Marian Kowalski opuszcza Ruch Narodowy i tworzy nową partię

Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz
Kraj

Marian Kowalski
„Szanowni Państwo, 
dzisiaj na ręce zarządu Ruchu Narodowego złożyłem komunikat takiej oto treści:
Panowie!
Niniejszym rezygnuję z członkowstwa w Ruchu Narodowym.
Nie mogę pogodzić się z sytuacją, gdy RN idzie do wyborów zwinąwszy sztandar. Kalkulacja polityczna, daj Boże słuszna, wzięła górę nad wolą obrony własnej tożsamości. Wszystkie dotychczasowe działania, łącznie z kampanią prezydencką były podporządkowane celowi głównemu czyli samodzielnemu, ewentualnie w partnerskiej koalicji startowi w wyborach do sejmu. Uważam, że zostaliśmy zmarginalizowani, pozbawieni logo i ubezwłasnowolnieni. Śmiem twierdzić, że zostaliśmy oszukani.
Zacząłem krytykować tę koncepcję wyborczą gdy był jeszcze czas na zarejestrowanie własnego komitetu i zawarcie innych porozumień.
Z trudem ale pogodziłem się z odmienną decyzją kolegów z zarządu, zaakceptowałem też decyzję kol. prezesa dotyczącą mojej osoby - miał do niej prawo. Nie mogę jednak pogodzić się z sytuacją, że grupa działaczy młodszego pokolenia uznała za stosowne wyrażać swoje niejednokrotnie pochopne opinie na mój temat. Niektórzy bliscy współpracownicy
kol. prezesa posunęli się do tego, że publicznie głosili iż żałują swego zaangażowania w zbiórkę podpisów na mnie. Pragnę przypomnieć, że to zarząd wysunął moją kandydaturę i ścisłe kierownictwo zlecało zbiórkę podpisów, wobec tego żale powinny być kierowane w tamtą stronę.
O ile akceptuję statutowe uprawnienia władz partii, nie był bym w stanie współpracować z takimi działaczami, którzy nie chcą okazać szacunku wobec starszych wiekiem oraz doświadczeniem i uszanować ich decyzji politycznych.
Dla naszego wspólnego projektu politycznego zrobiłem co mogłem, wielokrotnie odsuwając własne pomysły i ambicje na dalszy plan.
Mimo wszystko nie zamierzam też osłabiać Ruchu by realizować własną próżność czy chcąc się odegrać.
Dziękuję za wszystko co było między nami dobre ale w tym momencie nasze drogi się rozchodzą.
Lublin, 20.09.2015 Marian Kowalski „...(źródło )

„Marian Kowalski rezygnuje ze współpracy z Pawłem Kukizem. Lider Ruchu Narodowego wyjaśnia powody rezygnacji z wspólnego startu w wyborach oraz ujawnia kulisy  kontaktów z Kukizem.”...”Jest koniec sierpnia, a nadal nie ma ułożonych list wyborczych. Nie możemy zbierać podpisów i prowadzić akcji promującej ten projekt polityczny „...”Wielu członków Ruchu Narodowego oraz przedstawicieli środowisk antysystemowych było zaproszonych przed komisję, którą nazywam weryfikacyjną. Te komisje miały wyłonić kompetentnych kandydatów na posłów„...'rozmowa była nawet przyjemna i merytoryczna. Z tego, co wiem, mam otrzymać miejsce, które jeśli sondaże się potwierdzą zaowocować może mandatem poselskim. Osobiście powinienem czuć się usatysfakcjonowany. Niemniej jednak od dłuższego czasu docierają do mnie niepojące sygnały z innych ośrodków. Wielu działaczy konserwatywnych, wolnościowych czy narodowych, takich eliminacji nie przeszła. Ci ludzie, którzy odważnie od lat uczestniczą w Marszu Niepodległości, choć grozi za to więzienie, są usuwani z list, a na ich miejsce wchodzą działacze partii politycznych. I to partii władzy, PO, starej lewicy , a nawet Ruchu Palikota „...”a znak solidarności z tymi ludźmi z różnych środowisk, którzy od wielu lat głoszą poglądy znienawidzone przez wrogów Polski. Nie byłbym w porządku wobec  siebie, gdybym został posłem, wiedząc, że wiele osób, które mają kwalifikacje został odrzuconych. Nigdy bym sobie nie wybaczył takiego postępowania „...”Apeluje, panie Pawle ,niech ma pan odwagę wziąć do ręki długopis i stworzyć listy samemu. Albo startujemy razem, albo proszę powiedzieć, że nie ma miejsc dla nas na tych listach „...”Skoro jest na nich miejsce dla działaczy Platformy, ruchu Palikota czy ludzi starej lewicy, nie ma tam miejsca dla działaczy Ruchu Narodowego, wolnościowych i konserwatystów  „...(więcej )

Jak dowiedział się portal Prostozmostu.net Marian Kowalski, kandydat Ruchu Narodowego w ostatnich wyborach prezydenckich, został odwołany z funkcji wiceprezesa RN, wciąż pozostaje członkiem zarządu powstałej kilka miesięcy temu formacji. „...(źródło )

Krzysztof Bosak | MIKROBLOG
Właśnie przekazałem Pawłowi Kukizowi informację o mojej rezygnacji z kandydowania z listy KWW Kukiz '15. Nie chodzi o miejsca na listach: mam jedynkę, ale w poprzednich tygodniach, w toku negocjacji, byłem gotowy zaakceptować też dwójkę. Od dłuższego czasu miałem poważne wątpliwości czy udział w tej inicjatywie jest właściwym wyborem, lecz ze względu na pełnione role w ramach RN nie dzieliłem się nimi publicznie. Rolą liderów nie jest mnożenie wątpliwości, ale podejmowanie decyzji. Dwa dni temu o mojej możliwej rezygnacji poinformowałem prezesa RN Roberta Winnickiego. Dzisiaj podjąłem ostateczną decyzję.
Komitet Wyborczy Pawła Kukiza przybrał w sierpniu formę, której ani od strony politycznej, ani od strony organizacyjnej, nie mogę zaakceptować. Gdy w czerwcu rozmawialiśmy z Pawłem Kukizem o współpracy, mowa była o skupieniu wokół niego wszystkich środowisk „antysystemowej” prawicy. Postulowałem wówczas, aby dla bezpieczeństwa do końca lipca zamknąć listy wyborcze. Dziś zaczął się wrzesień, a ostateczny kształt list jest ciągle nieznany. W sierpniu zostaliśmy zaproszeni do przeciąganych tygodniami negocjacji kształtu list. Gdy wreszcie zaprezentowano ich częściowy rezultat, pojawiły się na listach kontrowersyjne osoby, o których podczas negocjacji w ogóle nie było mowy. Podważyło to powagę całego projektu, która jest znacznie istotniejsza, niż względy propagandowe, którymi żyje otoczenie Pawła.
Nadal uważam, że dobrze by ludzie z naszego środowiska znaleźli się w Sejmie i że to pozwoliłoby nam wykonać duży krok do przodu. Byłem posłem przez dwa lata i wiem, jak duże możliwości oddziaływania daje obecność w parlamencie. Jednak cena grożącego nam podziału środowiska i utraty wzajemnego zaufania jest zbyt wysoka, jak za zdobycie jednego przyczółka. Chciałbym, aby moja rezygnacja przecięła spekulacje o niskich motywacjach stojących za staraniem o mandaty poselskie przez ludzi z naszego środowiska. Znam od wielu lat ludzi, których RN delegował na listy wyborcze i jestem pewien ich ideowości. Życzę im powodzenia, w nierównej walce o ocalenie Pawła Kukiza przed jego własnym otoczeniem.
Pragnę podziękować za współpracę wszystkim Koleżankom i Kolegom z Młodzieży Wszechpolskiej, Kongresu Nowej Prawicy, Stowarzyszenia Koliber i konkretnym działaczom z kręgu Obozu Narodowo-Radykalnego, którzy w przygotowaniach wyborczych wykazywali się koleżeńską postawą i rzetelną pracą. Wierzę, że zdobyte kontakty i doświadczenie w dłuższej perspektywie będą procentować.
Dziękuję też za opinie i oceny, którymi mnie zasypaliście. Czytałem je wszystkie z uwagą. Apeluję o wyciszenie negatywnych emocji, zaprzestanie wzajemnych oskarżeń i spokojną pracę na rzecz inicjatyw, które uważacie za warte popierania. Sam, ze względu na wewnętrzną wiedzę o sprawach KWW Kukiz '15 i lojalność wobec ludzi, którzy obdarzyli mnie zaufaniem, do dnia wyborów powstrzymam się od dalszych politycznych komentarzy i poświęcę się wyłącznie działalności społecznej i pracy formacyjnej.”..(źródło)
-----
Mój komentarz
Rozpad Ruchu Narodowego pokazuje jak słaba jest opozycja antysystemowa . Kukiza i jego Ruch już nie należy zaliczać do bloku antysytemowego , bo ludzie koło niego to jakaś w większości lewacka zbieranina. Muszę tutaj dodać ,że bardzo się zawiodłem na Kukizie .Myślałem ,że ma rozum w głowie i jaką ideę, że kieruje się jakimiś zasadami . Po daniu Liroyowi, producentowi filmów pornograficznych jedynki złudzenia się rozwiały . Kuki to kolejny zdemoralizowany , zakłamany sukinsyn
Pozostała Partia Korwin , która w tle retoryki wolnorynkowej wysługuje się koncernom , broni ich interesów , co nie jest dobra dla Polski. Ale może po przejęciu za jakiś czas tej partii przez Wiplera to się zmieni , zresztą lepszy Korwin niż Kopacz , czy Petru .Pozostał jeszcze plankton z Ruchem Narodowym na czele .

Paradoksalnie ze wszystkich partii politycznych w Polsce najbardziej nowoczesny program gospodarczy, polityczny i społeczny posiada waśnie Ruch Narodowy. I Marian Kowalski

Dlatego z jednej strony źle siwe stało ,że nastąpił rozpad Ruchu Narodowego , ale ponieważ ,o czym wcześniej pisałem ogromną słabością RN było brak silnego wyrazistego przywództwa. W polskim systemie politycznym przywództwo w partiach jest rzeczą kluczową , bo Polacy przywiązują do tego ogromna wagę .

Dlatego też założenie przez Mariana Kowalskiego nowej partii opartej na silnym przywódcy i nowoczesnym programie , a taki Kowalski jużz stworzył może być szansą dla odbudowy antysystemowej sceny politycznej .
A czas upadku systemu socjalistycznego w Europie , który od prawie 10 lat się pogłębia i Armageddon nędzy, samobójstw emerytów , powiększających się mas głodnych dzieci , niepokojów społecznych i imigranckich Kowalskiemu będzie tylko sprzyjał.

W każdym razie warto przypatrywać się temu co będzie robił w najbliższym czasie Marian Kowalski

video Co dalej z Marianem Kowalskim?
Video Islamscy imigranci w Europie - Czy grozi nam WOJNA? (Max Kolonko)
Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewic z Twitter 
Zapraszam do przeczytania mojej powieści „ Klechda Krakowska „
rozdziały 1
„ Dobre złego początki „ Na końcu którego będzie o boginiKali„ Nienależynerwosolu pić na oko „ O rzeźbie Niosącego Światło Impreza Starskiego „ Tych filmów już się oglądać nie da „ 7. „ Mutant „ „ Anne Vanderbilt „ „ Fenotyp rozszerzony.amborghini„ 10. „ Spisek w służbach specjalnych „11. Marzenia ministra ołapówkach „ 12. „ Niemierz i kontakt z cybernetyką „ 
 13„ Piękna kobieta zawsze należy do silniejszego „ 14 ” Z ogoloną głowa, przykuty do Jej rydwanu „
Powiadomienia o publikacji kolejnych części mojej powieści . Facebook „ Klechda Krakowska
Ci z Państwa , którzy chcieliby wesprzeć finansowo moją działalność blogerską mogą to zrobić wpłacając dowolną kwotę w formie darowizny na moje konto bankowe
Nazwa banku Kasa Stefczyka , Marek Mojsiewicz , numer konta 39 7999 9995 0651 6233 3003 0001

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.6 (głosów:12)

Komentarze

Czy ktos w ogóle wie,kto zacz? I to ma byc lider? Moze taki "lider - incognito"? ;)

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#1494350

tylko ta mozna okreslic smieszne zawirowania na malej kanapce, ktore dziela ja na jeszcze mniejsze kanapiatka...

Ci "przywodcy" w rodzaju Kowalskiego nie sa smieszni - sa tragicznie smieszni - szkoda, ze tego nie widza...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

mikolaj

#1494351

Nie slyszałam o Marianie Kowalskim przed wyborami. Ale  w czasie debaty zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie. Podobały mi się jego poglądy na temat emerytur. Warto posłuchać, co mówi na temat rządów PO.

https://www.facebook.com/Narodowcy.RP/videos/vb.864183400345356/86692945...

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1494360

i powinny zapewniac godne zycie - nie swiadczy, ze dana osoba ma predyspozycje na Prezydenta czy nawet na posla.

Jak widac - Kowalski nawet poslem nie bedzie - i dobrze, bo byl dobrym kulturysta a potem trenerem - niech tak pozostanie...

Sukcesy w prowadzeniu sklepiku czy dobre umiesnienie nie wystarczaja jednak w dzisiejszym swiecie do zajmowania waznych stanowisk panstwowych...

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

mikolaj

#1494381

Marian Kowalski jest odważnym człowiekiem, posiadającym duże wiadomości, pomimo tego, że nie ma wyższego wykształcenia. Omilko, mamy o nim takie samo zdanie, a ci, którzy jego krytykują, niech porównają siebie i swoje "osiągnięcia" z tym człowiekiem. Niech posłuchają, co mówi na demonstracji przeciwko islamizacji Europy.

https://www.youtube.com/watch?v=dIJvC8odLYg

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1494568

Polecam mebel gdzie wszyscy sie tam zmieszcza a i jeszcze troche miejsca zostanie :-))))

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-5
#1494395

...

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3

mikolaj

#1494430

Marian Kowalski na to nie zasłużył.

Kto potrafi tak zapanować nad ludżmi? 33'33"

 


Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1494443

Poniewaz Pan Grzegorz Braun to juz "elita" to i mebel nieco wiekszy:-)))))

 

                 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4
#1494453

W obecnym Sejmie wielu posłów nie wymysliło prochu, a nawet moznaby sie podkopać pod ich poziom  intelektualny i moralny. Zdrowy rozsądek i poglądy patriotyczne to minimum, czym powinien dysponować poseł. Czy np. Kukiz, ktory pociągnał miliony wyborców i ich  stracił wypada lepiej?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1494442