Czy się uda Dobra Zmiana?

Obrazek użytkownika MoherJ
Kraj

Polemicznie z blogerem Yagon 12 „Od Dobrej Zmiany odwrotu nie ma...”
O ile zgadzam się z głównymi tezami autora to zaczynam mieć co raz większe wątpliwości w realizacji Dobrej Zmiany. Co prawda nie minęło jeszcze 100. dni od zaprzysiężenia rządu PiS, to  zauważyłem, że błyskawiczne początkowo tempo wprowadzania reform wyraźnie osłabło. Dobrze, że szybko uchwalono podatek bankowy, ale sztandarowy projekt 500+ ślimaczy się i pojawiają się niepokojące propozycje i apele np. wicepremiera Morawieckiego skierowane do bogatych aby nie występowali z wnioskami o pieniądze, bądź opinie niektórych posłów PiS, że pieniądze zostaną przepite i nie trafią do dzieci. Należy trzymać się obietnicy złożonej w kampanii wyborczej i nie wysyłać takich niepotrzebnych szkodliwych komunikatów, które sieją zamęt i podważają sens programu oraz są wodą na młyn POpapranej opozycji. Należy zaufać rodzicom i jeżeli udziela się pomocy to nie rozliczać jej przed skonsumowaniem, można to zrobić jedynie w przypadku ewidentnego stwierdzenia złego gospodarowania pieniędzmi, a od tego są pracownicy opieki społecznej. Niepokoi mnie również zmiana projektu podatku od sklepów wielkopowierzchniowych, znowu widzimy tu odstępstwo od  zapowiedzi wyborczych. Obawiam się, że nowa propozycja zamiast pomóc małym sklepom będzie miała skutek odwrotny, mam nadzieję, że tak nie będzie.
Brakuje mi powołania komisji śledczych, które były zapowiadane w kampanii wyborczej.  By odświeżyć pamięć przypomnę głośne sprawy z ostatnich ośmiu lat, często zamiatane pod dywan: afera taśmowa, hazardowa, wyciągowa, stadionowa, autostradowa, stoczniowa, Amber Gold, Elewarru, afera z informatyzacją MSW, afera z budową gazoportu w Świnoujściu oraz dostawami gazu z Kataru, afera z budową elektrowni atomowej, afera z opóźnieniem publikacji przez Rządowe Centrum Legislacji ustawy o rajach podatkowych. Pytam kiedy zostaną powołane zapowiadane komisje śledcze, przynajmniej do zbadania tych największych afer a sprawcy rozliczeni, osądzeni i ukarani? Pytam kiedy zostaną ujawnione rejestry zastrzeżone IPN? Kiedy zostanie opublikowany aneks do raportu z Likwidacji WSI? Kiedy zostanie przeprowadzona gruntowna weryfikacja sędziów, prokuratorów, adwokatów, naukowców, nauczycieli akademickich, aktorów, twórców, pisarzy, nauczycieli i polityków? Obawiam się, że bez tych działań żadna prospołeczna reforma rządu Zjednoczonej Prawicy nie uda się! Bowiem nierozliczona i nieukarana przestępcza "ośmiornica", która przez ostatnie 8. lat trzymała Polskę w śmiertelnym uścisku, prędzej czy później odrodzi się. A właściwie to już odradza się w Nowoczesnej, PO, ZSL(PSL) i KODzie! Szubrawcy z tych ugrupowań zrobią wszystko i to robią, łącznie z donoszeniem na Polskę, aby szkodzić i przeszkadzać w realizacji Dobrej Zmiany! Żadne inne państwo nie ma tak nikczemnych polityków, którzy by robili tak wielką krzywdę swojemu narodowi i jeździli do europejskich stolic i skarżąc się na demokratycznie wybrany rząd. POskarżyli się również Komisji Weneckiej na wszystko: "Z przykrością muszę powiedzieć, że opozycja, tu w szczególności Platforma Obywatelska i Nowoczesna, skarżyła się Komisji Weneckiej na wszystko, co się w Polsce dzieje: na to, jak są ustawy uchwalane, kiedy pracujemy, na ustawę o Policji, o służbach, o mediach" - stwierdził Mularczyk.
Mam świadomość, że otwarcie i walka na wielu frontach jest grą nieprzewidywalną i ryzykowną, ale jeżeli tych spraw o których piszę nie załatwi się na początku przejęcia władzy, to później nie załatwi się ich już nigdy. A więc cytując Yagona 12 - Mniej polityki, więcej pracy Panowie...

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:9)

Komentarze

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Pobudka!

#1506636

.....niesamowity komentarz do sytuacji w Polsce. Bardzo realistyczny, konstruktywna krytyka, bez lukrowania i owijania w bawełnę,..bo na to nie ma czasu. Identyfikuję się z każdym, powtarzam z każdym, słowem p.Kudlińskiego. Tacy ludzie to znak,że ...Jeszcze Polska nie zginęła...."
Pozdrawiam

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Verita

#1506646

Co do drugiej czesci wypowiedzi p. Kudlińskiego - 100% zgody. Tych naszych ludzi należy strzec jak skarbu , bo przeciwnik moze się posunać do środkow ostateczych.

Natomiast co do pierwszej cześci wypowiedzi - z samą treścią rzeczową się zgadzam , ale nie zgadzam sie na jeżdzeniu po Prezydencie. Nie mozna zarzucać Prezydentowi tchórzostwa. On na to nie zasłużył. Propozycje prelegenta wprowadzenia stanu wojskowego/wyjatkowego - czy ten czlowiek ocenił szanse zwyciestwa? moim zdaniem nie. Jaka siłą my dysponujemy? : politycznie/prawnie nawet nie stac nas na wiekszość konstytucyjną. A poparcie narodu ? wg wynikow wyborow należy szacować pół na pół , ale przy 50% frekwencji w wyborach MY  to tylko 25% narodu. A co z zastanym stanem w administracji , wojsku, samorzadach itp. Poparcie co najmniej watpliwe. A co z bratnią pomocą? Ech.

Tak więc moim zdaniem dzialania proponowane przez pana Kudlińskiego , jakkolwiek jeszcze raz powtarzam , że je w warstwie rzeczowej popieram , nie wydaja się mozliwe do zrealizowania, graniczyly by z samobójstwem. Potrzebne sa zadzialania skuteczne , na granicy ryzyka , ale przemyslane. Przytocze przy okazji madrość ludową : " co nagle , to po diable".

.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1506724

(…) „jeżeli tych spraw o których piszę nie załatwi się na początku przejęcia władzy, to później nie załatwi się ich już nigdy.” (…)

W „sieci” obserwuję „akcję” związaną z:  „Obietnice wyborcze” w serwisie MamPrawoWiedzieć.pl: http://mamprawowiedziec.pl/strona/polityk/31044_andrzej_duda/obietnice

oraz żonglowanie słowami Pana Prezydenta:

http://www.tvp.info/20115688/jestem-czlowiekiem-ktory-ma-slowo-swoje-za-swietosc-nowy-spot-dudy

Niewiele trudu kosztuje ustalenie kto jest kim :

http://mamprawowiedziec.pl/strona/info-stowarzyszenie61

Otóż: „Róża Rzeplińska prezeska Stowarzyszenia 61, założycielka MamPrawoWiedziec.pl 
roza.rzeplinska@art61.pl jest córką pana Prezesa TK – Andrzeja Rzeplińskiego!

http://www.zelaznalogika.net/apolitycznosc-czy-kumoterstwo-trybunal-tak-bardzo-konstytucyjny/

Suma sumarum: „źle się dzieje w państwie duńskim”  bo rację ma Moher J twierdząc, że „ tempo wprowadzania reform wyraźnie osłabło.” Dodam – tempo osłabło, a reformy zaczynają się przepoczwarzać  z księcia w żabę, a miało być odwrotnie?

PS I

Należy odejść od igrzysk i nie łapać 10 srok za ogon…

PS II

Co jeszcze wypłynie jak się „gienerały” zjuszą ?

http://wiadomosci.dziennik.pl/opinie/artykuly/450133,gen-marek-dukaczewski-wedlug-mojej-intuicji-synowie-plk-kuklinskiego-zyja.html?fb_comment_id=250453825129145_685022#f76a3c8

I kurczę…. "Dziwić się tylko można, że jeszcze są apologeci tamtego systemu..."?

Reakcja Polaków na wniosek:

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Jest-wniosek-MON-o-awansowanie-plk-Ryszarda-Kuklinskiego,wid,18153345,wiadomosc.html

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

casium

#1506685

Wpolityce.pl PiS uspokaja handlowców:

Podatek obrotowy nie będzie problemem dla małych sklepów, dla rodzinnych sklepów, także dla tych sklepów, które są we franczyzie - zapowiedział poseł PiS Andrzej Jaworski na antenie Radia ZET.
Odniósł się przy tym do obaw sklepikarzy, którzy obawiają się, że po wprowadzeniu podatku obrotowego mogą stracić pracę.
Jak projekt trafi do komisji finansów publicznych to będziemy bardzo mocno nad tym projektem pracować. Dzisiaj już mogę powiedzieć, że znaleźliśmy rozwiązania, które wrócą i będą realizować to, co było zapowiadane - oświadczył, dodając że podatek obrotowy nie będzie problemem ani małych, rodzinnych sklepów ani tych, które są we franczyzie.
Poseł Jaworski podkreślił, że będzie to program podatkowy dla dużych hipermarketów, które do tej pory podatków nie płaciły.

Oby dotrzymali obietnicy!

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

#1506719