Ultreïa, fortis Fortuna adjuvat!

Obrazek użytkownika Mości Zagłoba
Idee

Zawszeć iskry Bożej obecność we mnie upatrywano a teraz zaiste proroctwa mnie wspierają. Otóż Kamiński Marek nasz kochany Harcerz, nie tak skumany jak Kukuczka, ale za to genialnie prosty, kiedy z Jaśkiem Melą walił na pólnocny biegun. Żaden tam Kubuś Puchatek. Od lat kilku samotnie wabi coraz większe czeladki na CAMINO. Ostatnio też w internetach pan Gadowski wspomniał o mesjanizmie i podał pomysł krucjaty-pielgrzymki narodowej. Równie kumaty pan Dyletant Karoń aż oczami świecił do inicjatywy tej się przychylając i dalszych wieści prosząc. I ja Zagłoba do onych się przyłączam rejmentarswo nad ową dziesięciomilionową exodus godniejszym a mianowicie Królowej Naszej Maryji i

Świętym Księżniczkom i Królewnom  ostawuję. Zważcie gołowąsy! podwiki! Damy Cne! i Waszmościowie! Jak Nas oglądali za Solidarności 10 milionów pod nosem Kremla aże się na Bolka nabrać dali. A tu może ruszyć od małej iskry lawina cudów o geometryczny postęp w dziedzinie IT większa. I nawet bez smartfonów. Po falach pogaństwa bisurmaństwa i chamstwa możem Europę obudzić z letargu i na Chrystusową jasną stronę mocy z powrotem przeciągnąć przy okazji żydowinów podstępy jako gordyjski węzeł Aleksander macedoński przecinając. Z przyczyn logistycznych obecność kilku milionów naszych w quasi wojskowych pielgrzymich szykach w okolicach dostatków i zbytków (bezcennego runku zbutu) może skutecznie wszelkie wrogie "kuku" w sadybach naszych powstrzymać. Dodatkowo wpadłem kiedyś na to, że Duch Święty zstąpił na naszą ziemie nie tylko przy Oazowych czy Wujka DA ogniskach, ale każdy kontakt ze stworzeniem(wodą ogniem ziemią powietrzem) poza zasięgiem TV, Prasy radia, a obecnie internetu i sieci komórkowej  mógł być kanwą wspólnoty o jakiej się nikomu nie sniło. Spędy ZSP i ZSMP jak również obozy  i ogniska HSPS paradoksalnie przyczyniły się do przemian , do zmartwychwstania Ducha. Gdy niebo gwiaździste nad nami prawo moralne w nas.

Co do milionów, Różaniec do granic czy różaniec przez granice? Co za różnica? Póki jesteśmy w Shengen i sieć działa, podnieś Sarmacki czub do góry i w drogę.

Ultreïa

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.5 (głosów:2)