Psikus, czyli o nowej miejskiej reklamie "Gazety Wyborczej"

Obrazek użytkownika Mieszczuch7
Kraj

Na mieście pojawiło się coś nowego. To przystankowe reklamy "Wyborczej". Na wielkiej płachcie jest napis: "Gazeta Wyborcza" to w skrócie Wy. Zgadzam się w zupełności. "Wyborcza" to Wy, a nie my.

My się z tą gazetą nie identyfikujemy, nie utożsamiamy, nie bierzemy jej do rąk. To Wy gracie na podział społeczeństwa,  gracie na najniższych instynktach, prowokujecie pelne nienawiści i agresji komentarze. To Wy, udając poważny, opiniotwórczy dziennik, wypisujecie szmatławe historie, jak ten tytułowy artykuł "Prezydentowa tańczy sama", manipulujecie, z ignorantów robicie autorytety, kreujecie strach przed rządem, który ma niby zabierać Konstytucję i wyprowadzać nas z Unii, siejecie zamęt i niepokój. Mijają miesiące, mija rok, a prezydencka para nie rozwodzi się jakoś, Konstytucja jak była tak jest, a tymczasem ze śmierdzącej przekrętami Unii to Tusk z pijakiem Junkersem wyprowadza angielskich dżentelmenów. 

To Wy w końcu lejecie krokodyle łzy, że odcięto Wam kroplówkę w postacie reklam, ogłoszeń i prenumerat z państwowej kasy, z podatków nas wszystkich, po równo. My tylko odetchnęliśmy z ulgą: wreszcie! Bo nie jesteśmy "po równo" czytelnikami Waszej gazety i nie chcemy mieć takiego socjalizmu w mediach. Powiem krótko: gdyby ta gazeta nie była chorym, patologicznym tworem, to takie kroplówki nie byłyby jej konieczne do życia. 

Sądzę, że ta przypuszczalnie dość droga kampania reklamowa tylko ostatecznie dobije "Wyborczą". Ta "reklama" pokazuje, że Wy zajmujecie się wyłącznie sami sobą i swoimi interesami, a co to ma nas obchodzić? Może tylko lekko irytować, że znowu gracie na dzielenie Polaków na dwie przeciwstawne obozy: jesteście Wy i my. Wy z dużej litery, by dodać sobie trochę szacunku i wielkości, których rażąco brakuje. To jest wielka antyreklama "Wyborczej" i to w sumie mnie nie martwi, ba, jest nawet dość zabawne, bo sami za to zapłacili. Ktoś, kto im to projektował, zrobił im niezłego psikusa! I za to - szacunek!

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:11)

Komentarze

Polskojęzyczna gadzinówka Sorosa - Michnika zdycha i to jest dobry objaw odrodzeni anarodu...tak jak w GG slużacy Niemcom "Nowy kurier warszawski" Polacy nazywali w skrocie - "KurWar" tak teraz "GW" okreslają mianem - GWno...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1516155

Redaktorzy GW w swojej reklamie napisali "WY". Bo dla nich to: wy - motłoch, wy - banda idiotów, wy - konsumenci lewackiej propagandy. Kim więc są dla redaktorów ludzie, których określili by jako "MY"?

Ano, MY - elyta, mędrcy, oświeceni, którzy muszą zniżać się do pisania tekstów dla owych "WY".

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

M-)

#1516981