Poniedziałkowe reminiscencje...

Obrazek użytkownika maciej1965
Kraj

Po ostatnim niedzielnym wypadzie do parku stwierdziłem, że tłok na ścieżkach rowerowych i nie tylko był większy niż niegdyś. Czy dlatego, że pogoda była nadzwyczajna? Brzydka nie była, ale wysokie temperatury mogły zniechęcić do zbyt czynnego uprawiania sportów. A... jeszcze jeden fakt, niedziela była wolna od handlu...

To nie jest jednorazowe spostrzeżenie. Projekt mema tłukł mi się po głowie od początku kwietnia, kiedy zauważyłem poważny wzrost zainteresowania terenami zielonymi w wolne od handlu niedziele. 

Do sklepów w niedziele nie chodzę z definicji. Dlatego trudno mi ocenić, ilu ludzi tak przylgnęło do spędzania wolnego czasu w galeriach handlowych. Jednak mam wrażenie, że była to moda kreowana przez marketingowców. Naraz okazało się, że nie można iść do galerii, a świat się nie zawalił! A ruch w parkach i na trasach rowerowych pokazuje, że konieczność handlowania w niedziele była kolejną ściemą. Że da się ten czas wolny wykorzystać znacznie lepiej dla zdrowia i swojego samopoczucia. I po prawie 30 latach mamy powrót do normalności...

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:7)

Komentarze

Niedziela to dzień święty  - i tyle...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1565783

A zatem Polacy to bydło hodowlane. Trzeba im robić bariery, i stawiać zakazy, by się zachowywali tak jak władza uzna za słuszne. Same to bydło nie wpadłoby na pomysł, żeby w wolnym czasie pobiegać, pojeździć na rowerze, odpocząć - i by w ogóle mieć wolny czas. Samo to bydło podążałoby tylko za głosem fałszywego naganiacza. A więc trzeba je siłą zmusić, by nie słuchało naganiacza niesłusznego, ale robiło to, co każe naganiacz słuszny, ten który dysponuje siłą fizyczną, a nie tylko zdolnością propagandową. Słuchać należy i tego co głosi i tego co zmusza. Wtedy będzie dobrze.

Moim zdaniem i to bydło, i ci którzy tak o nim myślą, i tak je traktują, są godni pogardy. Lud jest godny pogardy za głupotę, która powoduje, że daje się traktować jak bydło, a ci, którzy bydło hodują, którzy tworzą zakazy, są godni pogardy za to, że postępują niemoralnie.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4

Pozdrowienia,

Grzegorz GPS Świderski

#1565810

Wystarczy nie dawać możliwości do irracjonalnego postępowania i ludzie sami znajdą właściwą drogę. Zbyt długo chciwi zysku handlowcy wmawiali ludowi, że jest światły i europejski, jeśli idzie na zakupy w niedzielę. Niestety, propaganda bywa skuteczna. Podobnie jak nawet najgłupsza reklama. Nie liczyli się przy tym z prawem do odpoczynku dla swoich pracowników. A pośrednio uderzali w gospodarkę, bo wypoczęty pracownik lepiej pracuje. 

 

PS.

Ten "minus" to nie  ode mnie...

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

M-)

#1565822

jest mnóstwo pogardy i wyższości.

Skoro krytykujesz innych, może zastanów się nad swoim podejściem do tematu, ale w szczególności stosunkiem do Polaków.

Czy chodzili w niedzielę do sklepu, czy też nie, czy robili to pod wpływem cwanych marketingowców, czy też nie, to z pewnością nie zasługują na miano bydła!

Skąd w Tobie Grzegorzu tyle pogardy i wyższości? Czy rzeczywiście jesteś aż tak samodzielny i niezależny w swoim postępowaniu i nigdy nie poddałeś się jakiejś indoktrynacji?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Cognoscetis veritatem, et veritas liberabit vos --- Poznajcie prawdę, a prawda was wyzwoli.

#1565887

To nie ja nazywam i traktuję Polaków jak bydło. Ja tylko zauważam, że tak nas traktuje władza. Tu więcej wyjaśnień: https://www.salon24.pl/u/gps65/381673,bydlo

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-2

Pozdrowienia,

Grzegorz GPS Świderski

#1565895

Polaków pouczać?!

Będziemy robić to na co mamy ochotę, czy to się komuś podoba, czy nie i wara wam od tego różnej maści prowokatorzy, nienawistnicy, antypolacy, wrogowie i inni szmaciarze!

Czy to jakaś przedstawicielka/przedstawiciel chamelit, czy gazecina fundowana z żydowskich pieniędzy, czy inny szmatławiec sponsorowany przez niemczórów, każdy swoje śmierdzące trzy grosze musi wpychać w nasze sprawy!

Najpierw zająć się sobą, swoim nikczemnym charakterem, sprawdzić jak tam z bielizną, czy czysta, czy wszarze umyte, czy donosy na bieżąco napisane i wysłane, czy cudza własność zagrabiona, zanim zaczniecie innych obśmiewać, pouczać i naprawiać! Po prostu "nos w sos, zęby w otręby"!!!

Chcesz żeby świat był lepszy, to zacznij od siebie, napraw się sam i daj taką szansę innym!

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Serce słowianki nie zna łez ...

#1565890