Caracal a praworządność według Wojciecha Jaruzelskiego i Grzegorza Schetyny

Obrazek użytkownika michael-abakus
Kraj
Jeśli prawo pozwala na taką praworządność, jeśli prawo legalizuje zbrodnię i pozwala na krzywdę, jeśli prawo ignoruje zło i jest obojętne na czyny niegodne, to trzeba zmienić to prawo. Jeśli ktoś popełnia zbrodnię - nie ma prawa zasłaniać się prawem ani uciekać się pod ochronę prawa. Jest to stara zasada prawa rzymskiego, która została złamana przez lewicę. Tylko lewica stanowi amoralne prawo, które pozwala na zbrodnię i krzywdę w imieniu prawa - dura lex, sed lex

- w Auschwitz i na naszych ulicach:

Wczoraj przedstawiciele organu stołecznego miasta Warszawy pani Prezydent Hanny Gronkiewicz Walz stanęli w obronie czyścicieli kamienic [link] szukając ochrony prawnej, a może nawet immunitetu bezkarności dla łotrostwa czyścicieli kamienic.

A wtedy, w czasie brutalnej napaści na kradzione nieruchomści, wtedy kiedy czyściciele kamienic dręczyli, prześladowali i eksmitowali mieszkańców, wtedy wszyscy, dosłownie wszyscy urzędnicy władzy Platformy Obywatelskiej odwracali głowy, nie widzieli nic, nie podejmowali żadnych działań. Państwo udawało, że nic nie widzi, o niczym nie wie.

*

W nocy z 9 na 10 listopada 1938 ulice niemieckich miast zostały zasypane odłamkami szkła i kryształów ze zniszczonych żydowskich mieszkań i sklepów. To była znana z lekcji historii kryształowa noc - Kristallnacht. Choć akcja miała być spontaniczna, uczestniczyły w niej bojówki SA, a nawet członkowie SS. Płonącym synagogom bezczynnie przyglądała się niemiecka straż pożarna. Nie interweniowała policja.

A wtedy, w czasie brutalnej napaści na żydowskie sklepy i domy, wtedy kiedy rasowi Niemcy, palili synagogi i niszczyli domy żydowskich mieszkańców, wtedy wszyscy, dosłownie wszyscy urzędnicy hitlerowskiej władzy odwracali głowy, nie widzieli nic, nie podejmowali żadnych działań. Państwo udawało że nic nie widzi, o niczym nie wie.

*

A teraz, dzisiaj i codziennie gdy gwałtownie narasta fala agresji werbalnej i fizycznej skierowanej przeciwko dziennikarzom, politycy totalnej opozycji sami wszczynają protesty, inspirują agresję według planu "ulica - zagranica", widać w nadziei, że poleje się pisowska krew. Poseł przewodniczący klubu parlamentarnego Sławomir Neumann wygłasza 12 grudnia 2017 roku przemówienie [link], które jest jednym ze świadectw działalności tych, którzy odpowiadają mową nienawiści na nasze marzenie o Niepodległości i Suwerenności Polski. I nikt, dosłownie nikt, nie powie nic, ani słowa przepraszam, ani słowa do demonstrantów z wezwaniem do opamiętania. Poseł Platformy Obywatelskiej spokojnie przyjmuje meldunek - "jeszcze nie ma zwłok".

A wtedy, w czasie brutalnej napaści na biura poselskie zjednoczonej prawicy, wtedy kiedy demonstracje bojówek totalnej opozycji płyną rosnacą falą agresji, wtedy wszyscy, dosłownie wszyscy politycy totalnej opozycji odwracają głowy, nie widzą nic, nie podejmują żadnych działań. Opozycja udaje że nic nie widzi, o niczym nie wie, sama wszczyna awantury w Sejmie, judzi i podkręca agresywne protesty.

*

Caracal. Niebywałe! AirBus przyznaje, że Caracale są przestarzałe i zapowiada budowę "następcy", a Polska kupuje maszyny z lat 60.! Caracal to stary śmigłowiec, który został opracowany w II połowie lat 60, a choć maszyna dziś oferowana jako H225M Caracal pochodzi z 2000 r., to jej konstrukcja była opracowana pół wieku temu i wywodzi się z modelu Aérospatiale SA 330 Puma, który został oblatany w 1965 r.! [link]. Niestety, mimo faktów, Poseł Jan Libicki (PO) dzisiaj w programie TVP Info "Minęła 20" opowiadał o wspaniałych zaletach tego wiropłata, podobno usłyszanych od znajomych pilotów. No to posłuchajmy co ma prawdziwy pilot do powiedzenia [link]:
"Dobrze się stało, że polskie władze zerwały negocjacje ws. Caracali". Najważniejsze są zadania 25. Brygady Kawalerii Powietrznej. To elitarna piechota transportowana śmigłowcami, dzięki czemu można ją desantować na tyłach wroga, by blokować jego manewry bądź dostawy zaopatrzenia. Aby brygada mogła tak działać, musi posiadać moździerze, samochody osobowo-terenowe przewożące wyrzutnie przeciwpancerne, działka przeciwlotnicze itd. Obecnie sprzęt ten jest transportowany śmigłowcami Mi-8 i nowszymi Mi-17, które posiadają obszerne kabiny ładunkowe i tylne rampy. W przeciwieństwie do Caracali. Caracal ma wąską kabinę i nie ma tylnej rampy, a jedynie szerokie boczne drzwi. Czy żołnierze mają wtaszczyć tędy do śmigłowca samochód terenowy? I tak się nie zmieści.  [link] Czy w tej sytuacji mamy zostawić brygadę na tyłach wroga bez wsparcia, na pewną rzeź?.

W przetargu na śmigłowce wielozadaniowe oparte na wspólnej platformie planowano pozyskać łącznie 50 maszyn, w tym jedynie 16 w wariancie wielozadaniowo-transportowym, a pozostałych 34 w odmianach specjalistycznych. Miało to być 13 śmigłowców C-SAR, 8 do zwalczania okrętów podwodnych (ZOP), 8 dla Wojsk Specjalnych i 5 ewakuacji medycznej (Medevac). Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało 21 kwietnia 2015, że wszystkie warunki przetargu spełnia wyłącznie oferta śmigłowca H225M/EC-725 Caracal, złożona przez konsorcjum „Program EC-725 CARACAL-Polska” w składzie Airbus Helicopters SAS i Heli Invest Sp. z o.o. Services S.K.A. i ta była dalej procedowana. Pozostałe zostały odrzucone z przyczyn proceduralnych! [link]

Popatrzmy na warunki przetargu. 50 sztuk Caracali i tyle różnych funkcji. Jak takie coś ma być do wszystkiego, to zazwyczaj jest do niczego. Widać wyraźnie, że Ministerstwo pana Tomasza Siemoniaka wybrało wariant do niczego. Zobaczmy jak ta wspólna platforma wygląda na przykładzie śmigłowców do zwalczania okrętów podwodnych (ZOP). Otóż wartość wyposażenia do wykrywania i zwalczania okrętów podwodnych nierzadko przekracza znacznie wartość platformy na jakiej zostało zabudowane. Co najmniej podwaja cenę śmigłowca morskiego ZOP względem np. maszyn standardowej wersji transportowej, a nawet specjalistycznego wariantu SAR czy C-SAR. Dla przykładu, śmigłowiec morski SH-60R Sea Hawk używany przez US Navy jest – według dostępnych informacji – ponad trzykrotnie droższy od UH-60M Black Hawk wojsk lądowych. [link]

Przedstawiony w ogromnym skrócie materiał prowadzi do jednego prawie oczywistego wniosku - ten kontrakt był bardzo zły i dlatego koniecznie powinien być zaniechany, zamknięty i zapomniany. Przecież w swoim podstawowym przeznaczeniu wielozadaniowego śmigłowca transportowego narażał polskich żołnierzy na śmierć, a raczej na daremną rzeź!
Na tym polegała zbrodnia tego kontraktu - daremna śmierć polskich żołnierzy.

Wszyscy wiemy, że dobrze się stało, że Francuzi w swojej arogancji sami się podłożyli i dali świetny pretekst do zerwania złego kontraktu. Bo znacznie ważniejsze jest to, że ten kontrakt był zły, że warunki przetargu polegające na koncepcji wspólnej platformy helikopterowej dla bardzo różnych specjalistycznych potrzeb wojska było po prostu nierealne. Zachodzi więc całkiem uzasadnione przypuszczenie, że ten przetarg był ustawką. Nie jest ważne czy to była ustawka polityczna, czy zwykła korupcja. Zakup tych caracali po prostu nie był zgodny z potrzebami wojska, był sprzeczny z interesem polskiej obronności. defence24, wPolityce, Romuald Szeremietiew, Andrzej Potocki, mjr Michał - Fiszer, Black Hawk, Caracal za Tuska, michael, Cirille Bret, money, cena caracala,

A wtedy, w czasie brutalnej napaści na Antoniego Macierewicza, wtedy gdy Mateusz Morawiecki powstrzymał zakup Caracali za bezsensownie wielkie pieniądze, wtedy gdy MON po prostu zrezygnował z zakupu sprzętu tak bardzo sprzecznego z interesem polskiej obronności, wtedy wszyscy, dosłownie wszyscy politycy totalnej opozycji odwracają głowy, nie widzą nic, upierają się przy swoim fatalnym wyborze. Totalna opozycja do dzisiaj udaje że nic nie widzi, o niczym nie wie.

*

Wczoraj Jacek Vincent Rostowski stanął w obronie takiego prawa i takiej praworządności, która pozwoliła karuzelom podatkowym na rabunek naszych pieniędzy [link] i stwierdził, że inicjatywa zmiany takiego prawa jest zbrodnią gorszą niż stan wojenny.

A wtedy, w czasie brutalnej napaści na pieniądze podatników, wtedy kiedy oszuści podatkowi bezczelnie okradali budżet państwa, wtedy wszyscy, dosłownie wszyscy urzędnicy władzy odwracali głowy, nie widzieli nic, nie podejmowali żadnych działań. Państwo udawało że nic nie widzi, o niczym nie wie.

*

Hanna Gronkiewicz Walz, Jacek Vincent Rostowski, Sławomir Neumann, Waldemar Żurek, Tomasz Siemoniak, oni wszyscy są obrońcami takiej praworządności, która chroni morderców strzelajacych do niewinnych ludzi, oni wszyscy, stają w obronie tej praworządności stając się wspólnikami tych zbrodni i przestępstw i ponoszą odpowiedzialność moralną za ich popełnienie.

Strzeżcie się prawa, które zamieni Waszą odpowiedzialność moralną na odpowiedzialność karną, i nie próbujcie protestować przeciwko takiemu prawu, ponieważ takie prawo jest Waszym prawem. Dura lex, sed lex.

Wasze prawo trzyma się doktryny normatywizmu prawniczego według "czystej nauki prawa" Hansa Kelsena [link], wasze prawo jest takie jakie zechce ustanowić prawodawca, jest to prawo wolne od związku z moralnością i faktami, więc nie protestujcie gdy prawodawca stanowi prawo, które Wam się nie podoba. Nasze prawo staje po stronie prawdy i moralności, nasze prawo staje przeciwko Waszemu łajdactwu. Dura lex, sed lex.

 

* * *

 

następny - poprzedni

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:7)

Komentarze

jako pretekstu do ponownego ataku, jako okazji do opowiadaniu bzdur o "pisowskim rozbrajaniu polskiej obronności". Dzisiaj po roku od poprzedniego najazdu na polskie Ministerstwo Obrony, mimo oczywistych faktów, mimo tego, że te helikoptery po prostu nie latają, nadal są używane przez chorą z nienawiści opozycję do uprawiania czarnej propagandy przeciwko polskiej polityce wojskowej.
 
 
Bezczelność propagandystów totalitarnej opozycji nie zna granic - przecież oni doskonale wiedzą, że ten przetarg nie był uczciwy, wiedzą, że w najlepszym razie można temu przetargowi postawić zarzut korupcji politycznej, niestety z potężną szkodą dla interesu jakości polskiej obronności i z ryzykiem nonsensownego narażania życia polskich żołnierzy. Oni doskonale wiedzą, że całe łajdactwo tego przetargu, było ich łajdactwem. Oni wiedzą świetnie, że zatrzymanie zakupu tych Caracali było działaniem słusznym, że było aktem odwagi politycznej w interesie polskiego wojska i polskiej gotowości obronnej. 
 
Oni to wiedzą i nadal udają, że nie wiedzą.
 
Są jak polityczne wampiry, nawet z nieżywego caracala krew wypiją.
 
Można się domyślać, że organizatorzy tego przetargu nie są stawiani przed sądem z poważnymi, kryminalnymi zarzutami tylko ze względu na zbieg interesów polskiej racji stanu w polityce międzynarodowej.
Na tym polega ich łajdactwo.
 
Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

michael

#1554584

gdy człowiek słyszy o ich obojętności na jakikolwiek polski interes (...), nóż się w kieszeni otwiera. I nawet nie chodzi o to, czy pieniądze były duże czy małe. Trwają uparcie przy swoim, głusi na fakty. Słyszałem przed chwilą wypowiedź BOGDANA KLICHA, który znowu opowiada o włączeniu Polski do Rosji. To jest przecież uparta promocja, wręcz propaganda kolejnego zaboru, wpychanie na siłę w putinowe objęcia. To nic, że to jest kłamstwo, to nic, że to kompromituje, guzik to faceta obchodzi, konsekwencje są obojętne. Facet ewidentnie lekceważy interes polskiej racji stanu, który ma w starych portkach.
 
Tu chodzi o tę obojętność. Polskę moze szlag trafić, polscy żołnierze mogą być wystawieni na rzeź, g... to kogo obchodzi - byle ich skorumpowane polityczne interesiki miały się dobrze, byle parę judaszoąych srebrników trafilo do ich atłasowej kieszonki.  
 
michael, czw., 13/10/2016 - 07:45 [link]
 
Jest jeszcze jedno uzasadnione przypuszczenie, czyli inna kwalifikacja prawna - ten Caracal to zwykła bezczelna korupcja, ktoś wziął mocną łapówkę, nie istotne, czy to była korupcja polityczna, czy poszło o kasę na łapę, ważne jest to, że Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia (SIWZ) trzy razy była zmieniana, aby tylko Caracal się załapał - czyli po prostu ustawka. Jak zwykle, przestępcy rżną głupa i zwalają winę na pana Antoniego.
Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

michael

#1554586

.

Kasuję duplikat wpisu poniżej

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

ość

-----------------------------------

gdy prawda ponad wszystko, życie bywa piękne

wtedy żyć się nie boisz i śmierci nie zlękniesz

#1554587

Tu jest odpowiedz, jaki to był interes - dwa piętra niżej na tej samej stronie:

http://niepoprawni.pl/blog/kapitan-nemo/ile-polske-kosztowal-krul-europy

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

ość

-----------------------------------

gdy prawda ponad wszystko, życie bywa piękne

wtedy żyć się nie boisz i śmierci nie zlękniesz

#1554588

czytałem także ten tekst o krulu europy. Jest to dość prawdopodobne, ale także nie wykluczam, że jeden albo obaj wzięli kasiorę, albo przytulili jeszcze coś innego. Korupcja klei się do przekupstwa, a jeszcze bardziej do tych, co maja lepkie łapki. A druga strona idzie chętnie na takie układy, ponieważ każdy przyklejony grosz szybko staje się hakiem, albo i nawet lejcami do sprzedania. Dlatego nie dziwię się, że akurat dzisiaj nagle obudzili różni tacy, do dzisiaj śpiochy nieomal całkiem zapomniane.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

michael

#1554589

... i dajmy darmową wycieczkę do Smoleńska dla PO, Nowoczesna i PSL.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".

#1554624

Za to ruskie samoloty spadają. 

Szczególnie te remontowane w Rosji [link], [link].

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

michael

#1554638