Po zaprzysiężeniu Dudy Niemcy w panice przed Kaczyńskim

Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz
Kraj

Józef Piłsudski „Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym

„Niemiecka prasa o Andrzeju Dudzie: Lodowaty wiatr od Wschodu”...”niemiecki dziennik "Sueddeutsche Zeitung" w komentarzu "Lodowaty wiatr od Wschodu" opublikowanym w czwartek, w dniu zaprzysiężenia Andrzeja Dudy na prezydenta, ostrzega, że sukcesy prawicowych narodowców mogą zakłócić relacje Polski z Europą.”...”Autor komentarza Florian Hassel zwraca uwagę na kluczową rolę Jarosława Kaczyńskiego na obecnym etapie polskiej polityki. "Potężny szef prawicowo-narodowej partii Prawo i Sprawiedliwość wyznaczył nieznanego wcześniej Dudę na kandydata na prezydenta; Kaczyński stoi też za Beatą Szydło, która po wyborach parlamentarnych w październiku może zostać nową premier Polski" - pisze komentator."Niezależnie od tego, czy PiS-owi uda się podwójny sukces (w wyborach prezydenckich i parlamentarnych), jedno wydaje się być pewne: nowy polski rząd będzie dla Niemiec i UE bardziej niewygodnym partnerem niż poprzedni kierowany w minionych ośmiu latach przez proeuropejską PO" -”..”Niepokój wzbudzają ponadto zapowiedzi zmiany podejścia do zagranicznych banków i supermarketów - pisze Hassel. Jak podkreśla, tak polityka poważnie zaszkodziłaby Polsce, która była dotąd ulubieńcem inwestorów.”...(źródło )

2010 rok „Jak ocenia komentator "Sueddeutsche Zeitung", Polska skłania się ku temu, by utwierdzić się teraz w swej "historii cierpienia". "Dlatego katastrofa samolotu z Katynia niesie ze sobą zagrożenie przeistoczenia się w mit narodowej historiografii. Nakłada się tu na siebie zbyt dużo symboliki i tragizmu" - pisze "Sueddeutsche Zeitung" i apeluje: "Tak nie może się stać"…”Według dziennika, tragedii nie wolno nadawać cech mistycznych."Jeśli jest jakaś nadzieja w całym tym cierpieniu, to taka: może uda się teraz to, co nie udawało się od początku III Rzeczpospolitej, wskutek sporów ideologicznych i partyjnych - pojednanie narodu z jego przeszłością, porozumienie społeczeństwa co do postrzegania historii, odpolitycznienie historii" - ocenia dziennik. Dodaje, że polityka historyczna Lecha Kaczyńskiego dzieliła i czerpała siłę z mitów przeszłości.”…” "Tragedia musi być zatem przestrogą, by Polska uwolniła się z kajdan własnej historii. Prezydent Kaczyński był niewrażliwy na delikatne sygnały pojednania, które wysłał rosyjski premier Władimir Putin jeszcze przed kilkoma dniami nad grobami (w Katyniu). Zamiast tego Kaczyński chciał prowadzić politykę koncentrującą się na ofiarach, gdy ze swoją delegacją wsiadał do samolot”…” Także "Die Welt" ocenia, że w bólu i żałobie jest też pewna nadzieja. "Zachowanie polskiego premiera i przywódców w Moskwie po katastrofie pokazuje w sposób imponujący, że obie strony dokładają starań, by nie obudziły się stare demony" - pisze "Welt". Dodaje, że także dla Europejczyków, żyjących w oddali, ten element nadziei ma też ważne znaczenie na przyszłość.”… (więcej )

Koniec europejskich złudzeń? To Niemcy kontrolują Unię, a potęga Berlina jest coraz większa”..”Berlin, pomimo wyników greckiego referendum, zmusił Grecję do kapitulacji. W efekcie Niemcy, wbrew swojej początkowej woli, dość jednoznacznie ożywiły ideę, że są jedynym i dominującym suwerennym państwem w Europie, które jest w stanie narzucić swoją wolę innym państwom - pisze George Friedman z ośrodka Stratfor. „...”Niemieckie motywy działań
Niejednokrotnie omawiałem już niemiecki lęk. Niemcy są potęgą eksportową, która zależy od europejskiej strefy wolnego handlu. Niemcy mogą się pochwalić rekordowym dodatnim saldem handlowym za ostatni miesiąc. Niezwykle istotną częścią tego handlu były relacje handlowe zarówno w obrębie strefy euro jak i w obrębie całej Unii Europejskiej. Rozwiązanie Unii Europejskiej dla Niemców wiązałoby się z bezpośrednim zagrożeniem interesu narodowego. Grecka pozycja – szczególnie w kontekście wyników referendum – mogłaby w niedalekiej przyszłości spowodować właśnie rozwiązanie Unii Europejskiej.”..”Z drugiej strony, jeśli Grecy opuściliby Unię Europejską, mogłoby to stworzyć precedens, który w końcu podważyłby spójność całego bloku. Jeśli Unia Europejska, używając słów Goethego, byłaby rodziną z wyboru, do której można wejść, a potem ją opuścić, wówczas długoterminowa żywotność bloku zostałaby poważnie podważona. I nie ma przy tym żadnego powodu, dla którego wątpliwości te miałyby nie dotyczyć także strefy wolnego handlu. Jeśli państwa mogłyby opuścić Unię Europejską i tworzyć bariery handlowe, wówczas Niemcy musiałyby mierzyć się z taryfami celnymi. A to – z punktu widzenia Niemiec - byłby koszmarny scenariusz. „...(źródło )

20 kwiecień 2015 Wolny handel nie jest dobry dla wszystkich. Zobacz, jak rosła potęga Niemiec i jak zniszczono Grecję”...”Grecja stała się ofiarą europejskiego wolnego handlu. Kraj ten, bez wprowadzenia barier ochronnych, którymi dysponowały Niemcy i USA we wczesnym okresie wzrostu, może się załamać gospodarczo i społecznie - ostrzega George Friedman z ośrodka Stratfor.   „...”Rząd w Atenach jest winien ogromne sumy pieniędzy europejskim instytucjom i Międzynarodowemu Funduszowi Walutowemu (MFW). Ateny gromadziły na przestrzeni czasu spory dług, ale w coraz większym stopniu traciły też możliwość jego spłaty. „...”Po pierwsze, chodzi o konsekwencje geopolityczne. Siła gospodarcza nie jest jednym rodzajem siły, jakim dysponują kraje. Różniące się poziomy wzrostu gospodarczego sprawiają, że szybciej rosnące gospodarki stają się silniejsze w stosunku do gospodarek wolniej rosnących. Siła ta ma zarówno charakter polityczny jak i wojskowy, oraz może być wykorzystana, wraz z przewagą gospodarczą, aby zmusić inne kraje nie tylko do przyjęcia pozycji podporządkowania, ale także do przyjęcia pozycji, w której zmniejszają się inne przewagi konkurencyjne danego kraju. Nie musi to być działanie świadome. Maksymalizacja przewagi komparatywnej sprawia, że niektóre państwa stają się silniejsze niż inne i z czasem siła ta może okaleczyć innych graczy w sposób, który ma niewiele wspólnego z gospodarką. „..”Udział eksportu w niemieckim PKB wynosi ponad 50 proc. Zasada przewag konkurencyjnych mówi, że Berlin będzie chciał eksportować tylko te produkty, które wytwarza najlepiej. Zamiast tego jednak Berlin eksportuje każdy produkt, który może eksportować – bez względu na relatywną przewagę wewnętrzną.
Innymi słowy, Niemcy nie wpisują się w prawo przewagi komparatywnej. Badacze społeczni dysponują z wieloma prawami achowania, które mają opisywać to, co robią ludzie, a następnie przekształcają to w moralne nakazy i zobowiązania, co robić powinni. Ja tego nie robię. Zachowania Niemców nie da się w sensie empirycznym wyjaśnić teoriami Ricardo, ale po prostu ich własnymi potrzebami. Ujmując rzecz inaczej, prawo przewag komparatywnych nie działa w Europie. W efekcie Niemcy rozwijają się szybciej niż inne państwa Europy. Co więcej, Berlin zgromadził dzięki temu więcej siły niż inne kraje i jest w stanie przeprowadzać dystrybucję bogactwa w sposób zapewniający mu polityczną stabilność.”...”Niemcy wykorzystując wszystkie możliwości eksportowe, które daje im przewaga, zmniejszają jednocześnie możliwości eksportowe Grecji. W dłuższej perspektywie jest to dysfunkcyjne dla Grecji, a niemiecka przewaga napędza się sama.
Warto przy tej okazji zaznaczyć, że Niemcy w przeszłości, po II wojnie światowej, chroniły swoje odradzające się przemysły przed konkurencją ze strony USA. Stany Zjednoczone – gospodarczy kolos, który eksportuje stosunkowo niedużą część swoich produktów, także stosował zakrojone na szeroką skalę praktyki protekcjonistyczne pod koniec XIX wieku. Podobnie jak Wielka Brytania stosowała taryfy celne, aby chronić rynki imperium brytyjskiego. Grecja takiej ochrony nie miała”...”Nie za bardzo wyobrażam sobie, jak Grecja miałaby przywrócić wzrost gospodarczy bez barier ochronnych, którymi dysponowały Niemcy i USA we wczesnym okresie wzrostu. Odkąd państwa są zmuszone do określonych działań, problemem Europy nie jest euro, ale właśnie wolny handel.
To wielka bolączka Niemiec. Naród ten eksportuje tyle samo, ile konsumuje. Połowa niemieckiego eksportu trafia do europejskiej strefy wolnego handlu. Berlin, bardziej niż ktokolwiek inny, potrzebuje strefy wolnego handlu dla własnych korzyści. Dlatego Niemcy, choć narzekają i grożą, to nie boją się wyjścia Grecji ze strefy euro, ale rosnących taryf celnych. Unia Europejska pozwala dziś na znaczne taryfy i dopłaty w obszarze rolnictwa. Gdyby pozwolono na rozszerzenie taryf wobec Grecji, do czego mogłoby to ostatecznie doprowadzić? A jeśli jednak nie pozwolono by na to, a Grecja załamałaby się społecznie, to jak to się skończy? W zależności od okoliczności, wolny handel może być w swoich skutkach zarówno wspaniały jak i okropny – nierzadko jednocześnie. „...(źródło)

wPolityce.pl: Zwycięstwo Andrzeja  Dudy to pierwszy sukces opozycji od 8 lat. Jak odbiera pan ten dzień?Antoni Macierewicz (PiS): Muszę powiedzieć, że akurat nie problem trwania w opozycji jest dla mnie najważniejszy. Najważniejsza jest pierwsza od dziesiątków lat szansa na odbudowanie niepodległego państwa polskiego. To jest na pewno sytuacja porównywalna do stworzenia rządu Olszewskiego czy rządu Jarosława Kaczyńskiego, prezydentury Lecha Kaczyńskiego i wreszcie  do 1989 roku.”...”y pana zdaniem uda się te podziały zasypać?Kościół katolicki już 2 tysiące lat temu sformułował zasady z tym związane. Zawsze można wszystko odbudować, jeśli spełni się niezbędne ku temu warunki.”..(źródło )
-------

Józef Piłsudski „Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.  (http://naszeblogi.pl/36933-orban-rozprawia-sie-z-agentura-niemiecka-w-sadach )

Autor komentarza Florian Hassel zwraca uwagę na kluczową rolę Jarosława Kaczyńskiego na obecnym etapie polskiej polityki. "Potężny szef prawicowo-narodowej partii Prawo i Sprawiedliwość wyznaczył nieznanego wcześniej Dudę na kandydata na prezydenta; Kaczyński stoi też za Beatą Szydło, która po wyborach parlamentarnych w październiku może zostać nową premier Polski" - pisze komentator.

Antoni Macierewicz (PiS): Muszę powiedzieć, że akurat nie problem trwania w opozycji jest dla mnie najważniejszy. Najważniejsza jest pierwsza od dziesiątków lat szansa na odbudowanie niepodległego państwa polskiego.
-----------
Mój komentarz
Prezydentura Dudy jest wielkim zwycięstwem chrześcijan w Polsce. I polskiego patriotyzmu . Tego wszystkiego co niemiecki naród  potomków bezmózgich morderców nienawidzi. Już teraz spowodowało to największy kryzys polityczny dla Niemiec , bo może oznaczać początek zniszczenia IV Rzeszy , czyli Unii Europejskiej       

Niemcy panicznie zaczynają się bać Kaczyńskiego. Boją się dwóch rzeczy , które zbudował Kaczyński, a które teraz stały się fundamentem dekolonizacji Polski. Oparcie Obozu Narodowego na kościele ich chrześcijaństwie oraz zbudowanie politycznego kultu Lecha Kaczyńskiego .

Te dwie rzeczy stworzyły barykadę . Widać od razu, kto jest po której stronie barykady Albo się jest po jednej stronie albo po drugiej. Nie można być jednocześnie lewakiem i stawiać na piedestał Jana Pawła II . Nie można być jednocześnie kosmopolitą i wychwalać narodowej , antyniemieckiej myśli politycznej jaka prezentował Lech Kaczyński

Kłopoty Grecji i jej próba wyzwolenia się z ucisku kolonialnego Niemiec cna razie się nie udała. Aleto dopiero początek niemieckich problemów. Sytuacja w której zamiast kolaborantów i Platformy i kompradorskiej elity pilnującej niemieckich interesów w Polsce Niemcy będą musiały zmierzyć się z katolickim politykami , patriotami stanowi śmiertelne zagrożenie dla niemieckiej racji stanu .

Niemiecki psy , ich agentura już został spuszczone ze smyczy

video Gdzie są miny?
Video Jacek Bartosiak w KoLibrze: "Nowa architektura bezpieczeństwa na Pacyfiku?"
Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewic z Twitter 
Zapraszam do przeczytania mojej powieści „ Klechda Krakowska „
rozdziały 1
„ Dobre złego początki „ Na końcu którego będzie o boginiKali„ Nienależynerwosolu pić na oko „ O rzeźbie Niosącego Światło Impreza Starskiego „ Tych filmów już się oglądać nie da „ 7. „ Mutant „ „ Anne Vanderbilt „ „ Fenotyp rozszerzony.amborghini„ 10. „ Spisek w służbach specjalnych „11. Marzenia ministra ołapówkach „ 12. „ Niemierz i kontakt z cybernetyką „ 
 13„ Piękna kobieta zawsze należy do silniejszego „
Powiadomienia o publikacji kolejnych części mojej powieści . Facebook „ Klechda Krakowska
Ci z Państwa , którzy chcieliby wesprzeć finansowo moją działalność blogerską mogą to zrobić wpłacając dowolną kwotę w formie darowizny na moje konto bankowe
Nazwa banku Kasa Stefczyka , Marek Mojsiewicz , numer konta 39 7999 9995 0651 6233 3003 0001 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.1 (głosów:3)