Nie psujmy sobie Świąt. Nie nakręcajmy się. Chill :))

Obrazek użytkownika Romek M
Kraj
SN

Myślidar napisał dziś notatkę pt:

Sąd Najwyższy może unieważnić wybory. Czy Polsce grozi chaos i obca interwencja?

A w notatce takie zdanie: 

Czy ustawa 1066 była częścią planu, aby po wybuchu niepokoju w Polsce weszły do nas obce wojska?

 
Nie histeryzujmy z tą ustawą nr 1066. Dlaczego ? Bo z wnioskiem o  pomoc może wystąpić tylko:
 
1) Komendant Główny Policji albo Komendant Główny Straży Granicznej albo Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej – za uprzednią zgodą ministra właściwego do spraw wewnętrznych 
2) minister właściwy do spraw wewnętrznych – z urzędu lub na wniosek Komendanta Głównego Policji albo Komendanta Głównego Straży Granicznej albo Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej albo Szefa Biura Ochrony Rządu, 
3) Rada Ministrów, na wniosek ministra właściwego do spraw wewnętrznych
 
 
Poza tym, na Boga, nie nakręcajmy się z tym z Sądem Najwyższym  
 
Sąd Najwyższy na 19 stycznia 2016 r. wyznaczył termin posiedzenia, na którym na podstawie sprawozdania z wyborów przedstawionego przez PKW oraz opinii wydanych po rozpoznaniu protestów rozstrzygnie o ważności wyborów parlamentarnych przeprowadzonych 25 października 2015 r. Sąd Najwyższy rozpoznał już wszystkie protesty przeciwko ważności wyborów do Sejmu RP i Senatu RP.

Do Sądu Najwyższego wpłynęło w sumie 77 protestów. Sąd postanowił 44 protesty pozostawić bez dalszego biegu. Na podstawie art. 243 kodeksu wyborczego Sąd Najwyższy bez dalszego biegu pozostawia protest wniesiony przez osobę do tego nieuprawnioną lub niespełniający warunków określonych w art. 241 kodeksu, a także dotyczący sprawy, co do której w kodeksie przewiduje się możliwość wniesienia przed dniem głosowania skargi lub odwołania do sądu lub do Państwowej Komisji Wyborczej.

77-44=33

Sąd uznał sześć protestów za niezasadne, 

33-6=27

a w przypadku 27 protestów SN postanowił wyrazić opinię o zasadności zarzutów w nich podniesionych i ocenił, że nieprawidłowości wskazane w tych protestach nie miały wpływu na wynik wyborów. 

27-27=0

Większość z uznanych za zasadne protestów dotyczyła nieprawidłowości związanych z liczeniem głosów polegających na nieuwzględnieniu głosów oddanych przez wnoszących protesty na konkretnych kandydatów w protokołach obwodowych komisji wyborczych.

Sąd Najwyższy na podstawie opinii wydanych w wyniku rozpoznania protestów oraz sprawozdania z wyborów przedstawionego przez Państwową Komisję Wyborczą rozstrzyga o ważności wyborów oraz o ważności wyboru posła, przeciwko któremu wniesiono protest. Rozstrzygnięcie ma formę uchwały podjętej nie później niż w 90 dniu po dniu wyborów.

Posiedzenie Sądu Najwyższego w pełnym składzie Izby Pracy, Ubezpieczeń Społecznych i Spraw Publicznych w celu podjęcia uchwały w przedmiocie ważności wyborów do Sejmu RP i Senatu RP przeprowadzonych w dniu 25 października 2015 r. odbędzie się 19 stycznia 2016 r. (wtorek) o godz. 13.00 w sali rozpraw im. Stanisława Dąbrowskiego (III piętro).

 
A więc CHILL. Nie psujmy sobie Wesołych Świąt, oraz Szczęśliwego Nowego Roku.
U mnie na Podkarpaciu składa się sobie na Święta takie życzenia - Obyśmy spotkali się w Królestwie Niebieskim.
Czego wszystkim Wam życzę. :))  
Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:16)

Komentarze

Amen.

Dzięki za życzenia

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1503152

Bardzo rozsądna uwaga. Za dużo strachów sami wytwarzamy. Głównie z lenistwa, bo niechce się zgłębić tematu.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0
#1503153

      

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1503154

Tak się opchałeś, w te Święta że nic ci się nie chce:))))

Trza więcej Polskiej gorzałki pić, a nie tego perfumowanego Jasia Wędrowniczka czy Jacka Danielsa, nie wspominając o Burbonie:))))

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1503157

Preferuje :

                                                                             

 

Oczywiście został uprzednio (2 tyg wcześniej) rozcieńczony dobrą wodą mineralną (niegazowaną) i  bez dodatkow

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1503161

Burbon - to whiskey amerykanska produkowana glownie z kukurydzy (minimum 51% "wsadu" do produkcji burbona to musi byc kukurydza.

Whisky - to po gaelicku "woda zycia" - czyli miejscowy odpowiednik naszej okowity... w poczatkach swojej historii stosowany jako lekarstwo, wynaleziony podobno przez sw. Patryka - nic dziwnego, ze do dzisiaj cieszy sie on ogromna sympatia Irlandczykow i nie tylko. 

Amerykanie pisza "whiskey", europejczycy "whisky".

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

mikolaj

#1503198

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

zza winkla

#1503166

j.w.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1503180

Zaraz pisalem ze przeciez protest wniesiony po terminie nie moze byc brany pod uwage, ale faktycznie 18 grudnia byla informacja o jednym protescie do rozpatrzenia i wygladalo to nieciekawie. Wtedy bez dalszego biegu Sad Najwyzszy zostawil 43 protesty teraz jest juz 44. Nie wiadomo czy Sad nie czekal na reakcje a teraz zdecydowal dac spokoj.Z nimi nigy nic nie wiadomo! W kazdym razie dziekuje za dobra wiadomosc i zycze Wesolych "resztek" Swiat i Szczesliwego Nowego Roku!

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

Medardo

Crux Sacra Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux Vade Retro Satana, Numquam Suade Mihi Vana Sunt Mala Quae Libas, Ipse Venena Bibas.

#1503167

dzięki również wszystkiego najlepszego po swietach

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

zza winkla

#1503179

Wtedy była też informacja (czytałem na stronie wPolityce), że jeden protest wpłynął po terminie,więc z formalnoprawnego punktu widzenia znaczyło to to samo co wisi na stronie SN dzisiaj, Już wtedy miałem o tym napisać sprostowując artykuł we "wPolityce", ale najpierw nie miałem czasu, a potem wyleciało mi to z głowy.

Dzięki za życzenia. Wzajemnie.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1503182

" a potem wyleciało mi to z głowy."

znalazlem cos dla Ciebie :-))))))))))))))))

http://www.aptekagalmed.pl/66,na-pamiec-i-koncentracje.htm

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1503188

Polityka to niełatwy kawałek chleba i po temu w naszych ojczystych dziejach, tyle ostrych zakrętów i tyle zwrotów nagłych, nioczekiwanych zmian, a nawet krzyży. Po prostu honor w naszym narodzie zawsze się liczył i wielu wolało z daleka do niej, do polityki zaglądać. Tymczasem ktoś tą robotę robić musi, a nasi sąsiedzi zawsze mieli dużo pieniążków i tu zaczyna się cały bajzel. Kiedy Ci uczciwszy już się zorientują, że się ich zwyczajnie robi w balona lub w bambuko, jak kto woli, wtedy zwykle zaczyna się powstanie, no idzie jak po grudzie, bo wiadomo nie łatwo jest opuścić ciepłe posadki, tym z co to sypią z rękawa. Taka już nasza ludzka przypadłość po prostu, ważne byśmy tych przypadłości im cięższego gatunku, tym bardziej nie lekceważyli. A co do Świąt Bożego Narodzenia, to zgadzam się bez dwóch zdań (jak mawiali na naszym Wołyniu), by se odpuścić troszka w te dni i przy drzewku, przy stajence pokolędować, rodzienie, radośnie Dziecinie Bożej na chwałę pośpiewać. Hej kolęda, kolęda.....

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1503196

i mimo ogromnych roznic w mediach (tych popierajacych PiS - i tych przeciwnych, ktorych dzisiaj jest wiekszosc) - bardzo wiele z nich postepuje wg tego samego schematu: oskarza przeciwnika o niecne zamiary - nawet jesli tych zamiarow nie widac. Generalnie obie strony postepuja wg zasady: "kto nie z nami - ten przeciw nam" - a tak po prawdzie to wiekszosc Polakow jest dzisiaj niezdecydowana (przeciez polowa nie wziela udzialu w wyborach).

Autor ma racje - i to nie tylko z powodu swiat: nie dajmy sie zwariowac, nie wyolbrzymiajmy i nie rozdmuchujmy niepotrzebnie blachych spraw - skupmy sie na pracy (dla siebie i kraju) a nie na "dowalaniu" potencjalnym przeciwnikom...

Merry Christmas.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

mikolaj

#1503197

Dostaję nawet od czasu do czasu takie mikstury, ale potem zapominam je brać.  

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1503203