100 lecie obchodów niepodległości u Prezydenta Andrzeja Dudy: organizatorzy Marszu Niepodległości nie, a Mniejszość Niemiecka tak

Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Kraj

Panie Prezydencie, nie mogą w to uwierzyć. To żenująca sytuacja. Rzecznik Prezydenta Krzysztof Łapiński mówi, że organizatorzy Marszu Niepodległości nie zostaną zaproszeni do Komitetu Obchodów Stulecia Niepodległości Polski.

 

- Zaproszenia formalnego nie było, była deklaracja – oświadcza na antenie Radia ZET Łapiński.

 

Tymczasem Rafał Bartek, szef Towarzystwa Sołeczno Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim został zaproszony http://skgd.pl/2017/09/13/rafal-bartek-czlonkiem-komitetu-narodowych-obchodow-setnej-rocznicy-odzyskania-niepodleglosci-rp/

 

Jako mieszkaniec Opolszczyzny wiem doskonale, gdzie członkowie mniejszości niemieckiej mają polską suwerenność i niepodległość.

 

Wiem jak pogardliwie wyrażano się (i wciąż wyraża) na Opolszczyźnie o Prezydencie Andrzej Dudzie. Niech Pan prezydent nie myśli, że próbując przytulić do swego serca zagorzałych przeciwników politycznych, zyska u nich poparcie.

 

Pan PAD albo nie zna się na ludziach, albo wie coś, o czym ja nie wiem. Jednak jestem przekonany, że Andrzej Duda wykazuje się brakiem dojrzałości nie tylko politycznej, ale i międzyludzkiej. Ufność to piękna sprawa, ale naiwność na tak wysokim stanowisku, to coś więcej niż tylko ewentualna pomyłka.

 

Rzecznik prezydenta dodaje: – Tam były hasła, które być tam nie powinny i z którymi żaden uczciwy człowiek w Polsce zgodzić się nigdy nie powinien. Nie ma żadnych wątpliwości – zaszkodziło to Polsce.

 

A czy rzecznik i ekipa Pana Prezydenta wie, jakie hasła o Polsce rozsiewa Mniejszość Niemiecka, czy wie, jakie mają pomniki na terenie województwa Opolskiego i czy wie, że dla wielu członków mniejszości (w tym zaproszonego) szefową ich rządu jest Angela Merkel?

 

Bez naszego poparcia, czyli konglomeratu różnych środowisk (w dodatku nas zdradzając,  tak się czujemy), nie wygra Pan Panie Prezydencie przyszłych wyborów. Czy chce Pan odejść w niesławie jak Bronisław Komorowski? Ma Pan czas przemyśleć swoje decyzje. Zaprasza Pan Tuska, a gardzi Narodowcami.

 

Nie jestem Narodowcem. Ale to Wasza Dobra Zmiana i słabi dziennikarze zatrudnieni w mediach, odpowiadają za marny PR Polski za granicą. Ignorujecie ludzi, który nie mają do Was stosunku religijnego, tzn. maja swój rozum i komentują racjonalnie Wasze decyzje. Wystarczy niewielka krytyka Waszych działań, by zostać przez Was „skreślonym” – zyskać miano wroga.

 

To jest niepoważne. To od Pana zależy, Panie Prezydencie, czy 11 listopada 2018 roku będzie początkiem końca Pana kariery politycznej.

 

Życzę pomyślności,

Sympatyk, Romuald Kałwa

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:10)

Komentarze

Jeszcze rok temu był całkiem innym człowiekiem,a teraz nie wiem co myśleć.Czy w grę wchodzą duże pieniądze,czy może wygórowane ego,a może telefon "seryjnego".Ale każda z tych możliwości chciwość,pycha,tchórzostwo są cechami nie do przyjęcia. Czy zauważyliście wzrok pana PAD. To spojrzenie zaczyna być identyczne jak wilczy wzrok "krula"

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1553372

Ja rozumiem, że można chcieć się trochę odróżnić i można prezentować postawę nieco bardziej koncyliacyjną, ale jak te wszystkie działania poskłada się razem to wychodzi z tego duże przegięcie.

Jeśli miałbym zgadywać to wygląda jakby coraz bardziej ujawniał się wpływ UWolskich korzeni, rodziny i tego całego "środowiska". Trochę niezręcznie pisać tu o śp.LK, ale tak się jakoś składa, że ludzie których sobie dobrał bardzo szybko się wykruszyli i przeszli do obozu zdrady narodowej. A pan Duda w sumie też jest z tej stajni...

No i jeszcze ta tajemnicza rozmowa z Merkel..., może jest grany scenariusz pod triumfalny powrót Tuska?

Z drugiej natomiast strony, nie ma co owijać w bawełnę, też jest jakby jakaś taka gra na konflikt ze strony niektórych panów ministrów. Chciałbym mieć nadzieję, że ci wszyscy aktorzy z obu stron nie są przez nikogo zadaniowani i nie grają do wspólnej bramki przeciw Polsce.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1553387

Drogi Misio.

NON POSSUMUS !

 

" Znamy cenę wolności. Znamy wartości, jakie broniły pokolenia Polaków, abyśmy zachowali nasz język, kulturę i tradycje wieków, jaką nam pozostawili. 
Nasze być, lub nie być, zależy dziś od nas samych.
My powinniśmy tworzyć przyszłość ojczyzny nie ci, którzy życzą jej nieprzychylności, i którym zależy, aby Polska nie kwitła w blasku wolności."

Jan Paweł II

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1553396

Wyrywki z tekstu jaki wczoraj wystosowałem do publiki, "rządzących" oraz mediów i mendiów.: "Początkowo sądziłem, że to tylko lewactwo próbuje zdyskredytować MN i każde hasło niesione mogliby z interpretować podobnie, padło na te.  Niestety, okazało się, że nie tylko lewactwo bo i obóz "rządzący",  pan Prezydent włącza się w lewacki jazgot."...
 ..."Czy są to hasła kogoś deprecjonujące? - "Czysta krew trzeźwy umysł"? - Temu hasłu każdy człowiek pod każdą szerokością i długością geograficzną powinien przyklasnąć - krew i umysł nie zaśmiecony narkotykami, alkoholem itp świństwami (być może nie w smak to tym w Brukseli którzy ulegli nałogom), - "Biała Europa braterskich narodów" - a jaka karnacja jest Europejczyków? zielona?, a może czarna? - Jest oczywistym, że w Europie większość stanowią ludzie karnacji białej tak jak w Azji- żółtej, w Afryce- czarnej. To mają być hasła rasistowskie? - Chyba tylko dla jewrejpejskich totalnych głąbów kapuścianych. W tym haśle nie ma najmniejszej wzmianki o jakiejkolwiek supremacji w Europie ludzi karnacji białej nad innymi, jest tylko stwierdzenie oczywistego faktu.
Nawet stwierdzenie, że murzyn nie może być Polakiem, może być jedynie obywatelem Polski i tego prawa nikt  tu nie negował i nie neguje, a jest to zasadnicza różnica nie mająca nic wspólnego z rasizmem, ksenofobią i tym podobnym wymysłom "kapuścianych głąbów".;..."Twierdzenie, że o przynależności do danego narodu nie stanowią więzy krwi ale przynależność kulturowa (kod kulturowy)  nawet jeżeli jest nabyta, a nie wrodzona jest typowym wywodem lewactwa, LBGT. To jest to samo  co  z płcią - nie jest  się  tym kim się urodziło ale tym kim zechcemy być - debilizm totalny".... ""kod kulturowy" jest tylko jednym  z elementów polskości, co prawda ważnym ale OBOK  "KODU GENETYCZNEGO" - polskich haplogrup R1a1a7; R1a1a1a1a b1 a1 bez którego nie jest się rdzennym Polakiem, a o takim mówił skrótowo rzecznik MW. Pospolicie skrótowo nazywa się Polakami  obywateli polskich innych narodowości ale tu jest mowa nie o popularnej wymowie, a o rdzennym pochodzeniu CO STANOWI ZASADNICZĄ RÓŻNICĘ! Nigdzie ani w tych hasłach ani w wypowiedzi rzecznika nie ma najmniejszej nawet aluzji o wyższości białej rasy czy Polaków nad innymi rasami, narodami, nigdzie tam nie ma najmniejszej wzmianki o zakazie bycia obywatelem czy nawet Patriotą Polski! Jest tylko i wyłącznie stwierdzenie oczywistych faktów!"......."Zastanawiając się o co w tym wszystkim chodzi nasuwa się myśl, że PiS wzajemnie się "pożerając", a nied mając Magdalenkowej drugiej tzw. "dobrej zmiany jakiej w roku 2007 przekazał władzę i  mając na prawo od siebie MN, potężne zaplecze prawicy po za Magdalenkowej która po ewentualnym dojściu do władzy może rozliczyć i PiS, a też jest z czego rozliczać, próbuje zdyskredytować MN i go przejąć. I być może dlatego włączono wszystkie siły uruchomiając swoich kretów uśpionych  w różnych, nawet  najbardziej prawicowych mediach. Wyraźnie zaznaczyło się to w b.r. pod pomnikiem Romana Dmowskiego na placu "Na Rozdrożu" skąd pan Prezydent po raz pierwszy wygnał ochraniających  od 10 lat pomnik przed lewacką dewastacją (w latach nie ochranianego pomnika był dewastowany) na czas swojej obecności. Uczestnicy MN nie zależnie od obecnie popieranej opcji są ludźmi myślącymi i nie pozwolą na taką hucpę, to już jest tradycja opcji Narodowych i tak pozostanie. Każdy zamachowiec na ten stan rzeczy połamie sobie zęby......."

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

antyleming

#1553394

nie będzie innych "mniejszości" Romualdzie!

Jak na ten przykład:"eskimoska", więc nie dziwota,że dla Polaków organizujących MN nie będzie miejsca. Wszak jest ich tylko 60.000 albo aż 60.000.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1553433

Dostał 9 mln, ale w drugiej turze. Jak była konkurencja to w pierwszej turze dostał 5 179 092

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1553463