Radykalna reforma wymiaru sprawiedliwości zatrzymana przez Prezydenta RP

Obrazek użytkownika Rebeliantka
Kraj

Skład SN nie zmieni się przez długi czas, więc orzecznictwo nadal będzie takie, jak było.

Wprowadzenie instytucji skargi nadzwyczajnej, gdy będą orzekali ci sami ludzie, to kolejna fikcja.

Skład KRS nie zmieni się przez długi okres czasu, a więc dotychczasowa polityka nominacji i awansów sędziów zostanie utrzymana.

Wątpię, czy znane mi osobiście setki przypadków niesprawiedliwych orzeczeń zostaną kiedykolwiek "skonwalidowane".

Prezydent okazał się zakładnikiem środowiska prawniczego.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:12)

Komentarze

Proponować rozwiązania bez szans na realizację.

Zaoferowano nam kolejne "kwiatki do kożucha". Tak działali prawnicy cały czas po 89 roku.

Skandal i podłość.

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0
#1548967

a ile będzie przy tym ryku i stękania !

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1548968

Dokładnie tak!

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1548971

Trzeba go gonić pod poziomy wzlatać

Zastanawia mnie kto gra dziś na Dudzie?

Na pewno nie są to zwyczajni ludzie

Pozdrawiam

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1548978

"Zastanawia mnie kto gra dziś na Dudzie?"

Zapewne ci, pod wpływem których J.Kaczyński zgłosił A.Dudę jako kandydata PIS na prezydenta w wyborach w 2015 roku.

Odbywało się to w nowej sytuacji geopolitycznej, kiedy to  nastąpila klęska polityki resetu USA-Rosja.

W nowej sytuacji geopolitycznej w interesie USA stało się odsunięcie od władzy w Polsce proniemieckiej i prorosyjskiej koalicji PO-PSL.

W ich nowym interesie było powierzenie wladzy antyrosyjskiemu  PIS-owi, ale pod pewnymi warunkami.

Takim warunkiem było wskazanie przez administrację Obamy i izraelski Kneset, kandydata na prezydenta i J.Kaczyński przyjął ten warunek, wskazując A.Dudę jako kandydata PIS-u.

Służby lojalne wobec CIA i Mossadu zorganizowały podsłuchy polityków PO a potem uruchomiły aferę podsłuchową, czym umożliwili PIS-owi podwójne zwycięstwo w wyborach w 2015 roku.

To dlatego w sprawie ustaw O SN i KRS interweniowała u Prezydenta Fundacja Batorego (żydowskiego grandziarza Sorosa) i Pani A.Merkel związana z poprzednią administracją Obamy a przeciwniczka prezydenta D.Trumpa.

Prezydent A.Duda podjął grę a wyniki będą znane w terminie późnieszym.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1
#1548995

Thx.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1549023

słuszne obserwacje i dobre pytania.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1549024

Zupełnie nie wiem za jakie grzechy Wszechmogący tak nas karze. Tyle innych państw lepszych, gorszych od nas jakoś to wszystko się u nich kręci. U nas zawsze pod górkę. Jak nie kretyn to pijak. Jak nie pijak .... i tak na około. Czy ta nasza Ojczyzna doczeka się chociaż kliku lat pomyślnych, a Naród choć trochę radości.

Jaka to była euforia: wchodzę po wnuczka do przedszkola, a tam dzieciaki maszerują w kółko i wołają do rytmu : Andrzej Duda ! Andrzej Duda ! Andrzej Duda !

I mamy : Andrzeja Duda !

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1548983

A ja wiem za jakie grzechy i wiem że wszyscy wiedzą tylko udają świętoszków! Dziwię się że w ogóle jeszcze chodzimy po tym świecie, że jakaś trąba powietrzna albo zaraza nas jeszcze nie zmiotła z jego powierzchni. Widać inni jeszcze gorzej mają sumienia spaskudzone albo jego miłosierdzie rzeczywiście jest nieprzebrane i bezgraniczne. 
Nie musimy od razu brać i rozkminiać tego gościa który wziął sobie Andrzeja Bobolę za patrona i wzór niedościgniony do naśladowania. Spójrzmy na naszych burmistrzów, radnych, sołtysów i na tych co ich wybierali. Po owocach ich poznajmy czyli po tych wszystkich bublach i przewalonych budżetach... To o pomstę do nieba woła przecież

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

LechG

#1548997

dziękuję, że mi tak ładnie wyjaśniłeś, bo już miałem zamiar wyjść na balkon i wyć !

Odnoszę wrażenie (nie jestem radnym, ani burmistrzem, ani sołtysem, ani nawet złodziejem) ale miałem taką cicha nadzieję, a nawet pewność, iż po to PAD-a wybraliśmy (bo ja, Ty, nasza strona), aby tych wszystkich s.....w spacyfikować. Nie jutro, nie za miesiąc, ale nieuchronnie i skutecznie, natomiast wyczuwam, że to moje (nasze) pragnienie odsuwa się w czasie. W bliżej niekreślony czas.

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1549004

Przecież do zatrzymania przewalanek budżetowych i produkcji bubli (prowadzących do nikąd ścieżek rowerowych, dewastacji i disneylandyzacji parków miejskich oraz starówek, łamanie prawa i sztuki budowlanej) w gminach nie potrzeba PADa wystarczy monitorować i nagłaśniać przekręty. Trzeba walczyć z selekcją negatywną do władzy. Trzeba dbać by awansowali do władzy ludzie uczciwi z autorytetem i szacunkiem, a nie karierowicze i mafiozi.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

LechG

#1549025

Godny Ojciec słusznie wskazuje na przyczyny. Trzeba dobrze wybierać WŁASNYCH kandydatów, a potem jeszcze systematycznie kontrolować.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1549027

Oczywiście macie rację. Państwa (nie piszę wasza, bo się kiepsko kojarzy) recepta jest prosta. W tym cały błąd, iż jest tak prosta. Natomiast życie wskazuje, że 10-ciu zorganizowanych pokonuje 500 niezorganizowanych. Chodzi mi o to, że ci od koryta (różnej wielkości) zdają sobie doskonale z tego sprawę. I kupują, kupują, kupują sobie elektorat. Większość owego elektoratu nie ma zielonego pojęcia co jest grane, a kiedy już "przewidzi na oczy", jest niestety po herbacie.

Proponowałbym nie przenosić naszej (tu na Niepoprawni) jedności co do zasad obywatelskich, na ogół społeczeństwa (elektoratu). A tak dla przykładu: jak wskazują liczby ilość czytających nasze wpisy jest kilkaset razy większa od tych, którym się chce napisać : zabrać głos, ocenić, po prostu zaistnieć

I podobnie jest "na zewnątrz", ludzie czekają na Godota, który przyjdzie i załatwi: owego brzydkiego sołtysa, burmistrza, jego kolesiów i innych złodziei. Nie biorę pod uwagę tej części dorosłego społeczeństwa, które "stoi pod budką z piwem" , gdyż oni tak mają (a jest ich około 40%), chociaż mam nadzieję, że do najbliższych wyborów ruszą 4-ry litery jeśli dojdą do wniosku że mogą utracić 500+ i inne wziątki.

Przekonanych nie trzeba przekonywać, a tych nieprzekonanych nie da rady (chyba).

Pozdrawiam serdecznie

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1549028

no to twórzmy te zorganizowane dziesiątki :)

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1
#1549031

...za jakie grzechy będziemy budować z p.Szydło Otwarte Strefy Aktywności? Mamy już orliki !!! Znowu wyrzucone pieniądze, podczas gdy ludzie nie mają gdzie mieszkać a bojlery spadają dzieciom na głowę podczas kąpieli?

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

Verita

#1549030

W moim mieście postawiono już kilka Otwartych Stref Aktywności. Kosztowały one ze trzy razy drożej niż można było i z pięć razy głupiej. Tym niemniej nikogo koszty budżetu nie interesują, ważne że w końcu coś dostaliśmy za darmo co ładnie wygląda i przydaje się. Sondaże wskazują że cieszą się te strefy wielką aprobatą społeczną. Inwestowanie w takie atrakcje zwiększa popularność władzy i szanse na tanie uzyskanie bezwzględnej większości w przyszłych wyborach. Dlaczego więc rząd nie miałby wykorzystać tej szansy? Zwłaszcza że jak przypilnujemy to tym razem nasze lokalne wszystkim znane złodziejaszki wałków nie zrobią i będzie sama korzyść dla wszystkich.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

LechG

#1549032

....ale nie oto chodzi,
jak co komu wychodzi.
Czasami człowiek musi,
inaczej się udusi,

Jak człowiek wierzy w siebie,
to cała reszta to betka,
nie ma takiej rury na świecie,
której nie można odetkać,

Stoję przy mikrofonie,
niech mnie który przegoni,
Ja znam ładne szlagiery
pójdę drogą kariery.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Verita

#1548996

Oceniam skutki cudzych iluzji.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1549026

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

- Słabość deprawuje, a bezsilność deprawuje absolutnie -

#1549041

Dziękuję za przypomnienie zalinkowanych tekstów.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1549056