UKŁAD GDAŃSKI i ZAMACH

Obrazek użytkownika michael-abakus
Kraj
Przeczytałem tekst "CIEMNA STRONA GDAŃSKA" Mikołaja Podolskiego. Jest to rzeczywiście dobry komentarz do tego co działo się i dzieje w Gdańsku, w prawdziwej polskiej "MAŁEJ SYCYLII". Bardzo przekonujący jest to tekst, w którym odnajduję bardzo mocne spoiwo pomiędzy kryminalną, a polityczną inspiracją zamachu na Pawła Adamowicza. Nieomal analogiczną diagnozę proponuje Stanisław Janecki [link]. 

W sumie może się okazać, że dwie hipotezy o kryminalnej lub politycznej konfiguracji inspiratorów tego zamachu [link] spotykają się w jednym środowisku "układu gdańskiego".
Jest w tej sprawie interesująca opinia Upartego: "Brutalny mord w Gdańsku"
 
A tak przy okazji jest to niebywałe świadectwo miernoty elit Platformy Obywatelskiej i całego "PO-Landu". Gołym okiem widać prymitywnie niski poziom ich przestępczości, grabieży i korupcji. Ich elity jeszcze nie uświadamiają sobie, że prymitywna kleptokracja, chciwa korupcja i ordynarna głupota skazuje ich złodziejstwo na cholernie niską efektywność ekonomiczną.

Ich bandycki poziom stoi o Himalaje niżej od jakości "ZŁEGO" Leopolda Tyrmanda. Mam wrażenie, że jestem w stanie zaproponować nazwę nowej jednostki miary poziomu intelektualnego elit PO-Landu. Jest to jeden stuhr, tak jak kiedyś, za czasów komuny, odpowiednią nazwą był cjant.
 
Podam konkretny przykład:
Wyliczałem kiedyś estymowaną efektywność złodziejstwa elit III RP - i okazuje się, że ich nieudolność jest tak okropna, że aby ukraść jedna złotówkę oni muszą zmarnować około 5.000 zł. To jest mniej więcej tak, że jeśli chcą ukraść chłopu zegarek, to muszą spalić całą wieś.
Potwierdza to przypadek afery AmberGold.
Wiadomo jest, że gdyby firma AmberGold była dobrze zarządzana, to zebrany od Gdańszczan kapitał realnie mógłby pozwolić inwestorom na zarobienie nie gorzej niż 25% rocznie i to bez tego picu ze złotem. I wszyscy byli by i zadowoleni i zarobieni. I nie byłoby żadnej afery. Ale promotorzy tego przekrętu ani sekundy nie myśleli o prawdziwym zarabianiu pieniędzy.
Oni po prostu chcieli te pieniądze bezczelnie ukraść.
I nic więcej. Tylko prymitywne "złodziejstwo+".
 
Złodziejstwo plus to specjalność PO-Landu
Poziom Nikodema Dyzmy, czyli Nikoś...
Nie tylko pierwszy milion trzeba ukraść, ale wszystkie miliony muszą być kradzione.
Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:11)