Broll i Meszka już nie żyją. Nie załapali się na dobrą zmianę.

Obrazek użytkownika Rebeliantka
Kraj

Niech przemówią fakty:

 

http://www.tvn24.pl/katowice,51/dlaczego-sad-nie-zdazyl-wyplacic-odszkod...

http://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/ofiary-psychiatryka-nie-dozyly-zado...

http://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/dostalem-bialaczki-w-szpitalu/wb0gpzz

http://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/slask/krystian-broll-byl-przetrzymy...

http://www.tvp.info/24180866/bezprawnie-zamkniety-w-zakladzie-psychiatry...

http://nie.com.pl/archiwum/dom-wariatow-dla-kazdego/

http://nie.com.pl/archiwum/nie-oddam-mojego-wariata/

http://katowice.dlawas.info/wiadomosci/ratowac-krystiana-brolla/cid,9081,a

 

Niestety. Nadal działają bezmyślni i okrutni prokuratorzy. Sądy - co do zasady - nie chcą płacić odszkodowań za błędy i przestępstwa funkcjonariuszy i urzędników. Biegli bezczelnie opóźniają wydawanie opinii. RPO najwięcej czasu poświęca polityce. Ofiary nie mają żadnych szans w starciu z systemem.

 

A my milczymy!

 

Appendix.
Znowu nie będzie winnych?

http://www.nowiny.rybnik.pl/artykul,42699,nie-zyja-dwaj-byli-pacjenci-sz...

 

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:15)

Komentarze

doczekają sprawiedliwości?

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
0
#1535074

Dla orzeczenia psychuszki potrzebne jest trio: fałszywy oskarżyciel wysyłający na badania psychiatryczne niewygodnych ludzi, dyspozycyjni psychiatrzy piszący fałszywe i absurdalne opinie oraz sąd, przyklepujący taki stan rzeczy.

Podoba mi się!
16
Nie podoba mi się!
0
#1535075

Już emeryt Orzechowski z Olsztyna

Nadal są jednak dziwni narratorzy

Podobni do pachołków od Stalina

Pozdrawiam

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1535104

teraz prokuratorzy dzielą się odpowiedzialnością za wykańczanie ludzi z dyspozycyjnymi biegłymi lekarzami sądowymi i sądem.

Pozdrawiam serdecznie

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0
#1535105

 

Wiem o czym piszesz Rebeliantko bo tylko dzięki modlitwie do wstawiennictwa NMP udało się mojej rodzinie uniknąć podobnego losu. Kiedy okazało się że fałszywi świadkowie poplątali się we wcześniej ustalonych wersjach zeznać i groziła kompromitacja całej tej chucpy zorganizowanej przez lokalną biurokrację przeciwko mojej rodzinie, sądzący mnie sędzia postanowił uruchomić wariant "B" czyli umieszczenie niewygodnego świadka jego niegodziwości w wariatkowie.

http://niepoprawni.pl/blog/godny-ojciec/swieta-swieta-i-po-swietach-czyli-o-koniecznosci-szkolenia-dzieci-na-wypadek-ich

Podoba mi się!
14
Nie podoba mi się!
0

LechG

#1535084

"Broll, emerytowany inżynier, umarł w nędzy, w domu bez ogrzewania 8 marca 2017 roku. 22 marca jego sprawa zostanie umorzona. Rodzina nie odziedziczy zadośćuczynienia. Autor: Małgorzata Goślińska / Źródło: TVN 24 Katowice (http://www.tvn24.pl)

"ot i prawda o naszych,a raczej "nienaszych" sądach

smutne i prawdziwe,wieczne odpoczywanie racz MU dać Panie

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#1535086

na sądy nie mamy wpływu. Ale, co najsmutniejsze, proces o odszkodowanie spowalniała też prokuratura. Piąta kolumna w prokuraturze nadal działa.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0
#1535090

Krystian Broll czekał:

- osiem lat na uniewinnienie - na oddziale zamkniętym w szpitalu psychiatrycznym,

- osiem miesięcy na rozpoczęcie procesu o zadośćuczynienie - w zrujnowanym domu bez ogrzewania,

- kolejne trzynaście miesięcy na opinię, czy jego zły stan zdrowia jest efektem farmakoterapii w szpitalu,

- miesiąc przed jego śmiercią biegli przyznali, że mogło tak być,

- dwa tygodnie po jego śmierci będzie ostatnia rozprawa - umorzenie.

Ministerstwo Sprawiedliwości sprawdza, czy sąd nie działał opieszale. (http://www.tvn24.pl)

Co robił w czasie procesu prokurator?

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
0
#1535091

Sprzeciwiał się wydaniu wyroku częściowego. Cytuję:
"Broll cierpiał na białaczkę limfatyczną. Nabytą, nie genetyczną - tak twierdził jego lekarz. Zdiagnozowali mu ją już w szpitalu. Zmuszony do remontowania zrujnowanego przez złodziei domu, musiał pożyczać pieniądze na życie. Wojtaszak informował o tym sąd, obawiając się, że jego klient może nie doczekać wyroku. Wnioskował o wydanie wyroku częściowego. Broll mógłby dostać przynajmniej odszkodowanie za łatwiejsze do ustalenia straty materialne - okradziony i zniszczony dom, utracone zarobki. Kodeks Postępowania Karnego nie przewiduje takiej możliwości. Zdaniem adwokata można wtedy posiłkować się Kodeksem Postępowania Cywilnego, który dopuszcza wyrok częściowy. Krawczyk: - To kwestia interpretacji przepisów, czy w tym przypadku można. Ale prokurator się z tym nie zgadzał, więc wyrok i tak byłby zaskarżony. A przed uprawomocnieniem wyroku nie można by wypłacić pieniędzy. (http://www.tvn24.pl)

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0
#1535120

#1535122

tak, to ich (urzędasów i ich popleczników z wymiaru sprawiedliwości) wariant rezerwowy. Na szczęście nie udało się im go w Twoim przypadku zrealizować.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0
#1535094

#1535098

PSYCHIATRZY - Łowcy Skór
https://anty-psychiatria.blogspot.com

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

- Słabość deprawuje, a bezsilność deprawuje absolutnie -

#1535132

Szczególnie dla tych, którzy wierzą, że wszyscy psychiatrzy to ludzie rzetelni i kompetentni, a psychuszek w Polsce nie ma.
Bardzo dziękuję za zamieszczenie linku.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1535145

#1535147

Psychiatria w Polsce - UWAGA!

Bartek wył niemal bez przerwy. Tarzał się po łóżku, kotłował pod kocem, a z jego bełkotu można było wyłowić przeciągłe: "Nie! nie!". Pewnego dnia wypróżnił się na materac. Umazany w kale zaczął miotać wokół siebie cuchnące bomby. Rzucał odchodami po ścianach i sąsiednich łóżkach. Reszta pacjentów pouciekała. Z wyjątkiem dwóch "hibernantów", leżących bez czucia pod wpływem końskiej dawki środków uspokajających, oraz Olgierda, bezskutecznie próbującego wyzwolić się z pasów, którymi był przywiązany do łóżka.

Taką scenę zarejestrował na swej kamerze 33-letni Tomek Sowiński, który decyzją sądu trafił na sześciotygodniową obserwację psychiatryczną do szpitala w Świeciu. Choć ostatecznie okazało się, że jest zdrowy psychicznie, przeżył koszmar, którego nie zapomni do końca życia. Niestety, taki sam los może spotkać setki tysięcy Polaków.

Każdy, kto kiedykolwiek pod wpływem kłopotów życiowych zdecydował się skorzystać z pomocy psychiatry może być zagrożony. Jeśli kiedykolwiek zainteresuje się wami prokurator, macie wszelkie dane ku temu, by trafić w szpony bezwzględnego systemu, który zamieni wasze życie w piekło. Możecie stracić wolność, przyjaciół, pracę.

 Psychiatra psychicznie chory

Autor szokujących materiałów trafił do szpitala na obserwację, ponieważ był podejrzany o fałszywe oskarżenie żony o popełnienie wykroczenia polegającego na uszkodzeniu koła w jego samochodzie. Biegli sądowi stwierdzili, że do ustalenia stanu psychicznego podejrzanego potrzebnych jest 6 tygodni obserwacji w obiekcie zamkniętym - i nikt nie może nic zrobić. Po wyjściu ze szpitala... Pan Tomasz Sowiński dostał nakaz stawienia się do tego samego szpitala... na kolejne 6 miesięcy obserwacji. Zemsta bywa słodka.

Postępowaniu świeckiego zakładu psychiatrycznego sprzeciwiła się Helsińska Fundacja Praw Człowieka oraz Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, które potwierdziło w badaniach zdrowie psychiczne podejrzanego.

Niestety, sąd twierdzi inaczej, stwierdzając że "wymiaru sprawiedliwości to nie interesuje". Czytaj całość

Zobacz też:

- Męczarnie w psychiatryku

Autor: Piotr omvares 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1

- Słabość deprawuje, a bezsilność deprawuje absolutnie -

#1535133

to to, że powyższy opis dotyczy sytuacji sprzed około 10 lat. W międzyczasie zapadł wyrok Trybunału Konstytucyjnego SK 50/06, w którym stwierdzono, że nie wolno orzekać obserwacji psychiatrycznych wobec osób, którym zarzuca się popełnienie drobnych czynów zabronionych, nie zagrożonych karą bezwzglednego więzienia.

Niestety, praktyka nadal jest poststalinowska, bo wielu prokuratorów i sędziów nie "zauważyło" zmiany przepisów, tj. art. 203 kpk.

Odrębną kwestią są nadużycia Ustawy o ochronie zdrowia psychicznego, która pozwala na przymusowe leczenie tylko w nielicznych przypadkach. Psychiatrzy w takich sprawach też nadzwyczaj często wystawiają fałszywe lub "błędne" opinie.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1535146