Die Welt straszy Polskę wojną

Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Kraj

Przegląd niepolskiej prasy w Polsce:

 

O sprawie reparacji od Niemiec pisze portal Wirtualna Polska, który ostatnio ma problemy z bronieniem interesów państwa, na terenie którego działa, na którym korzysta i na którym robi interesy.

 

"Obliczenie w jakikolwiek sposób szkód Polski w czasie II wojny światowej jest niemożliwością. A nawet, gdyby miało się to udać: żaden kraj na świecie nie byłby w stanie nawet częściowo wyrównać takich rachunków" - komentuje polskie żądania niemiecki "Die Welt".

 

Punkt widzenia niemieckiej gazety: sprawa odszkodowań ma charakter polityczny, a politycy PiS chcą ją wykorzystać do „uderzenia” na Niemcy.

 

„Nawet, gdyby miało się to udać: żaden kraj na świecie nie byłby w stanie nawet częściowo wyrównać takich rachunków. Tym bardziej, że każdy świadomy historii człowiek, chociażby na przykładzie wojny niemiecko-francuskiej z lat 1870/71 czy I wojny światowej, zdaje sobie sprawę, że żądania reparacji wojennych zawsze prowadzą do ujemnych skutków: zawiści, nienawiści a w najgorszym przypadku do następnego konfliktu".

 

Komentarze pod artykułem:

 

SZOK:
 

Żaden kraj nie byłby w stanie nawet częściowo wyrównać strat? To bezczelność. Czy ja mogę zniszczyć komuś dom, wybić rodzinę i powiedzieć, że poniosę konsekwencji bo mnie na to nie stać? Zresztą skoro stać Niemców na socjal dla nielegalnie wpuszczonych imigrantów to tym bardziej na spłacanie zniszczeń wojennych w Polsce. Możemy im rozłożyć to na dogodne raty.

 

Ami:
 

Żaden naród prócz Niemców nie robił z ludzi mydła, abażurów z ludzkiej skóry, nie gazował w komorach, nie palił ludźmi w piecach. Pora za to odpowiedzieć.

 

Link: https://wiadomosci.wp.pl/niemiecka-gazeta-o-reparacjach-czcze-pogrozki-p...

 

Artykuł nagle zniknął z głównej strony. Obawa przed skandalem? Co, internauci źle oceniają informacje o pogróżkach wojną?

 

Dziwne... Die Welt cytuje dzisiaj także Onet.pl, gdzie „martwi się” o Prezydenta Dudę. Czyżby to jakaś antypolska kampania Niemców w Polsce?
 

„Polska jeszcze raz sprostała wymaganiom, jakie stawia przed nią jej reputacja "europejskiego kraju wolności".

„Obóz Kaczyńskiego podzielił się nagle, jakby uderzył w niego piorun”.

"Groźby ze strony polityków PiS, że nie wesprą wyboru Dudy w 2020 r. świadczą o (...) manii wielkości albo panice".

„Być może polska pokojowa rewolucja 1989 była zbyt aksamitna?”.

 

"Polska zawsze potrafi zaskoczyć. Największa niespodzianka tego lata: jeszcze kilka dni temu można było mówić o Polsce jako o »obozie Kaczyńskiego«. Nagle to się skończyło. Wczorajszy monolit pokazuje głębokie rysy; imponująca dotąd »wertykalna władza«, jakby powiedziano w Rosji, niemal przez noc się rozgałęziła albo wręcz podzieliła na dwie części" – pisze "Die Welt" w obszernym artykule Gerharda Gnaucka "Kraj wolności".

"Czy znaczy to, że groźba powstania państwa autorytarnego minęła? I co skłoniło prezydenta Dudę, który dotąd uchodził za notariusza Kaczyńskiego, do rzucenia rękawicy?".

 

O demokrację w Polsce „martwi się” autor tekstu Gerhard Gnauck, od 1999 roku stały korespondent Die Welt w Warszawie. Link:

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/die-welt-o-polsce-kraj-wolnosci/dvcj90f

 

Na portalu (die)welt.24 oceniane jest znane zdjęcie, gdy Niemcy łamią posterunek graniczny, co miało być inscenizacją (bo słup miał być wcześniej przepiłowany). W tym historycznym tekście już na samym jego początku wspomina się, a jakże, o absurdalności roszczeń wojennych wobec Niemiec nacjonalistycznych polityków z rządzącej partii PiS, że kwestia reparacji od Niemiec jest już politycznie i dzięki międzynarodowemu prawu zakończona.

 

Proszę zauważyć. Wszędzie Niemcy piszą, nie podając żadnych dowodów, aktów prawnych, podpisów polskiego rządu, że sprawa jest już zakończona. Takiego!

W artykule nic nie zauważyłem o ogromnych zniszczeniach Polski przez Niemcy. Link:

https://www.welt.de/geschichte/zweiter-weltkrieg/article167392448/Wie-da...

 

Chyba musimy przeprosić niemieckich przyjaciół, że Polska w ogóle śmie podnosić głowę i nie ma zamiaru konsultować się z Niemcami w ważnych dla Polskiego państwa sprawach, np. reformie sądów, suwerenności gospodarczej i prawdy historycznej.

Jeszcze II wojna światowa się nie skończyła (brak  traktatu pokojowego pomiędzy Polską a Niemcami), jeszcze nie było niemieckiego zadośćuczynienia, tak koniecznego do przebaczenia, a ci już kolejną wojną straszą. 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:10)

Komentarze

Żaden Niemiec (nomen omen) NIE MIEĆ  możliwości  -bycia  sędzią we własnej sprawie –

 

Czyżby Niemcy zamierzają do śmierci Narodu - NIE MIEĆ (?) pokojowej duszy pro europejskiej - aby uznać swoje oczywiste - nikczemne winy wojenne ...

- SamoDzielnie proponując spłatę zaległych rekompensat reparacyjnych i podpisać cywilizujący Unię Europejską  traktat pokojowy z nieZŁOmną  Polską.

j.k.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1546127

Przepraszać to powinniśmy już za samo nasze istnienie.

Niemcy nigdy nie pogodziły się z Traktatem Wersalskim i odrodzeniem Polski, a po kolejnej wojnie terytorialnie znowu dostały po nosie. Na domiar złego dzisiaj powoli zaczynamy odzyskiwać znaczenie i wychodzić z roli niemieckiego wasala, a działania niemieckiej agentury i próby obalenia rządu nie przynoszą efektów - proszę sobie wyobrazić co w takiej sytuacji musi się dziać w czarnej pruskiej duszy. Oni już nie są w stanie nawet udawać naszych sojuszników.

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1546130

W Święto Wojska Polskiego 15 sierpnia nie będzie tradycyjnego wręczenia nominacji generalskich oraz admiralskich w Siłach Zbrojnych RP – zdecydował prezydent Andrzej Duda. Decyzję głowy państwa ogłosiło Biuro Bezpieczeństwa Narodowego. Oficjalny powód: „Brak uzgodnień dotyczących nowego systemu kierowania i dowodzenia Siłami Zbrojnymi RP” A nieoficjalny zdaniem niektórych: zimna wojna! Podobnież MON nie jest skłonne do konsultowania z ośrodkiem prezydenckim kwestii dotyczących zmian systemowych w armii.

Cały artykuł na stronie: http://www.pch24.pl/nie-bedzie-nominacji-generalskich---zdecydowal-prezy...

I mój komentarz tamże:

Ohoho Prezydencie RP Andrzeju Duda poczynasz sobie coraz śmielej w ojczyźnie, czyżby niepodopał Ci się z pracy i dokonań Minister MON Antoni Macierewicz?! To dość ciekawe, a jakie to niby osiągnięcia Ty notujesz Panie Prezydencie Duda na swoim koncie, bo jakoś póki co rozpoznaję tyle co kot napłakał. Naturalnie poza tym co podpisałeś, a nad czym inni mozolnie i ciężko przez lata pracowali. Ostatnio nawet pewnych ważnych ustaw nie podpisałeś! A co niby złociótki, pysiolku Ty nasz przemiły zrobiłeś dla Kresowian, jeszcze mniej?! Czy może te dwa miliony Ukraińców, które wjechały...., zapiszesz na swoje konto?!

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1546139

Niemcy od poltora tysiaca lat sa najwiekszymi zbrodniarzami na kontynencie Europy a Zachodni Slowianie a od likwidacji Polabian Polacy glownym przeciwnikiem. Walka o przestrzen zyciowa trwa. Nic nowego pod sloncem. Tyle, ze Polski suwerennej nie ma od 1939 roku i jakos nie widac aby Polacy o ta suwerennosc chcieli zdecydowanie walczyc.

 

pozdrawiam,

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Vik

#1546201