Publikacja przeprosin w zastępstwie ZDF - #GermanDeathCamps

Obrazek użytkownika maciej1965
Idee

Ponieważ ZDF pomimo przegranego procesu nadal nie przeprosiła Pana Karola Tendery w sposób określony w wyroku, proponuję, żeby zrobić to masowo w ich zastępstwie. ZDF umyślnie ukryło przeprosiny w dalekiej zakładce swojej strony, oraz umieściło je w formie grafiki, żeby były trudne do wyszukania przez Google. Jest to niezgodne z sentencją wyroku. Dlatego proponuję, żeby przeprosiny zacząć publikować gdzie się da i jak się da w ich zastępstwie. Poniżej zamieszczam treść przeprosin w wersji tekstowej, która powinna być łatwo wychwytywalna przez przeglądarki. Im więcej razy to zamieścimy, tym większa szansa, że zostanie zauważone przez innych.

Ja nie posiadam konta na Facebooku czy Twiterze, ale ci, którzy je mają, mogą ten tekst skopiować i tam zamieścić.

Odnośnik do oryginalnych przeprosin na ZDF: https://www.zdf.de/doku-wissen/richtigstellung-tendera-102.html

 

Przeprosiny dla Karola Tendery

„Zweites Deutches Fernsehen, wydawca portalu internetowego www.zdf.de wyraża ubolewanie z powodu pojawienia się w dniu 15 lipca 2013 r. na portalu www.zdf.de w artykule pt. „Verschollene Filmschatze. 1945. Die befreiung der Konzentrationslager”, nieprawdziwego i fałszującego historię Narodu Polskiego określenia, sugerującego, jakoby obozy zagłady w Majdanku i Auschwitz został wybudowane i prowadzone przez Polaków, i przeprasza Pana Karola Tenderę, który był więziony w niemieckim obozie koncentracyjnym, za naruszenie jego dóbr osobistych w szczególności tożsamości narodowej (poczucia przynależności do Narodu Polskiego) i jego godności narodowej”.

 

Entschuldigung bei Karol Tendera

"Zweites Deutsches Fernsehen, der Herausgeber des Internetportals www.zdf.de bedauert, dass in der Veröffentlichung vom 15. Juli 2013 auf dem Portal www.zdf.de in dem Artikel “Verschollene Filmschätze. 1945 Die Befreiung der Konzentrationslager” eine inkorrekte und die Geschichte des polnischen Volkes verfälschende Formulierung, die unterstellt, dass die Vernichtungslager in Majdanek und Auschwitz von Polen errichtet und geführt wurden, erschienen ist und entschuldigt sich bei Herrn Karol Tendera, welcher in einem deutschen Konzentrationslager inhaftiert war, für die Verletzung seiner Persönlichkeitsrechte, insbesondere der Nationalidentität (Gefühl der Zugehörigkeit an das polnische Volk) und seiner Nationalwürde."

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:12)

Komentarze

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1531242

Jednak problem w tym, że Facebooka i Twittera ZDF banuje. Chodzi mi o to, żeby przeprosiny zamieszczać tam, gdzie zostaną zauważone i gdzie Niemcy nie będą mogli zablokowac publikacji. Dobrze, żeby było to też wysoko notowane w Google.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

M-)

#1531246

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

#1531281