Początek starcia Gowina z Brudzińskim. Z Kukizem w tle

Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz
Kraj

Gowin stwierdził, że Kukiz to dla niego „kryształowy patriota” i z chęcią zobaczyłby wokalistę i jego ugrupowanie jako jeden elementów koalicji zmieniającej konstytucję. ...(więcej )

Karolina Wiśniewska Kończy się taryfa ulgowa, jaką do tej pory Prawo i Sprawiedliwość stosowało wobec antysytemowego lidera i jego działań. Joachim Brudziński w programie „Kawa na Ławę” sugeruje, że Kukiz jest niepoważny wrzucając przedstawicieli tak różnych środowisk do jednego worka. – Idzie drogą Krzysztofa Kononowicza – mówi. „...”Zdaniem polityka Prawa i Sprawiedliwości, podobnie jak Kononowicz w 2006 roku zapowiadał, że „nie będzie niczego”, tak dziś Paweł Kukiz robi dokładnie to samo. W związku z tym, Brudziński sceptycznie odnosi się również do możliwości ewentualnej współpracy z antysystemowcem. – Z kim mieliśbyśmy współpracować? Z Braunem i z Ogórek? – pytał na antenie TVN24. „...”PiS jako partia antysystemowa. Brudziński po raz kolejny stoi na stanowisku, że jedyną partią w Polsce prawdziwie antysystemową jest Prawo i Sprawiedliwość, który konsekwentnie od ośmiu lat sprzeciwia się systemowym rządom PO. – Mam za złe Kukizowi, że tego nie dostrzega – mówi.”..”Koniec z polityką miłości
Do tej pory Paweł Kukiz stanowił zagrożenie głównie dla Platformy Obywatelskiej i to jej odbierał elektorat. Do wyborów prezydenckich Prawo i Sprawiedliwość – zabiegając o głosy antysystemowca – wyraźnie schlebiało wszystkiemu, co mówi i robi. Po wyborach stosunek się zmienił, co szerzej opisywaliśmy już w naTemat.Paweł Kukiz to zagrożenie także dla PiS-u, zwłaszcza w perspektywie nadchodzącego referendum, gdzie obie strony mają kompletnie inne stanowiska. Słowa Joachima Brudzińskiego potwierdzają więc, że taryfa ulgowa wyraźnie się kończy. .(źródło )

marzec 2015 Jarosław Gowin: Szanse Andrzeja Dudy są coraz większe, a koalicjantem zjednoczonej prawicy w Sejmie będzie partia Kukiza. „Mam poczucie, że idzie przełom!”.....”Gdy spotykam się z ludźmi, to mam poczucie, że idzie przełom. Panuje przekonanie, że ta ekipa się wyczerpała, a zjednoczona prawica naprawdę może rządzić! „...”W tych sondażach nie jest uwzględniona partia naszego przyszłego koalicjanta - Pawła Kukiza. To może być czarny koń wyborów, on już dziś śmiało wkracza na podium. (…) Gdy przekroczy 5% w wyborach prezydenckich, to jego „pospolite ruszenie” i cała obywatelska armia weźmie szturmem parlament i stanie się dla nas partnerem „. ...(więcej )

grudzień Gowin mówi w wywiadzie........o koalicji Korwina Mikke , narodowców i Kukiza , którzy według niego razem mogą przekroczyć 5 procent głosów . Taka koalicja według niego spędza sen z oczy Platformy i lewactwa, ponieważ ta koalicja weszłaby w koalicję parlamentarną i rządowa z Kaczyńskim. ...(więcej )

Gowin zapowiada u Olejnik: „będziemy dążyć do repolonizacji mediów”. Jego słowa wywołały burzę. "To sianie nienawiści..."...”Sprawa wypłynęła, gdy Olejnik przywołała słowa Pawła Kukiza, który krytykował działalność mediów w Polsce. Olejnik wskazywała, że Kukiz zarzucił mediom z zagranicznym kapitałem, że pilnują interesów swoich mocodawców. Jarosław Gowin powiedział, że sposób podejścia Kukiza nie jest bezpodstawny.Gdybym był właścicielem mediów w jakimś kraju to w sytuacji, gdyby doszło do konfrontacji interesów między Polską, a tym krajem, w którym mam media, dążyłbym do tego, by moje media reprezentowały interesy Polski”...”Nie miałbym najmniejszej szansy, by kupić gazety w Niemczech, bo w Niemczech pilnuje się, by media były w niemieckich rękach. Zadałem prosty rebus słuchaczom „..”Krzysztof Gawkowski z SLD też atakował: To jest nieuprawnione mówienie. Zaraz zabrniemy w jakąś paranoje. To jest sianie nienawiści — mówił o słowach Gowina. Iwona Śledzińska-Katarasińska wskazała, że jest wdzięczna za słowa Gowina. Jarosław Gowin powiedział jak Zjednoczona Prawica wyobraża sobie relacje media-państwo, jest przekonany, że właściciel ręcznie steruje dziennikarzami. Tak było za PiSu”...”Cieszę się, że politycy PO i SLD pokazali, że nie widzą nic złego w tym, że media są zdominowane przez kapitał zagraniczny. Będę dążył do tego, by stopniowo, repolonizować media. Niech słuchacze ocenią, który punkt widzenia jest właściwy - tłumaczył Gowin. Stanisław Żelichowski zaznaczył, że słowa lidera Polski Razem są kuriozalne. Musielibyśmy przyjąć, że właściciele mediów kupują media dla celów ideologicznych, a z racji ekonomicznych. Gdyby właściciele chcieli walczyć z interesami narodowymi, to słuchacze by nie słuchali ich mediów”.. ...(więcej )

Paweł Kukiz „
A tutaj macie co wg naszego programu naprawy Państwa powinniśmy zrobic z mediami:
3.3 Media 
- Zakazy koncentracji więcej niż 20% mediów lokalnych (dziś prawie 90% mediów regionalnych ma jedna grupa : Verlagsgruppe Pasau) 
- Zakaz koncentracji powyżej 20% rynku mediów centralnych. 
- Kary za rozpowszechniania nieprawdy zwiększone w przypadku nieprawdziwych informacji uderzających w polską rację stanu (kłamstwo oświęcimskie typu „Polskie Obozy”).
- Zakaz reklamy firm państwowych oraz organów władzy publicznej wydawanych w Polsce mediach o kapitale zagranicznym (za wyjątkiem mediów branżowych reklam w mediach wydawanych za granicą do tamtejszego klienta) 
- Zakaz zatrudniania w mediach publicznych dziennikarzy pracujących jednocześnie dla mediów zagranicznych (Vide Tomasz Lis – z jednej strony „dziennikarz” TVP z drugiej płacą mu Niemcy wydający Newsweeka) .
- Zakaz reklamy firm państwowych w mediach ukaranych sądowo za publikację nieprawdziwych materiałów sprzecznych z polską racją stanu.  „..(więcej ) 

Jarosław Gowin, lider PR, w rozmowie z portalem wp.pl opowiedział się za likwidacją podatku dochodowego. Powinniśmy zlikwidować podatek PIT, wtedy wszyscy Polacy będą zarabiali o 20% więcej. To nakręci koniunkturę - proponuje p. Gowin.Były minister sprawiedliwości w rządzie PO-PSL twierdzi również, że należy podwyższyć kwotę wolną od podatku. P. Gowin chce sfinansować te reformy, dokonując cięć w administracji publicznej i egzekwując płacenie podatków od dużych zagranicznych koncernów. „...(więcej ) 
--------
Ważne

Eksperci z Centrum. im. Smitha na listach Kukiza? Sadowski: "Jeżeli zajdzie taka konieczność żebyśmy byli w środku, to możemy podjąć i takie wyzwanie"....”ndrzej Sadowski - w rozmowie z Jackiem Prusinowskim w programie „Tu jest Polska” otwarciem mówi o możliwości takiego scenariusza.Kwestie wyborcze są kwestiami wtórnymi, ale jeżeli zajdzie taka konieczność żebyśmy jako autorzy pewnych rozwiązań potrzebni byli nie na zewnątrz, tylko w środku, to możemy podjąć i takie wyzwanie”...”W jego ocenie Paweł Kukiz wie do kogo się zwrócić, by otrzymać pomysły na konkretne rozwiązania gospodarcze.Ma poczucie, że Polska wymaga zmiany takiej do jakiej doszło na początku lat 90-tych. Inaczej będziemy mieli do czynienia już nie tylko z migracją obywateli, firmy zaczynają migrować tam gdzie jest bezpieczeństwo, przewidywalność i spokój
— stwierdził.Sadowski zapewnił, że jeśli zajdzie taka konieczność, to Centrum Smitha napsize wspólne założenie razem z związkami zawodowymi.”....(źródło ) 
------
Mój komentarz

Na rozpoczynającym się dzisiaj kongresie programowym PiS przemówienie Gowina zostało przyjęte bez entuzjazmu, raczej chłodno. Ziobro nawet nie dotarł.

Kukiz z kilkunastoma, może i 20 procentami poparcia zmieni układ sił . Ponieważ kandydat Kaczyńskiego Duda wygrał wybory prezydenckie , a PiS ,aby się przypodobać tłuszczy wyborczej wystawił Szydło na premiera zamiast Kaczyńskiego to jedynie zdobycie większości w Sejmie i samodzielne rządy mogą ustabilizować nieformalną władzę i kontrole Kaczyńskiego nad urzędem prezydenta , nad Dudą na d urzędem premiera czyli Szydło. Gdyby był konieczny koalicjant to tenże koalicjant stałby się kolejnym rozgrywającym w całym tym układzie . ( http://naszeblogi.pl/55696-oni-chca-aby-kaczynski-mial-wladze-jak-pilsudski )

Dlatego Brudziński zaczął zwalczać Kukiza. Za to w interesie Gowina nie są wcale samodzielne rządy PiS , bo wtedy stałby się bezwolną przystawką Kaczyńskiego. W sytuacji w której PiS musi mieć koalicjanta Gowin staje się jednym z rozgrywających. . On i Ziobro mogą nawet przejść do Kukiza i wejść w koalicję ze Schetyną. Pomysł na zjednoczenie nie do końca był chyba przemyślany. W każdym razie wybuchną walki koteryjne. Gowin cały czas sugeruje wyborcom ,że nie muszą głosować na PiS, mogą śmiało na Kukiza , bo to przyszły koalicjant .Gowin robi we wszystkich programach za klakiera Kukiza.

Program gospodarczy Gowin jest dużo lepszy od prymitywnego programu Szydło, który ty się różni od budowanego przez kolaboracyjną Platformę systemu społecznego ,że ma cały ten socjalistyczny kołchoz ma być zarządzany przez ludzi uczciwych. Tutaj należy rozróżnić dwie rzeczy. Badziewie jakim jest w większości program gospodarczy i społeczny PiS od geniuszu Kaczyńskiego, który stworzył nowoczesny naród polski .

W tej chwili kluczową dla Polski rzeczą jest zdobycie prze Kaczyńskiego samodzielnych rządów. Bo tylko wtedy Kaczyński będzie miał szanse po raz pierwszy od czasów Piłsudskiego stworzyć silny suwerenny ośrodek władzy. A to jest warunkiem koniecznym do przeprowadzenia modernizacji Polski . Oby ten sukces nie skończył się na walce o utrzymanie ustroju socjalistycznego w Polsce.

Ci , którzy mówią ,że Kukiz nie ma programu to naiwniacy .Po prostu Kukiz chce zyskać większe poparcie. Ale jeśli Kukiz chce w tej chwili oprzeć się na ludziach Centrum Smitha, na narodowcach , na Kolibrze, na KNP to ten program Kukiza nie tylko istnieje , ale jest do tego bardzo precyzyjny . I jest to program w kwestiach gospodarczych i społecznych o wiele bardziej nowoczesny , o niebo lepszy od socjalistycznego programu Szydły .

Dlatego z jednej strony wolałbym aby Kukiz i Gowin z jednej strony mogli narzucić Szydłe wolnościowe postulaty , ale z drugiej strony osłabienie Kaczyńskiego i związane z tym bezhołowie w Obozie Prawicy zagrożą przeprowadzeniu reform politycznych i aksjologicznych Kaczyńskiego. Chodzi chociażby o invocatio dei ,czy związaniu porządku prawnego Rzeczpospolitej z chrześcijaństwem , co obiecał zrobić Kaczyński .

video Kukiz ma dobry plan, Polska wymaga zmiany jak na początku lat 90-tych - Andrzej Sadowski
video Prof Nowak modernizacja czy polskość
Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewic z Twitter 
Zapraszam do przeczytania mojej powieści „ Klechda Krakowska „
rozdziały 1
„ Dobre złego początki „ Na końcu którego będzie o bogini Kali„ Nienależynerwosolu pić na oko „ O rzeźbie Niosącego Światło Impreza Starskiego „ Tych filmów już się oglądać nie da „ 7. „ Mutant „ „ Anne Vanderbilt „ „ Fenotyp rozszerzony.amborghini„ 10. „ Spisek w służbach specjalnych „11. Marzenia ministra ołapówkach „ 12. „ Niemierz i kontakt z cybernetyką „ 
 13„ Piękna kobieta zawsze należy do silniejszego „
Powiadomienia o publikacji kolejnych części mojej powieści . Facebook „ Klechda Krakowska
Ci z Państwa , którzy chcieliby wesprzeć finansowo moją działalność blogerską mogą to zrobić wpłacając dowolną kwotę w formie darowizny na moje konto bankowe
Nazwa banku Kasa Stefczyka , Marek Mojsiewicz , numer konta 39 7999 9995 0651 6233 3003 0001 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:4)

Komentarze

czy mieć realny wpływ na politykę gospodarczą czy złotą klatkę...
Lepiej mieć wpływ i zbudować sobie sobie solidny dom, a nie ładować się do klatki, aby później nie mieć z niej wyjścia, gdy przyjdzie specjalista, który zamieni złoto w ołów.

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#1486861