Anders zwróci nagrodę otrzymaną za pracę w rządzie.

Obrazek użytkownika michael-abakus
Kraj
"Zapytali się mnie, czy oddam, bo wszyscy oddają, to ja mówię: tak, chętnie." Oddawanie tych nagród jest głupie i to z wielu powodów [link]
 • Po pierwsze - nagrody należą się ludziom, którzy na to zapracowali.
 • Po drugie - propaganda totalitarnej opozycji jest łajdacka i nie wolno jej ulegać.
 • Po trzecie - uleganie podłej propagandzie jest świadectwem słabości i robi złe wrażenie.
 • Po czwarte - uleganie podłej propagandzie uwiarygadnia ją, wygląda na przyznanie jej racji.
 • Po piąte - pretensje z powodu nagród są strategicznie niemądre - gdy praca rządu przyniosła już Polsce miliardy, to nagroda jest słuszna. I tej słuszności trzeba bronić. Trzeba bronić słuszności, a nie ulegać podłości.
 • Po szóste - rządowa służba informacyjna musi wykazać Polakom, że atak na rząd w tym konkretnym przypadku był łajdactwem - ponieważ jest łajdactwem 
 • Po siódme - rządowa służba informacyjna słusznie mówi, że praca w rządzie jest służbą, że jest misją - ale jest także ciężką pracą. W tym rządzie wymagana jest i służba i solidna praca. A za solidną pracę trzeba solidnie płacić.
 • Po ósme - koszt wynagrodzeń ministrów jest nic nie znaczącym wydatkiem w porównaniu z kosztem administracji rządowej, który z kolei jest niczym w porównaniu z możliwymi skutkami złej pracy rządu. 
 • Po dziewiate - naszym rodakom obowiązkowo i nieomal codziennie trzeba tłumaczyć, wyjaśniać i pokazywać jaka jest prawdziwa wartość dobrze wybranego rządu.  
 • Po dziesiąte - zwracanie tych nagród jest głupie. Trzeba zaufać Polakom, którzy widzą i rozumieją co jest, a co nie jest głupie. 
 • I na koniec - zwracanie tych nagród jest chowaniem głowy w piasek, zamiast stanięcia twarzą do problemu.

Trzeba bronić słuszności, a nie ulegać podłości.

 
Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.7 (głosów:6)

Komentarze

Pod tekstem, którego tytuł rozpoczyna się od słów: "Anders zwróci nagrodę... " podpisał się autor: Zespół wPolityce.pl. Zwracam się bardzo stanowczo do zespołu wPolityce z następujacą uwagą:
Zwracanie się do kogokolwiek w ten sposób po nazwisku jest niegrzeczne, prawie graniczące z chamstwem. Tak jest w tradycyjnie rozumianych zasadach polskiego dobrego obyczaju. Po  prostu bon ton. 
Savoir vivre! 
A po drugie - nazwisko Anders jest nazwiskiem znanym z dramatycznej historii polskiego udziału w Drugiej Wojnie Światowej. Użycie nazwiska generała Władysława Andersa w tym kontekście jest gafą. 
Dlaczego generał Władysław Anders ma zwracać nagrodę?
O jakiej nagrodzie mówimy?
Zwracam uwagę zespołowi wPolityce - niechlujstwo w pracy redakcyjnej zawsze się mści, wcześniej czy później skutki są opłakane. Przypominam, praca dziennikarska aż prosi się o staranność myśli w każdym z etapów pracy redakcyjnej. Korekta, adjustacja, czcionka, każde słowo ma ciężar ołowiu.
Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

michael

#1560286

Przykre skojarzenia z Polityce.pl.Od lat tam czytałem.Od początku.Wtedy a dziś to jest róznica taka jak Wyborcza wtedy a dziś.Dla mnie tojest teraz taka sama gadzinówka żydowska jak wyborcza tylko pozornie na drugiej str.barykady.Strzelaja do siebie slepakami,insynujac nam że jest wojna.A wojna jest róznej maści zydostwa z POLSKIM NARODEM.Karnowscy to co?? Słowianie???

Dla informacji dodam na koniec znajomości napisałem im że już nie będę czytał i polecał żydowskiej szmaty.Ot i tyle.

Żyd to jest żyd.Idąc do pałacu traktem będzie niemal twoim bratem.A w pałacu twoim katem.

Nikt na Świecie mnie nie przekona że jest inaczej.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Mateo

#1560534