PiS wzmacnia opolską Platformę Obywatelską

Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Kraj

Wizyta Grzegorza Schetyny w Dobrzeniu Wielkim w powiecie opolskim nie jest przełomem. Jako politolog widzę to tak: do Dobrzenia Wielkiego przyjeżdża znany facet z telewizji, który szuka poparcia dla „najsilniejszej partii opozycyjnej w kraju”.

Zachowanie opolskiego PiS jest skandaliczne. Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej również. PiS skłóca region, a radni pozostałych partii z Opola, ale także posłowie, pozwolili na takie powiększenie Opola. Grzegorz Schetyna ma matkę w Opolu. Zna Opole w którym się urodził i niedaleki Dobrzeń Wielki. Tymczasem takie powiększenie Opola jest na rękę Platformie Obywatelskiej, choćby dlatego, że:

  1. Na niechęci czy wrogości do PiS zbudują większe poparcie, które przyda się w wyborach samorządowych w 2018 roku.
  2. Za zabrane Dobrzeniowi i Dąbrowie pieniądze powstaną kolejne synekury (dobrze płatne stanowiska nie wymagające żadnej pracy) dla członków rodzin politycznych sitw w Urzędzie Miasta Opola, gdzie wciąż „pracuje” wielu sympatyków i członków PO.

To dlatego Opole się wyludnia. Nawet zwierzęta wyruszają w poszukiwaniu pożywienia i wody. Od 1999 roku ludność Opola zmniejszyła się o 15.000 osób. To hekatomba, którą można porównać do czasów II wojny światowej. Dlatego ludzie nie lubią Opola, bo kto może lubić tak nieprzyjazne miasto.

Oficjalnie 15 procent mieszkańców miasta pracuje w budżetówce. Na utrzymaniu województwa opolskiego skorzystają tylko pracownicy Urzędu Wojewódzkiego, w którym zatrudniani są tylko członkowie rodzin, czy przeróżnych sitw towarzysko-politycznych.

Schetynie nie zależy na dobru wcielanych siłą do Opola i osłabianych dzięki PiS na rzecz Opola podopolskich gmin. Podczas konferencji prasowej w Dobrzeniu Wielkim dziennikarz Radia Eska zadał mu mądre pytanie:

  • Panie przewodniczący, dlaczego dopiero teraz zdecydowaliście się na zaangażowanie, tym bardziej, że nastroje w Dobrzeniu są takie a nie inne od momentu podjęcia decyzji (o powiększeniu Opola, prz. R.K.), czyli od lipca zeszłego roku?
  • Schetyna:- Rozmawialiśmy kilkanaście tygodni temu w Sejmie (z kim?! Przyp. R.K.), byłem cały czas w kontakcie z protestującymi (Z kim?! Bo nie słyszałem o tym, a śledzę i uczestniczę w tych wydarzeniach i na pewno bym o tym wiedział!? Przyp. R.K.) - Nagle Grzegorz Schetyna dodaje: - Ja jestem bardzo za dystansem w stosunku co do obecności polityków przy takim proteście i takich emocjach (W tym miejscu Schetyna zaprzecza o swojej obecności i kontakcie z protestującymi, o którym mówił powyżej. Przyp. R.K.). Nigdy nie pozwolę sobie, żeby ktoś zarzucił mi, że chcę konsumować polityczne wsparcie przy takim proteście.

Źródło: czas: 3:58 do 4:38, adres filmu: https://www.youtube.com/watch?v=GSB40nOkB5o

                                PiS wzmacnia opolską Platformę Obywatelską

Młody prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski przez wiele lat należał do PO. Włodarze w Warszawie nie wierzą chyba, że mieszkańcy Opola, zawsze głosujący przeciw PiS, nagle zmienią zdanie i pokochają Jaroslawa Kaczyńskiego i jego partię.

W wyborach w 2015 r. PiS w województwie opolskim uzyskał 27,77%, a PO 26,23%, którym przypadły po cztery mandaty poselskie, dwa mandaty dla Kukiz’15, a po jednym dostały: Mniejszość Niemiecka i Nowoczesna.

W okręgu obejmującym Opole (dane z PKW) frekwencja wyniosła 56,61%. PO uzyskała tu 31,97% głosów, PiS 22,7%, Nowoczesna 11,53%, Zjednoczona Lewica 10,04%, Kukiz’15 10,61%, Korwin 4,57%, Partia Razem 4,11%, Mniejszość Niemiecka 2,88%.

PiS i inne partie niepodległościowe, tak jak w Opolu nigdy nie wygrywały, tak nie wygrają w kolejnych wyborach w 2019 roku.

A za to co PiS zrobił podopolskim gminom, czeka go na Opolszczyźnie sromotna porażka. Wszystko okaże się w wyborach samorządowych w 2018 roku. Wszystkich kwestionującym ich wartość przypomnę te słowa w 2018 roku.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 1.6 (głosów:11)