KOLABORANT

Obrazek użytkownika Maciej Krogulski
Świat

 

 

Obok mapa zasięgu języków indoeuropejskich. Kolorem pomarańczowym zaznaczono kraje, w których język indoeuropejski stanowi język ojczysty dla lwiej części ludności. Jeżeli odjąć grupę języków indo-irańskich, oraz na wszelki wypadek języki wschodnio-słowiańskie, pozostaje wciąż 2 mld osób związanych z cywilizacją europejską, których języki ojczyste w mniejszym lub większym stopniu bazują na łacinie. Te 2 miliardy w identyczny sposób rozumieją znaczenie słowa kolaborant.

 

O ile znaczenie słowa szmalcownik jest jednoznacznie pejoratywne, ogranicza się do jednego tylko kontekstu i występowało jedynie w polskiej gwarze złodziejskiej, znaczenie słowa kolaborant jest nieporównywalnie szersze, występuje w bardzo różnych kontekstach, niekoniecznie posiadając pejoratywną konotację.

 

Szmalcownik to kryminalista, osoba podła, działająca najczęściej z niskich pobudek, ale co najważniejsze, osoba utrzymująca podczas II wojny światowej bezpośredni kontakt z przedstawicielem niemieckiego okupanta. Przykładem szmalcownika na Węgrzech był George Soros.

 

Kolaborant w tym kontekście, musi być rozumiany jako ktoś znacznie groźniejszy, gdyż działający w zorganizowanej grupie przestępczej, pośredniczącej pomiędzy nim a okupantem. Dla przykładu taką zorganizowaną grupą przestępczą były Żagiew, Armia Ludowa, Polska Partia Robotnicza, Polska Zjednoczona Partia Robotnicza, Urząd Bezpieczeństwa, Służba Bezpieczeństwa, czy Ludowe Wojsko Polskie. Kto przynależał do którejś z nich, był typowym kolaborantem.

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBagiew_(organizacja)

 

 

https://en.wikipedia.org/wiki/%C5%BBagiew

 

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Francja_Vichy

 

 

 

W OKRESIE ZAGŁADY ŻYDÓW PRZEZ NIEMCÓW, NIE ISTNIELI POLACY - KOLABORANCI, GDYŻ NIE ISTNIAŁA ŻADNA ZORGANIZOWANA POLSKA GRUPA PRZESTĘPCZA, KTÓRA KOLABOROWAŁA Z NIEMIECKIM OKUPANTEM.

 

Słowo "kolaboranci", którego użył pozornie życzliwie w ostatnim czasie p.o. ministra spraw zagranicznych BRD – Sigmar Gabriel, jest zatem skandalicznym oszczerstwem, brutalnym atakiem na nasz kraj.

 

Oczekuję od nowego rządu BRD sprostowania oszczerstwa.

 

 

Więcej ilustracji u dołu publikacji:

http://www.radiownet.pl/publikacje/kolaborant

 

 

PRZEŚLIJ DALEJ, KOMU ZDOŁASZ

 

 

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.9 (głosów:11)

Komentarze

Gdzie mógłbym ujrzeć wspomnianą mapę krajów, w których żyje 2 mld. ludzi, bo pod linkiem tak samo tylko Francja, a tam tylu ich jeszcze nie najechało..?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

ość

-----------------------------------

gdy prawda ponad wszystko, życie bywa piękne

wtedy żyć się nie boisz i śmierci nie zlękniesz

#1560139

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Medardo

Crux Sacra Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux Vade Retro Satana, Numquam Suade Mihi Vana Sunt Mala Quae Libas, Ipse Venena Bibas.

#1560146

Niestety nie

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

ość

-----------------------------------

gdy prawda ponad wszystko, życie bywa piękne

wtedy żyć się nie boisz i śmierci nie zlękniesz

#1560163

http://www.radiownet.pl/publikacje/kolaborant

Zdjęcia znajdują się u dołu publikacji

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1560290

Drogi autorze !

Jestem zwolennikiem słowa pisanego, zdecydowanym przeciwnikiem odsyłania do filmików, nagrań do odsłuchania.

Edytor stosowany na tym portalu, pozwala na podgląd wykonanej pracy. Należy go stosować podczas wpisywania i adjustacji wpisu. Warto krytycznie, okiem czytelnika zlustrować wykonaną pracę.

Ja też chciałbym umieszczać więcej ilustracji. Umieszczać ! - a  nie adresować. Niestety.

Rada : zanim naciśniesz przycisk PUBLIKUJ użyj kilkakrotnie przycisku umieszczonego obok PODGLĄD.

I na koniec : te wielkie krzyczące litery są niepotrzebne.

Życzę sukcesów !

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

#1560150

Dziękuję za życzliwą radę. Zdradzę tylko, że "WIELKIE KRZYCZĄCE LITERY" można użyć nie tylko po to, aby coś wyróżnić, ale także po to, aby ukryć sedno przekazu. Po co ukryć? Gdyż publikacja jest długa, a przekaz prosty i krótki. W końcu mądrej głowie dość w dwie słowie. Tak chyba było tym razem. Nie pamiętam. Jeszcze raz dziękuję.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1560293

w sumie nie ma to znaczenia, bo tekst, a raczej jego przesłanie jest słuszne i zgodne z prawda.

Ja również uważam, że te wszystkie kłamliwe oskarżenia, obelgi, potwarze, zapoczątkowane przez żydostwo, a kontynuowane przez amerykańców, angoli, ukraińców, ruskich, a w tym przepadku przez niemczyska wymagają przeprosin ze strony ww. nacji, więc tak, nowy niemiecki rząd także powinien nas przeprosić! jeśli jesteśmy tak ważni dla nich, (druga z kolei wizyta to Polska), to powinni odnosić się do nas z szacunkiem - a zdecydowanie tak nie postępują!

Tak, niemczyska powinni pamiętać, że jesteśmy dla nich fantastycznym i bardzo chłonnym rynkiem zbytu i to dla towarów drugiej kategorii, bo jak udowodniono większość produktów sprzedawanych przez Niemców w Polsce ma gorszą jakość niż ich odpowiedniki sprzedawane na zachodzie! Wszystko to powinno się zmienić na lepsze - jeśli jesteśmy dla nich ważni, to niech to okażą politycznie i gospodarczo!

Jeśli nie "to wypad" z Polski, już firmy z innych państw czekają w kolejce, aby zająć miejsce Niemców na polskim rynku, a ich towary są porównywalnej jakości, jeśli nie lepsze niż niemieckie!!! Nie chcemy niemieckiej tandety i niemieckiej nachalnej retoryki - tego już dość, to się nam już znudziło!

Więc tak, oczekujemy przeprosin i odnoszenia się do nas z szacunkiem!!!

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0

Grasja

Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć - tracą życie.

#1560154

niemieckiej obłudy i razi nas ich prymitywizm już choćby sam w sobie. Niemcy są obecnie narodem lemingów , dewiatów wszelkiej maści i zaufanych w sobie kretynów , słowem prawie jak u nas... rząd i PAD rozmontowywują nasze Państwo i to na naszych oczach.

Konkludując więc można powiedzieć, że Niemcy są durni z definicji, a my pod młotkiem reżimu i sporej części własnej bezmyślności i frywoli. 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

chris

#1560156

bo jest to jedno z wielu zagrożeń i rzeczywiście bardzo niebezpieczne dla Polski!

Wiadomo, że pazerne żydostwo, rozochocone własną międzynarodową hucpą nie odstąpi tak łatwo od nienależnych roszczeń finansowych zgłaszanych wobec Polaków - tak Polaków, którzy uratowali ponad 100.000 Żydów z łap Niemieckich nazistów, w czasie II wojny światowej!

Żydostwo łatwo nie ustąpi, bo wspierane jest usilnie przez USrael i Angolię, dawnych, nikczemnych jałtańskich zdrajców Polski, którzy bez wahania oddali nas w rusko-żydowskie ręce oprawców stalinowskich! No właśnie wsparcie dla haniebnych i kłamliwych zachowań żydostwa przychodzi ze strony tych zdrajców, których teraz nazywamy sojusznikami??? Państw, którym po takiej haniebnej zdradzie nie powinniśmy ufać, a jednak znowu im ufamy? Jeśli już sytuacja nas zmusza do takich ostatecznych i wątpliwych "mariages", to przynajmniej nasi rządzący powinni zadbać o jak najsilniejsze gwarancje i najbardziej korzystną współpracę!!! Czy tak właśnie jest ???

Trzeba dopilnować, aby i reszta majątku Polaków "nie wsiąkła nagle" - nie poszła w haniebne złodziejskie łapy różnej maści polityków, komuszych, TKM'u, pracowników różnych służb specjalnych i nibypolskiego biznesu, których majątki w sposób cudowny nagle wzrosły "od zera do milionera". Chwalą się i obnoszą ze swoim nuworyszowskim bogactwem, garnitury na nich zagraniczne, prosto od Armaniego, zegarki złote na rekach, ale "słoma za nimi ciągnie się kilometrami", a ich gęby fałszywe i nikczemne ukrywają nie mniej czarne sumienia i ręce brudne od złych czynów, często splamione krwią bratnią (działalność seryjnego samobójcy, katastrofa smoleńska itd.).

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1560287

Polecam również najnowszą wersję:

niepoprawni.pl/blog/maciej-krogulski/revise-yalta

 

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1564050

Polecam również:

niepoprawni.pl/blog/maciej-krogulski/s-447

 

 

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1564051