Co z naszą suwerennością?

Obrazek użytkownika MoherJ
Kraj

Dzisiaj wyraźnie widać jakim niesuwerennym państwem byliśmy przez ostatnie 70. lat. Nadal wszyscy chcą nam dyktować jakie mamy przyjmować ustawy: UE i Niemcy w sprawie wymiaru sprawiedliwości; USA, Izrael, Ukraina, Rosja w sprawie ochrony dobrego imienia Polski. Tylko czekać jak każą nam spłacać roszczenia w myśl przyjętej przez senat USA ustawy: „Justice for Uncompensated Survivors Today", która przyznaje Departamentowi Stanu prawo do wspierania organizacji międzynarodowych zrzeszających ofiary Holocaustu i do pomagania kanałami dyplomatycznymi w odzyskaniu żydowskich majątków, których właściciele nie pozostawili spadkobierców.

Departament Stanu wyraził zaniepokojenie przyjętymi poprawkami w ustawie o IPN. Myślę, że nasz MSZ powinien wyrazić zaniepokojenie przyjętą ustawą przez senat USA o restytucji mienia żydowskiego. Jestem zaskoczony ingerencją w proces legislacyjny polskiej ustawy. Takie ingerencje źle się w Polsce kojarzą. Ktoś, kto się na nie zdobywa, świadomie nie liczy się z polską wrażliwością i prawdą o naszej historii.

Mój śp. Ojciec często mi powtarzał, że zawsze mieliśmy i będziemy mieli dwóch wrogów jednego na wschodzie, drugiego na zachodzie. Nasze zbliżenie ze USA wywołało u nich wściekłość, dlatego atakują nas wszelkimi sposobami i że wszystkich stron, aby nas poróżnić z naszym sojusznikiem, robiąc z nas faszystów i sprawców holokaustu. Dzielnie pomaga im w tym "totalna opozycja", dla której Polska racja stanu nie ma najmniejszego znaczenia, nawet za cenę utraty suwerenności, chcą dorwać się do żłoba. A tak nawiasem mówiąc przy okazji dowiemy się jakim sojusznikiem są i na ile możemy liczyć na USA!

Oby spór nie skończył się tak jak kończy się bajka "Przyjaciele" Ignacego Krasickiego: „Gdy więc wszystkie sposoby ratunku upadły, / Wśród serdecznych przyjaciół psy zająca zjadły”.

Dobrze, że Senat RP przyjął bez poprawek nowelizację ustawy o IPN. Mam nadzieję, że PAD niezwłocznie ją podpisze. "Wierzę głęboko w to, że nasza postawa, postawa oczekiwania sprawiedliwości i uczciwego traktowania i podejścia do naszej historii poprzez prawdę historyczną, zostanie uszanowana, prędzej czy później, ale dojdziemy do tego tylko wtedy, kiedy będziemy do tego dążyli spokojnie, konsekwentnie" – powiedział prezydent w Żarach, gdzie spotkał się z mieszkańcami.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:10)

Komentarze

Sprawy zaszły zbyt daleko by ustępować - szczególnie, że narracja "totalnych" zmierza do podzielenia Polaków...

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1557092

Po tym co prezydent Duda mowi wydaje sie , ze ustawe podpisze. Im szybciej, tym lepiej.

Przed laty bylam zwolenniczka wstapienia Polski do EU, oznaczalo to dla mnie wyzwolenie sie spod jarzma rosyjskiego. Dzis dochodze do wniosku, ze trzeba z tej uni odejsc. Polacy sa wolnym narodem i nie znosimy gdy ktos nam palcem pokazuje, co mamy robic. Nie Rosjanin, nie Niemiec, nie Zyd. Tylko samemu przeciw WIELKIM tego swiata z pewnoscia nie bedzie latwo. Jestem za tym, zeby jako przeciwwage - poglebiac inicjatywe wyszechradzka.

Ostatnie poczynania izraelskie pokazuja jak malo respektu mamy wsrod innych panstw. My narod, ktory obok  Zydow najwiecej ucierpial w czasie wojny. To jest skandaliczne. Izrael obawia sie, ze jakies inne panstwo mogloby dostac odszkodowania, ktore wedlug nich, tylko im sie naleza. Jestem postepowaniem  Izraela i jego ambasador bezgranicznie rozczarowana. Polska jest wolnym krajem!

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Gosia

#1557126

Kto ci naopowiadał takie bzdury, że Polska jest wolnym krajem ? Chyba Róża von von albo inne ZDF.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Verita

#1557129

Polska ma wspaniale polozenie geograficzne na skrzyzowaniu wschodu z zachodem. Majac polski rzad moglibysmy wymuszac ustepstwa Rosji, na nasza rzecz, grozac im blizsza wspolpraca i orientacja na zachod i to samo moglibysmy robic w stosunku do Niemcow. Moglibysmy uzyskac duze korzysci od USA pragnace znalezc w Eudopie inny lotniskowiec niz Niemcy - grozac im delikatnie zaciesnieniem stosunkow z Chinami i oczywiscie odwrotnie tez. Bysmy mogli nawet pozbyc sie lichwy, gdybysmy mieli polski rzad. Ale coz, jest jak jest. I to mimo naszego wspanialego polozenia geograficznego.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#1557139

Ja także uważam, że ta nasz suwerenność to tylko na papierze...

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1557356