SB-eckie emerytury spadną z 20 tys. do zaledwie 882 zł!? Czy KOD będzie miał kolejny powód do wszczynania protestów?

Obrazek użytkownika piotrplominski
Kraj
Esbecy oraz funkcjonariusze służb PRL niebawem będą mogli się poczuć jak zwykli emeryci. Najdalej za dwa miesiące Sejm ma przyjąć ustawę obniżającą wszystkie SB-eckie emerytury do wysokości... 882,56 zł! Niektórzy funkcjonariusze aparatu bezpieczeństwa i represji PRL stracą na tym bardzo wiele. Ich emerytalne uposażenia mogą się bowiem obniżyć nawet o 20 razy! Szacuje się, że oszczędności dla budżetu kraju z tego tytułu wyniosą nawet 900 mln zł w ciągu roku.
 
Jak donosi krakowski "Dziennik Polski" Ministerstwo Spraw Wewnętrznych intensyfikuje prace nad ustawą obniżającą emerytury byłym SB-ekom i funkcjonariuszom aparatu bezpieczeństwa PRL. Według wstępnych informacji zmiany będą bardzo drastyczne. Wszystkie "resortowe" emerytury mają być bowiem obniżone do wysokości minimalnej emerytury jaka jest obecnie wypłacana w naszym kraju, czyli kwoty 882,56 zł brutto. Obniżka emerytur ma dotknąć około 25 tys. osób, które za to, że służyły odpowiedzialnemu za śmierć i represje wielu ludzi aparatowi bezpieczeństwa PRL, od III RP otrzymywały co miesiąc średnio od 4 do 6 tys. zł emerytalnego uposażenia (rekordziści nawet po 20 tys. zł).
 
Czy KOD będzie miał kolejny powód do wszczynania ulicznych demonstracji antyrządowych? O ile nie znam odpowiedzi na to pytanie, to jestem niemal pewny, że gdyby nie tzw. ustawa sanacyjna w/s Trybunału Konstytucyjnego, to sędziowie tego gremium stwierdziliby, że ustawa obniżająca esbeckie emerytury jest sprzeczna z Konstytucją III RP. Nie zapominajmy bowiem, że III RP powstała głównie po to, aby dbać o interesy ludzi PRL.
 
 
Źródło: "Dziennik Polski": Wielkie cięcie esbeckich emerytur. Zamiast 20 tysięcy – 880 złotych miesięcznie (rmf24.pl)
Źródło: Zetną do minimum esbeckie emerytury? (dziennikpolski24.pl)
Zródło: Niewiarygodne.info

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:22)

Komentarze

Najwyższa pora na elementarną sprawiedliwość. A zaoszczędzone pieniądze należy przeznaczyć na podniesienie świadczeń osobom represjonowanym z powodów politycznych w PRL!

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

#1509334

 Witam! Krótko skwituję! Wreszcie oprawców dosiegnie sprawiedliwość! Pozdrawiam!

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1509336

ta "zasłużona emerytura" Grubej Heńki?

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1509341

zeszczuplałby kaszalot:

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1509344

Fajne zdjęcie Heni Krzywonos ;) 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Piotr Płomiński

#1509394

jest już "zaklepany" dla Anki K. Ona także KOD-uje.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1509395

Zastanawiam się czy przypadkiem piąta kolumna PO t.j TK nie zakwestionuje konstytucyjności tych zapisów.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

zabużanin

#1509364

I jej wysokiej emeryturze, 6200 zł i bidna POszła jeszcze dorobić do sejmu.

Nie może tak być, by kaci i kaPO i TW, żyli sobie w dostatku, a ludzie którzy walczyli o wolna Polskę, przymierali głodem i nie mieli na lekarstwa, ani na czynsz.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".

#1509385

Rzecznik praw zaskarży ! Tak jak to zrobił z przepisami odbierającymi przywilej pierwszeństwa w przyznawaniu sanatorium. Taki UBek dalej musi (!) co roku dostać skierowanie.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

#1512092

KOD zajmuje się tym co jest nośne, co jest w światłach jupiterów mediów, w których będzie widać KOD...  Vs awantura bodaj w TVP za to, że 

KOD zarżnął Bolka, nagle i bez pardonu, poleciał pod TK bo mediom przeszła bolkomania, mogła im zaszkodzić. Dziś KOD jest gościem PO-nasiadówek i swetrowych egzekutywek czyli "wielka polytyka" otwiera mu drzwi, wachluje i karmi orzeszkami. Jednym słowem  dopieszcza frajera, a jak frajer pomoże im dopiąć swojego to mu z hukiem da kopa w d... i zbierze brukselsko-weneckie laury samopas. Nawet założy KZ KOD - Komitet Zaorania KOD-u gdyby ten za bardzo fikał. 

KOD właśnie podpiął się pod odstrzelone PSL (protest w Warszawie) bo tam były kamery. 

Nic dodać, nic ująć. 

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1509393

Emerytury powinny byc w calosci komuchom odebrane. Po pierwsze dosc nakradli i zmagazynowali wiele dobra. A po wtore skoro jak wiemy mordowali Polakow lub pracujac w tym systemie przyczyniali sie do jego utrzymania, to ja sie pytam ZA CO IM PLACIC ? A odpowiadajac na kolejne pytanie, z czego oni beda zyc, to odpowiedz brzmi, A CO TO NAS MOZE OBCHODZIC ??? Skoro u nas w kraju z powodu biedoty, braku pieniedzy na lekarstwa umiera corocznie wielka liczba ludzi starszych, to co nas moze interesowac utrzymywanie komuchow ? Poza tym dla komuchow  jakakolwiek pomoc finansowa lub w innej formie powinna byc calkowicie zakazana.

pozdrawiam

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

chris

#1509421

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika o_Onufry (niezweryfikowany) został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Postuluje aby do tej ustawy dopisać korektę w uposażeniu mafii konsekrowanych szamanow, tych społecznych pasożytów co to załapali się na stanowiska kapelanów w służbach mundurowych, awansowali po kilka stopni w roku i dzisiaj biorą po 8-10 tysięcy emerytury a sam Flaszka Głódź załapał 14,750 złotych i teraz pasożytuje jako hodowca danieli.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-7
#1512086