Marzec '68 to sielanka. Czemu nie czcimy poznańskiego Czerwca '56?

Obrazek użytkownika Nathanel
Blog

Powinniśmy poukładać naszą nowożytną historie według  hierarchii wartości dla losów kraju. Hucpa z 1968 roku to była zwykła wojna domowa " żydów z żydami" o władzę w PZPR. Nic więcej. Wówczas na nikim nie robiła wrażenia.

Pojechałem do Warszawy aby na własne oczy zobaczyć co tam się wydarzyło. Wybite szyby i trochę szkła na chodniku. Poza tym cisza i spokój. Reszta, to co nam dzisiaj wmawiają etosy tamtego czasu, to można między bajki włożyć. To banialuki opowiadane wśród towarzystwa wzajemnej adoracji.

  

Prawdę mówiąc powinniśmy potraktować całą ówczesną przepychankę komunistów godnym milczeniem. To tak jakbyśmy chcieli zajmować się rozsądzaniem doktrynalnego sporu jakiejś  religijnej sekty.

Żydy i Chamy albo Puławianie i Natolińczycy? Cóż za różnica która z tych sekt była lepsza?

W 1962 r. na łamach paryskiej "Kultury" opublikowano esej Witolda Jedlickiego Chamy i Żydy.
Dla Puławian Natolińczycy to "chamy", a dla Natolińczyków Puławianie to "żydy".

Kilka lat później odegrano ten scenariusz w teatrze ulicznym. Czy jest jakikolwiek powód aby to do dziś recenzować?

A dziś zejdźmy na ziemię. Kogo obchodzi rocznica przepychanek żydowskich komuchów?

Jakie to miało znaczenie dla Polski? To że Gomółkę zastąpił Gierek? jeden prostak zastąpił innego?

Marzec '68 to sielanka. Czemu nie czcimy poznańskiego Czerwca '56? To był początek drogi do wolności.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:8)

Komentarze

Cześć, wielokrotnie tutaj na Portalu w wielu komentarzach właśnie tak komentowałem 68'...walka Żydów z Żydami. A swoją drogą słuchając  plującego wówczas Gomułki, kto wówczas by pomyślał, że dzisiaj takie przemówienie w treści odnośnie zrównania antysemityzmu i syjonizmu jest nie możliwe. Niezależnie od aspektów socjalizmu ( tj.aspektów podstawowych) przemówienie Gomułki było bardzo patriotyczne w porównaniu do dzisiejszej polityki czy też tej od 89'... Oczywiste, że były to prawdy jedynie telewizyjne, jednak wiele dziedzin życia marzec 68' z syjonistów   oczyscił, jak np. Kadry polskiego wojska.Wcześniej  były bowiem sytuacje, w których stopniem wyższy wyciągał obrzezanego fjuta na biurko i pytał- widzisz kto tu rządzi? 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

chris

#1559272

W dniu 17 kwietnia 1947 roku Minister Obrony Narodowej wydał rozkaz organizacyjny Nr 0128, w którym nakazał szefowi Sztabu Generalnego Wojska Polskiego rozformować Oddział VI Historyczny SG WP, natomiast szefowi Głównego Zarządu Polityczno-Wychowawczego Wojska Polskiego rozformować Biuro Historyczne przy GZPW WP, a w ich miejsce sformować Biuro Historyczne i podporządkować je szefowi GZPW WP. 

Na podstawie zarządzenia Nr 014/Org. szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego z dnia 24 lutego 1959 Biuro Historyczne zostało przeformowane w Wojskowy Instytut Historyczny o stanie 47 wojskowych i 40 pracowników cywilnych. 

W marcu 1968 r. w Wojskowym Instytucie Historycznym pozostała tylko... sprzątaczka!

PS

"Trzy miliony wymordowanych polskich Żydów to przecież trzy miliony mieszkań, które w większości zajęli Polacy, a do tego dodać trzeba inne mienie: złoto, meble, warsztaty, futra czy choćby stare palta, buty, ubrania itp. Niemcy brali tylko to, co lepsze, a i tak nie do wszystkiego umieli dotrzeć. Nie ulega wątpliwości, że eksterminacja Żydów połączona była z awansem społecznym polskiej biedoty (...)".

Jacek Kuroń... też historyk.

Ile mieszkań etc. przejęła "polska biedota" w marcu 1968 r.?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

casium

#1559347

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika kupidynek został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1559348

 A coś ty za jeden???Logo kulka POniemiecka.Kto cie nauczył PO Polsku pisać,czy z tłumacza Google korzystasz.Jesteś przykładem dla Róży tum coś tam , jak wygląda szmalcownik.Admin zaopiekuje się Tobą byś nie wyszedł z wprawy.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Mateo

#1559360

Dziękujemy, to jest koniec. Kto dyskutuje z żydem – ten nie ma piątej klepki. Kto słucha żyda – ten skończy marnie.
Zacznijmy od rzeczy prostych. Zacznijmy od prawdy w naszej historii. Tu przypomnę, bo zaraz się zacznie "Marzec 68", że nie było żadnych „wydarzeń marcowych” tylko stalinowska ustawka która wyprowadziła w tłumie żydowskich zbrodniarzy do NJC, Londynu, Tel Awiwu. Uciekli tacy mordercy jak Wolińska, Michnik, Bauman i tysiące podobnych.
To była żydowska ustawka, która przy zakazie wydawania prywatnych paszportów umożliwiła żydowskim komunistom-stalinowcom wyprowadzenie z PRL żydowskich zbrodniarzy i morderców.
NIE BYŁO ŻADNYCH „WYDARZEŃ MARCOWYCH” TYLKO STALINOWSKA USTAWKA.
(To Morel właśnie potwierdza jak żydzi uciekali przed odpowiedzialnością karną. Morel to jest najlepszy przykład równoważny do ucieczki Heleny Wolińskiej, która w 1953 roku brała udział w zamordowaniu gen. Emila Fieldorfa czy mordercy sądowego Stefana Michnika czy Zygmunta Baumana z KBW/NKWD.)

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

panMarek

#1559342

Jest opisana historia "Narodu Wybranego" Pismo Święte opisuje Stary Testament jak i Nowy Testament życie i mentalność Żydów.Historia Polski również.Bardziej po 1918r.No i nowsza po1939r.

Jak można ufać Żydom znając  historie nie mówię już z autopsji żyjących jeszcze ludzi co doznali na własnym życiu kare"Narodu Wybranego"

Opisujemy(jecie)Fakty nam Polakom znane.I na tym koniec.Zyd "olewa"nasze biadolenie.On zacznie biadolić jak mu "kij w d.....e dać"OO wtedy będzie wrzask.Jak w 68r itp.Jak Faraon ich pognał to do dziś cały Świat o tym pamięta.

No i pora na nas.Tak ich pogonić że cały Świat zapomni o Faraonie a zapamięta tylko Polaków.do końca Świata.

Co oni mogą nam za to zrobić???A no zabrać banki i swoje giszefty.Wojnę???Jak dobrze wychowamy potomstwo to nigdy nie odważą się na nas pluć.

Tylko co rząd to przyjaciel Żyda,co Prezydent to brat Żyda.Kiedy trafimy na takiego co będzie naszym bratem.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Mateo

#1559359

Odpowiedzią na tytułowe pytanie jest w zasadzie retoryczne pytanie - kto nami rządzi i to niezależnie od tego czy z lewa, prawa czy centrum sceny politycznej?.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

To ya.

#1559362

"Od dziesięcioleci Polacy nie mają własnego rządu który działałby w Polskim Interesie Narodowym i dla dobra wspólnego każdego obywatela Polskiego. Skutkiem tego Polacy są wykorzystywani i okradani na wszelkie sposoby przez kolejne pseudopolskie rządy, przez bankierów, przez rzadową administrację i przez obce nacje! Wszędzie w Polsce panuje wszechobecna bieda zakrywana przez służalcze reżimowe media fałszywą propagandą urojonego dobrobytu, dostępnego jednak tylko dla wrogo nastawionego do Polaków biurokratycznego aparatu administracyjnego! Wszystko wciąż drożeje a młodzi Polacy aby godnie zarabiać, wciąż muszą emigrować za granicę. Najbardziej aktywna i przedsiębiorcza część społeczeństwa Polskiego została spacyfikowana i zniewolona za pomocą kredytów między innymi frankowych i nie śmią nawet pisnąć…..

Żelaznym dowodem na nazwanie obecnych władz władzami okupacyjnymi jest podporządkowanie się tej władzy banksterom i całkowita obojętność tychże władz wobec losu milionów poszkodowanych przez banki Polaków i dziesiątek tysięcy samobójstw z powodu niesprawiedliwych długów! Katolicka Nauka Społeczna w tej kwestii mówi jasno: „Nawet człowiek, który odwraca się od prawa natury i nie chce służyć społeczeństwu (non seroiam! ) musi za cel swej działalności gospodarczej przyjąć zaspokojenie potrzeb społecznych, gdyż tylko tą drogą może osiągać korzyści własne. Od tej reguły są oczywiście wyjątki w postaci spekulacji, lichwy, ale są to po prostu kradzieże, a nie działalność gospodarcza, ich istotą jest bowiem nie zaspokajanie potrzeb społecznych, lecz zdobycie nielegalne własności bliźniego.” W powyższym świetle obecne rządy wraz z bankierami współuczestniczą w rabowaniu Polaków zamiast natychmiast zdelegalizować te złodziejskie mieniące się bezprawnie przedsiębiorstwami bankowe twory!

Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego Naród Polski nie jest w stanie przejąć w Polsce władzy i obsadzić ją mądrymi, uczciwymi i odważnymi ludźmi, prawdziwymi Polakami którzy działaliby w interesie Polski i Polaków?

Są trzy moim zdaniem etapy warunkujące rodowitym Polakom dojście do władzy, których Polacy jak do tej pory nie byli w stanie przeskoczyć bo na każdym z tych etapów są przeszkody których Polacy nie są świadomi lub nie wiedzą jak je obejść….. i wciąż się o nie potykają… Są to następujące etapy: zjednoczenie, finansowanie, wiedza i program." więcej: https://akademiapolityczna.wordpress.com/2018/03/05/jest-plan-szansa-na-...

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Niepoprawny antykonformista - IDEA i MYŚL - jedyne co nas łączy w tej wojnie informacyjnej i dzięki nim zwyciężymy.

#1559378

prawdziwą, Panie Autorze... Jedni się nadal wpisują w ówczesną propagandę (że Polacy to antysemici), a drudzy (byłem, widziałem odłamki szkła...), mimo że mają trochę lat i siwych włosów na głowie, bajdurzą jak wiejskie gł...  Polecam o buncie w kraju, bo "warszawka" to nie Polska: http://naszeblogi.pl/49756-marzec68-czas-skonczyc-z-korowska-jazda-antys...

I jeszcze prof. Jerzy Eisler, dyr. Oddz. IPN Warszawa:

"W marcu 1968 roku - wbrew stereotypowi, który doskonale się ma, a o którym dziś lub jutro na pewno pan przeczyta w gazetach, nie mieliśmy do czynienia z protestami inteligencji bez poparcia robotników. To jest kompletna nieprawda. Trzeba powiedzieć, że z wyjątkiem grudnia 1981 roku, kiedy wprowadzany był stan wojenny, nigdy w PRL skala protestów nie miała tak szerokiego zasięgu, jak w marcu 1968 roku. Do demonstracji doszło w Szczecinie, Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie, Katowicach, Gliwicach, Częstochowie, Lublinie, Łodzi, Warszawie i Gdańsku oraz w miastach, gdzie nie było szkół wyższych: Bielsko-Biała, Legnica, Radom i Tarnów."

[...] Jeżeli robotnicy byli wówczas usposobieni wrogo, obojętnie, neutralnie wobec ruchu młodzieżowego, to jak wytłumaczyć, że wśród prawie 3 tysięcy zatrzymanych wówczas osób było ok. 950 robotników i 550 studentów?"

Bo byli zamieszani w antykomunistyczne protesty także liczni uczniowie starszych klas, np. młodzież z techników w Legnicy, sowieckim bastionie przecież, gdzie po kilku dniach rozruchów ściągnięto ZOMO ze Słupska (świadek, nauczyciel tamże, Stanisław Srokowski).

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

insurekcjapl

#1559624