Niewesołe refleksje na koniec tygodnia

Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz
Kraj

Prezydent Chin Xi Jinping zapowiedział budowę niedaleko Pekinu specjalnej strefy ekonomicznej, która pomoże scalić teren stolicy z miastem Tianjin (Tiencin) i pozostałą częścią prowincji Hebei w gigantyczne megalopolis z ponad 130 mln mieszkańców. „...(źródło ) (link is external)
---------
Mój komentarz

Wzrost gospodarczy Niemiec na poziomie 2.9 procenta oznacza ,że Polski na poziomie 4 procent przy gigantycznym wysiłku Morawieckiego w zwalczaniu przestępczości gospodarczej i zwiększeniu efektywności gospodarki kontrolowanej przez rząd wypada słabo

Pomimo dramatycznej walki rządu Szydło i ogromnych, pieniędzy pompowanych w program 500+ ujemny przyrost naturalny w marcu był dramatyczny. Ubytek Polaków był najwyższy od kilkunastu lat.

Morawiecki nie ma pieniędzy , aby od stycznia ulżyć tym Polakom i rodzinom, którzy zamiast harować za grosze w fabrykach chcieliby założyć mikro przedsiębiorstwo. Morawiecki obiecuje, niski ZUS może w 2019 roku. Jeśli władza używa określenia może to może to oznaczać nigdy.

Chińczycy budują megamiasta . 130 milionowe wokół Pekinu i prawie 70 milionowe wokół kantonu i Hong Kongu. W Polsce rząd jest tak słaby, że nie może sobie poradzić z kilkoma wichrzycielami nie chcącymi zbudowania chyba 3 milionowej „wielkiej” Warszawy. Napiszę jeszcze raz słownie. Trzymilionowej. O budowie tak potrzebnej aglomeracji śląsko- krakowskiej rząd ze strachu nawet nie piśnie.

Polska jako państwo jest tak słabe ,że byle sędzia z jakiejś Koziej Wólki kwestionuje legalność Trybunału Konstytucyjnego a inny wypuszcza na wolność korupcyjnych aferzystów.

Polska jest tak biedna ,z kwota ulgi podatkowej jest niższa nie tylko od wszystkich krajów Zachodu, ośmiokrotnie niższa niż Chinach, ale niższa od tej w krajach azjatyckich , afrykańskich latynoamerykańskich.

Średnia płaca w Chinach w tych dniach przekroczy średnią płacę w Polsce , co oznacza ,że Polacy staną się tanią siła roboczą dla zachodnich koncernów, stoczyli się na pozycje kraju prymitywnego , dostarczającego niewykwalifikowana silę roboczą

Polska jest tak biedna ,że wicepremier odpowiedzialny za rozwój intelektualny i umysłowy społeczeństwa polskiego, niejaki Gowin chce ograniczyć dostępność do studiów. Argumentuje to tym, że koncerny potrzebują głównie niewykwalifikowanego robotnika. Wiedza i nauka jest wartością samą w sobie i próba zmuszenia młodych Polaków od pójścia do fabryk zamiast na studia,świadczy o kiepskiej sytuacji Polski . Rząd jest gotów wynajmować Koncernom w zamian za podatki i ZUS młodych Polaków ,kosztem ich edukacji i wykształcenia

To tylko obrazuje tragiczną sytuację w jakiej znajduje się rząd PiS. Jest źle. A za kilka lat będzie jeszcze gorzej. Za kilka lat Chińczycy, Hindusi i inni będą przechodzili rewolucje urbanistyczna , w czasie której dzięki dronom , samochodom elektrycznym zepchną transport pod ziemię, przekształca miasta w wielkie centra cywilizacyjne , pełne zielonych parków i kilksetmetrowych , wież mieszkalnych. Wtedy , już za późno dotrze do nas,że staliśmy się wymierającymi peryferiami cywilizacyjnymi. Przypominam 500+ nie działa. Za to system społeczny generujący dodatni przyrost naturalny działa w Turcji, Chinach, Indiach, całej prawie Azji, Afryce, Ameryce Łaciśnkiej

Jeszcze kilka lat temu Polska była 20 gospodarką świata . Teraz jest 24 ,a ma spadać dalej. Marzenie o wejściu do G20 umarło śmiercią naturalna

Doceniam wysiłek PiS, nadludzki wysiłek , aby Polskę wyprowadzić z tej dramatycznej sytuacji. Jest dużo lepiej niż za Po, ale państwo polskie jest wciąż bardzo słabe , a sytuacja społeczno – gospodarcza bardzo zła .

Wyobraźmy sobie,że gdzieś na świecie istnieje kraj w którym nie dokonano uwłaszczenia i dalej panuje pańszczyzna . Przychodzi zarządca, dobry, uczciwy,. Rozpoczyna reformy. Matkom zdzićmi rozdaje mleko, starcom bułki, sprowadza nowe maszyny do zasiewów i zbiorów Jak myślicie państwo, co jest powodem ,że to państwoi tak upadnie?

Na dwóch filmach możecie Państwo zobaczyć na zasadzie porównawczej jak Polska jest zacofana cywilizacyjnie. Od propagandy jest TVP i TVN. Ja staram się Państwo , nawet w z pozoru głupich i absurdalnych notkach pokazać rzeczy ważne. Co do propagandy TVP to nie jest to żaden zarzut. Bardzo wysoko cenię Kurskiego, który przekształcił TVP w skuteczne narzędzie propagandy pisowskiej. Właśnie za to go cenię, Za indoktrynację mas, za to ,że w dużej mierze właśnie dzięki Kurskiemu miliony przeżuwaczy papki medialnej przestali głosować na PO,a zaczęli na PIS. Ale wy moi czytelnicy nie jesteście masami , jeśli mnie czytacie , to właśnie za to ,że moje teksty i zbiory informacji i opinii dają wam do myślenia.

Może się Kaczyńskiemu .Dudzie, Morawieckiemu uda wyciągnąć Polskę z bagna w jakim się teraz znajduje. Miejmy nadzieję , bo oni przynajmniej chcą to zrobić.

Odgrażam się, odgrażam , ale chyba w końcu, w następnym tygodniu uruchomię kanał youtube. W tej formie be starał się odpowiadać na państwa pytania

Funkcja dodawania komentarzy na stronie powieści Pas Kuipera działa. Jest już kilka wpisów http://paskuipera.pl/fragments.html(link is external)

Marek Mojsiewicz
film The World's Future MEGAPROJECTS (2017-2040's)
film China's Future MEGAPROJECTS (2016-2050's)

osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie Facebooka ( link tutaj((link is external)(link is external)(link is external)(link is external)(link is external) Zapraszam do przeczytania pierwszego rozdziału nowej powieści Pas Kuipera”
Rozdział drugi . Rozdział trzeci
Zapraszam do przeczytania mojej powieści „ Klechda Krakowska „
rozdziały 1
Dobre złego początki „ 2 Na końcu którego będzie o boginiKali3 Nienależynerwosolu pić na oko 4 O rzeźbie NiosącegoŚwiatło 5 Impreza u Starskiego „ 6 Tych filmów już się oglądać nie da 7.Mutant 8 Anne Vanderbilt „ 9 Fenotyp rozszerzony.lamborghini„ 10. Spisek w służbach specjalnych „11. Marzenia ministra ołapówkach „ 12. Niemierz i kontakt z cybernetyką „ 13„ Piękna kobieta zawsze należy do silniejszego „ 14 ” Z ogoloną głowa, przykuty do Jej rydwanu „
Powiadomienia o publikacji kolejnych części mojej powieści . Facebook „ Klechda Krakowska((link is external)(link is external)(link is external)
Ci z Państwa , którzy chcieliby wesprzeć finansowo moją działalność blogerską mogą to zrobić wpłacając dowolną kwotę w formie darowizny na moje konto bankowe
Nazwa banku Kasa Stefczyka , Marek Mojsiewicz , numer konta 39 7999 9995 0651 6233 3003 000
1

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4 (głosów:2)

Komentarze

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1542869