CENTRUM ANALIZ STRATEGICZNYCH - imperatyw kategoryczny

Obrazek użytkownika michael-abakus
Kraj

To jest instytucja niezbędna jako integrator myśli strategiczej, miejsce rozmowy o polskiej racji stanu i polskiej geopolityce. Zauważyłem dziwne zjawisko, ile razy piszę albo mówię o strategii, tyle razy w odpowiedzi słyszę ciszę. A jest to bardzo pilna potrzeba, wręcz gardłowa - rozmowa o nowej konstytucji. Widzę dyskusję konstytucyjną jako poważną, trzyletnią kampanię, która musi doprowadzić do sukcesu, żeby Polska była Polską.

Jest jeden absolutny imperatyw kategoryczny - aby reforma ustrojowa stała się faktem, musimy nie tylko wygrać wybory w roku 2019, ale musimy osiągnąć konstytucyjną większość parlamentarną. W Sejmie musi być minimum 345 posłów, abyśmy mogli uchwalić nową Konstytucję. Widać gdzie jest istota sprawy - kampania konstytucyjna jest treścią wyborów parlamentarnych - strategicznym celem wyborów parlamentarnych jest Nowa Polska Konstytucja.

Dlatego teraz potrzebna jest dyskusja, dlatego potrzebna jest rozmowa, której celem jest przekonywanie - nie walka z przeciwnikiem, ale spokojne przekonywanie sojuszników do prawdy, do jasnego pokazania naszej polskiej sprawy, jasnego pokazania gdzie jest nasz polski interes. Nie rosyjski, nie niemiecki, ale nasz polski.

Konstytucja z 1997 roku jest ostatnim szańcem komuny, jest ich tarczą obronną, źródłem propagandowej agresji i akumulatorem wszelkiej pogardy i nienawiści. Jest to jednak akumulator symboliczny, wystarczy wrzeszczeć coś o konstytucji, by hormony antypolskiej nienawiści robiły swoje. Ten symbol musimy im odebrać. Ale ta konstytucja ma swoją obezwładniającą moc prawną i poważną funkcję w obrocie międzynarodowym. Po prostu, konstytucja jest konstytucją, nawet jeśli jest ostatnim frontem antypolskiego komunizmu.

Polacy mają swoje zdanie o swojej Ojczyźnie, są gotowi do rozmowy o Polsce, która jest państwem poważnym, które jest naszym państwem, państwem, które szanujemy i które szanuje nas.

 

* * *

 

następny - poprzedni

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:9)

Komentarze

Trzeba działać, szczególnie dlatego, że masz międzynarodowy przeciwnik ma drużyny swojego wojska, które potajemnie i podstępnie wprowadza nowe bezbożne prawa i zatrudnia nowe dddziały, by niszczyć wszystko co mamy w sercu, by zdeptać naszą Wiarę, Nadzieję i Miłość.
 

"Państwa Europy powinny być potajemnie sterowane w kierunku superpaństwa"

[link] Docent zza morza pokazał wypowiedź pana Jean Moneta jako jedno z wielu ostrzeżeń. Taki jest szatański plan realizowany przez środowiska europejskiej władzy politycznej i finansowany wielkimi pieniędzmi. Jeśli mamy pozostać Polską w Chrystusie - musimy działać skutecznie, musimy działajac - myśleć strategicznie.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

michael

#1554642

dobrze wie gdzie jest najważniejszy strumień wiodący do naszego zwycięstwa. Tym tym razem to nie jest walka - przeciwnika nie mozna pokonać, przeciwnika trzeba przekonać trzeba nawrócić, Kilka dni temu pisałem, że antypolska, sowiecka baza społeczna w naszym kraju może być oszacowana na mniej więcej 30%. [link]. Trzydzieści procent polskiego społeczeństwa to antypolscy Polacy, którzy wieczorem ogladają telewizyjny телеканал «Россия-РТР» http://rtr-planeta.com albo ewentualnie chłoną jedyne prawdziwe informacje telewizji "Sputnik" https://pl.sputniknews.com  
Polskiego Prezydenta ktoś bardzo sprytnie podszedł propozycją ograniczonej reformy ustrojowej - reformy ograniczonej do ambicji prezydenckiej władzy: 
- "Czy władza wykonawcza ma być prezydencka czy kanclerska?
 
Nie wątpię, że takie "ograniczenie" reformy konstytucyjnej może być skutkiem dezinformacyjnej akcji odpowiednich rosyjskich służb promieniujących na Polskę za pośrednictwem nadajników wspomnianych wyżej telewizji no i oczywiście za pośrenictwem rosyjskiej zdrowo finansowanej agentury. [link].
 
Rosyjska agentura w Polsce to temat rzeka, dlatego zwracam pilną uwagę na to, że ta agentura jest zupełnie innym zjawiskiem niż jej odpowiednik we Francji albo w Wielkiej Brytanii. Ta agentura ma swoją naturalną bazę społeczną, To są ludzie urodzeni i wychowani w Polsce, myślący w w języku polskim, ale ich mentalność, ich kultura, ich sposób myślenia nie jest polski, oni są prawdziwie obcy.
Oni już w chwili urodzenia, od pierwszych sekund życia należą do totalitarnrj cywilizacji bolszewików, którzy wstydzą się swojej polskości. W słynnej wojnie w Puszczy Białowieszczańskiej stoją po stronie kornika.
Przeciwko mieszkajacym tam Polakom.
To widać gołym okiem.
Aby zwyciężyć musimy to wiedzieć.
Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

michael

#1554645

Przyzwyczajono nas, że o strategię RWPG dba Moskwa, a o krajową KC PZPR. Wtrącanie się było groźne dla życia.

Teraz chce się to zastąpić Brukselą (czytaj Berlinem). Powołane przez Balcerowicza Centrum Analiz Społeczno Ekonomicznych - ośmieszyło się !

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

#1554647

oszczędny, jak zwornik ostrołuku. Im mniej dodatków i pobożnych życzeń, ozdobników, tym lepiej spełnia swoją funkcję. Nie jest miniaturą budowli, ale jej najtwardszą częścią. Dla ilustracji w niejednem przedszkolu widziałem statuty czy spisy norm grupowych od kilkunastu do prawie czterdziestu. A powinno ich być , jeśli mają regulować rzeczywiście zachowania grupy trzy, najdalej cztery. Podobnie jak  Tora w chrześcijaństwie interpretuje się za pomocą dwóch norm-przykazania miłości Boga i przykazania miłości bliźniego. Co nadto jest od złego pochodzi.

Umożliwia np.obecna, kwaśniewska konstytucja przez swą literę totalnym zamianę ducha praw w ich obstrukcję w formie totalnego strajku włoskiego. Można wtedy w dowolnym wybranym momencie wymachiwać broszurą, nawet nad lipną ofiarą z niejakiego Diduszki. Litera owego prawa rozpuszcza pysk w sposób tak okrutny, że jest mi smutno, jak Wyspiańskiemu po lekturze Rydlowych elukubracji a la Słowacki.  Leciało to jakoś tak: ...bo Rydel wstąpił w grób Agamemnona, i pysk rozpuścił w sposób tak okrutny, że aż mi smutno... .

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Onufry Zagłoba

#1554668

Przegadanie konstytucji z 1997 jest w moim przekonaniu celowym zabiegiem komunistów, którzy w ten sposób stworzyli sobie ostatni szaniec obrony komunizmu. 

Znakomitym przykładem może być prawie każdy artykuł tej konstytucji, który albo jest zupełnie pusty albo wewnętrznie zakłamany. Weżmy na przykład ostatnio mocno obracany przez opozycję artykuł 180, który stanowi, że sędziowie są nieusuwalni, a ta nieusuwalność jest bezwarunkowa. A później w tym samym artykule jest kilka "ustępów", które podają sposoby na "złożenie sędziego z urzędu, zawieszenie w urzędowaniu, przeniesienie do innej siedziby lub na inne stanowisko" czyli ten sam artykuł opowiada najpierw o nieusuwalnosci, a później podaje przepisy na usuwanie. Razem bełkot.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

michael

#1554670