Ustawka w Eurowizji - dziadek z ...SS?

Obrazek użytkownika Piotr Szelągowski
Świat

Muszę i z Wami - Czytelnikami niepoprawni.pl podzielić się informacjami docierającymi z różnych źródeł do mnie.
Oto jeden z maili jakie otrzymałem:
Z maila:
"Wczoraj festiwal z powodów wyłącznie politycznych wygrała tatarka Jamala reprezentująca Ukrainę z piosenką mówiącą o deportacjach Tatarów przez sowietów na Sybir. Idę o zakład, że w przyszłym roku ukraińcy wystawią kogoś z piosenką pt. ... 1947!!!! Mówiącą o deportacjach 140 tysięcy ukraińskich rezunów i ich rodzin z Podkarpacia w ramach Operacji Wisła. Ciekawe jak wtedy będą się cieszyć polskojęzyczne prostytutki z rządu i ścierwomediów.

Nikt oczywiście nawet słowem nie wspomni, nawet kresowi historycy, że tylko od stycznia do lipca 1947 roku, z samego tylko ówczesnego województwa Rzeszowskiego uciekło na skutek terroru UPA, tak jak stało czyli tylko w ubraniach, bez żadnego dobytku, jedzenia, tak jak stało ponad 140 tysięcy Polaków. O ich gehennie nikt poza Bohdanem Piętką, który pisze o tym fakcie w swojej książce Nacjonalizm Ukraiński - Od Bandery do Majdanu, nie wspomina do dziś nawet słowem.
Na zdjęciu dziadek zwyciężczyni sobotniego festiwalu Eurowizji, drugi z lewej. Właśnie dlatego został tak ,,strasznie'' skrzywdzony'' przez Stalina
http://cs633228.vk.me/v633228551/347b5/uH3xT1GWsrQ.jpg"

Czy to prawda? Jeżeli tak to skandal...:


Stalin był najgorszym z możliwych zbrodniarzy,

doprowadził do wymordowania nawet 70 milionów podległych mu jako władcy ZSRR - Rosjan(sam był Gruzinem). Jednak zaraz na drugim miejscu plasuje się Hitler z jego nazizmem. Nie można zapominać o roli nazistów niemieckich i nazistów z innych państw którym spodobała się ta ideologia. Byli to Anglicy, Francuzi, Norwegowie, Duńczycy, Szwedzi, Łotysze, Litwini, Ukraińcy, Rosjanie ... Pod szyldem walki z komunizmem szerzyli inną odrobinę tylko gorszą w wyniszczaniu ludzkości zarazę.

Tak działało UPA i OUN budując ideę walki z komunistami mordowali inne narodowości - w tym sprzeciwiających się tą metodą samych Ukraińców. Liczy się że zginęło ich 80 tysięcy... Około 133 tysięcy Polaków - być może więcej... Tego nie dowiemy się już nigdy.

Powstało wiele związków wojskowych w tym obcokrajowe dywizje SS:
"Wiking" -Ochotnicy z krajów nordyckich.
"Galizien" -Ochotnicy wywodzący się z nacjonalistów ukraińskich.
"Charlemagne" -Ochotnicy z Francji.

Walczyli (między innymi) przeciw sowieckim siłom. Jednak nie tylko.
Szlaki tych dywizji są zaznaczone trupami wielu cywilów, wieloma zbrodniami wojennymi, wiele niewinnych ofiar mają na sumieniach ich członkowie. Dlatego ONZ uznało, że przynależność do SS jest zbrodnią. A same oddziały, legiony SS są organizacjami zbrodniczymi.
We Francji nie czci się dywizji francuskiej (nie słyszałem przynajmniej o tym). Tak samo w krajach nordyckich.
Odwrotnie jest na Ukrainie.
https://youtu.be/5F1gI0GjLBE

Czy mamy o tym teraz zapominać?

Czy walka z systemem sowieckim - to ma być usprawiedliwienie dla zbrodniarzy?

Patriotyzm to nie nacjonalizm, a tym bardziej nie nazizm.
Zawsze będę nieprzejednanym wrogiem komunizmu i tych wszystkich, którzy reprezentują idee komunistyczne. Jednak nie będę wrogiem zwykłych ludzi - szczególnie Rosjan, którzy najwięcej wycierpieli z rąk swoich władców - carów, potem Lenina i Stalina i całej tej hołoty komunistycznej.
Trzeba umieć to oddzielać.

Z kolei manipulacje polityczne, które wkradają się do kultury czy takich imprez jak Eurowizja coraz bardziej pokazują, że świat zmierza w bardzo złym kierunku...


Źródła:

5. Dywizja Pancerna SS "Wiking"

33. Ochotnicza Dywizja Grenadierów SS „Charlemagne”

DYWIZJA SS „GALIZIEN” – Zbrodnie wojenne ukraińskich żołnierzy SS-Galizien – GRZEGORZ MOTYKA

Nabożeństwo i przyjęcie ochotników
do dywizji SS-Galizien w Przemyślu 4 lipca 1943 r.

Kogo czci Ukraiana w dniu 9 maja...

Tatarskie formacje kolaboranckie w służbie Niemiec hitlerowskich

1 Tatarska Brygada Górska SS

Dyrektywa ta zezwalała również na tworzenie formacji złożonych z Tatarów Krymskich i Kozaków. Tzw. Regulamin 8000, opublikowany w sierpniu 1942 roku, uściślał, że tylko Kozacy, Turkmeni i Tatarzy Krymscy, jako ludność wywodząca się z podbitych terenów ZSRS, traktowani byli na równi z żołnierzami niemieckimi i mogli walczyć z nimi „ramię w ramię” przeciwko bolszewizmowi. Na pierwszy rzut oka działania zmierzające do wciągnięcia tych grup w skład Wermachtu i SS kłóciły się z ofi cjalnie deklarowaną w państwie niemieckim teorią rasową, ale przeważył pogląd Führera, który poważał Kozaków za ich wojowniczy charakter i chęć walki przeciwko bolszewikom.
Źródło: Kozacy w służbie Hitlera

Narodowości Związku Radzieckiego w Służbie III Rzeszy ( w tym ochotniczo Tatarzy krymscy)

Taką współpracę podejmowali nie tylko Rosjanie czy Ukraińcy, ale także Litwini, Łotysze, Estończycy, Białorusini, Tatarzy krymscy i nadwołżańscy, Gruzini, Ormianie, narody Turkiestanu, Azerbejdżanu i północnego Kaukazu
Zapomniani żołnierze Hitlera

Pacyfikatorzy powstania Warszawskiego

Muzułmanie w służbie Waffen-SS – 13 Dywizja Górska Handschar

W imię Hitlera i Allaha. Muzułmańskie jednostki Waffen SS


Muzułmańscy ochotnicy w III Rzeszy. SS "Handschar" i Hitler

Iluzja – czy Własow miał szansę?

Moi drodzy Czytelnicy na niepoprawni.pl- czy to nie budzi w was jakiś potencjalnych obaw o przyszłość? Europy? Świata?

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.6 (głosów:9)

Komentarze

Szerzej na moim blogu bezprzesady.com -  pojawiły się komentarze. Dostałem też dziś info telefoniczne że zwyciężczyni ma wystąpić na festiwalu banderowskim na Ukrainie - podałem to w komentarzu na blogu bezprzesady.com Jak ktoś nie wie - jest to festiwal nacjonalistyczny ku czci UPA, Bandery itp...

Cóż więcej.... siła złego na jednego - wygrywa apoteoza SS i III Rzeszy na Ukrainie... jej pomagierów zpod wiadomych znaków - nic dobrego w edukacji młodzieży to nie wróży - oznacza to że zupełnie odmiennie wychowuje się tam ludzi niż w Europie w uwielbieniu nacjonalizmu i neo-nazizmu. Gdzie w takim razie odpowiednie służby Europy? Gdzie lewicowe orgaznizacje tak skutecznie walczące  z nacjonalizmem? Z ukraińskim nie walczą?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1513362

TEŻ na blogu bezprzesady.com Dokąd zmierza Ukraina: http://bezprzesady.com/aktualnosci/dokad-zmierza-ukraina-2

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1513363