Hieny cmentarne

Obrazek użytkownika Rebeliantka
Kraj

Tak okradziono - z krzyża i prawie wszystkich napisów - nagrobek mojego ojca. Niestety, były mosiężne. Przedtem zniknął wazon.

Barbarzyńcy. 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:10)

Komentarze

To dzieci Tuskolandii, Owsiakowe bękarty, miłośnicy KODowanej "wolności, protegowani kasty sędziowskiej pewni swojej bezkarności ........

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0
#1551735

A mi serce pęka.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0
#1551736

Obrzydliwą jest ta osoba która okrada i niszczy groby obcych jej ludzi.

Mam nadzieję że sprawca zostanie ustalony i dostanie wyrok i to taki aby miał czas przemyśleć swoje ohydne, bezsensowne czyny.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0
#1551739

ale sprawca najprawdopodobniej pozostanie bezkarny. Okazuje się, że złodziejstwo cmentarne jest w Polsce bardzo częste. Niestety.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1551743

Nie znajduję słów dla potępienia takich odrażających czynów! Barbarzyńcy! Kanalie! Degeneraci! Ile jeszcze podobnych słów nasza chrześcijańska kultura, zarezerwowała wprost dla takich podłych typów. Rodacy jeśli ktoś dziś idzie na cmentarz i robi takie rzeczy, ten złodziej nie zawaha się zapewne w sprzajających warunkach i zabić!

Dla tych podłych osobników, jak przypuszczym nie ma czegoś takiego, jak sacrum, to b. niebezpieczne osobniki. Jest jeszcze jednak Pan Bóg, który choć nie rychliwy ale zawsze sprawiedliwy. A nasi przodkowie tak o losie tych okrutników mawiali: "Na złodzieju czapka gore!". Trzymaj się Rebeliantko, jeśli nawet b. boli! Jeszcze Polska nie zginęła, póki my żyjemy! Pozdrawiam

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1551741

Do tego wszystkiego, ten mosiężny "złom" ktoś kupuje. Kto? Taki sam barbarzyńca.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0
#1551744

Prowadzący skupy złomu doskonale wiedzą skąd pochodzi "urobek" Ale jest to jedna z dziedzin zastrzeżonych dla tzw emerytów mundurowych Podobnie jak pogotowia opiekuńcze, kantory wymiany walut, złotnictwo, handel antykami itd.

Jedynym z doraźnych sposobów obrony przed takimi hienami jest unikanie cennych materiałów przy budowie nagrobków. Czas wrócić do betonowego lastrico i drewnianych krzyży.

Złorzeczenie z użyciem imienia Boga są przeciwskuteczne i mogą nawet zaszkodzić rzucającemu klątwy.

Głębiej wnikając w problem dojdziemy do człowieka poniżonego, zaszczutego i zepchniętego na margines życia społecznego. Znam paru takich złomiarzy Niektórzy mają jeszcze hamulce wynikające z religijnego wychowania niektórych jednak juz na to nie stać. Poznałem pana który stracił pracę 2 lata przed osiągnięciem wieku emerytalnego i już żadnej innej nie znalazł. Utrzymuje się z grzebania w śmietnikach i złomiarstwa. Jego dochód dzienny to 5 do 20 zł

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

LechG

#1551923

sfiksowana baba, którą partnerzy biją po głowie pałką, widziałam jak szła z krzyżem i wazonem na plac targowy gdzie zwykle handluje mydłem własnej roboty.
Niestety mydło jest kiepskiej jakości po tygodniu zaczyna psuć się i śmierdzieć, więc znalazła inny sposób, żeby dorobić.
Zarabiać musi, bo dużo podróżuje.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

Wolność, godność, honor - tego nic nie zastąpi.

 

#1551742

Może się kiedyś nawrócą?

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1551745

Boże, Ty pragniesz zbawienia ludzi i hojnie udzielasz przebaczenia; prosimy Twoją dobroć, abyś, za wstawiennictwem Najświętszej Maryi zawsze Dziewicy i wszystkich Świętych, dopuścił dusze naszych braci, sióstr, krewnych i dobrodziejów, które zeszły z tego świata, do udziału w wiecznej szczęśliwości.

Boże nieskończonego miłosierdzia, który pozwoliłeś naszym braciom i siostrom, krewnym i dobrodziejom wyznawać Twoje święte Imię, przyjmij łaskawie nasze pokorne modlitwy i udziel im odpuszczenia wszystkich grzechów.

Wszechmogący i miłosierny Boże, spraw, aby dusze naszych braci i sióstr, krewnych i dobrodziejów, za których się modlimy, oczyszczone ze wszystkich grzechów, otrzymały z Twego miłosierdzia szczęście światłości wiekuistej. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1551749

.....uwalnia 1000 dusz z czyśćca
Ojcze Przedwieczny, ofiaruję Ci Najdroższą Krew Boskiego Syna Twego, Pana naszego Jezusa Chrystusa w połączeniu ze wszystkimi Mszami Świętymi dzisiaj na całym świecie odprawianymi, za dusze w Czyśćcu cierpiące, za umierających, za grzeszników na świecie, za grzeszników w Kościele powszechnym, za grzeszników w mojej rodzinie, a także w moim domu. Amen.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

Verita

#1551769

Plądrowanie cmentarzy musi być dochodowym interesem.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

zawiedziony

#1551763

Niestety.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1551765

...takich zachowań. Warto jednak zastanowić się nad przyczyną. Często robią to ludzie z biedy , bo nie jest to napewno lukratywne zajęcie. A czy przyczyną skrajnej biedy nie jest nasz konformizm, w rodzinach, w pracy, w najbliższym otoczeniu? Wybór niewłaściwych polityków, którzy zamiast obniżenia podatków i i organizowania nowych miejsc pracy dają jałmużnę w postaci 500+ , czy nie przyczynia się do skrajnej biedy? Długo by można jeszcze wymieniać....

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

Verita

#1551767

w Poznaniu nie brakowało i nie brakuje pracy dla osób posiadających kwalifikacje do zajęć fizycznych, a tacy przecież wymontowali i ukradli te litery, krzyż i wazon. To nie bieda była powodem tego wandalizmu.

Nagrobek, specjalnie zaprojektowany przez mojego kolegę plastyka, był najserdeczniejszym ukłonem wobec mojego ukochanego ojca, świetnego inżyniera, ale jednocześnie wielkiego estety, człowieka wyrafinowanej kultury.

Dlatego ta profanacja mnie tak boli.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1551773

Miejsca pracy, teoretycznie, są. Tak jak nasze państwo, które istnieje tylko teoretycznie. Ale te miejsca pracy są tak nisko płatne, że żaden fachowiec nie utrzyma siebie, mieszkania i rodziny za te pieniądze. Dlaczego 3 mln Polaków tuła się po obcych kątach? Czy myślisz , że z wolnego wyboru? Niestety, nie. Najwyższy czas otrzeć łzy bólu , rebeliantko, i wziąć się za rebelię pod urzędem ministra finansów , bo szykuje nam większe problemy niż obaj poprzedni zaprzańcy, których tyle lat ich mieszkańcy Polski i nasi umiłowani przywódcy partyjni i prezydenci hołubili i nadal to robią. Czemu do tej pory finanse nie są uwolnine od obcego kapitału...wręcz odwrotnie? Można jeszcze długo wymieniać.....A więc kosy na sztorc rebeliantko, nie płacz! Bądż mężczyzną ;-) Pozdrawiam

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

Verita

#1551776

A co myślę o rządach finansami pisałam ostatnio tutaj:

http://niepoprawni.pl/blog/rebeliantka/smierc-frankowicza-prezydentowi-m...

http://niepoprawni.pl/blog/rebeliantka/czy-prezydent-rp-miedzynarodowym-...

I nad grobem ojca płakać będę, bo złodziejstwo połączone z szarganiem czci zmarłego nie znajduje żadnego usprawiedliwienia.

Ps. Co do finansów publicznych: Minister Finansów z PiS, Prezes NBP z PiS, szef KNF z PiS. Większość sejmowa z PiS. TK pisowski. I co? I nic.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1551777

Moje dzieci dostają 500+ od państwa jako należną dywidendę a nie jałmużnę

To jest pierwsza wartościowa rzecz jaką dostają od swojego państwa jej właściciele i dziedzice czyli nasze dzieci. Przez kilka pokoleń moja rodzina nie miała żadnego pożytku z tego iż była właścicielami (obywatelami) tego państwa. Wręcz zmuszona była dokładać z własnych ciężko zarobionych groszy. Nareszcie prawowici właściciele zaczynają dostawać to co się im od zawsze należy. Już nie tylko pasożyty, zdrajcy, obcy lichwiarze i kolonizatorzy mają pożytek z istnienia państwa Polskiego. To jest krok w dobrym kierunku odzyskania państwa dla narodu Polskiego.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

LechG

#1551924

Jeżeli, dopatrzyłeś się czegoś obraźliwego wobec Ciebie , to przepraszam. To określenie dotyczy rządu i takigo sposobu wypłacania tych mizernych kwot w stosunku do tego ile wcześniej zabiera z wynagrodzenia w formie zbyt wysokich podatków. W pirwszym rzędzie chodziło o to, że gdyby nie lichwa i wysokie podatki , wszelkigo rodzaju dodatki, którymi rząd tak upokarzająco dla niego samego, się nieustannie chwali , wszyscy mogliby żyć godnie. Polska jest bardzo bogatym krajem.... tylko brak dobrego gospodarza , który nie zdłużałby obywateli u obcych tylko sam kreował własną walutę. Pozdrawiam całą rodzinę.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Verita

#1551944

Prowokuje głupich, by mieli sny

O chwili przyjemności w nałogu

Ślepi zanurzają się w barłogu

Czy modlitwa zbudzi zagubionych?

W próżność i nicość ciągle wpatrzonych

Pozdrawiam i współczuję

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1551782

dziękuję za współczucie.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1551805

Chodząc ostatnio po cmentarzach byłem trochę zniesmaczony rosnącą wystawnością nagrobków z jednej strony i narastającym złodziejstwem z drugiej strony. W modzie nagrobkowej króluje importowany granit czarny albo czerwony szwedzki czyli najdroższe Do tego mosiężne litery i grawerowana grafika komputerowa. Jeśli idzie o złodziejstwo to poza metalowymi elementami masowo giną lampiony i kwiaty. Kiedyś takie kradzieże zdarzały się bardzo rzadko. W miarę postępu laicyzacji takie zjawiska będą się nasilać aż to zaniku cmentarzy w ogóle jak to się dzieje w Szwecji gdzie rodzina nawet już się nie zgłasza po odbiór zmarłych.

A w mojej parafii przydałaby się salka katechetyczna, albo przykościelna kaplica oraz rozbudowa nawy głównej bo 1/3 ludzi zmuszona jest stać na dworze podczas mszy. Jakby tak każdy posiadacz nagrobka za 20 tys zł dał 1/4 tej kwoty na rozbudowę kościoła to mieli byśmy nowy kościół i parafialną szkołę a może i ośrodek zdrowia.

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

LechG

#1551925

Skąd taka horrendalna cena? Ja zapłaciłam chyba 3500. 20 lat temu.

A co do decydowania o cudzych wydatkach, to myślę, że najłatwiej się wydaje czyjeś pieniądze.

Poza tym, lubię stare cmentarze, z pięknymi grobowcami. To są pewnego rodzaju pomniki kultury.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1552001

...za zaoszczędzone pieniądze, a nie ośrodek zdrowia. Ty ojcze jesteś doświadczony w bojach sądowych więc wiesz jak funkcjonuje ten cały grajdoł, mógłbyś tam pracować jako konsultant.
Pieniądze przeznaczyć na zapomogi dla najbardziej potrzebujących.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

Wolność, godność, honor - tego nic nie zastąpi.

 

#1552004