Kler. Szambo dla motłochu i ćwierćinteligentów

Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Kraj

Dzisiaj obejrzałem „Kler”. W tym filmie nie ma ani jednego porządnego, dobrego księdza, a sam reżyser, uważający Kościół Katolicki za siewców zabobonu, wyciera sobie gębę Ewangelią.

Szambo, sambo, i jeszcze raz szambo. Wszystko tu jest przejaskrawione. Źli są tam nie tylko księża, ale i wierni, przedstawieni jako abserdaki – biedaki i menele. Ilości wulgaryzmów nie powstydziłby się sam Władysław Pasikowski w „Psach”, który rzekomo źle przedstawiając SB-ków, partii katolickiej dał nazwę Chrześcijańskiej Unią Jedności (proszę zwrócić uwagę na skrót).

Film ma założenie przeciwko celibatowi, ale czemu w filmie nie ma nic o homoseksualizmie pedofili? No bo nie wypada. Co antyklerykałowie by sobie pomyśleli. Grany przez Gajosa bohater - kardynał, obowiązkowo ma nazwisko nawiązujące do mordowania – Mordowicz. (patrz: Wojnar w „Weselu”).

Kuria to siedliska zła, fałszu i zbydlęcenia. Każdy ksiądz, nawet bohater „pozytywny” grany przez Jakubiaka, to chciwiec. Ludzie wrzucają na tacę po 10, 20, 50 zł, sierociniec jest brudny, przypomina ciężki poprawczak, a sama prowadząca zakonnica jest wiedźmą tolerującą gwałty. Każdy ksiądz to wulgarny pijak, pedofil, albo chciwiec, albo i chciwiec i dziwkarz. Nie ma innych.

Film ma też antypolska wymowę. I tu mamy wielkie świństwo. 0braża pamięć bł. księdza Jerzego Popiełuszki. Mszę za ojczyznę za komuny prowadzi ksiądz pedofil, a wulgarny kardynał cytuje Jego znane powiedzenie „zło dobrem zwyciężaj”. To nie jest gra słów, ale papranie patriotyzmu w gównie. Widzimy podprogowe działanie na podświadomość. W tle słychać przekleństwa, brak muzyki. Wszystko jest brudne. Bo tak ma się kojarzyć katolicyzm wg ateisty Smarzowskiego.

Oczywiście mamy i aluzje do „tradycyjnego antysemityzmu Polaków”. To pokazuje jak nasi artyści, jaką ci ludzie pogardą darzą polskość, kościół i naszą kulturę. Albo młody ksiądz, który w swojej plebanii trenuje kilkudziesięciu skinów z bejzbolami. Szczyt debilizmu. Później widzimy ich jak biją staruszkę, czy na mszy św. poświęconej budowie nowej świątyni.

Kościół kardynała Mordowicza (Gajos) robi interesy z byłymi ubekami, którzy w przeszłości mordowali księży. Robi też interesy z pospolitą mafią. Przekleństwa, bluzgi, przepychanki w czasie mszy. Film jest brudny również wizualnie. Nie mamy tu wysmakowanych ujęć. Osobiście kościół wielokrotnie atakowałem za świństwa, które robił lub nie rozliczał, ale proszę Państwa, doprawianie ideologii do szamba ma je uświetnić - i jest celem samym w sobie, co się przekłada na radochę plebsu/ćwierćinteligentów. Typowe granie na prymitywnych instynktach widowni oczekującej, i lubiącej, a jakże, obrzucanie błotem „czarnych”. Tymczasem w swoim życiu miałem okazję poznać większość dobrych księży, którzy mogą mieć przywary, mogą się krzywo na kogoś popatrzyć, ale nie można zgodzić. Smarzowski doprawia gębę wszystkim.

To nie jest film misyjny, choć takie może mieć pretensje. Chciałbym się doczekać filmu o aktorkach, modelkach, dziennikarzach, reżyserach. Nie pokazuje zwykłych księży, którzy muszą codziennie harować.

Ten film agresją, którą prezentuje, z rzekomo moralizatorskim drugim dnem, jest tylko popłuczyną, która ośmiesza naprawdę wielkie problemy dotyczące Kościoła Katolickiego. Otóż nikogo nożem nie uczy się uczciwości. Tak robią tylko bandyci.   

„Gajos zaznaczył, że „film Smarzowskiego nie jest wyłącznie opowieścią o stanie duchownym, ale w ogóle filmem o Polsce”. – O tym, że ten kler jest taki, jak nasze społeczeństwo” – mówi dla „Faktu”.

Nie wiem z jakim towarzystwem prowadzi się Gajos, czy reżyser Smarzowski, ale widać, że szambo nie jest im obce w środowisku w którym żyją, i przylepiają je całej Polsce. Moraliści się znaleźli.

Tak poważny temat jak pedofilia w kościele, jest tu tylko pretekstem do mieszania z błotem wszystkiego i wszystkich. Ale będą z tego duże pieniądze, prawda? I ta ohydna aluzja księży, de facto szubrawców i gangsterów do ostatniej wieczerzy...

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.6 (głosów:19)

Komentarze

może być też wyrazem schlebiania sobie: "Oto arcydzieło na miarę Leonarda".

A Akademia lubi nagradzać wszelki kosmopolityczny jad Oskarem!

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1572709

Dla mnie to nie są "nasi artyści".

To jest postsowieckie bydło wychowane przez komunistów w PRL, albo zdegenerowane lewactwo nienawidzące Polaków i polskiego patriotyzmu. W dodatku uparcie szkalują oni Polskę, bo dostają na to pieniądze od lewackich degeneratów z Zachodu czy - bo były też i takie przypadki - z Moskwy.

Co gorsze, byli także finansowani przez lewackich degeneratów, którzy zarządzali Polskim Instytutem Sztuki Filmowej...

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1572731

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Halina44 został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

#1572779

że masz rozum gdzieś między tymi dużymi palcami.
Nie musisz tej ułomności udowadniać masturbując się czytaniem i komentowaniem tutaj wpisów na temat Kościoła bo to jest rodzaj obsesji.

Bez względu na to czy robisz to pod rozłożonym czarnym parasolem czy bez, lekarz na się o ciebie babo wypytuje, bo dawno nie słyszałem kawału.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1572800

Z trollem nie dyskutuję! Stawiam minusy, już bez komentarzy!

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1572805

Poznaję.Czerwona zaraza czy śmierdząca onuca która na chama włazi do poczty prywatnej z hAmeryki teraz wlazła TU..

Nie widzi psucia dzieci,młodzieży. dorosłych przez pornografię (dopuścił Ole Kwaśniewski), gender, tv i inne media. Nie widzi tragedii, gwałtów z tego powodu. Więc PASZAŁA WON stąd. Polacy jak nie gęsi, to i rozum na szczęście w większości mają. Na szczęście już zachłysnęli się ta waszą demokracją i na oczy zaczynają przeglądać. 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Kolejorz

#1572888

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Halina44 został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-8

H44

#1572862

Z tego portalu NP

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1572863

Jeszcze raz PASZAŁA WON.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Kolejorz

#1572889

Nic.

Właśnie zapadł Wyrok Sądu Apelacyjnego w Poznaniu przyznający rację lewactwu.

Kościół ma zapłacić milion złotych zadośćuczynienia ofierze byłego-zakonnika pedofila. Ma też płacić dożywotnią rentę 800 zł na miesiąc. Więcej tutaj:

http://niepoprawni.pl/blog/rebeliantka/sedziowie-z-poznania-osadza-zakon

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1572865

To wszystko i ten cyrk w sądach, to nic innego jak pokłosie wet Judy i przyklepania przez PiS.

Teraz drogi PiS-ie możecie tylko pocałować żydo-komunę w togach tylko w dupsko, bo nic więcej nie możecie zrobić.

A anarchia i rozpierducha tych w togach będzie coraz mocniejsza, wspierana przez totalnych, KOD-y, UBywatele PRL, oraz wszelakie lewactwo z celebrytami na czele.

Tak to jest PiS-ie, jak się wybiera pro Izraelski kierunek, a nie pro Polski i się ma w tyłku własnych wyborców.

A już wszystko mieliście podane na tacy, wystarczył jeden podpis, a wy to wszystko olaliście wraz z Judą.

To dzisiaj widzimy te efekty "dobrej zmiany i nie cofania się do tyłu"

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-6

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1572868

Kamil Tadeusz Jarzembowski mając 13 lat wyjechał do Watykanu. Jak sam mówi, będąc ministrantem widział tam "całkowity zanik wartości". - O mojej sprawie papież Franciszek wiedział od września 2014 roku - zapewnia.

Dzisiaj Kamil Tadeusz Jarzembowski ma 22 lata. Jako 13-latek wyjechał do Watykanu, by zostać ministrantem. Jak informuje w swoim materialne TVN 24 Jarzembowski nadal mieszka we Włoszech i jest jednym ze świadków, którzy w książce "Grzech pierworodny" opowiedzieli o molestowaniu ministrantów.
Watykan. Nastoletni ministrant świadkiem molestowania

- Trzynastoletni chłopiec przyjeżdża do Watykanu pełen wiary i ufności w kościelne instytucje - wspomina tamten okres. - Na miejscu widzi całkowity zanik wartości, obrzydliwe czyny, dokonywane przez księży - dodaje.

We włoskich mediach Jarzembowski opowiedział o molestowaniu przez jego kolegi przez starszego seminarzystę. Polak ostatecznie został usunięty ze szkoły za donos. - O mojej sprawie papież Franciszek wiedział od września 2014 roku, ale do dziś żadna instytucja kościelna czy watykańska nie wykazała śladu zainteresowania ani nie podjęła próby pomocy ofiarom molestowania - stwierdza Jarzembowski. Przedstawiciele Kościoła we Włoszech nazywają wyznania Kamila oszczerstwami.

Obecnie Kamil Jarzembowski pomaga organizacjom, których celem jest walka z nadużyciami seksualnymi w Kościele. Wiele z nich uważa, że mnóstwo przestępstw seksualnych dokonywanych przez księży uchodzi im na sucho. Jedna z organizacji postanowiła nawet pozwać państwo włoskie za przymykanie oczu na przestępstwa duchownych. Ofiary molestowania liczą, że zmianę przyniesie szczyt przewodniczących episkopatu zwołany przez papieża Franciszka. Ma on odbyć się w 2019 r. (...)

Dziwi mnie opinia, że wiele osob broni tutaj dark side KK.

dno i wodorosty, obłuda i przeterminowana KONSERWA - brrrrrrrrrrrrrrr !

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-4

H44

#1572996

Pewnie pisząc ten komentarz złamie paręnaście zasad tego portalu traktujących o nie zastanawianiem się nad innymi opiniami czy też zastanowieniem się nad własnymi słowami ale nuda zmusiła mnie do tego. Do przytoczenia sukcesu tego filmu można przytoczyć komentarze z tego bloga o zeszmacenie Gajosa czy też innego zniesławienia ludzi których pewnie będąc w twarzą w twarz nikt z was nie wyjęknął by ani słowa. Film miał na celu obnażenie instytucji kościoła która w oczach wielu mieni się bastionem polskości i normalnego świata opanowanego przez lewactwo. Patologie są wyolbrzymione i niewiarygodne ponieważ takimi warunkami rządzi świat kinematografi. Jednak niektóre przytaczane tam sytuację mają w oparcie w rzeczywistości jak przenoszenie księży oskarżonych o pedofilie do ośrodków dla emerytowanych kapłanów tyko w tym przypadku ksiądz w rzeczywistości został skazany prawomocnie. Zaś dla radykała dającego opiekę narodowcom przykładem był Jacek Międlar znana osobistość na Jasnej Górze.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3
#1573037

Uwielbiam Wasze MINUSIKI

Jest to dowód, że wiele prawd trafia do Waszych zapyziałych, konserwatywnych głów !

Pojęcie Demokracji u niektórych Panów i jednej Pani - sięga dna i wodorostów...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-3

H44

#1573218