JAK ZNISZCZYĆ PAŃSTWO - AKT DRUGI

Obrazek użytkownika michael-abakus
Kraj
Totalna opozycja pod względem programowym to totalne bezhołowie, natomiast ich wroga propaganda jest systemowa, prowadzona dobrze, na niezłym poziomie jakości intelektualnej i logistycznej. Jest skuteczna i niestety skrajnie antypolska. Nigdy nie należy lekceważyć przeciwnika, a wroga to już absolutnie nie. Od dłuższego czasu obserwuję skuteczność gry ich służb i widzę niebezpieczną dla polskiego interesu narodowego efektywność prowadzonej przeciwko Polsce wojny informacyjnej. 
 
A po naszej stronie, patrzeć i słuchać hadko.
Zdecydowałem się na dokładniejsze przyjrzenie się temu zjawisku i niestety po naszej stronie widzę zjawisko zupełnie odwrotne - działanie zjednoczonej prawicy jest bardzo dobre pod względem programowym i niestety mamy totalne bezhołowie po stronie informacyjnej.

Nie mówię słowa o jakości i wynikach merytorycznej aktywności administracji rządowej - jest dobrze i tyle - zawsze mogło by być lepiej, nie jest ani wspaniale ani cudownie, nikt nie ustrzeże się się przed błędami, a pycha i samozadowolenie zawsze prowadzi do klęski.
 
Istotą naszego działania powinno być rozwiązanie tego problemu, tak by skutecznie poradzić sobie z tą przeszkodą. Naszym celem jest przecież osiągniecie konstytucyjnej większości w najbliższych wyborach parlamentarnych. Tylko wtedy rzeczywista naprawa Rzeczypospolitej będzie możliwa, tylko pod tym warunkiem Polska będzie mogła stać się państwem poważnym. Musimy zdać sobie sprawę z tego, że teraz jest wojna. To nie jest żadna mityczna wojna polsko polska. To jest globalna wojna cywilizacyjna, której celem jest zniszczenie cywilizacji Zachodu. Oni robią wszystko, aby zniszczyć Państwo polskie, aby zniszczyć polską Niepodległość. Oni - to znaczy agresywna, antypolska formacja schetynoidalnych timmermansoidów.
 
Dzisiaj zajmujemy się informacyjnym polem walki tej wojny.
Aby krótko zreferować w czym rzecz, proponuję jeden, góra dwa przykłady. Polska odniosła niesamowity sukces odzyskując skarby polskiej kultury, za niezłą cenę. Znakomite dzieła sztuki, muzea zostały wykupione za około 10% ich rynkowej wartości, są uratowane dla polskiej kultury. Opozycja skutecznie robi z tego przekręt, przykleja parszywą etykietę do tego, z czego Polska może być dumna.
I eksploatuje w swojej negatywnej propagandzie nieistniejący przekręt polskiego rządu przy odzyskaniu kolekcji Czartoryskich. Łapy opadają. Sam obraz Leonardo da Vinci, "Dama z gronostajem" jest wart tych pieniędzy, które zapłacono fundacji Czartoryskich.
 
Albo inny aktualny przykład, z dzisiaj. Polska gospodarka wylądowała jak kot, spadając na cztery łapy, unikając paskudnej pułapki kosztów energii, ratując konkurencyjność polskiej gospodarki, przy okazji chroniącąc wszystkie polskie budżety rodzinne przed wzrostem cen, nie tylko cen energii. Mało kto zdaje sobie sprawę z konsekwencji tego kroku. Mało kto zdaje sobie sprawę ze znaczenia kategorii konkurencyjności polskiej gospodarki. Przecież cena prądu jest kosztem w budowie każdej ceny wszystkich towarów i usług.
Niesamowite zwycięstwo już ma przylepiona etykietę Sławomira Neumanna: Polska polityka informacyjna, pardon energetyczna jest "amatorska, arogancka i anachroniczna". Niespotykany w światowej gospodarce sukces ma już przybity wredny certyfikat antypolskiej V Kolumny.
 
Nie chodzi o poszczególne przypadki. Chodzi o metodę, taktykę i strategię polskiej polityki informacyjnej. Obowiązująca sztampa nie prowadzi do sukcesu.
 
W telewizjach mamy codziennie takie same spotkania tych samych wyszczekanych wrogów polskiego sukcesu, zaprogramowanych jak propagandowe maszyny, automatyczne boty, które zamieniają wszystko co zobaczą w pisowski przekręt. To nie jest skrót myślowy. To są fakty.
Trzy albo cztery programy w trzech telewizjach, to sztampowe "dyskusje polityków" - mają różne nazwy i występują tam te same osoby. Zziajany Marcin Święcicki wystepuje nieomal jednocześnie w kilku telewizjach i przekazuje tę samą narrację. W najlepszym przypadku mamy relację 4:2 przeciwko polskiej racji stanu. We wszystkich telewizjach. V kolumna huzia na Józia przeciwko Polsce i polskiej rzeczywistości.
I znowu - wcale nie chodzi o to, że oni kłamią, mamią i oszukują. Chodzi o jakość. Idzie o treść i format naszej narracji. O idiotyczne sprowadzenie sprawy do parteru w przestrzeni zadanej przez przeciwnika. O spór czyja wina i przyczyna. Jasne, że problem ceny prądu to 100% zasługa Donalda Tuska i jego konkretnych dwóch działań.
Raz - zmiana roku bazowego naliczania emisji dwutlenku węgla.
Dwa - zrezygnowanie z weta.
Co z tego? Był problem i został rozwiązany dzisiaj, teraz.
 
Dlaczego teraz? Mamy przecież przeciwników.
Nie daliśmy wrogom Polski czasu na przeciwdziałanie.
Schetynoidalne timmermansoidy mają tylko jeden poniedziałek 31 grudnia na wrogie działanie. Zostają im tylko wrzaski. Mamy na tę decyzję unijne papiery wynegocjowane przez ostatnie miesiące przez ministra Tchórzewskiego - a teraz szach i mat.
 
Mamy mistrzowskie działanie, zamiast dupowatych sporów z panią Izabelą Leszczyną po godzinie dwudziestej.
Myślicie państwo, że antypolska V Kolumna, wrogowie Polski na sejmowych i senackich stołkach odpuścili by decyzję o uratowaniu polskiej konkurencyjności i milionów domowych budżetów wszystkich polskich rodzin, gdyby mieli czas na awanturę?
 
Jest faktyczny sukces, wygrana wojna o polski interes gospodarczy, ale przegrywanana wojna propagandowej narracji.  O to chodzi. Tej informacyjnej wojny nie możemy przegrywać.
 
Teraz jest wojna.
Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.7 (głosów:14)

Komentarze

tylko do sukcesów gospodarczych możemy nie zauważać jak likwidowana jest nasza Ojczyzna. Zwracają na to uwagę wybitni i znani polscy patrioci, których nikt nie może nazwać piątą kolumną. Mógłbym w tej chwili wymienić wielu, lecz nie będę tego robił, uważam, że jest to zbyteczne. Po wprowadzeniu programu 500+ podskoczyła nieznacznie liczba przychodzących na świat dzieci, ale nie na tyle aby zażegnać kryzys demograficzny.

Polacy w dalszym ciągu emigrują na zachód, gdzie zarobki są trzy razy wyższe niż w Polsce. Obecny rząd wprowadził dodatkowy program wbrew temu co obiecywał przed wyborami, a mianowicie "nachodźca+". Jak najbardziej popieram pomoc dla rodzin z dziećmi, ale czy mamy pewność, że te dzieci, których rodzice otrzymują pomoc finansową w postaci tych 500 zł na dziecko pozostaną w Polsce gdy dorosną?

Czy nie jest to wychowywanie  młodej siły roboczej dla naszych wrogów? Trwa ukrainizacja Polski, Ukrainiec nawet w wieku przedemerytalnym po przybyciu do Polski i przepracowaniu jednego roku będzie miał prawo do pełnej polskiej emerytury, emerytury wypracowanej przez długie lata pracy Polaków. Czy nie jest to okradanie Polaków? Jonny Daniels już przebąkuje o odłączeniu terenów byłego obozu Auschwitz od Polski (o takim pomyśle słyszałem już lata temu) , wygląda na to, że zanosi się także na "palestynizację" Polski.

Prezydent już nazywa  Polskę "polin", lub ojczyzną dwojga narodów. Czyżby nie wiedział, że Żydzi są w Polsce przybyszami, a więc gośćmi z których wielu nie miało nigdy zamiaru asymilowania się? Wydaje się miliony z pieniędzy polskiego podatnika na antypolskie programy i tak zwane badania historii, a kompletnie zapomina się o potrzebach na polską kulturę.

Powstają muzea w których odbywają się antypolskie orgie i tylko patrzeć jak w Jedwabnem powstanie wielki pomnik "polskiego antysemityzmu". Zapewne są takie plany, bo jak inaczej wytłumaczyć sobie słowa J. Danielsa, że choćby 40 mil. Polaków podpisało się pod petycją aby wznowić ekshumacje w Jedwabnem to i tak do nich nie dojdzie?

https://www.youtube.com/watch?v=ReTS6pgK6r4&feature=share&fbclid=IwAR1qY...

https://www.youtube.com/watch?v=-vsmUU6AxTo

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-5

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1577652

... ,że państwo polskie istnieje tylko teoretycznie jako ChDiKK ,a komuś kto to poznał od podszewki trudno nie wierzyć ,pewie wie lepiej ,niegrzecznie wręcz byłoby zaprzeczać  . Więc może raczej problemem jest jak budować to państwo , w warunkach zresztą dosyć niekorzystnych tzn. w "strefie starcia" między Zachodem ,a Wschodem (w tym Rosją ,która raczej nie uzna "podmiotowego statusu Polski" , "kurica nie ptica ... " czyżby Smoleńsk ? ) . Wojna informacyjna jest faktem i przetaczają się różne propagandowe hufce zaciężne różnych stron i to się raczej nie zmieni . Niestety Polska nie ma potencjału Chin ,by otoczyć się Wielkim Murem . A międzymorze , grupa wyszechradzka ,to także pewnie za mało .USA z Trumpem (oby rządził jeszcze jedną kadencję ) jest jakąś ostoją tej mitycznej cywilizacji Zachodu . Ale "Inflacja technologiczna" ,czyli to co zapewnia obecnie przewagę , nie musi być czymś stałym i pewnym. Na ChrL zdaje się już nie robi to wrażenia .Natomiast  "Zachód" z misjonarskim zacięciem krzewienia ideologii globalizmu(demokraci w USA) ,bez technologicznych błyskotek ,to może być coś bardzo,bardzo niestrawnego . "Obyś żył w ciekawych czasach ..." . :-)

Natomiast "antypolska formacja schetynoidalnych timmermansoidów" jest chyba dosyć łatwa do rozpoznania . W podręczniku ruskich agentów (dostępny w ambasadzie przy al. Jerozolimskich , pukać dwa razy , hasło "najlepsze kasztany są na placu Pigal" ,w razie  braku kserówki są wysyłkowo dostarczane :-) jest zdaje się  passus ,żeby wszystkich na około oskarżać o bycie ruskim agentem nawet prezesa PiS. Ostatni etap tej narracji ,to ruski agent to ten co podważa sensowność NordStream2  . Brak tej rury osłabia EU ,co jest w interesie Putina . Logiczne ? :-) logiczne :-) .

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1577657

nie reagując zdecydowanie i ostro na coraz bardziej rozbuchane działania "schetynoidalnych timmermansoidów" i wpychających się na chama braci przybyszów w berecikach różnokolorowych. Przybyszów sprzed wieków i aktualnych, ze wschodu. A tak się dzieje. Rozbestwienie mniejszości następuje w tempie wykładniczym, za pieniądze polskich podatników!  A Polska, gdzie jest POLSKA Racja Stanu?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

yenom

#1577666

Gospodarka jest w tym przypadku mało istotna....dlatego tak mocno  podkreśla się  jej sukcesy.

 Na Starym Kontynencie rocznie zabija się ponad półtora miliona nienarodzonych dzieci.

– Biorąc pod uwagę fakt, że proceder ten w majestacie prawa prowadzony jest już przez wiele lat, ofiar tej swoistej „mody” na decydowanie o sobie bez liczenia się z tym niewinnym dzieckiem jest już więcej niż ofiar nazizmu i komunizmu razem wziętych – zauważył kaznodzieja.

– Nie będzie błogosławieństwa Bożego dla obecnej władzy, jeśli nie wprowadzi prawnej ochrony życia.

Upadnie tak, jak upadły nie tylko poprzednie rządy ale i imperia.

. Bóg błogosławi tym, którzy bronią życia – zaznaczył bp Balcerek.

Żadna społeczność nie może żyć, rozwijać się i prosperować bez kategorycznej etyki.

http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=24549&Itemi...

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3

Verita

#1577677

taka jest prawda.

Dlatego i tylko z tego powodu europejska demokracja liberalna jest bezwzględnie niszczy wszystko co może wspierać jakąkolwiek etykę.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

michael

#1577694

..to co napisałam kolejorzowi. Może to jest jakaś próba wyjścia z błędnego koła.

 

Jest rozwiązanie .....ale nie dla tego rządu...bo ten jest sprzedajny i do d..... Jest szansa dla Polski. To nie ja zalazłam rozwiązanie....ale są ludzie mądrzy których warto posłuchać,,którzy ciągle szukają sposobu jak wygrać wojnę z korporacjami i FED-em ,który korumpuje wszystkie rządy. Nasz też.

Przecież nasze państwo funkcjonuje na majątku pochodzącym z grabieży. Czyli ch...d...i kamieni kupa.

Czy to się uda? Czy Polska potrafi wykorzystać swoje położenie geostrategiczne i bogactwa naturalne z jednej strony..

.a z drugiej czy potrafi , przy pomocy USA zablokować roszczenia żydowskie a uzyskać reperacje wojenne od Niemiec?

Nie wiem !

Czy to zależy od Polaków? Nie wiem?

Jedno wiem...daleko od tego rządu ! Za to co zrobił i co zaniedbał tylko w tym roku należy mu się trybunał stanu !!!!!

https://www.youtube.com/watch?v=xG3OHR0wOHo(link is external)

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-5

Verita

#1577697

...  jednak bez/wbrew PiS-owi  (niestety) chyba nie da się  nic zrobić . Totalniacy czyli "unijno-niemiecka opcja" ,z oczywistych powodów całkowicie odpadają , w takich planach . A odważnych "suwerennościowców" chcących ryzykownie , wysoko "licytować" ,to może jest 5-10% . Co da się zrobić wbrew  90% reszcie .

A 447 podpisane przez Trumpa , przysłanie Mosbacher itd. także nie wskazuje ,że za Atlantykiem myślą poważnie o takich "mrzonkach" ... Może nawet Trump nie chce /nie może sobie pozwolić na ostrzejszy sprzeciw wobec "ponadnarodowych korporacji" i "dmuchanej financiery" itd. itp.

Z naszego punktu widzenia może to wyglądać na brawurowy scenariusz bo nie mamy za wiele do stracenia ,obawiam się ,że część doradców i "potencjalnych kooperantów" zza oceanu mogłaby ocenić to jako "pure madness" :-)

Tylko czas biegnie , ChRL rośnie w siłę (bez chyba wcześniej zaplanowanego usidlenia w więzy GlobCorp i poza zdaje się zamierzoną kontrolą "strategicznego inwestora"  !!!sic!!! )  Taki Pientaszek ,co to może Robinsona zmusić do odpracowania obligacji ,ale takie rzeczy to tylko w bajkach chyba niestety ... . Niemcy i Ruskie coś tam z kolejną  rurą kombinują ... więc ???

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1577699

Podziwiam Twoją determinację w trzymaniu się prawdy i sensu. Dwa minusy pod ostatnim Twoim komentarzem - żałosna gra tutejszych małych ludków. Nie wspierałam Cię czynnie, bo jakoś ręce mi opadły, ale wiedz, że jestem z Tobą. Pozdrawiam, markowa.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4

Pobudka!

#1577713

Wielkie dzięki za życzenia i uznanie.  Czasami faktycznie ręce opadają...bo to orka na ugorze...wtedy miłe słowa dodają skrzydeł i nowej energii. Może właśnie dzięki takim gestom jeszcze Polska nie zginęła :-)

Tobie również życzę wszelkiego dobra w Nowym Roku 2019 i serdecznie pozdrawiam.

https://www.youtube.com/watch?v=cPenAowqEUI

https://www.youtube.com/watch?v=30Qj33536ac

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

Verita

#1577715

"Gospodarka jest w tym przypadku mało istotna....dlatego tak mocno  podkreśla się  jej sukcesy."

Dokładnie (a i te sukcesy też dosyć wątpliwe jeśli lepiej się przyjrzeć). Najważniejszy dzisiaj front to walka o same fundamenty naszej chrześcijańskiej cywilizacji i tutaj PiS niestety prawie całkowicie zawiódł.

No i w tych wszystkich zmianach nie ma w zasadzie nic trwałego czego nie dałoby się cofnąć. Należałoby przede wszystkim całkowicie przebudować naszą sceną polityczną maksymalnie odcinając totalną targowicę od jej źródeł zasilania i ograniczając jej możliwości robienia ludziom wody z mózgów. Ale tego akurat PiS unika jak ognia kurczowo trzymając się magdalenki. Nawet w państwowej TVP promuje się Biedroniów i inne lewactwo, a jest szlaban na patriotów, o czym tu mówić...

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#1577701

Pozytywnie zaskoczyła mnie prawdziwość stwierdzenia zawarta w pierwszym zdaniu wypowiedzi michaela-abakusa. Propaganda systemowa dla bezhołowia? To znaczy że "hołowa" nie ma z "tułowiem" nic wspólnego. Analogia do działania propagandy PZPR za czasów komuny: kto inny wymyślał i wynajdywał, kto inny świecił oczami (zresztą zwykle nie sięgający mu intelektem do pięt). Częściowo dzięki temu upadła komuna. A przynajmniej wydaje się że upadła. A gdyby tak spróbować rozkminić właśnie tych "specjalistów od propagandy"? Bez nich "totalna opozycja" zdaje się mieć wartość intelektualną równą wartości bojowej markietanek rewolucji październikowej...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1577740