Chroń swe dziecko od Halloween - kultu satanistów i pogan

Obrazek użytkownika Nathanel
Blog

W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych oraz Dniem Zadusznym przypominam stanowisko Kościoła wobec „modnego” niestety Halloween. „Korzenie «Halloween» sięgają pogańskich obchodów święta duchów i celtyckiego boga śmierci.

Halloween to wdrażanie w magię i okultyzm

Kościół ostrzega przed angażowaniem się w jakiekolwiek formy okultyzmu i magii – przypominał o tym już od dawna, w swoim stanowisku wobec obchodów Halloween, abp Leszek Sławoj Głódź.

W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych oraz Dniem Zadusznym należy przypomnieć stanowisko Kościoła wobec "modnego" ostatnio Halloween. „Korzenie «Halloween» sięgają pogańskich obchodów święta duchów i celtyckiego boga śmierci. Autor „Biblii Szatana” i twórca współczesnego satanizmu Anton Lavey stwierdził, iż noc z 31 października na 1 listopada jest największym świętem lucyferycznym–  „Kroniki policyjne potwierdzają wzmożoną liczbę aktów przemocy o charakterze okultystycznym, nasilających się w tym właśnie czasie” . A przypominając, iż Kościół ostrzega przed angażowaniem się w magię i okultyzm należy podkreślić, że nie powinno się pozwolić aby wdrażać ten pogański obyczaj w szkole.

Oto ten tekst, który warto i trzeba przypomnieć:

Stanowisko Kościoła wobec obchodów „święta Halloween”

Umiłowani w Chrystusie Panu Bracia i Siostry,

Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych, której liturgiczne obchody przypominają nam chrześcijańskie powołanie do świętości. Ze względu na postępującą promocję okultyzmu i magii w środkach przekazu, w środowisku szkolnym i w społecznościach lokalnych z okazji tzw. „święta Halloween” pragnę przypomnieć fakty dotyczące tego obchodu oraz stosowną naukę Kościoła.

Korzenie „Halloween” sięgają pogańskich obchodów święta duchów i celtyckiego boga śmierci. Autor „Biblii Szatana” i twórca współczesnego satanizmu Anton Lavey stwierdził, iż noc z 31 października na 1 listopada jest największym świętem lucyferycznym. Kroniki policyjne potwierdzają wzmożoną liczbę aktów przemocy o charakterze okultystycznym, nasilających się w tym właśnie czasie. Kościół ostrzega przed angażowaniem się w jakiekolwiek formy okultyzmu i magii. Nauczanie to znajdujemy w Katechizmie Kościoła Katolickiego (p. 2116 i 2117), w dokumencie Stolicy Apostolskiej „Jezus Chrystus dawcą wody żywej” (Watykan, 3 lutego 2003 r.), w Nocie Duszpasterskiej Konferencji Episkopatu Toskanii (Florencja, 1 czerwca 1994 r.) oraz w zwyczajnym nauczaniu biskupów.

Wdrażanie dzieci, młodzieży i części dorosłych w przyzwolenie na praktyki okultystyczne, choćby pod pozorem zabawy („przekupywanie duchów”) należy w świetle powyższych faktów uznać za niezgodne z nauką Kościoła. Pogańskie w swojej istocie obchody wigilii Uroczystości Wszystkich Świętych praktykowane przez ludzi uznających się za chrześcijan zubażają ich duchowo. Odwraca się uwagę od naśladowania świętych i błogosławionych, a skłania się do przyjęcia zbanalizowanej wizji świata nadprzyrodzonego.

Na owocne przeżywanie Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego z serca wszystkim błogosławię,

www.diecezja.gda.pl/am

Dziateczki, niech was nikt nie wprowadza w błąd; kto trwa w prawości, jest prawy, .... (Jana 3:7)

PS Myślę że warto po zapoznaniu się z tym tekstem  porozmawiać w Rodzinie z dziećmi , z wnukami o szkodliwości przejmowania obcych kulturowo, pogańskich obyczajów. Zamiast tego przypomnieć tradycję Wszystkich Świetych w katolickim wydaniu i wykorzystać energię młodzieży do przygotowania mogił bliskich i grobów bezimiennych poległych w obronie Ojczyzny na 1 Listopada.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:5)