Z POWODU MOJEGO IMIENIA

Obrazek użytkownika poeta
Kultura

Wiersz, który poniżej, skończyłem pisać nad ranem 31 Października. Napisałem z intencją odczytania tam w Amerykańskiej Częstochowie, do Której wybieram się na Koncert Piotra Rubika w najbliższą Sobotę. Nie wiem czy zdobędę się na odwagę, ale tutaj na swoim blogu mogę. Dzięki Niepoprawnym. Dziękuję Wam Przyjaciele .

Zacząłem pisać ten mój wiersz porażony będąc tymi liczbami, które poniżej znajdziecie. Ponad 100 000 Ludzi, Braci Naszych i Sióstr i Dzieci, mordowanych rocznie w okrutny sposób za to tylko, że wyznają wiarę w Chrystusa..... Giną z powodu Jego Imienia:
 
 
Dzień Wszystkich Świętych, Dzień Zmarłych, Dzień Pamięci.....
Wspomnijmy:
 
Chrześcijanie - Dzieci Boga, Jezusa. Dzieci Wiary......
 
Z powodu Mojego Imienia 
Dziś życie dajecie swoje.
Znów krew się waszą przelewa.
Znów giną dzieci moje.....
 
Wieszają was znów na krzyżach
Jak mnie powiesili wtedy.
I w mękach okrutnych giniecie.
Lecz w sercach pełni Nadziei....
 
Minęło dwa tysiące lat,
Jak w Rzymie płonęły krzyże.
Ginęły tam dzieci moje,
Szalało tam dzikie zwierzę.
 
TAM,
lwy na rzymskich arenach
szarpiące wasze ciała.
Cezar i Rzymianie wysoko na trybunach,
 
A na ustach ginących, moje imię - Jezus.
A w sercach ginących, niezłomna we mnie 
WIARA......
 
Bo Ja na Świat Przyszedłem
I Dałem Życie Swoje,
Byście wy żyć mogli.
By do Wieczności wam drzwi 
Otworzyć.
By żyć mogły bez końca 
Wszystkie dzieci moje......
 
Dziś Ziemia cała wciąż jest 
W mocy Złego.
Wciąż cierpieć musicie wyznając 
Me Imię......
 
LECZ TO JA ZWYCIĘŻYŁEM ŚWIAT.
Żyć wiecznie będzie ten, co wiarę
W swoim sercu ma.....
A z imieniem Moim na swych ustach
Ginie.......
 
                                        Adam Szeluga, nad ranem
                                                    31 Października 2016 
 
JA PO TO SIĘ NARODZIŁEM, I PO TO PRZYSZEDŁEM NA ŚWIAT, BY DAĆ ŚWIADECTWO PRAWDZIE......Jan.18;37
 
JA JESTEM DROGĄ I PRAWDĄ I ŻYCIEM.
A NIE MA INNEJ DROGI DO OJCA, JAK TYLKO PRZEZE MNIE.......Jan 14;6
 
JA JESTEM BRAMĄ NIEBIOS......
 

Z POWODU MOJEGO IMIENIA

 

ORATORIUM PRZEŚLADOWANYCH PRZEZ WIARĘ

 

NOWE DZIEŁO PIOTRA RUBIKA

 

 

Oratorium, którego tytuł jest cytatem z Ewangeli św. Łukasza, powstało na zamówienie Papieskiego Stowarzyszenia Pomocy Kościołowi w Potrzebie. “Z powodu Mojego imienia” to najnowsze dzieło Piotra Rubika i Zbigniewa Książka. Oratorium zostało wykonane podczas Światowych Dni Młodzieży 29 lipca w Krakowie. Honorowy Patronat nad tym przedsięwzięciem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Kapitułą honorową oratorium zostało objęte przez metropolitę krakowskiego kard. Stanisława Dziwisza.

Kompozycja zwraca uwagę poprzez muzykę na trudne losy chrześcijan, atakże na wartość, za którą giną we współczesnym świecie–wolność religijną. Generalnym przesłaniem oratorium jest, by nie wstydzić się wiary. Podczas Światowych Dni Młodzieży  w Krakowi z całego świata zjechało się wielu ludzi, którzy mówią: „Jezus jest cool! Ja się tego nie wstydzę!”. Cieszcie sie zatem wszyscy, młodzi! Tak jak mówił papież Franciszek i bł. ks.Jerzy Popiełuszko. “Chwalmy Pana, a pieśnią  poprzez dwakroć ” –  dodaje autor tekstu Zbigniew Książek.

 Szacuje się,że w XX wieku śmiercią męczeńską zginęło 45 mln.chrześcijan. Rocznie na świecie za wiarę w Chrystusa jest zabijanych ponad 105 tys. osób. Nigdy w historii męczenników za wiarę nie było tak wielu jak dziś. Polskim męczennikiem za wiarę jest bł. ks.Jerzy Popiełuszko, zamordowany przez komunistyczne służby bezpieczeństwa.

 Uczestnictwo w tym koncercie jest obowiązkiem  każdego  chrześcijana by odpowiedzieć  na wołanie tych, którzy już głosu nie mają  i aby w ich imieniu przeciwstawić się ogromnemu cierpieniu,które dziś na świecie obserwujemy. Piotr Rubik, podkreśla, że  przesłaniem dzieła jest również to, żeby starać się, aby świat zmądrzał, żeby przestać zabijać się nawzajem, przeciwstawić się złu. Najmocniejszą siłą, która zwycięży zło jest miłość. Nie zbraknie więc w koncercie  również pieśni o miłości, z radosnym przesłaniem, które spod pióra kompozytora wychodzą zawsze piękne. Usłyszymy, w znakomitej oprawie muzycznej wyśmienitych solistów, wśród nich niezwykle uzdolnioną 14 letnią Olivię.......

 

Piotr Rubik z koncertem w Amerykańskiej Częstochowie w Doylestown, PA

Impreza odbędzie się: 11-05-2016

Zapraszamy  do Narodowego Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown na koncert Piotra Rubika - ORATORIUM "Z powodu mojego imienia"

Powołaj się na www.imprezy.u
s

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:11)

Komentarze

W nieprzebranej mocy zła płynącej z tzw.: przemysłu rozrywkowego, gdzie króluje szatan można wyłuskać ludzi wiernych Ewangelii i niestety zawsze krytykowanych. Mel Gibson przeżył wiele trudnych chwil, jest alkoholikiem, ale właśnie to cierpienie go nawróciło. Jest jeszcze wielu mu podobnych. P. Rubik chyba też przeszedł długą drogę do Chrystusa.

Tak już jest, że nasz Krzyż nieraz prowadzi nas do Królestwa Bożego.

Pozdrawiam serdecznie

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1524703