POLSKA SIŁA +

Obrazek użytkownika michael-abakus
Idee

"Bądźmy dumni z Polski. Nie tylko z naszej historii – także ze współczesności. Rozwój polskiej gospodarki, jego tempo – to powody do narodowej dumy, ale też przykłady polskiej siły i żywotności, przedsiębiorczości i pracowitości milionów Polaków" - napisał Ryszard Czarnecki

Widzę źródło polskiej siły nie tylko tak jak to pokazuje Ryszard Czarnecki. Przede wszystkim bądźmy dumni z siebie, bądźmy dumni ze swojej polskości, bądźmy dumni z wielkich zalet naszej polskiej cywilizacji, bądźmy dumni z naszego etosu. I tu jest istota sprawy.
Etos to realizowany i obowiązujący w grupie społecznej, społeczności czy kategorii społecznej zbiór jasno określonych, idealnych wzorów kulturowych. Tak mówią encyklopedie. Ale to my musimy mieć pojęcie o wyobrażeniu naszego własnego etosu. Czasem ktoś wspomina o bardzo ważnych kategoriach, o wartościach, które formują naszą osobowość w naszym cywilizacyjnym środowisku. Mówimy o polskiej racji stanu albo o naszym interesie narodowym, niekiedy ktoś zastanawia się nad naszymi cechami narodowymi albo nad naszą godnością.

Pani Barbara Fedyszak-Radziejowska mówiła kiedyś o zbyt niskiej samoocenie Polaków. A Jan Paweł II mówił o naszej pamięci i tożsamości. A tak kiedyś napisała Maryla "Polskie serca potrzebują wbicia igły z zastrzykiem z adrenaliny" Tym zastrzykiem jest nasza samoświadomość, jest siła naszej samooceny a także moc naszej narodowej tożsamości! Nie może to być TOŻSAMOŚĆ POLSKI BEZPODMIOTOWEJ. To jest przedmiot naszej pracy. Tak musi być. To my musimy zrobić. To my musimy wypełnić treścią siłę i moc i potęgę Rzeczypospolitej.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:4)

Komentarze

jest cały szereg zwycięstw moralnych... ostatnio 27:1.

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-3

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

#1536743

spadaj. A lepiej - spi*****aj. Ile razy masz zamiar wklejać ten durny koment?

Poznać głupiego z komentów jego.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1536746