"Otwarta Rzeczpospolita" - a może "Otwarta Judeopolonia"

Obrazek użytkownika Quasar
Kraj

"Otwarta Rzeczpospolita" - a może "Otwarta Judeopolonia"

Obecnie jednym z wiceprezesów tejże organizacji jest pani Paula Sawicka, była kierowniczka biur Jacka Kuronia i Bronisława Geremka, a także przyjaciółka i wydawczyni książek znanego mitomana i polonofoba Marka Edelmana.

Inną znaną członkinią „Otwartej Rzeczpospolitej” jest pani Magdalena Czyż, członek Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów i była współprzewodnicząca Grupy działania przeciwko antysemityzmowi i ksenofobii przy Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

W skład rady programowej wchodzili także:

eHistorii Żydów w Instytucie Kulturoznawstwa UMCS, tłumaczka literatury jidysz i członek redakcji rocznika „Polin: Studies in Polish Jewry”.

Pan Michał Bilewicz, członek zespołu „Krytyki Politycznej”, stypendysta Fulbrighta, były redaktor naczelny czasopisma „Jidełe” i ex-redaktor „Słowa Żydowskiego”.

Pani Helena Datner, przewodnicząca Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie i pracownik Żydowskiego Instytutu Historycznego.

Pani Aldona Jawłowska, członek Collegium Invisibile (założonego przez kryminalistę i zbrodniarza George’a Sorosa).

Pan Henryk Lipszyc, znany japonista pochodzenia żydowskiego i były profesor na Uniwersytecie w Tel-Awiwie.

Pani Mirosława Marody, kolejna członkini Collegium Invisibile.

Pan Jerzy Tomaszewski, kierownik Centrum Badania i Nauczania Dziejów i Kultury Żydów w Polsce, członek zarządu Żydowskiego Instytutu Historycznego i redaktor „Polin. Studies in Polish Jewry”.

Pan Feliks Tych, były dyrektor Żydowskiego Instytutu Historycznego, zięć zbrodniarza okresu komunistycznego Jakuba Bermana.

Pan Władysław Bartoszewski, niewymagający opisu.

Z „Otwartą Rzeczpospolitą” współpracuje „Żydowska Ogólnopolska Organizacja Młodzieżowa”, „Gmina Wyznaniowa Żydowska w Warszawie” i Samorząd Studentów Uniwersytetu Warszawskiego. Do jej głównych sponsorów należą takie organizacje jak: „American Jewish Joint Distribution Comittee”, „Fundacja im. Stefana Batorego” (także pana George’a Sorosa) i „Fundacja Judaica

Ścisłe powiązania z „Otwartą Rzeczpospolitą” posiada także organizacja „HejtStop” i program „Obywatele dla Demokracji”, wdrażany przez „Fundację im. Stefana Batorego”.

Nie lubię takiego wprowadzania w błąd. Czy nazwa tej organizacji nie powinna brzmieć „Otwarty Izrael”? Nie ma sensu ukrywać się ze swoim pochodzeniem i zamiarami, skoro antysemityzm jest karany surowiej niż gwałt czy zabójstwo, zatem nic nie zagraża organizatorom „Otwartej Rzeczpospolitej”, a także ich przyjaciołom z dziesiątek fundacji, organizacji, stowarzyszeń i instytucji, niemal zawsze z „tolerancją”, „otwartością” i „demokracją” w nazwie.
 

Ocena wpisu: 
3
Twoja ocena: Brak Średnio: 2.5 (głosów:12)