Piłka plażowa od A do Z

Obrazek użytkownika M.PYTON
Blog

Pod tym intrygującym tytułem w sali bankietowej Polskiego Związku Piłki Nożnej odbyła się konferencja z udziałem działaczy oraz kierownictwa PZPN. Po przyjeździe z Mundialu grupa działaczy zaproponowała bowiem zmianę nazwy związku z PZPN na Polski Związek Piłki Plażowej – w skrócie PZPP.

Głównym prelegentem konferencji był znany trener Zawałka, którego doświadczenia w propagowaniu piłki plażowej na Mundialu w Rosji są nie do przecenienia. Oprócz trenera Zawałki głos zabrali także, jego współpracownicy - animatorzy piłki plażowej, którzy zasłużyli się w przygotowaniu polskiej reprezentacji do występów na plaży.

Zarówno trener Zawałka jak i jego współpracownicy podkreślali, jak ważnym etapem przygotowań polskiej reprezentacji był jej pobyt w Juracie, gdzie piłkarze mogli bezpośrednio zetknąć się z plażą. Taki jaki był początek przygotowań – taki był też koniec występów polskiej reprezentacji – zauważył trener…

Prelegenci podkreślali walory piłki plażowej w porównaniu ze zwykłą piłką nożną, w którą trzeba grać niejednokrotnie w deszczu, a nawet przy padającym śniegu. Przeciwnie do piłki plażowej. Rozgrywki w piłkę plażową odbywają się w radosnej atmosferze lata – tak lato wspominał były współpracownik byłego prezesa, który włożył swój wielki wkład w budowę polskiej piłki plażowej.

Z kolei współpracownik trenera Zawałki przytomnie zauważył, że piłki plażowej nikt nie bierze na poważnie, co ma drastyczny wpływ na spadek ilości zawałów wśród kibiców, oglądających występy naszych chłopców….

Głos zabrał także lekarz reprezentacji dr Wilczur. Dr Wilczur zauważył, że w trakcie gry w piłkę plażową drastycznie spada ilość urazów wśród piłkarzy: „Nie zdarza się, by piłkarz doznał urazu barku - gdyż kopiąc piłkę z tzw. przewrotki”, zawsze upada na miękki piasek”…. Ponadto gra w piłkę plażową ma dodatni wpływ na zdrowie piłkarzy, gdyż: „grając na słonecznej plaży piłkarze mogą się równocześnie opalać, wdychając bogate w jod powietrze” – podkreślił dr Wilczur.

Z tych właśnie względów – a więc dla sprawnego przygotowania naszej reprezentacji do gry w piłkę plażową - kierownictwo PZPP (d.PZPN) na okres pobytu w Rosji wybrało elegancki hotel tuż przy plaży w Soczi. Prelegenci podkreślali, że doświadczenia z Soczi pozwolą przygotowywać się do kolejnych rozgrywek w piłkę plażową i do pobytu w równie eleganckich hotelach przy takich plażach jak Copocabana i Ipanema, lub plaże francuskiej Riwiery…

Wszyscy uczestnicy konferencji podkreślali, że nasza reprezentacja piłki plażowej świetnie prezentowała się w hotelu w Soczi w przygotowanych jeszcze przez PZPN eleganckich garniturach. Jest więc pewne, że nie przyniesie nam wstydu nawet na francuskiej Riwierze. 

W przerwie konferencji podano szampan Dom Perignon i tartinki z łososiem i kawiorem... 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.7 (głosów:6)

Komentarze

Wakacje, wakacje, wakacje,

nie wiem, jak dla was, ale dla mnie przejażdżka taką fura, była lepszą niż przejażdżka Porsche?

 

Miłego i udanego wypoczynku wakacyjnego - życzę

 

ps.

Tegoroczny lipiec będzie miał 5 sobót, 5 niedziel i 5 poniedziałków.

Dzieje się tak raz na 823 lata!

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1567268

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#1567376