Czy Radosław Sikorski gra w karty w parze z Władimirem Putinem?

Obrazek użytkownika Romek M
Kraj
twiit

Wczoraj na Twitterze R. Sikorski zamieścił taki oto wpis "Wypadek smoleński spowodował Prezydent Kaczyński i jego przedstawiciel w kokpicie gen. Błasik - 'Śmiało zmieścisz się'. "

Nawiązał tym samym do wigilijnej wypowiedzi W. Putina, która brzmiała: „Człowiek, który wszedł do kabiny – zapomniałem jego nazwiska, tam ono jest – żądał, by lądować. Pilot odpowiedział: >>Nie mogę. Nie można lądować<<. Człowiek z otoczenia prezydenta – ten, który wszedł do kabiny – powiedział: >>Nie mogę zameldować tego szefowi. Rób, co chcesz, ale ląduj<<”

Sikorski zdaje się tym samym sugerować, że człowiekiem tym był gen. Błasik i że wypowiedź Putina dotyczy właśnie tej kwestii.

„Rób co chcesz, ale ląduj” miało by się jego zdaniem równać „Śmiało, zmieścisz się”

 

Jak sprawa wygląda w rzeczywistości?

 

Wszystko zależy od tego, którym z oficjalnych zapisów z kokpitu będziemy się posługiwać. Opublikowano ich bowiem aż cztery. Ostatni z nich bazuje na "kopii zapisu, która została zarejestrowana podczas specjalnej wizyty, w Moskwie w lutym 2014", biegłych naszej prokuratury.

Ta „najnowsza opinia bezceremonialnie uznaje za wadliwe wszystkie wcześniejsze ekspertyzy nagrania - zarówno prowadzone przez MAK, jak przez tzw. Komisję Millera, Krakowski Instytut Ekspertyz Sądowych im. prof. Sehna czy Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji” pisze dziennikarz RMF Tomasz Skory (http://www.rmf24.pl/raporty/raport-lech-kaczynski-nie-zyje-2/fakty/news-katastrofa-smolenska-rmf-fm-ujawnia-nowy-zapis-rozmow-z-tupo,nId,1711598#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox)

 

Już pomijając fakt, że zapis ten powstał cztery lata po Smoleńsku i nie wiadomo jacy szatani maczali w nim palce, to zdanie ze stenogramu nie brzmi tak jak zacytował je Sikorski jako zachęta do wykonania operacji w trybie rozkazującym: „Śmiało, zmieścisz się” ale jest ono zapisane w trybie oznajmującym „Zmieścisz się śmiało”. To jeszcze nie koniec.

Dodać tu bowiem trzeba jeszcze, że w wersji „MAKowej” (CVR-1) w ogóle takiej wypowiedzi nie ma! W tym miejscu jest cisza. W wersji Millerowskiej jest w tym miejscu jakaś niezrozumiała kwestia, a Instytut Eksperyz Sądowych słyszy tu słowa wypowiedziane przez Anonimowego Abonenta, które mają być odpowiedzią na słowa Nawigatora oznajmiającego: „Trzysta” i brzmieć: "Jakie trzysta?”

Jak widać z ruskiej kopii taśmy można odczytać co się chce i przypisać każdą wypowiedź komu się tylko chce.

Wniosek: Granie podrobionymi kartami jest domeną szulerów.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:13)

Komentarze

szuler to tylko szuler - a to są bandyci, zdrajcy i zaprzańcy!

Tak mi chodzi po głowie, że nie można w tej chwili otworzyć "smoleńska" - za dużo naotwierali frontów przeciw nam, podpalają wspólny dom z każdej możliwej strony! Kiedy to się skończy? Pewnie, że każdy by chciał szybko, ale oni są nadal groźni, mają zagraniczne pieniądze, zagraniczne wsparcie i chcą Polskę zniszczyć: po nas choćby potop!

Trzeba czekać i ufać, że nasi dadzą radę - ufać jest najważniejsze.

 

pzdr 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1530106

Jak miło Cię znów zobaczyć :)   Miejmy nadzieję że Pan Bóg nam pomoże bo nam sami przeciwko wszystkim możnym tego świata nie damy rady. Bo co możemy zrobić ? Jechać do Warszawy pod Sejm i budować mur przeciwko wrogom Polski? Ale coś czuję, że PiS pokona w dzisiejszej bitwie przeciwnika. Jarosław Kaczyński powiedział wczoraj "POLSKA zwycięży wbrew zdrajcom." Musimy mu wierzyć :)

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1530126

kiedy to jest hydra o wielu głowach (zob. jedną z nich: http://niepoprawni.pl/blog/civilebellum/spisek-smolenski-sprawa-liderow ) i co jedną utniesz... Potrzeba nie jednego Heraklesa, ale nas wszystkich, żeby ją zwalczyć - i chyba nam się uda tym razem uda, wszystko na to wskazuje.

"Nie pomsty żądaj, a sprawiedliwości"

 

Pozdrawiam Cię serdecznie

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1530136

Jakie to było zawołanie Longinusa Podbipięty z Mysikiszek?

"Łby psubratom pourywać, coby Polsce nie szkodzili"

Ot i wszystko.

Serdeczności

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1530141

"Przeciwnikami PiSu są doświadczone grupy wpływu o znacznych zasobach oraz licznych i długich ramionach. To przede wszystkim środowiska o peerelowskim rodowodzie, ale także współczesna komunistyczna międzynarodówka, oraz siły nacisku niektórych państw ościennych zaniepokojonych rosnącym znaczeniem gospodarczym i międzynarodowym Polski. Wiadomo, że ugrupowania te nie cofną się przed niczym, aby wykoleić gabinet PiSu."

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1530212

Po każdej tragedii i bitwie na polu chwały królują zawsze przez jakiś czas hieny i szkale.

Już czas by doczesne szczątki bohaterów pochować w ich rodzinnych grobach bez zamiany ciał, pamięci o nich nie dać bezcześcić a wtedy hieny zdechną same z głodu.

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

niezależny Poznań

#1530308