Polecane książki - Bóg liczy łzy kobiet...

Obrazek użytkownika Piotr Szelągowski
Kraj

"...Ojciec zabronił mi w ogóle wychodzić z domu. Do dzisiaj pamiętam te ich zapite twarze, gwałcili ją i bili, a ci co patrzyli, śmiali się i wykrzykiwali coś po rosyjsku. Biedna ta kobieta, znałam ją- mieszkała niedaleko nas, miała trójkę dzieci. Po tym wszystkim nie doszła już do siebie, tydzień leżała i w końcu zmarła. Całą wojnę kobiety jakoś przeżyły, a tu przyszli "wyzwoliciele" i tak naprawdę przynieśli nam piekło...."

 

Wstrząsająca i wzruszająca książka. Proszę wybaczyć moje bardzo emocjonalne i subiektywne wyrażenie po przeczytaniu tej książki nie mogę jednak inaczej napisać.

Te przeżycia, powojenna rzeczywistość, gwałt, poczucie popełniania czegoś złego - jeżeli zdecydowałaby się na krok pozbycia się bękarta, bachora....Wytrwałość w swoim działaniu. I historia życia, tak tragiczna i smutna. A jednak. Miłość zwycięża w jakiś sposób. Mimo wszystko.

Bohaterka opowiada swojej wnuczcze prawdę o jej matce, prawdę, której ona nie znała - ponieważ Matka nie miała w sobie siły na powiedzenie jej prawdy - jednak potrafiła znaleźć w sobie siłę i potęgę Miłości - dla swojego dziecka.

Wielka nauka dla nas, wiele zachowań ludkzich w tej książce uczy.

 

"...Gdy wzięłam ją na ręce była taka malutka i cicha...[...] była taka śliczna te małe rączki i stópki i tak wpatrywała się we mnie...Wiedziałam, że jej życie jest w moich rękach... [...] Teraz kończy się moje życie i chcę aby Alusia wiedziała, że tak naprawdę była w nim najważniejsza…” {fragmenty książki}"

 

Bezprzesady.com: http://bezprzesady.com/aktualnosci/bog-liczy-lzy-kobiet

 

 

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.5 (głosów:8)