#GermanDeathCamps - odkłamywanie historii

Obrazek użytkownika maciej1965
Idee

Ruszyła właśnie akcja #GermanDeathCamps skierowana przeciwko niemieckiej telewizji ZDF, która nie chce zrealizować w pełni wyroku sądu nakazującego jej przeprosić byłego więźnia Auschwitz za użycie kłamliwego określenia „polskie obozy zagłady”. Niestety, ZDF po przegraniu procesu zamiast umieścić przeprosiny na swojej głównej stronie internetowej, schowała je na jednej z podstron.

Akcja polega na umieszczaniu na portalach społecznościowych ZDF grafik i informacji w językach niemieckim i angielskim informujących, iż obozy były wyłącznie niemieckie, a nie „nazistowskie” czy „polskie”.

Szerzej o akcji informuje Niezalezna.pl. Ale uważam, że jej propagowanie i na Niepoprawnych powinno przynieść dodatkowy pozytywny skutek.

Dlatego pozwalam sobie poniżej zamieścić kilka z grafik zamieszczanych w ramach akcji na niemieckich serwisach. Myślę, że ich propagowanie może przyczynić się do zmiany polskiej polityki historycznej i choć w części pozwoli odkłamać mit, jakoby za obozami zagłady stali Polacy.

A, że akcja boli Niemców, widać choćby po tym, iż masowo usuwają wpisy z akcji #GermanDeathCamps oraz blokują konta ich autorów. Jednak masowe ich zamieszczanie na kontach niemieckiej telewizji oraz zamieszczanie na serwisach, na których ZDF nie ma możliwości cenzury, może przynieść oczekiwany skutek.

I jeszcze odtrutka na nasze własne kłamstwa:

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:16)

Komentarze

Wszystko pięknie, akcja wspaniała tylko dlaczego Strzelający do Polaka jest czerwono biały? A nie żółtoczerwonoczarny?

My wiemy kto jest kto ale za granicą mogą odczytywać, że naziźci to byli Polacy, którzy strzelali do innych Polaków, którzy nazistami nie byli.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

ość

-----------------------------------

gdy prawda ponad wszystko, życie bywa piękne

wtedy żyć się nie boisz i śmierci nie zlękniesz

#1530792

Taka była flaga Niemiec w czasie wojny.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

spider

#1530795

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

zawiedziony

#1530797

Odkłamywanie historii szeczegolnie najnowszej jest potrzebne - ale tez u młodego polskiego pokolenia, które niestety jest analfabetą dzijowym z winy PO-sitwy...

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1530799

warto wspomnieć, że i Rosja twierdzi o "polskich obozach koncentracyjnych" (jednak- przedwojennych)

natomiast własne ma za "stalinowskie", czyli wewnętrzne błędy i wypaczenia a nie ludobójstwo.

zanim powstały obozy dla Burów czy w niemieckich koloniach, istniały rosyjskie, tak jak istnieją dalej i po Stalinie

w Rosji miejscami masowej zagłady były najróżniejsze miejsca w czasie czystek

straty polskie z rąk Rosji liczone są w milionach ofiar

 

jest to równie groźne, bo Polska jest atakowana z różnych stron a w tym wykorzystywaniu niedouctwa i hukach medialnych jest jeszcze kwestia obozów koncentracyjnych, jenieckich, pogromów, najróżniejszych zbrodni...

 

Niektórzy Niemcy chcieli zmienić nazwę obozów na "polskie", Rosjanie zaś mówią o celowym zabijaniu chorobami i głodem w polskich obozach koncentracyjnych i uzasadniają tym (!) Katyń i in. jako domyślnie słuszny rodzaj odwetu Stalina!
Nie mamy dostępu do archiwów ani miejsc pochówku a świat się tym nie zajmuje. Równie wstydliwa jest współpraca niemiecko-rosyjska. Obawiam się też, że z czasem hasło "obozy" nie będzie kojarzone z całą polityką eksterminacji narodów

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1530802

i daleko nie szukając, spalona Warszawa,

mordowana Ludność cywilna,mój Dziadek,którego nigdy nie poznałam zginął w trakcie Palenia "Zywcem" Elektowni Warszawskiej"nawet  Jego grobu nie mamy...ot niemiecka niepamięć..ale jest też trochę w tym wszystkim i naszej winy,za mało o tym piszemy,za mało..

.sieć powinna być wciąż aktualizowana tamtymi zbrodniami..

co do Rosjan ,to przecież Katyń oficjalnie  funkcjonuje dopiero od trzydziestu paru lat,a mord stał się wiemy kiedy 

Katyń,Miednoje i wiele innych miejsc Każni

mnie osobiscie bardzo martwi ciche porozumienie Niemiec i Rosji,dzięki Bogu i Narodowi zmieniliśmy rząd,więc jest szansa na odzyskanie Prawdy Historycznej...ale nie tej pisanej ruskimi bukwami,czy niemieckiej ...szczególnie 

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#1530826

- grupa ludnościowa nieokreślonej przynależności narodowej z nieznanych powodów posługująca się j. niemieckim. - R. Szeremietiew

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Wielkie nazwiska uprawdopodobniają największe idiotyzmy, gdyż tłum ma naiwną pewność, że wielcy ludzie bredzić nie mogą. (Zbigniew HERBERT)

#1531144

dr R.Żółtaniecki proponuje b.dobre rozwiązanie do walki z niemieckim fałszowaniem historii - wynająć mocną kancelarię...Izraelską!!!

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Wielkie nazwiska uprawdopodobniają największe idiotyzmy, gdyż tłum ma naiwną pewność, że wielcy ludzie bredzić nie mogą. (Zbigniew HERBERT)

#1531145

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

#1531172