Pean Walentynkowy dedykowany Niepoprawnym Paniom w dniu Walentynek

Obrazek użytkownika Myślidar
Kultura

PEAN WALENTYNKOWY z dedykacją dla Niepoprawnych Pań

 

 

Chciałbym, jak promyk świecy, tulić się do ciebie.

Wzrokiem, jak pajęczyną, opleść twoje ciało.

Być kroplą deszczu w oknie - która oglądała,

gdyś naga, stojąc w lustrze, patrzyła przed siebie.

 

Dzisiaj, gdyś przeszła obok , darząc mnie spojrzeniem,

oczu, tak szmaragdowych, jak toń oceanu.

Zadrżało moje serce i drży, na wspomnienie,

widoku twoich oczu. Tęsknię za twym cieniem,

 

Za głosem, za uśmiechem, za gestem - gdy włosy,

zarzuciłaś do tyłu, jak puszystą falę.

Nakryłaś berecikiem, włożonym niedbale.

(…) Z takim wdziękiem!

Olśniłaś nawet śpiewne kosy...

 

Dusza nuci z nadzieją, etiudę miłości.

W zachwyt wpadły anioły, gdy ujrzały ciebie...

Nie dziwię się - piękniejszej nie ma w siódmym niebie!

Każdy przyzna, że jesteś... jak dwie krople wiosny...

 

 

Z okazji Dnia Zakochanych, któremu patronuje Św. Walenty dedykuję wszystkim Miłym Paniom Blogującym, Paniom Komentującym i Paniom zaglądającym na portal Niepoprawni by dowiedzieć się prawdy o naszej polskiej rzeczywistości, swój wcześniejszy wierszyk zatytułowany "Pean Walentynkowy" - bo powstał w takim właśnie dniu.

 

Jestem głęboko przekonany, że każda z Pań kogoś kocha, czy to męża, czy narzeczonego, a na pewno kocha swoje dzieci i swoich bliźnich - bo kobiety nie mogą nie kochać. Taka sympatyczna jest Kochane Panie Wasza natura. Dlatego my, często wydający się oziębli jak przydrożne kamienie też Was mocno kochamy ale jako nieśmiałe chłopaki nie zawsze Wam o tym komunikujemy, za co w imieniu własnym i wszystkich "tutejszych" panów mocno przepraszam...

 

My mężczyźni zostaliśmy ulepieni z błota, a Panie powstały z lepszego materiału, za jaki uważam już uformowane i ożywione żebro Adama. Każda z Pań jest z żebra swojego męża, dlatego mężowie uwielbiają swoje małżonki jako ważną część swojego ciała, które po zjednoczeniu sakramentem małżeństwa staje się na powrót jednym ciałem. Myślę, że wszyscy panowie małżonkowie to potwierdzą.

 

Na pewno nie pojmą tego ateiści - a kreci tu się taki jeden z dziadowskim nickiem. Możliwe też, że nie pojmą zatwardziałe single (takie, co to z kwiatka na kwiatek) i Panie feministki (które walczą z mężczyznami, choć tak naprawdę chyba nie wiedzą do końca o co), a na pewno nie zrozumieją tego kochający inaczej, ale to ich strata.

 

Nie będę za dużo się rozpisywać, by nie męczyć ślicznych oczu miłych Pań.

 

Jednym słowem Wszystkiego Najlepszego i Najpiękniejszego wszystkim Paniom życzę, w imieniu swoim i wszystkich Panów, których wprawdzie dołączyłem do życzeń bez ich wiedzy i zgody [:))], za co przepraszam obrażonych za moje "wyjście przed szereg". Mam błogą nadzieję na akceptację i przyłączenie się Panów do powyższych życzeń.

 

Całujemy wszystkie Panie mocno i uśmiechamy się tak, jak umiemy :)))))))))))

 

Myślidar i reszta Niepoprawnych Panów

 

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.6 (głosów:11)

Komentarze

Dzień świętego Walentego To dzień dobry dla każdego! W tym dniu wszyscy to wyznają, Że chcą kochać i kochają!

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1465586

Brawo Panie Józefie.

Róża dla Pań jest przepiękna :)

Pozdrawiam

Myślidar

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1
#1465587

Bardzo dziękuję za piękny wiersz, którego tekst widać, że jest pisany ręką POLSKIEGO RYCERZA.
Cały świat zazdrościł Polkom, że są otoczone TAKIMI MĘŻCZYZNAMI.
Na pewno każdy spotkał się z zachwytem i wyrazami podziwu dla kultury i szarmanckiego postępowania Polaków.
To przede wszystkim my - kobiety musimy bronić Polskę przed ubraniem POLSKIEGO RYCERZA W TĘCZOWE GENDER SUKIENKI.

Dziękuję jeszcze raz i serdecznie pozdrawiam.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-5

bursztyn

Nic bardziej groźnego, niż głupi przyjaciel.
Lepszy byłby mądry wróg.
/Jean de Lafontaine/

#1465612

Droga Bursztyn

Z tą rycerskością to miłe :), ale jak mogę się czuć rycersko skoro większość Niepoprawnych Panów jakby nie zauważa konieczności wielbienia Pań w dniu, któremu patronuje Święty Walenty.

To właśnide ze względu na tego pięknego Świętego pozwoliłem sobie zamieścić powyższy wiersz, w dniu wprawdzie zawłaszczonym przez wszechobecne media promujące rozwięzłośc w miłości, ale wszysko po to by podkreślić wagę Kobiet w życiu mężczyzn i rodzin. Niniejszym wpisem chciałem urwać istotę prawdy o Św. Walentym, który promował miłość czystą, dla zagospodarowania tej cząstki miłością świętą i prawdziwą, dodatkowo uświęcąną węzłem małżeńskim.

Częściowo rozumiem niechęć tutejszej społeczności dla obyczaju przyjętego niezbyt dawno i to jeszcze z imperialistycznej Ameryki. Nasz skłonność do małpowania wszystkiego co pochodzi z zachodu jest skłonnością wstydliwą, dlatego spodziewam się że niniejszy wpis wpadnie w czelkuści, by jak najmniej czytających "skazić".

Pan Józef przebywający w kraju uważanym za wolny, ma inne podejście do tego święta dlatego stanął na wysokości zadania i podarował Paniom śliczną różę, za co Panu Józefowi serdecznie dziękuję, gdyż dzięki Niemu nie czuję się całkiem osamotniony.

Co zaś do samego wiersza, który może niektórych zgorszyć wielbieniem kobiecości i jej nagości, to przypominam, że Bóg stworzył ludzi nagimi i nagość jest naszym "skarbem" otrzymanym z urodzenia i tą nagość zaniesiemy przed Tron Najwyższego w najważniejszym dniu naszego życia.

Pozdrawiam Panią Bursztyn serdecznie!

Myślidar

* * * * * * * * * * * * * * * * *

Chrońmy nasze lasy, nasze rezerwuary wody, naszą ziemię i nasze kopaliny, bo tylko dzięki nim jesteśmy w stanie trwać!

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#1465626

Dzisiejsza data to nie tylko dzień św. Walentego. To szczególnie Rocznica powołania Armii Krajowej.
Żołnierze Armii Krajowej to prawdziwa elita polskiego Narodu.
ICH WSZYSTKICH TRZEBA KOCHAĆ MIŁOŚCIĄ NIE MNIEJSZĄ, jak się darzy kogoś szczególnie sercu bliskiemu.

Wiersz jest piękny, jak i teksty, które napisałeś.Tak, to co jest dla ludzkości wartością, skarbem i tajemnicą - chcą wywlec na żer zdziczałej, zezwierzęconej tłuszczy.Stąd rozwiązłość i wystawianie na widok publiczny tego, co jest Człowieka wyłączną własnością.
Umysły ludzkie mają już we władaniu (jeszcze nie wszystkie),więc robią wszytko, żeby zbezcześcić i ciało.

Pozdrawiam serdecznie.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-5

bursztyn

Nic bardziej groźnego, niż głupi przyjaciel.
Lepszy byłby mądry wróg.
/Jean de Lafontaine/

#1465627

W mojej najbliższej rodzinie w AK służyło 5 osób więc myśl by nie kochać AK-owców nawet mi nigdy nie przeszła przez głowę.Tak się szczęśliwie złożyło, że żaden nie zginął w wojnie więc poznałem ich losy z opowiadań przy spotkaniach rodzinnych. W tej chwili żaden nie żyje. W rodzinie mojej żony obaj jej wujkowie byli w AK jako powstańcy w Warszawie, jeden przetrwał w Polsce i tu umarł, drugi po kapitulacji Powstania Warszawskiego został deportowany do Niemiec, a stamtąd po wyzwoleniu wyjechał do Australii gdzie dokonał żywota. Te AK-owskie tradycje wpłynęły w jakiś sposób na postrzeganie patriotyzmu przeze mnie i moją rodzinę.

Rodzice młodych gniewnych nie otrzymawszy (w czasach sowieckiej niewoli) stosownego wykształcenia historycznego nie przekazały swoim dzieciom uświęconych tradycji. Młodzi, gniewni ulegają przeto durnym modom i pokazują te części ciała, które w naszej społeczności uważane byłe za święte (jesteśmy przecież świątyniami Ducha Świetego).

Podczas gdy dzisiaj kobietę w stanie błogosławionym nazwano ciężarną, jakby to nowe życie pulsujące pod sercem matki było jakimś pasażytem, jakimś chorobliwym obciążeniem, to dzisiaj cała nasza wiara w człowieczeństwo bierze w łeb. Paranoja!

Nie zdziwię się jeśli w przyszłych latach (o ile się przed tym nic nie zdarzy) młodzi zaczną kopulować publicznie, by iść z diabelskim duchem czasów. Obym tego nie dożył...

Pozdrawiam ciepło.

Myślidar

   * * * * * * *  ** * * * * * * ** ** * * * *

Brońmy nasze lasy przed Polskim Nierządem!

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1465653

Dziękuję za kolejny wpis do mnie skierowany. Masz rację, Myślidarze, że noszenie maleńkiego zarodka Człowieka jest stanem błogosławionym. To okres, w którym kobieta jest najszczęśliwsza. Dlatego nazywanie go błogosławionym" jest jak najbardziej słuszne.
Kiedy narodzi się nowy człowiek, zmienia się świat. Staje się piękniejszy, bo oto pojawił się w rodzinie nowy maleńki pączek, który rozwinie się w kwiat.
Dobrzy rodzice pielęgnują go, aby był jak najpiękniejszy i najdorodniejszy. Aby wzbudzał podziw i mógł pięknem swojego wnętrza zachwycać świat.
Wiadomo, że piękno ma swoich wrogów.
Dlatego to, co najcenniejsze i niezbędne w życiu człowieka jest niszczone, ośmieszane i poddawane usilnym próbom likwidacji.
Wprowadzane są "nowoczesności" nazywane postępem. Są pewne dziedziny istnienia świata, które nie powinny być naruszane. Teraz z człowieka robi się maszynę. Bezwolną, zapędzoną maszynę pracującą na coraz wyższych obrotach. Obroty po to są zwiększane, żeby nie miał czasu na bycie człowiekiem, założenie i posiadanie rodziny, która jest gniazdem dającym miłość, ciepło, siłę i wsparcie, a przede wszystkim - bezpieczeństwo.
Czy to przypadek, że pani nowicka otrzymuje ogromne pieniądze z jakiejś fundacji promującej aborcję?
Najbardziej zdumiewa mnie lekkość, z jaką się wypowiadają kobieto-podobne o aborcji i eutanazji.
Pozbawienie życia istoty żywej jest OKRUTNYM MORDERSTWEM. BEZ WZGLĘDU NA TO CZY JEST TO MALEŃSTWO, CZY KTOŚ DOROSŁY.

Pozdrawiam serdecznie.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-5

bursztyn

Nic bardziej groźnego, niż głupi przyjaciel.
Lepszy byłby mądry wróg.
/Jean de Lafontaine/

#1465680

Pięknie napisałaś. Jestem pełen podziwu za... twoją hipokryzję i podłość! Obyś tak bursztynie vel Reszko jeszcze tak pięknie potrafiła przeprosić moją żonę Evę za nazwanie Jej publicznie absolutnie bezpodstawnie szmatą internetową i płatna suką! Czekamy na te przeprosiny juz ponad pół roku. Na nic się więc zdają twoje kwieciste słowa o kobietach i dziecięciach, które to kobiety noszą pod sercem, kiedy ty jesteś bez honoru, a twoje sumienie nie poczuwa się do naprawienia winy. Twoja bezczelność, prymitywizm i prostactwo nie znają granic!

Satyr

 

P.S.
Do Myślidara!

Zapoznaj się w całości z tym tekstem (tutaj: http://niepoprawni.pl/blog/7787/praca-jest-celem-twojego-zycia-twierdza-..., czytaj pod artykułem Jazgdyni kilka komentarzy niżej), a odejdzie Ci ochota do prowadzenia rozmowy z bursztynem vel Reszką (Reszka, to jej poprzednie wcielenie na Niepoprawnych, do czego się przyznała). To podła kobieta! Tylko patrzeć, jak staniesz sie jej kolejną ofiarą. Najpierw jakiś Jurek, potem ja, a moja żona Eva miała być tą, która bursztynowi vel Reszka... odebrała chłopa! Teraz usiłuje "urobić" Ciebie, bo jesteś na Niepoprawnych od niedawna i upatrzyła Ciebie jako kolejna ofiarę. Portal o wydźwięku patriotyczno-katolicko-narodowym - jakim jest Niepoprawni.pl traktuje tak, jak portal randkowy. Przestrzegam Cię Myślidarze! Nie daj się nabrać na piękne słówka tej psychicznie chorej kobiety, bo zafundujesz sobie same problemy.

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr

 

#1465708

to patron obłąkanych...a nie zakochanych.Chyba , że poniektórym to wszystko jedno.Nie bierzmy wzoru z tego świata....

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-5

Verita

#1465714

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1465715

Ależ piękna róża.
Stokrotne dzięki Ci za nią.
Widać, że jest to starannie wyszukany doskonały załącznik do pięknego wiersza napisanego przez Myślidara.

Pozdrawiam serdecznie.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4

bursztyn

Nic bardziej groźnego, niż głupi przyjaciel.
Lepszy byłby mądry wróg.
/Jean de Lafontaine/

#1465613

Gdy  noc św.Jana

osrebrzy, ozłoci...

 

Taka już jestem, staromodna...

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1465634

Jako dzieciak oglądałem jak młode panny w Noc Śiętojańską puszczały wianki w nurt rzeki, a kawalerowie te wianki wyławiali, co miało znaczyć, że panny, które uwiły te wianki zostaną ze szczęśliwym łowcą wianku na zawsze. Było przy tym trochę zamieszania, bo po niektóre wianki było więcej amatorów i wynikało zamieszanie...

Święty Walenty patronował od zawsze zakochanym podczas gdy o Świętym Janie jako patronie zakochanych nie słyszałem. Może nie jestem do końca zoriętowany, ale mi się Noc Świętojańska kojarzy z Nocą Kupały, który jest obrzędem czysto słowiańskim, a więc godnym kontynuowania ze względu na szacunek dla naszej kultury i obyczajów.

Też jestem za tym by Noc Świętego Jana osrebrzyła i ozłociła wszystkie Polskę kochające Panie.

Pozdrawiam ciepło!

Myślidar

* * * * * * * * * * * * *

Brońmy Nasze Lasy przed złodziejstwem rządzących!

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#1465639

.... jak miło, że wybrałaś " Kwiat Paproci".

Naprawdę nie mam nic przeciw Jankeskim zwyczajom.... ale niech się schowają z Walentynkami... my mamy swoją noc....

noc Śwętojańską i ten tajemniczy kwiat paproci - kwiat miłości.

[https://www.youtube.com/watch?v=rJf2ZQc6LQw]

pozdrawiam,

ps.

.... czy słyszałaś? ...pewane  "towarzycho", nazwało Cię Bułgarską Księżniczką...... cieszysz się :-))) ?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1465648

Maria Ludwika Burbon-Parmeńska, właściwie Maria Luisa Pia Teresa Anna Ferdinanda Francesca Antonietta Margherita Giuseppina Carolina Bianca Lucia Appollonia (ur. 17 stycznia 1870 w Rzymie, zm. 31 stycznia 1899 w Sofii) – księżna Bułgarii.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1465706

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1465716