym, że żydo-katolicki Episkopat IIIRP poparł ukraiński Majdan i obalenie prezydenta Janukowycza, prezydenta o polskich, nie żydowskich, korzeniach, który nie pozwalał na kult bandytów OUN-UPA, żydo-katolicy chyba nawet nie słyszeli? A jeśli słyszeli to i tak wierzyć nie zechcą:

ks. abp. Światosław Szewczuk, zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego: (…) chciałbym podziękować Episkopatowi Polski, który skierował do mnie i do naszych wiernych list z wyrazami solidarności Kościoła rzymskokatolickiego Polski z naszym Kościołem i naszym społeczeństwem. I wspiera nas swoją modlitwą. Chciałbym też podziękować polskim parlamentarzystom za obecność na Majdanie i wszystkim Polakom za wyrazy sympatii i zainteresowanie tym, co się dzieje na Ukrainie. http://www.naszdziennik.pl/wp/64667,mozemy-budowac-przyszlosc.html (link is external)

Podobnie żydo-katolicka percepcja wyrzuci z pamięci nawoływania JPII do europejskiej integracji. Nie inaczej postąpi z informacją, że prymas IIIŻydo-RP, Ch.Muszyński, napominał żydo-reżimowe władze o jak najszybsze podpisanie traktatu lizbońskiego.

A który żydo-katolik zastanowi się, w czyim interesie Kościół nawołuje do przyjmowania imigrantów?

 

W każdym razie ogłupianie Polaków trwa w najlepsze – i za nasze własne pieniądze.

                        

Musical „Karol” to megawidowisko zrobione z rozmachem. Opowiada o życiu Ojca Świętego i polskiej historii XX wieku. Światowa premiera odbyła się 25 lutego w TAURON Arenie w Krakowie. Na scenie zobaczyliśmy m.in. Jacka Kawalca (w roli Jana Pawła II), Edytę Geppert, Annę Wyszkoni oraz Piotra i Wojciecha Cugowskich. Sponsorem tego wydarzenia artystycznego jest Fundacja Stefczyka kto wie, może po kolejnych wyborach zostanie powołana sejmowa komisja do afery SKOK.

 

Bez zrzucenia jarzma żydo-katolickiej religii oraz politycznej indoktrynacji instytucji hierarchicznego Kościoła nie zdołamy oprzeć się niszczeniu państwa i narodu przez siły światowego syjonizmu i globalizacji.

 .................                  

Być może polityczna świadomość zaczyna odżywać w Polakach.

 

Dariusz Kosiur

 

Ocena wpisu: 
2
Twoja ocena: Brak Średnio: 1.1 (głosów:10)

Komentarze

....w tym co Pan napisał ale i sporo uogólnień, które uniemożliwiają racjonalną wymianę opinii. Już w samym tytule...zamiast "kościoła" powinno być "niektórych hierarchów".
Poza tym tekst jest bardziej emocjonalny niż racjonalny i stąd trudno się zorientować o co w pierwszym rzędzie Panu idzie? Czy o dołożenie wszystkim w/w ....czy o dobro Polski? Co do ogłupiania Polaków....czy można kogoś ogłupić wbrew jego woli ? Do kogo należy mieć pretensje? Pozdrawiam

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-6

Verita

#1544871

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Rzeczpospolita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Uogólnienia być muszą, ponieważ jest to krótki artykuł, a nie publikacja naukowa.

"Kościół" - nazwa instytucji jest użyta z rozmysłem, ponieważ właśnie jej pasterze jako funkcjonariusze hierarchicznej instytucji nie mogą prezentować prywatnych opinii, a tym bardziej podejmować działań politycznych na własną rękę - realizują program tej instytucji.

Nie bardzo wiem, w czym Pani (domyślam się, że kobieta) upatruje emocji (?).

"Dokładanie" nie wchodzi w grę, żaden internetowy portalik nie ma takiej mocy, zresztą nie miałoby to sensu, ponieważ władza jest na to odporna. Celem publikacji jest jedynie otworzenie oczu Czytelnika na rzeczywisty obraz politycznej sytuacji Polski.

"czy można kogoś ogłupić wbrew jego woli ?" - Można, wystarczy przejąć media, zawładnąć oświatą i religią - ten proces jest tak stary, jak stare są cywilizacje.

DK

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-6

DK

#1544881

....ale nie mogą zniekształcać treści przekazu. Co innego znaczy „Kościół“ a co innego znaczy „prywatne opinie hierarchów”. Łączenie tych dwóch pojęć, które nie są tożsame, może byś odczytane jako emocjonalne zacietrzewienie. Podobnie jest z łączeniem religii katolickiej i żydowskiej. Władza ignoruje rzeczywistość, to fakt...ale czytelnicy też są zamknięci na prawdę, mimo to, róbmy swoje. Przejęcie mediów, oświaty, religii jednak nie wszystkim daje radę, czego jesteśmy przykładem.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-5

Verita

#1544887

Nie ja łączę katolicyzm z judaizmem, ja tylko korzystam z powszechnej już wiedzy o wspólnych korzeniach tych religii, czego zresztą Kościół wcale nie ukrywa.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-5

DK

#1544906

.....a z "powszechną wiedzą" różnie bywa.
Od schyłku I wieku istnieją dwie religie wyrosłe na wspólnej glebie religii biblijnego Izraela. Oprócz wspólnego rodowodu łączy je również to, że przez prawie dwa tysiąclecia zgodnie współdziałały we wzajemnym oddalaniu się od siebie i pogłębianiu obustronnych podziałów. Judaizm rabiniczny nie ma u Boga żadnych przywilejów, jest "synagogą szatana" „Żydzi” utrzymywali, że ich ojcem jest Bóg, lecz Jezus im wytknął: „Gdyby Bóg był waszym ojcem, to i mnie byście miłowali” (J 8,42). Ci, którzy Chrystusa odtrącili, stali się „Żydami”, czyli wyznawcami szatana: „Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. Od początku był on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa.” (J 8,44) Święty Paweł stwierdza jednoznacznie: „Nie wszyscy bowiem, którzy pochodzą od Izraela, są Izraelem, i nie wszyscy, przez to, że są potomstwem Abrahama, stają się jego dziećmi (…) to znaczy: nie synowie co do ciała są dziećmi Bożymi, lecz synowie obietnicy są uznani za potomstwo” (Rz 9,7-8). Kim więc są ci, którzy odrzucili Chrystusa ? – św. Jan w Apokalipsie (2,9) wyjaśnia: „samych siebie zowią Żydami, a nie są nimi, lecz synagogą szatana.”

http://www.fronda.pl/a/co-oznacza-ze-zydzi-sa-dla-chrzescijan-starszymi-...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-3

Verita

#1544987

"Nieporprawni.pl to bagienko - niestety. Dodam, że bagienko prymitywnych, zfanatyzowanych żydo-katolików i entuzjastów żydo-PiSu"

 

No i co Kosiur

Nie da się tu nakręcić odsłon.Nie da

Gdzie te twoje dziesiątki tysięcy,gdzie.

Zaproś tu jeszcze to stalinowskie truchło Białasa i jego SB-ecka głośnodajkę z Australii , znana wcześniej dama do "towarzystwa" w podkrakowskich hotelach.Czytałem na wielu portalach że w Nowej Hucie to niezła tam była jak na nastolatkę.

No i będzie was tu komplet

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

zawiedziony

#1544902

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Rzeczpospolita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

No, właśnie, przysłowia nie kłamią:

"uderz w stół, a prymitywny żydo-katolik się odezwie"

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-6

DK

#1544904

.....czyli jak trafiła antykościelna kosa na kamień miłości!!!

Pieśń

Czego chcesz od nas, Panie za Twe hojne dary?

Czego za dobrodziejstwa, którym nie masz miary?

Kościół Cię nie ogarnie, wszędy pełno Ciebie:

I w otchłaniach, i w morzu, na ziemi, na niebie. [...]

Jan Kochanowski

W pieśni sławione jest dobro Boga, Stworzyciela świata, w którym człowiek może żyć w zgodzie z naturą. Człowiek nie ma nic do ofiarowania Bogu ponad ludzką miłość, bo wszystko na świecie pochodzi od Boga, a więc wszystko do Niego należy. Człowiek jedynie dzięki łasce Bożej może korzystać z jego dóbr i powinien Mu za to być wdzięczny. Utwór jest hymnem pochwalnym na cześć Boga i idealnego świata, jaki On stworzył. Boskie dzieło jest idealne, panuje doskonały ład i harmonia. Bóg to artysta, który stworzył świat z niczego, dbając o każdy szczegół (Deus artifex i Deus faber).

A jednak jest jeszcze czas dla Dariusza Kosiur, cierpliwy Pan czeka.....

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

Sławomir Tomasz Roch

#1544927

Nie znasz nawet własnej religii. Według Ciebie instytucja Kościoła z jego hierarchią = Bóg.

Gdybyś nie był tak bardzo przymulony żydo-katolickim fanatyzmem, zauważyłbyś, że o Bogu nie ma u mnie ani słowa.

Osobnik po humanistycznych studiach winien być nieco bardziej rozgarnięty, przynajmniej jeśli idzie o czytanie ze zrozumieniem.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3

DK

#1544931