Dyplomacja – kłamstwo, czy zaprzaństwo ?

Obrazek użytkownika Obserwujący Malkontent
Blog

Osiemnastu byłych ambasadorów pisze do Prezydenta RP. „Byłych”, a więc także komunistów, postkomunistów i zwyczajnych ubeków.

Dyplomacja Rosji wysyła sygnały o zaniepokojeniu pojawianiem się oznak nazizmu i faszyzmu zarówno w Polsce jak i na banderowskiej Ukrainie. Misterny plan wytworzenia sztucznego wroga przeszedł w fazę konsumpcji rezultatu. Teraz wystarczy oba te kraje złączyć „braterstwem w faszyzmie”. O takiej możliwości i wynikającemu z niej śmiertelnemu zagrożeniu dla Polski autor pisze od II Majdanu. „Zwycięstwo nad faszyzmem” to przecież mit założycielski sowieckiej Rosji i „bohaterstwo” Stalina. Żydzi i Ukraińcy budujący bramy triumfalne najpierw bolszewikom, później sowietom, mający wobec tego na sumieniu los co najmniej dwóch milionów Polaków zamordowanych bądź wywiezionych na Sybir, dzisiaj podzielają i wesprą najnowszą „troskę” Putina. Ukraińcy „zacierają ręce” z powodu już ponad milionowej swej „armii” na terenie Polski, którą można uzbroić „chociażby w kije”. Nie ma co już pisać „ li tylko” o banderowcach, kiedy miasta Zachodniej Ukrainy przybrały czerwono-czarne barwy (jak za hitlerowskiej okupacji), ton nadaje partia Swoboda, a najwyższe czynniki państwa już w otwarty sposób mówią o polskiej okupacji Ukrainy i bohaterstwie Bandery. Tylko jeszcze red. Mucha z „Gazety Polskiej” mówi o banderowskim nazizmie per „jeśli ktoś go gdzieś widzi”, a red. Gójska-Hejke „puszcza bąki” o Polakach, którzy na Ukrainie znaleźli „drugą ojczyznę”(sic!) (No tak, szczególnie ci ze Lwowa, Tarnopola, Stanisławowa, Winnik i…i…i…).

Ponosimy w tej chwili ogromną karę za uprawiane od dziesięcioleci kłamstwo i zaprzaństwo wobec ofiar własnych rodaków. „Zick zack kurs” (wężowa polityka) panów Kuchcińskiego i Terleckiego wobec noweli ustawy IPN, wynikająca ze straceńczej polityki – jak już dzisiaj widać - wobec Ukrainy , zaowocowała konfliktem międzynarodowym na niewyobrażalną skalę. Szczególnie druga osoba w państwie Marszałek Sejmu winien ponieść polityczną odpowiedzialność. O ile Ukraina jest powszechnie uznana w cywilizowanym świecie za „Schurkenstaat)” (chuligańskie państwo), a jej 40-procentowy wzrost handlowy z rosyjskim „okupantem” przekreśla wszelką wiarygodność, o tyle światowa narracja Izraela ma znaczenie globalne. Tym groźniejsze, że to narracja jak najbardziej lewacka(mimo prawicowych polityków), zawłaszczająca wszystkie ofiary, całą prawdę o powstaniu w warszawskim getcie, tuszująca z równym powodzeniem kolaborację z sowietami co niemieckie karabinowe łuski w Jedwabnem. Na użytek doraźny będzie ona także ochoczo wsparta przez obecny żydowski rząd Ukrainy (na który to problem już wskazywała, we właściwy sobie sposób, Nadia Sawczenko).

Obecna sytuacja wymaga błyskawicznej dyplomatycznej mobilizacji i konsekwencji. Każdy dzień zwłoki w podpisie pana Prezydenta, to dzień kolejnego frontalnego ataku. Jest atmosfera, w której można wyłożyć metodą faktu dokonanego całą prawdę i trzeba to raz na zawsze zrobić zmasowaną kampanią informacyjną. Pięćdziesiąta rocznica wydarzeń marcowych nie może nas w żadnym wypadku znowu zagonić do kolejnego kąta żydowskiej martyrologii. Rok 1968 był dla Żydów rokiem rozliczenia gomułkowskiej władzy przede wszystkim z wewnętrznym aparatem komunistycznej partii i aparatem służby bezpieczeństwa. Tych ludzi nie wywieziono do Moskwy, oni dostali bilet do „wolnego świata”, wtedy w tę stronę wyjechałaby połowa Polski, gdyby tylko mogła. To nie był transport w jednej koszuli, tygodniami, w bydlęcych wagonach do Kazachstanu. Większość opuszczających wtedy Polskę Żydów nie miała ochoty na budowę własnymi rękami Izraela w komunach kibuców i z Arabami na karku. Od razu „skręcili” do Ameryki lub najbogatszych państw Europy Zachodniej.

Później zaczęli wracać. Najpierw wysyłano, w państwowym programie edukacyjnym, młodzież do poznawania historii zagłady, na miejscu w Polsce. Jednak wyłącznie z własnymi przewodnikami (sic!). Rezultatem, był nie tylko obraz Polski jako jednego wielkiego żydowskiego cmentarza, lecz także obraz barbarzyńskich Polaków antysemitów. Kolejnym etapem, był problem pozostawionej w Polsce własności. Własności, która w międzywojennej Polsce dotkniętej jeszcze ogromnymi obszarami biedy, społecznych nierówności i także niesprawiedliwości, była jakże często kontrowersyjna, bo obciążona szalejącą lichwą i specyficzną filozofią pojmowania „dobrego interesu”. „Wasze ulice, nasze kamienice” – to jakże wymowny opis stosunków własnościowych przedwrześniowej Polski. Straszna wojna obróciła równo, te zwykłe ludzkie interesy i spekulacje w perzynę, często do fundamentów. Ci co przeżyli, zbudowali na tej ruinie nowe własne życie. Dzisiaj się dowiadują, po siedemdziesięciu latach, że ono jest cudze i to w sensie symbolicznym, bo najczęściej bez spadkobierców. Dowiadują się od tych, których z narażeniem własnego życia ratowali.

„Starsi bracia w wierze”, tysiąc lat wspólnej historii, w tym tej najstraszniejszej, bo jakże wspólnego losu zagłady, tego właśnie Holokaustu. Jakże symboliczna, bo niemal równa, trzy milionowa liczba ofiar. Nasz wspólny Bóg wymaga i wspólnego szacunku wobec tych ofiar i opowiadania o tym jednym głosem. W imię solidarności tej ofiary musimy zdobyć się na własny, intymny rachunek sumienia wobec postaw tych, którzy w tych nieludzkich warunkach nie zdołali uratować swego człowieczeństwa.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.6 (głosów:9)

Komentarze

Poki co patia Swoboda ma na Ukrainie poparcie takie samo jak w Polsce Partia "Razem" (tez nie weszli do parlamentu).  "Razem" to taka sama reprezentacja Polaki - jak Swoboda Ukrainy...

Z wpisu Autora wynika, ze... rzadzi ona na Ukrainie...

Oczywiscie trzeba obserwowac  sytuacje i dzialac  - oczywiscie pilnujac polskich interesow (a nie rozdawac pieniadze - bo do tej pory pomoc Ukrainie sprowadzala sie do tego).

A blisko dwu milionowa rzesza Ukraincow ciezko pracujacych w Polsce - to nie zagrosenie - ale   szansa - i dla Polski i dla Ukrainy ( a na pewno dla tych Ukraincow) - i trzeba ja wykorzystac - a nie "zbroic sie w kije"...

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

mikolaj

#1557448

"A blisko dwu milionowa rzesza Ukraincow ciezko pracujacych w Polsce" - to nie zagrożenie - ale szansa" -Po pierwsze  - dla czego nie szansa dla 8 mln Polaków corocznie poniewierających się ""za chlebem"  ? (Tak jak ja przez 10 lat "dojeżdżający do Londynu, a dzisiaj moja córka, mój bratanek muszą się nadal poniewierać u obcych bo w Polsce nie są w stanie utrzymać rodzin za te pieniądze)

Po drugie - 2 mln młodych, sprawnych ludzi wychowanych w tradycji jeżeli nie sowieckiej (Polska "Panów") to antyrosyjskiej, a więc i antypolskiej (Ukraina pod okupacją jak nie polską to rosyjską) czyli banderowskiej, to największa armia w Europie jeżeli wystąpi tylko co piąty "przybysz" - po co Ukraińcy szmuglują broń i to ciężką do Polski?  Mikołaj zapomniał o  niemieckiej sympatii do Ukraińców jako swoich sprzymierzeńcach na tyłach Polski. Pewną stabilizację wprowadzają wojska amerykańskie, ale one tu są w interesie USA, a nie Polski, jeżeli USA dogadają się z Rosją wojska te znikną i co wówczas? Chyba, że zdążymy sprawić sobie solidną, co najmniej 200-tysięczną armię. POLSKA POWINNA SIĘ ROZWIJAĆ NA ZATRUDNIENIU SWOICH OBYWATELI, A NIE SPROWADZAJĄC OBCĄ SIŁĘ ROBOCZĄ ZANIŻAJĄCĄ ZAROBKI CO ODBIŁO SIĘ CZKAWKĄ KRYZYSOWĄ NA ZACHODZIE (ale o tej przyczynie kryzysu w mendiach ani słowa)

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

antyleming

#1557452

Czy ktokolwiek przy zdrowych zmysłach ma bladą nadzieję, że którykolwiek oszczerca zostanie oskarżony przed polskim sądem, nie mówię o nałożeniu kary.

Przecież oni mają to wszystko w d..e, a my myślimy, że to tak na poważnie.

Na poważnie to jest robiona ustawa 447 przez naszych najukochańszych przyjaciół, aby nas wydoić do ostatniej kropli krwi.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1557543